صفحه 15 از 18 نخستنخست ... 56789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 176

موضوع: فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

پیش فرض پاسخ : فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

سلام دوستان
    یه سوال
    مجله ی علمی پژوهشی با ژورنال و کنفرانسی مغایرتی داره؟
    منظورم اینه خیلی از کنفرانسها میگن اگه قبلا توی علمی پژوهشی مقاله ای چاپ کردین میتونید دقیقا همون مقاله رو به صورت قانونی برای کنفرانس هم بفرستید و هیچ مشکلی نداره. من خودم اینو توی کنفرانسهای معتبر زیادی دیدم.
    حالا سوالم اینه بوای ژورنال ISI هم همین قضیه صادقه؟
    من یه مقاله توی یه ژورنال علمی پژوهشی داخلی انگلیسی زبان اکسپتشو گرفتم حالا میخوام همونو با تغییرات کلی زیان مقاله و و تغییر 20 % تغییرات محتوی (20 درصد کانتریبیوشن بش اضافه کردم) برای ژورنال ISI بفرستم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر
    NO PAIN NO GAIN

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1370 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال
    مجله ی علمی پژوهشی با ژورنال و کنفرانسی مغایرتی داره؟
    منظورم اینه خیلی از کنفرانسها میگن اگه قبلا توی علمی پژوهشی مقاله ای چاپ کردین میتونید دقیقا همون مقاله رو به صورت قانونی برای کنفرانس هم بفرستید و هیچ مشکلی نداره. من خودم اینو توی کنفرانسهای معتبر زیادی دیدم.
    حالا سوالم اینه بوای ژورنال ISI هم همین قضیه صادقه؟
    من یه مقاله توی یه ژورنال علمی پژوهشی داخلی انگلیسی زبان اکسپتشو گرفتم حالا میخوام همونو با تغییرات کلی زیان مقاله و و تغییر 20 % تغییرات محتوی (20 درصد کانتریبیوشن بش اضافه کردم) برای ژورنال ISI بفرستم؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    با تشکر
    دوست گرامی،
    من تاکنون ندیده ام که کنفرانسی صراحتا چیزی که شما می فرمایید را مطرح کرده باشد.
    ببینید هر ژورنال معتبری چه ای اس ای باشد و چه نباشد، از شما موقع سابمیت تعهد می گیرد که این مقاله را قبلا جایی نفرستاده باشید. بنابراین فرستادن مقاله مشابه از لحاظ قانونی مشکل دارد، جدا از این مساله اینکه شما 20 تا مقاله داشته باشید که با هم مثلا 20 درصد اختلاف داشته باشند واقعا چه فایده ای دارد؟
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Member Yaser_Akbari آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -UT-Electrical Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط halcyon نمایش پست ها
    دوست گرامی،
    من تاکنون ندیده ام که کنفرانسی صراحتا چیزی که شما می فرمایید را مطرح کرده باشد.
    ببینید هر ژورنال معتبری چه ای اس ای باشد و چه نباشد، از شما موقع سابمیت تعهد می گیرد که این مقاله را قبلا جایی نفرستاده باشید. بنابراین فرستادن مقاله مشابه از لحاظ قانونی مشکل دارد، جدا از این مساله اینکه شما 20 تا مقاله داشته باشید که با هم مثلا 20 درصد اختلاف داشته باشند واقعا چه فایده ای دارد؟
    سلام
    ممنونم.
    من خودم کنفرانس داخلی دیدم که صراحتا این موضوع رو ذکر کرده. ولی خارجی تا حالا ندیدم.
    واقعیتش اینه که من روی موضوعی کار میکنم که تا حالا اصلا کار نشده حتی validation هم براش ندارم که بخوام با مرجع مشابه مقایسه کنم مجبورم با چند روش متفاوت حلش کنم که بشه validation کار.
    مسئله یک سری قیود و شرایط داره و که هر کدومش رو در نظر بگیری حداقل 6 ماه تمام وقت کار می بره. از اون لحاظ میگم 20 درصد وگرنه مقاله ها کاملا متفاوتن.
    در ضمن من خودم مقاله مشابه رو جایی نمی فرستم و نخواهم فرستاد و این استادمه که میگه اینجا رو ارتقا بده و اون شرایط و قیود رو اضافه کن و بفرست به ژورنال بعدی. خودم تا حالا دو سه تا مقاله اکسپ گرفتم و هر بار کار خودمو توی قبلی شرح دادم که این مقاله نسبت قبلی این قیود رو داره و توی یه محیط دیگه و شرایط دیگه اجرا شده.
    مقاله زیاد دادن با تغییرات 20 درصدی اصلا افتخار نیست ولی وقتی به نمره پایان نامه شدیدا نیاز داشته باشی به نظرم بحثش متفاوته.
    حالا سوال اصلیم این بود در کل این کار که بیای کار خودتو هر بار ارتقا بدی مشکلی داره. فکر کنم این اصول اصلی مقاله دادن باشه. من توی یه زمینه دیدم طرف کار یه مقاله دیگه رو با اضافه نمودن یه قید یا شرایط یا روش حل متفاوت که جواباش بهتره ارتقا داده.
    بازم ممنون.
    NO PAIN NO GAIN

