صفحه 10 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 176

موضوع: فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

دوستان بنده چندسال قبل یک مقاله انگلیسی زبان نوشتم و به یک کنفرانس ایرانی فرستادم و اکسپت شد، البته تو IEEE هم ایندکس شده ولی بعدها که تجربم بیشتر شد متوجه شدم کار اشتباهی انجام دادم چون سطح مقالم بالا بوده و براحتی میتونستم در یک ژورنال چاپش کنم. سوالم اینه که الان میشه کمی تغییرات بدم و به یه ژورنال بفرستمش؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط ILE نمایش پست ها
    دوستان بنده چندسال قبل یک مقاله انگلیسی زبان نوشتم و به یک کنفرانس ایرانی فرستادم و اکسپت شد، البته تو IEEE هم ایندکس شده ولی بعدها که تجربم بیشتر شد متوجه شدم کار اشتباهی انجام دادم چون سطح مقالم بالا بوده و براحتی میتونستم در یک ژورنال چاپش کنم. سوالم اینه که الان میشه کمی تغییرات بدم و به یه ژورنال بفرستمش؟
    اگر extend بشه بله وگرنه، تخلف محسوب میشه و ممکنه عواقب بدی به همراه داشته باشه. تغییرات نباید کم باشه؛ تفاوت ها باید بالای 50 درصد باشه تا مقالۀ جدید محسوب بشه. یعنی به نوعی باید مقالۀ جدیدتون، نسخۀ تکامل یافتۀ مقالۀ قبلی باشه در غیر اینصورت میتونه plagiarism تلقی بشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

هروقت احساس خطر میکنم میام تو این قسمت، پست ها رو میخونم. بعضی وقتها آروم میشم و بعضی وقتها نگران تر.

من یکی از کارهایی که کردم مربوط به طراحی، ساخت و تولید دو قطعه پیشرفته هست. یک روند طراحی کلی داره که خودم ابداع کردم. با اعمال الزامات و محدودیت های طراحی، الگوریتم طراحی طی میشه و خروجی طراحی مشخصات عملکردی قطعه استخراج میشه. تو آزمایشگاه دانشگاهمون هم من این کار رو دوبار انجام دادم و موفق شدم دو قطعه مختلف با قابلیت های متفاوت بسازم و هردو هم بسیار عالی کار میکنن.

با توجه به این کار من اخیرا دو مقاله در دو ژورنال سابمیت کردم (یکی ISI با ایمپکت بسیار پایین و دیگری غیر ISI). هرمقاله مربوط به طراحی یکی از این قطعات هست.

در ارتباط با محتوای مقالات:
    توی دو مقاله از یک روند و الگوریتم طراحی استفاده شده اما الزامات، ورودی ها و محدودیت های طراحی کاملا متفاوته. کلاس کاری دو قطعه ساخته شده هم متفاوته. یعنی نهایتا دوقطعه رو نمیشه جای هم استفاده کرد.

در ارتباط با متن دو مقاله:
    عنوان دومقاله کاملا متفاوته.
    چکیده ها متفاوته.
    سرفصل ها یکسانه.
    متن مقاله کم و بیش یکسانه. جاهایی که الزامات و محدودیتها رو توضیح میده متفاوته اما جاهایی که روند کلی توضیح داده شده یکسانه.
    از 14 تصویر موجود در مقاله 3 تاش یکسانه (چون مربوط به روند کلی مقاله هستند) سایر تصاویر متفاوته (چون نتایج رو نشون میدن)
    معادلات به کار رفته توی دو مقاله یکسانه.

بخوام با یه مثال ساده بگم که متوجه بشید، کارم شبیه صاحب یه کارخونه مثلا لاستیک سازیه که از لاستیک دوچرخه گرفته تا لاستیک تریلی رو تولید میکنه. صاحب این کارخونه اومده یه مقاله واسه تولید یه نمونه لاستیک دوچرخه نوشته و یه مقاله واسه تولید لاستیک تریلی. روند طراحی یکسان اما الزامات، محدودیت ها و نتایج متفاوت! (مقالاتم ربطی به لاستیک نداره ها، این مثال رو فقط برا این زدم که منظورم رو برسونم! )

حالا با توجه به این توضیحات میخوام بدونم به نظر شما آیا این کارم Plagiarism محسوب میشه یا نه. از دوستان میخوام نظرشون رو بگن.
    البته این موضوع که یکی از ژورنال ها غیر ISI هست و دیگری هم ایمپکت پایینی داره کمی نگرانیم رو برطرف کرده.

