صفحه 1 از 137 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

پیش فرض full fund

درود عزیزان
    ۱.چه روش هایی برای گرفتن فول فاند هست؟
    ۲.به چه کسانی تعلق میگیره؟
    ممنون میشم راهنمایی یه کاملی بکنید
    به امید موفقیت‌های شما
    ویرایش توسط PILAPILA : March 9th, 2017 در ساعت 01:10 AM
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : full fund

Dear Friend,
    Thers are some qualification requirements for funding. I believe most of iranian students from top universities qualify these requirements. By the way the most important requirement, from my point of view, is the advisor's descion on wethear you are useful for the research he has in his hand or not.
    You must try your best to impress him by stating and highlighting your points of strength on the research topic.
    Just do not hesitate and go ahead
    !

ApplyAbroad Champion

این سوال رو خیلی از دوستانی که قصد گرفتن پذیرش دارند مطرح می‌کنند. کمک هزینه مالی معمولا به ۳ شکل وجود داره: Research Assistantship (RA)، Teacher Assistantship (TA) و Fellowship یا Scholarship.
    TA ها معمولا کلاس‌های حل تمرین یا آزمایشگاه‌ها رو اداره می‌کنند. وقتی شما TA هستید در دانشگاه‌های آمریکا معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوقی می‌گیرید که برای زندگی دانشجویی تقریبا کافیه. برای گرفتن TA شما باید فرم‌های خاصش رو پر کنید و هر ترم درخواست کنید. تخصیص TA معمولا بر اساس اولویت انجام می‌شه و دانشجویان باسابقه دکترا اولویت بالاتری دارند. همچنین اغلب دانشگاه‌ها لازم دارند که شما امتحان صحبت کردن انگلیسی مثل TSE رو داده باشید و نمره لازم رو آورده باشید.
    RA به این صورته که شما روی پروژه یکی از استادها کار می‌کنید. استادها معمولا از صنعت یا دولت بودجه می‌گیرند که پروژه‌های تحقیقاتی‌شون رو پیش ببرند. این استاد‌ها برای انجام پروژه‌ها دانشجوهای دکترا (و در برخی موارد فوق‌لیسانس) رو استخدام می‌کنند که براشون کار کنند. استادها معمولا RA رو به دانشجویان خودشون پرداخت می‌کنند. یعنی RA معمولا از طرف استاد راهنمای خود شما ممکنه به شما تعلق بگیره. به همین خاطر لازمه که با اساتیدی که زمینه کاریشون به زمینه کاری شما نزدیکه تماس بگیرید و ببینید آیا مایلند شما رو به عنوان دانشجوی خودشون قبول کنند یا خیر. از نظر مالی RA و TA تقریبا شبیه به هم هستند و اگر RA داشته باشید معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوق هم می‌گیرید. RA در کل از TA بهتره چون شما به هر حال باید روی پروژه دکترا کار کنید و اگر RA بگیرید دیگه نیازی به تدریس ندارید و برای کار پروژه خودتون حقوق می‌گیرید.
    TA و RA اغلب فقط به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیره.
    Fellowship و Scholarship به صورت جایزه است که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیره. این جایزه‌ها از طرف دانشگاه یا دانشکده پرداخت می‌شه و فرمول چندان مشخصی نداره و هر دانشگاه یا حتی دانشکده‌ای شرایط خاص خودش رو بر تخصیص این‌ها داره و مبلغ‌شون هم چندان مشخص نیست.

Junior Member

اطلات خیلی‌ مفیدی دادین. من هم ممنونم و هم یه سوال جدید دارم. اگه کسی‌ پذیرش گرفته باشه آیا وقتی‌ دیفر می‌کنه امکان دریافت RA رو در ترم جدید خواهد داشت؟ یعنی‌ امکانش هست که برای ترم آینده استادی اونو به عنوان RA قبول کنه و اینطوری از دانشگاه کمک مالی بگیر(چه فول چه پارتیال)؟ برای گرفتن را به این صورت باید چیکار کرد یعنی‌ در اصل بهتره به استاد چی‌ بگیم؟ (آخه این حالت با حالتی که شما هنوز اپلای‌ نکردی یا ادمیشین نداری یک کم فرق می‌کنه)
    ممنون پیشاپیش از رهنمأیتون،
    با آرزوی بهروزی
    پاسبان حرم دل شده‌ام شب همه شب ، <br />تا در اين پرده جز انديشه او نگذارم ..