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط hesam1370 نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم.
    من خودم کنفرانس داخلی دیدم که صراحتا این موضوع رو ذکر کرده. ولی خارجی تا حالا ندیدم.
    واقعیتش اینه که من روی موضوعی کار میکنم که تا حالا اصلا کار نشده حتی validation هم براش ندارم که بخوام با مرجع مشابه مقایسه کنم مجبورم با چند روش متفاوت حلش کنم که بشه validation کار.
    مسئله یک سری قیود و شرایط داره و که هر کدومش رو در نظر بگیری حداقل 6 ماه تمام وقت کار می بره. از اون لحاظ میگم 20 درصد وگرنه مقاله ها کاملا متفاوتن.
    در ضمن من خودم مقاله مشابه رو جایی نمی فرستم و نخواهم فرستاد و این استادمه که میگه اینجا رو ارتقا بده و اون شرایط و قیود رو اضافه کن و بفرست به ژورنال بعدی. خودم تا حالا دو سه تا مقاله اکسپ گرفتم و هر بار کار خودمو توی قبلی شرح دادم که این مقاله نسبت قبلی این قیود رو داره و توی یه محیط دیگه و شرایط دیگه اجرا شده.
    مقاله زیاد دادن با تغییرات 20 درصدی اصلا افتخار نیست ولی وقتی به نمره پایان نامه شدیدا نیاز داشته باشی به نظرم بحثش متفاوته.
    حالا سوال اصلیم این بود در کل این کار که بیای کار خودتو هر بار ارتقا بدی مشکلی داره. فکر کنم این اصول اصلی مقاله دادن باشه. من توی یه زمینه دیدم طرف کار یه مقاله دیگه رو با اضافه نمودن یه قید یا شرایط یا روش حل متفاوت که جواباش بهتره ارتقا داده.
    بازم ممنون.
    سلام

همونطور که halcyon عزیز هم فرمودند، انتظار میره contribution ی که در یک تحقیق کارا ارائه میشه با کارهای قبلی متفاوت باشه... تفاوت خیلی زیاد رو میشه در مقاله ژورنال منعکس کرد و کارهای محدودتر رو در مقالات کنفرانس... ولی 20% تغییر، از دیدگاه علمی، شاید ارزش report نداشته باشه... در واقع انتظار میره که محقق دامنه تحقیقاتش رو در یک زمینه به صورتی step-wise تعیین کنه که نتایج منعکس شده در هر report نسبت به قبلی مثلا حداقل 50% نوآوری رو شامل بشن...
    وقتی سلسله مقالات شما بررسی بشه، 20% contribution هیچ فرد کاربلدی رو در زمینه تحقیقاتی شما گول نخواهد زد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

پیش فرض پاسخ : چگونه می شود در یک ژورنال عضو Elsevier مقاله چاپ کرد ؟

دوستان سابمیت یک مقاله در دو ناشر همزمان که هر کدوم زودتر جواب دادن اون یکی رو کنسل کنیم ریسکه؟ یا غیر اخلاقی؟
    اصن امکان پذیر هست؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Moonarpl نمایش پست ها
    دوستان سابمیت یک مقاله در دو ناشر همزمان که هر کدوم زودتر جواب دادن اون یکی رو کنسل کنیم ریسکه؟ یا غیر اخلاقی؟
    اصن امکان پذیر هست؟

دوست عزیز
    در حالت کلی امکان پذیر هست
    در حالت ایده ال بله غیر اخلاقیه ولی خیلی ها همین کارو میکنن چون شرایطشون اجازه نمیده که منتظر نظر یه ژورنال بعد 1 سال باشن و تازه ریجکتشون کنه و بعد دنبال ژورنال بهدی بگردند و برای خیلی از بچه ها روند زندگی و اپلای جوریه که نمیتونن خیلی به ایده ال ها پایبند باشن
    در مورد ریسکش بله ریسک هم داره
    ممکنه یه ژورنال کارتون رو اکسپت کنه و بعد همون کار توی ژورنال دیگه ای مورد بررسی باشه هنوز و بفهمن و این براتون بد میشه
    ولی در حالت کلی دوستانی که این کارو میکنن وقتی مقاله شون توی ژورنال اول یه ریواز منطقی و امیدوار کننده خورد مقاله رو از ژورنال دوم withdraw میکنن تا از مسیر داوری خارج بشه و ریسکی نداشته باشه