با تشکر از دوستانی که پاسخ میدن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl2012 نمایش پست ها
    هروقت احساس خطر میکنم میام تو این قسمت، پست ها رو میخونم. بعضی وقتها آروم میشم و بعضی وقتها نگران تر.

من یکی از کارهایی که کردم مربوط به طراحی، ساخت و تولید دو قطعه پیشرفته هست. یک روند طراحی کلی داره که خودم ابداع کردم. با اعمال الزامات و محدودیت های طراحی، الگوریتم طراحی طی میشه و خروجی طراحی مشخصات عملکردی قطعه استخراج میشه. تو آزمایشگاه دانشگاهمون هم من این کار رو دوبار انجام دادم و موفق شدم دو قطعه مختلف با قابلیت های متفاوت بسازم و هردو هم بسیار عالی کار میکنن.

با توجه به این کار من اخیرا دو مقاله در دو ژورنال سابمیت کردم (یکی ISI با ایمپکت بسیار پایین و دیگری غیر ISI). هرمقاله مربوط به طراحی یکی از این قطعات هست.

در ارتباط با محتوای مقالات:
    توی دو مقاله از یک روند و الگوریتم طراحی استفاده شده اما الزامات، ورودی ها و محدودیت های طراحی کاملا متفاوته. کلاس کاری دو قطعه ساخته شده هم متفاوته. یعنی نهایتا دوقطعه رو نمیشه جای هم استفاده کرد.

در ارتباط با متن دو مقاله:
    عنوان دومقاله کاملا متفاوته.
    چکیده ها متفاوته.
    سرفصل ها یکسانه.
    متن مقاله کم و بیش یکسانه. جاهایی که الزامات و محدودیتها رو توضیح میده متفاوته اما جاهایی که روند کلی توضیح داده شده یکسانه.
    از 14 تصویر موجود در مقاله 3 تاش یکسانه (چون مربوط به روند کلی مقاله هستند) سایر تصاویر متفاوته (چون نتایج رو نشون میدن)
    معادلات به کار رفته توی دو مقاله یکسانه.

بخوام با یه مثال ساده بگم که متوجه بشید، کارم شبیه صاحب یه کارخونه مثلا لاستیک سازیه که از لاستیک دوچرخه گرفته تا لاستیک تریلی رو تولید میکنه. صاحب این کارخونه اومده یه مقاله واسه تولید یه نمونه لاستیک دوچرخه نوشته و یه مقاله واسه تولید لاستیک تریلی. روند طراحی یکسان اما الزامات، محدودیت ها و نتایج متفاوت! (مقالاتم ربطی به لاستیک نداره ها، این مثال رو فقط برا این زدم که منظورم رو برسونم! )

حالا با توجه به این توضیحات میخوام بدونم به نظر شما آیا این کارم Plagiarism محسوب میشه یا نه. از دوستان میخوام نظرشون رو بگن.
    البته این موضوع که یکی از ژورنال ها غیر ISI هست و دیگری هم ایمپکت پایینی داره کمی نگرانیم رو برطرف کرده.

با تشکر از دوستانی که پاسخ میدن.
    دوست محقق و بزرگوار
    من از مطالبی که بیان فرمودی متوجه شده مطالبی که در دو مقاله نوشتید حاصل تجربه و تحقیق شما هست و بنظر من مشمول تقلب علمی نمی شود مگر در قسمتی از کار بدون ذکر منبع مطلبی را بیان کرده باشید
    شاد و بهروز باشی با ارزوی موفقیت های بیشتر شما
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

با سلام
    من می خواستم ببینم که آیا می شود همزمان یک مقاله را در چند ژورنال سابمیت کرد؟ با این سرعتی که ژورنال ها جواب می دهند باید تا 2 سال برایی چاپ یه مقاله صبر کرد.!!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط jakeli1390 نمایش پست ها
    با سلام
    من می خواستم ببینم که آیا می شود همزمان یک مقاله را در چند ژورنال سابمیت کرد؟ با این سرعتی که ژورنال ها جواب می دهند باید تا 2 سال برایی چاپ یه مقاله صبر کرد.!!!
    سلام

این کار اصلا کار معمولی نیست. خصوصا این که در صورت decline چاپ بعد از پذیرش شاید دیگه مقالاتتون از دید اون ژورنال با دید مثبت بررسی نشه.
    و نکته مهمتر اینه که حتی سخت گیرترین ژورنال ها ( البته منظورم بیشتر رباتیکی هاست! ) تا مرز 10 ماه review رو طول میدن... تجربه ثابت کرده اگه تا اون موقع نتیجه اولیه اعلام نشه، عملا نظر مساعدی نسبت به مقاله ندارن. بنابراین می تونید refute کنید و مقاله رو جای دیگه سابمیت کنید.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط jakeli1390 نمایش پست ها
    با سلام
    نقل قول نوشته اصلی توسط matinking نمایش پست ها
    سلام