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط kavir
    ettelaate kheyli mofidi dadin. man ham mamnoonam va ham ye soale jadid daram. age kasi paziresh gerefte bashe aya vaghti defer mikone emkane daryafte RA ro dar terme jadid khahad dasht? yani emkanesh hast ke baraye terme ayande ostadi oono be onvane RA ghabool kone va intori az daneshgah komake mali begire(che full che partial)? baraye gereftane RA be in soorat bayad chikar kard yani dar asl behtare be ostad chi begim? (akhe in halat ba halati ke shoma hanooz apply nakardi ya admission nadari yekkam fargh mikone)
    mamnoon pishapish az rahnamaeetoon,
    ba arezooye behroozi
    اگر شما در حال حاضر پذیرش و RA رو گرفته‌اید و قصد دارید که پذیرشتون رو به تعویق بندازید (defer)، بهترین کار اینه که با استادی که بهتون RA رو داده تماس بگیرید و باهاش هماهنگ کنید. در نهایت تنها کسی که برای RA شما تصمیم می‌گیره استادتونه و در اغلب مواقع دانشگاه کاری به این موضوع نداره.
    اما اگر RA هنوز نگرفته‌اید باید با استاد‌هایی که پروژه‌هاشون در زمینه کاری شماست تماس بگیرید. پرسیده بودید که امکانش هست که بعد از به تعویق انداختن پذیرش بتونید RA بگیرید. باید بگم که اختصاص RA چندان زمان مشخصی نداره و شما ممکنه برید با استادی صحبت کنید و اون از کار شما خوشش بیاد و بخواد از فردا به شما RA بده. این فردا ممکنه وسط ترم یا هر موقعی باشه. اما حواستون به این نکته باشه که شما باید Tution و Fee رو اول ترم (معمولا قبل از شروع ترم) پرداخت کنید. به همین خاطر اگه قصد دارید که استادتون این هزینه‌ها رو پرداخت کنه باید حتما قبل از ثبت‌نام با استاد هماهنگ کرده باشید.

من به یک کم عقب‌تر برمی‌گردم و در مورد نحوه تماس گرفتن با استاد‌ها می‌گم. البته قبلش باید بگم که این اطلاعات، تجربیات شخصی منه و لزوما مراحل رسمی یا فرموله شده‌ای نیست.
    برای تماس گرفتن با استاد‌ها به وب‌سایت‌هاشون مراجعه کنید. اگر زمینه کاری استاد چیزی هست که مورد علاقه شماست می‌تونید به استاد ایمیل بزنید. شانس گرفتن RA معمولا وقتی بیشتر می‌شه که شما تجربه انجام کار مشابهی رو داشته باشید و صرف علاقه‌مندی به پروژه همیشه کافی نیست. اگر دوستانی در دانشگاه مقصد دارید حتما با دوستانتون تماس بگیرید و بپرسید که کدوم اساتید fund دارند. این جوری در وقت صرفه‌جویی می‌کنید. طبیعیه که اساتیدی که fund ندارند حتی اگر هم از کار شما خوششون بیاد معمولا نمی‌تونند به شما RA بدهند.
    در ایمیل‌هایی که به استاد‌ها می‌زنید از تجربیات کاری خودتون در صورتی که مرتبطه حتما بنویسید. ضمن این که اگر پذیرش گرفتید حتما این موضوع رو در ایمیل قید کنید. خوبه که اگر وقت دارید یک نگاهی به مقالات اخیر استاد هم بندازید و در ایمیل بگید که با چه قسمت‌هایی از کار آشنا هستید. شانس شما ممکنه خیلی بیشتر بشه در صورتی که ایده‌ای برای ادامه کار یا بهبودش داشته باشید، یا حتی اگر یک سوال خوب در مورد کار بپرسید. ولی در زمینه سوال کردن زیاده‌روی نکنید و سوال‌های روتین نپرسید، چون احتمالا طرف ترجیح می‌ده که اصلا جواب شما رو نده.
    توصیه من اینه که حتما رزومه‌تون رو هم به ایمیل Attach کنید. و در نهایت یکی دو تا نکته مهم:
    ۱. از استادها شنیده‌ام که در فصل پذیرش حدود روزی ۲۰ الی ۳۰ تا ایمیل از دانشجوها دریافت می‌کنند. در نتیجه حتی استاد‌هایی که دنبال دانشجو هستند ترجیح می‌دهند بیشتر از ۳۰ ثانیه برای خوندن ایمیل شما وقت نگذارند. ایمیل رو طوری بنویسید که استاد بتونه در کوتاه‌ترین زمان ممکن با تجربیات شما آشنا بشه. این موضوع در مورد رزومه هم صادقه. بنابراین افتخارات دوران کودکی رو از رزومه‌ای که برای استادها می‌فرستید حذف کنید و سعی کنید رزومه رو تا اونجا که ممکنه خلاصه کنید تا بیشتر کارهای مرتبط با کار استاد و همچنین موفقیت‌های مهم شما توش باشه.
    ۲. به استاد‌هایی که زمینه کاریشون هیچ ربطی به هم نداره ایمیل نزنید! به عبارت دیگه سعی کنید که واقعا به کسانی که به کارشون علاقمندید ایمیل بزنید. استادهای یک دانشکده با هم ارتباط دارند و ممکنه متوجه بشوند که شما به همه ایمیل زدید و فقط هدفتون اینه که به هر قیمتی که شده RA بگیرید.