در کل من نخواستم انجام کار غلطی رو توضیح بدم!! فقط خواستم بگم اگه ایده ای بخوایید نگاش کنید خب کار درستی نیست ولی خیلی وقت ها زندگی و اینده های بچه ها ممکنه به یه اکسپت مقاله بستگی داشته باشه و نمیتونن منتظر بموننن تا یه ژورنالی بعد چندین ماه یه تصمیمی بگیره که ممکنه ریجکت هم باشه اتفاقا!! یعنی شرایط ادم هایی شبیه ما ایده ال نیست و اپلای یا یه مقاله ممکنه اینده رو تغییر بده ولی برای اون ور ابی ها اکثرا این بحث ها مطرح نیست و ریلکس تر میتونن به ایده ال ها پایبند باشن

به هر حال تصمیم نهایی رو خودتون میگیرید و چه بهتره تا اونجایی که میتونید به ایده ال ها و اصول اخلاقی کارتون پایبند باشید که اگه نباشید هم من یکی هیچوقت شمای نوعی رو متهم نمیبینم

موفق باشید

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    در حالت کلی امکان پذیر هست
    در حالت ایده ال بله غیر اخلاقیه ولی خیلی ها همین کارو میکنن چون شرایطشون اجازه نمیده که منتظر نظر یه ژورنال بعد 1 سال باشن و تازه ریجکتشون کنه و بعد دنبال ژورنال بهدی بگردند و برای خیلی از بچه ها روند زندگی و اپلای جوریه که نمیتونن خیلی به ایده ال ها پایبند باشن
    در مورد ریسکش بله ریسک هم داره
    ممکنه یه ژورنال کارتون رو اکسپت کنه و بعد همون کار توی ژورنال دیگه ای مورد بررسی باشه هنوز و بفهمن و این براتون بد میشه
    ولی در حالت کلی دوستانی که این کارو میکنن وقتی مقاله شون توی ژورنال اول یه ریواز منطقی و امیدوار کننده خورد مقاله رو از ژورنال دوم withdraw میکنن تا از مسیر داوری خارج بشه و ریسکی نداشته باشه

در کل من نخواستم انجام کار غلطی رو توضیح بدم!! فقط خواستم بگم اگه ایده ای بخوایید نگاش کنید خب کار درستی نیست ولی خیلی وقت ها زندگی و اینده های بچه ها ممکنه به یه اکسپت مقاله بستگی داشته باشه و نمیتونن منتظر بموننن تا یه ژورنالی بعد چندین ماه یه تصمیمی بگیره که ممکنه ریجکت هم باشه اتفاقا!! یعنی شرایط ادم هایی شبیه ما ایده ال نیست و اپلای یا یه مقاله ممکنه اینده رو تغییر بده ولی برای اون ور ابی ها اکثرا این بحث ها مطرح نیست و ریلکس تر میتونن به ایده ال ها پایبند باشن

به هر حال تصمیم نهایی رو خودتون میگیرید و چه بهتره تا اونجایی که میتونید به ایده ال ها و اصول اخلاقی کارتون پایبند باشید که اگه نباشید هم من یکی هیچوقت شمای نوعی رو متهم نمیبینم

موفق باشید
    چجوری یه ژورنال می تونه متوجه بشه که شما یه جای دیگه هم سابمیت کردی دوست عزیز؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jamalkheiri نمایش پست ها
    چجوری یه ژورنال می تونه متوجه بشه که شما یه جای دیگه هم سابمیت کردی دوست عزیز؟

دوست عزیز
    بعضی از ژورنال ها ممکنه با هم جوینت باشن و یه دیتا بیس مشترک داشته باشن
    یا اینکه ممکنه داوری توی چند تا ژورنال کار کنه و از شانس شما همین داور توی هر دو ژورنال مربوطه مقاله شما رو ببینه
    و چیزهایی ازین دست....
    نمیشه این احتمالات رو نادیده گرفت
    از طرفی هم ممکنه یه ژورنال زودتر اکسپت بده و تا شما بیایی مقاله رو از ژورنال دوم withdraw کنی طول بکشه و فرض کنید تو یهمون زمان هم مقاله توی ژورنال دوم داره داوری میشه
    و داور میتونه با یه سرچ نسخه انلاین کار شما رو توی ژورنال اول ببینه
    و سناریوهایی شبیه به این

البته خیلی از دوستان هم همینکار رو کردن که توی کامنت های قبلی توضیح دادم و سوای اینکه درسته یا غلط اتفاقی نیفتاده براشون

موفق باشید

سلام
    در خيلي از ژورنال ها پيج سابميت مقاله ادرسي اينگونه دارند
    ............./https://mc.manuscriptcentral.com
    ايا ديتا بيس مقالات سابميتي اين ژورنالها به هم متصل هست يا نه؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام دوستان. من تو یه ژورنالی یه مقاله سابمیت کردم که خیلی دارن طولش میدن و جوابشو نمیدن. حالا میخوام مقاله رو از اونجا withdraw کنم و یه جا دیگه سابمیت کنم. حالا سایت اون ژورنال صفحه یا گزینه withdraw نداره. میشه راهنمایی کنید چیکار کنم؟
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)