این کار اصلا کار معمولی نیست. خصوصا این که در صورت decline چاپ بعد از پذیرش شاید دیگه مقالاتتون از دید اون ژورنال با دید مثبت بررسی نشه.
    و نکته مهمتر اینه که حتی سخت گیرترین ژورنال ها ( البته منظورم بیشتر رباتیکی هاست! ) تا مرز 10 ماه review رو طول میدن... تجربه ثابت کرده اگه تا اون موقع نتیجه اولیه اعلام نشه، عملا نظر مساعدی نسبت به مقاله ندارن. بنابراین می تونید refute کنید و مقاله رو جای دیگه سابمیت کنید.

براتون آرزوی موفقیت دارم
    میتونید این کار رو انجام بدید ولی هم کار غیر اخلاقی و غیر حرفه ای محسوب میشه، هم باید تبعاتش رو به جان بخرید؛ بلک لیست شدن!

با انتخاب درست ژورنال، میتونید زمان دریافت جواب اول رو حتی به 1 تا 2 ماه کاهش بدید.

Junior Member magnet آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

سلام.
    سر یه مقاله درگیر هستم . یعنی یه سال و نیم هست که 4تا ژورنال اذیتم کردند ، فقط یکیش بررسی کرد و به داوری رسید و درخواست افزایش دیتاها رو داشت که نمی شد. بقیه شونم بعد چندماه و مکاتبه گفتن مربوط نیس یا فعلاً در این مورد نمیخوان مقاله بگیرن.

الان دو هفته هست فرستادم یه ژورنالی ، هنوز شماره هم نخورده ! همون سابمیت مونده !
    مشکل زمان دارم .
    میخوام همزمان بفرستم یه ژورنال دیگه .
    اگه به داوری رسید ، از یکی انصراف میدم.
    حالا میشه بگین دقیقاً چقد احتمال خطر داره ؟!!! از دوستان چند نفری این کارو کردن و خوب هم شده .
    میدونم درست نیس ، فقط در چه صورتی متوجه میشن ؟! داور هم که من معرفی می کنم

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط magnet نمایش پست ها
    سلام.
    سر یه مقاله درگیر هستم . یعنی یه سال و نیم هست که 4تا ژورنال اذیتم کردند ، فقط یکیش بررسی کرد و به داوری رسید و درخواست افزایش دیتاها رو داشت که نمی شد. بقیه شونم بعد چندماه و مکاتبه گفتن مربوط نیس یا فعلاً در این مورد نمیخوان مقاله بگیرن.

الان دو هفته هست فرستادم یه ژورنالی ، هنوز شماره هم نخورده ! همون سابمیت مونده !
    مشکل زمان دارم .
    حالا میشه بگین دقیقاً چقد احتمال خطر داره ؟!!! از دوستان چند نفری این کارو کردن و خوب هم شده .
    شانس خطر این کار، 50-50 هست.
    هیچ تضمینی وجود نداره که داورهایی که شما معرفی میکنید، داورهای نهایی مقالۀ شما باشند. ممکنه فرد یا افراد دیگری برای داوری، انتخاب بشند.
    با ارسال همزمان به چند ژورنال، یک ریسک خطرناک رو به جون می خرید که ممکنه براتون گرون تموم بشه. داشتن یا نداشتن مقاله، به نظر من، اینقدر ارزش نداره.

تصمیم با شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط magnet نمایش پست ها
    سلام.

مشکل زمان دارم .
    سلام
    در تکمیل راهنمایی بسیار ارزشمند دوست خوبم باید بگم که بله داشتن یا نداشتن مقاله اینقدر ارزش نداره و من نظر شخصیم اینه نه تنها در مقاله بلکه در پارامترهای دیگه اپلای (اگر قصدتون اپلای هست) یا زندگی اگر قراره با همین پذیرش شدن یا نشدن مقاله سرنوشت من تو اپلای تغییر بکنه پس همون بهتر این مقاله یا این پارامتر رو نداشته باشم و بهتر همون که نباشه اصلا. پس به نظرم هیچ وقت اینکار رو نکنید که بسیار کار خطرناکی هست.
    من پیشنهاد می کنم اگر هدفتون اپلای هست تو روزمه خودتون اسم اون ژورنال رو بنویسید و داخل پارانتر بنویسید Submitted یا اگه رفت زیر داوری چه بهتر بنویسید Under Review

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)