صفحه 8 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 176

موضوع: فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : فرستادن یک مقاله به چند تا ژورنال( ISI )بطور همزمان غیرقانونیست.

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    دو مورد سوال دارم که ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

من یک مقاله ای رو چند روز پیش به یک ژورنال فرستادم ، حالا یک مقاله ای دقیقا با محتوی مقاله اول کار کردم که روشش رو تغییر دادم که این روش حتی بهتر از روش اول جواب داده فقط مشکلی که هست اینه خروجی و شکل ها دقیقا مثل مقاله اول میشه فقط داده ها بهتر شدن. البته روش ها اسمن یکی هستن(مدل مارکوف) اما از یک طریق دیگری حل شده و فرمول بندی متفاوتی داره.
    به نظرتون از نظر اخلاقی درست هست که من این مقاله رو بفرستم به یک ژورنال دیگه ؟ چون مقاله اول در دست داوری هست و هنوز چاپ نشده. از نظر خودم خروجی مقاله دوم بهتر و درست تر و مفهومی تر از مقاله اول هست اما مشکل اینه که تمامی بحث ها خیلی خیلی شبیه هم هستند.
    سوال دومم اینه که اگر بخوام بفرستم ساختارو بدنه مقاله و متن های مقاله دوم رو تغییر بدم ؟

بی نهایت ممنونم از وقتی که در اختیارم گذاشتید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaafshar8 نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

من یک مقاله ای رو چند روز پیش به یک ژورنال فرستادم ، حالا یک مقاله ای دقیقا با محتوی مقاله اول کار کردم که روشش رو تغییر دادم که این روش حتی بهتر از روش اول جواب داده فقط مشکلی که هست اینه خروجی و شکل ها دقیقا مثل مقاله اول میشه فقط داده ها بهتر شدن. البته روش ها اسمن یکی هستن(مدل مارکوف) اما از یک طریق دیگری حل شده و فرمول بندی متفاوتی داره.
    به نظرتون از نظر اخلاقی درست هست که من این مقاله رو بفرستم به یک ژورنال دیگه ؟ چون مقاله اول در دست داوری هست و هنوز چاپ نشده. از نظر خودم خروجی مقاله دوم بهتر و درست تر و مفهومی تر از مقاله اول هست اما مشکل اینه که تمامی بحث ها خیلی خیلی شبیه هم هستند.
    سوال دومم اینه که اگر بخوام بفرستم ساختارو بدنه مقاله و متن های مقاله دوم رو تغییر بدم ؟

اگر ساختار و بدنه را تغییر بدید و در متن مقاله هم مقایسه ای از دو روش بکنید مشکلی نباید باشد. بهر حال دو روش متفاوت بوده است، اینطور نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر ساختار و بدنه را تغییر بدید و در متن مقاله هم مقایسه ای از دو روش بکنید مشکلی نباید باشد. بهر حال دو روش متفاوت بوده است، اینطور نیست؟
    ممنونم از راهنمایی تون

یعنی علاوه بر سکشن بندی ها ، کل متن هایی که هست رو مثلا در مقدمه و... رو عوض کنم درسته ؟
    مقایسه به چه صورتی می تونه باشه ؟ چون مقاله هنوز چاپ نشده و هنوز در مرحله اول هست و به دست ادیتور هم نرسیده.
    روش متفاوت است اما نه به آن صورت در واقع یک روش هست که از دو مسیر رفته شده ولی از نظر من می تونه مفید باشه هر دو روش.
    در کل از نظر من مقاله دوم خیلی بهتر از مقاله اول هست اما روی مقاله اول خیلی کار کردم نمی خوام همین طوری از دستش بدم امکانش هست اگر صلاح دونستید بیشتر راهنمایی بفرمایید ؟
    بی نهایت ممنونم

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

سلام
    شما خودت ميگي خروجی مقاله دوم "بهتر و درست تر و مفهومی تر" است! اين خودش، جواب نگراني شما از بابت محتوي است.هر چقدر هم كه مقاله ها شباهت داشته باشن چون مقاله دوم "بهتر و درست تر و مفهومی تر" هست پس ارزشمند هست و خلافي هم در آن نيست.
    در ارتباط با ظاهر و بيان مقاله، بايد بگم حتي قسمت مقدمه كه ظاهرا ميتونه عين مقدمه مقاله اول شما باشه، متن را تغيير بديد. از كلمات ديگه اي استفاده كنيد. مجلاتي كه Crosscheck دارند نگاه ميكنن كارتون را، حتي اگه قسمتي/پاراگرافي/جمله اي از مقااتون مشابه متن مقاله قبلي خود شما باشه هم ايراد ميگيره و دزدي تلقي ميشه حتي حتي اگه شما فقط بخاطر انگليسي مقاله اول، مطلبي را كپي كرده باشين. كلمات و عبارات بايد منحصر بفرد باشن و از جايي نبايد برداشته شده باشن كه اگه اينجرويه با كمي تغيير شكل مقاله، ميشه مقاله را ارسال كرد.
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

سردرگمي نداره كه! ببين ي مقاله از 2 بعد كلي داره. يكيش ظاهر مقالس كه ميشه متن مقاله (كلمه، جمله پاراگراف ...) يكي ديگش محتوي علمي مقالس.
    شما در مقاله دوم محتوي را هر چند اندك ارتقا دادي يا شكلش را تغيير دادي، از مدل ديگه يا روش ديگه اي استفاده كردي. بنابراين محتوي دقيقا هماني كه در مقاله اول هست نيست و نگراني از اين بابت وجود نداره
    ميمونه متن مقاله (عنوان، چكيده، مقدمه و ... و مراجع). دو حالت هست. اگه شما اين مقاله را ميخواي بفرستي به مجله اي كه CrossCheck نداره شايد اگه حتي عينا از متن مقاله قبلي خودت استفاده كني ايراد نداشته باشه. اما اگه براي مجله اي ميفرستي كه CrossCheck داره بايد شكل مقالت را تغيير بدي (منظورم كلمات رو پس و پيش كني). آخه مجلات دوس دارن متن مقاله ي چيز Unique باشه. مثلا من از متن مقاله خودم ميخواستم استفاده كنم در مقاله ديگم. جملات معلوم را مجهول ميكردم يا جاي قيدهاي متن قبليم را تغيير ميدادم و در كل كاري ميكردم كه اين تصور نباشه كه من عينا كپي كردم. راستشم بخواي همينم درسته. بهتره هر مقاله ادبيات خودش را داشته باشه و از هر نظر Unique باشه
    باز اگه موردي هست بگو.
    در پناه راستي

ممنونم از راهنمایی تون

یعنی علاوه بر سکشن بندی ها ، کل متن هایی که هست رو مثلا در مقدمه و... رو عوض کنم درسته ؟
    مقایسه به چه صورتی می تونه باشه ؟ چون مقاله هنوز چاپ نشده و هنوز در مرحله اول هست و به دست ادیتور هم نرسیده.
    روش متفاوت است اما نه به آن صورت در واقع یک روش هست که از دو مسیر رفته شده ولی از نظر من می تونه مفید باشه هر دو روش.
    در کل از نظر من مقاله دوم خیلی بهتر از مقاله اول هست اما روی مقاله اول خیلی کار کردم نمی خوام همین طوری از دستش بدم امکانش هست اگر صلاح دونستید بیشتر راهنمایی بفرمایید ؟
    بی نهایت ممنونم

درود. دوستم به یک ژورنال پولی می خواد مقالش بفرسته ولی فقط به اکسپتش واسه پایان نامه نیاز داره. آیا می تونه بعد از اکسپت شدن دیگه پول رو واسه پابلیش واریز نکنه و این مقاله رو واسه یک ژورنال دیگه بفرسته. این ژورنال پولی زود جواب میده.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_seraj نمایش پست ها
    درود. دوستم به یک ژورنال پولی می خواد مقالش بفرسته ولی فقط به اکسپتش واسه پایان نامه نیاز داره. آیا می تونه بعد از اکسپت شدن دیگه پول رو واسه پابلیش واریز نکنه و این مقاله رو واسه یک ژورنال دیگه بفرسته. این ژورنال پولی زود جواب میده.
    دوست گرامی بله جورنالهای پولی تا هزینه چاپ را نپردازید مقاله را چاپ نمی کنند ولی یکبار در مورد من بدون پرداخت هزینه چاپ کردند که چون من یک جورنال بهتر چاپ کرده بودم مجبور شدم با سردبیر مجله کلی مکاتبه کنم تا بردارند
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    ژورنال تازه کاری هست که خودتون هم میدونید که از 2010 منتشر میشه. هنوز ایمپکت نداره و H index هم نداره.
    ظاهراً بانی انتشارش کره ای ها هستند که توی ادیتوریالش نسبتاً تعدادشون زیاده.

بستگی به ژورنالش داره. ممکن ژورنالی باشه که قابل قبول باشه ولی به هر دلیلی ایمپکت نداشته باشه. داشتن ایمپکت لازمۀ ارزشمند بودن نیست.
    اگر مقاله تون در حد همین ژورنال هست، میتونید امتحانش کنید. کسی نمیتونه الزاماً بگه بفرستید یا نه. سطح کارتون رو فقط خودتون و استادتون میدونید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_az نمایش پست ها
    میتونم یک مقاله را برای چند تا از ژورنالهای الزیویر در آن واحد بفرستم؟؟؟؟؟؟؟؟
    ی سوال دیگه اینکه اگه مقاله ام را برای ژورنالی فرستادم و پذیرفته شد میتونم بگم چاپش نکنن و منتظر جواب ژورنالهای دیگه باشم.
    البته ببخشید انقدر ابتدیی سوال می پرسم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    نه نميشه
    شديدا از اين كار بپرهيزيد كه اگه به هر شكل فاش بشه تبعات بسيار بدي براتون خواهد داشت
    چاپ مقاله تا زمان دريافت برگه كپي رايت به تعويق ميفته. در برخي موارد ميشه مقاله اكسپت شده را از مجله كشيد بيرون اما ممكن هم هست نشه. ممكنه مجله به شما گير بده و مشكل ايجاد كنه كه چرا الان كه مقالت كاراش تمام شده داري مخالفت ميكني. بنابراين از اين كارا نكنيد
    دركل شما بجاي اين كارها مجله اي پيدا كنيد كه سطحش به كجله شما بخوره بعد بفرستيد
    دوست عزیز sara_az

بله میتونید همزمان یک مقاله رو برای چند ژورنال بفرستید. اما چنین کاری خلاف اخلاق علمی هست. دلیلش هم اینه که:

اولاً شما با ارسال مقاله به یک ژورنال یا کنفرانس، به طور ضمنی می پذیرید که این کار، نه جای دیگه ای چاپ شده، و نه در حال داوری هست. ممکنه هیچ جایی از شما نپرسند ولی این مسئله به نوعی قانون نانوشته و مورد قبول مجامع و محافل علمی دنیاست.

ثانیاً شما با این کار، در صورتی که فقط برای دو ژورنال یا کنفرانس بفرستید، به طور قطع میشه گفت که حداقلش دارید زمان و انرژی یک تیم داوری رو به هدر میدید که مغایر با اخلاق علمی و حرفه ای هست.

این کار از استادها و دانشجوهای کار درست کشورهای پیشرفته سر نمیزنه. تنها میتونید چنین رفتاری رو در بین شرقی هایی جستجو کنید که تعداد مقاله براشون مهمتر از کیفیت مقاله هست. شاید بیراه نباشه اگر بگیم چنین رفتاری، کاسب کارانه هست نه علمی و پژوهشی.

حالا که از نادرست بودن این کار گفتم، بگذارید دربارۀ عواقب هم بگم. به طور معمول، داورهای ژورنال ها و کنفرانس های مختلف، با هم در تماس هستند و زیاد پیش میاد که یک فرد بنا به تخصصی که داره، همزمان داور چند ژورنال و کنفرانس باشه. شما نمیتونید مطمئن باشید که مقالۀ شما در آنِ واحد دو بار برای یک نفر ارسال نمیشه. ریسکش غیرقابل پیش بینی هست. در صورتی که چند جا ارسال کنید و کسی هم متوجه نشه، شما یک کار غیر اخلاقی انجام دادید و این بار در امان ماندید.

اما اگر این جریان آشکار بشه، ممکنه شما به لیست سیاه اون ژورنال یا ناشر اون ژورنال یا ذهنیت داور و ادیتور ژورنال منتقل بشید. علاوه بر این، ممکنه همین موارد متوجه هموطن های شما بشه و به دلیل این کار شما، پیش اون ژورنال ها و ناشرها و داورها، دانشجوها و استادهای ایرانی به عنوان افراد بی اخلاق شناخته بشند.

من سراغ دارم استادی رو که حدود 3 سال پیش یک مقاله همزمان برای یک کنفرانس بین المللی در سنگاپور و یک کنفرانس ملی در ایران فرستاد؛ غافل از اینکه داور مقاله اش همزمان یک نفر بود و نزدیک بود کار بیخ پیدا کنه که با پس گرفتن مقاله از کنفرانس ملی داخلی، قضیه به نوعی ماست مالی شد!

در مورد پس گرفتن مقاله قبل از چاپ هم همونطور که Tarkan78 عزیز گفت، ژورنال های مختلف سیاست های مختلفی دارند. بنابراین جواب شما اینه که ممکنه بشه و ممکنه نشه. این کار، حساسیت برانگیز هست که ممکنه عواقبی شبیه مورد بالایی که عرض کردم داشته باشه.

بنابراین بجای اینکه یک مقاله به چند جا بفرستید، بهترین ژورنال های منطبق با سطح کارتون رو رصد کنید و مقاله تون رو برای اونی بفرستید که میانگین زمان پاسخش کوتاهتر باشه.

موفق باشید.
    ویرایش توسط soroush88 : November 25th, 2013 در ساعت 10:35 PM
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

با عرض سلام
    می خواستم بپرسم چاپ شدن یک مقاله در ذو ژورنال چه عواقبی را می تواند برای نویسندگان اون مقاله داشته باشه.
    چطور ممکنه یک مقاله در دو ژورنال آی اس آی چاپ بشه ؟

این دو مقاله رو نگاه کنید
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...128cb90d418675

نقل قول نوشته اصلی توسط beat نمایش پست ها
    با عرض سلام
    می خواستم بپرسم چاپ شدن یک مقاله در ذو ژورنال چه عواقبی را می تواند برای نویسندگان اون مقاله داشته باشه.
    چطور ممکنه یک مقاله در دو ژورنال آی اس آی چاپ بشه ؟

این دو مقاله رو نگاه کنید
    http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.c...128cb90d418675
    سلام
    چاپ شدن ي مقاله در 2 ژوزنال در موارد خيلي خيلي نادر اتفاق ميتونه بيفته. مثلا مثاله اي كه به زبان ديگه بوده
    اگه بخايم موارد خاص را كنار بذاريم، چاپ كردن مقاله در دو مجله كه شما فرم كپي رايت آن را امضا كرديد يك اشتباه آشكاره و تبعات خيلي سنگيني داره
    شاد باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)