(من یک موضوع جدید درست کردم و قسمت نحوه تماس با اساتید رو به موضوع جدید کپی کردم.)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یه سوال هم من داشتم ..
    گفتین که خیلی بهتره که در زمینه فعالیت استاد مربوط ما هم یه تجربیاتی داشته باشیم . من برای سال آینده اگر بخوام اقدام کنم می تونم از خود اساتید مستقیم بپرسم که در چه زمینه ای فعالیت می کنن تا بیشتر توی این یه سال روی اون زمینه ها متمرکز بشم ؟
    یا این کار رو پیشنهاد نمی کنین ؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    یه سوال هم من داشتم ..
    گفتین که خیلی بهتره که در زمینه فعالیت استاد مربوط ما هم یه تجربیاتی داشته باشیم . من برای سال آینده اگر بخوام اقدام کنم می تونم از خود اساتید مستقیم بپرسم که در چه زمینه ای فعالیت می کنن تا بیشتر توی این یه سال روی اون زمینه ها متمرکز بشم ؟
    یا این کار رو پیشنهاد نمی کنین ؟
    احتیاجی به پرسیدن چنین سوالی نیست. اساتید معمولا زمینه کاریشون رو در وب‌سایت هاشون قید می‌کنند. اگه مایلید جزئیات زمینه کاری اساتید رو بدونید پیشنهاد می‌کنم به آخرین مقالاتشون نگاهی بندازید.

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    برای تماس گرفتن با استاد‌ها به وب‌سایت‌هاشون مراجعه کنید. اگر زمینه کاری استاد چیزی هست که مورد علاقه شماست می‌تونید به استاد ایمیل بزنید. شانس گرفتن RA معمولا وقتی بیشتر می‌شه که شما تجربه انجام کار مشابهی رو داشته باشید و صرف علاقه‌مندی به پروژه همیشه کافی نیست. اگر دوستانی در دانشگاه مقصد دارید حتما با دوستانتون تماس بگیرید و بپرسید که کدوم اساتید fund دارند. این جوری در وقت صرفه‌جویی می‌کنید. طبیعیه که اساتیدی که fund ندارند حتی اگر هم از کار شما خوششون بیاد معمولا نمی‌تونند به شما RA بدهند.
    ممنون از جوابتون ... متوجه شدم کاملآ !
    اما یه سوال توی این پاراگراف داشتم ، از کجا می شه فهمید که چه استادی Fund داره ؟ اونم توی سایت اساتید ذکر شده ؟ ... من چندتا از سایت های استادها رو نگاه کردم و سعی کردم ازش بفهمم که fund داره یا نه ! اما چیزی ندیدم ... البته یه راه دیگه که فهمیدم اینه که توی لیست دانشجویان فعلی دکتری بگردم و کسانی که RA گرفتن ببینم که با کدوم استاد هستند .. البته اگه ملاک درستی باشه !؟ ... هست ؟!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    ممنون از جوابتون ... متوجه شدم کاملآ !
    اما یه سوال توی این پاراگراف داشتم ، از کجا می شه فهمید که چه استادی Fund داره ؟ اونم توی سایت اساتید ذکر شده ؟ ... من چندتا از سایت های استادها رو نگاه کردم و سعی کردم ازش بفهمم که fund داره یا نه ! اما چیزی ندیدم ... البته یه راه دیگه که فهمیدم اینه که توی لیست دانشجویان فعلی دکتری بگردم و کسانی که RA گرفتن ببینم که با کدوم استاد هستند .. البته اگه ملاک درستی باشه !؟ ... هست ؟!
    فهمیدن این که کدوم از اساتید Fund دارند خیلی ساده نیست. بعضی از اساتید تو سایت‌هاشون می‌نویسند ولی همه این کار رو نمی‌کنند. همون طور که قبلا هم گفتم بهترین کار اینه که اگه دوستانی در اون دانشگاه دارید ازشون بپرسید. اونا معمولا در جریان اخبار داخلی دانشکده‌هاشون هستند.
    روش‌های دیگه‌ای هم هست. مثلا بعضی از دانشکده‌ها در قسمت اخبار دانشکده لیست اساتیدی که اخیرا Fund گرفتن رو می‌گذارند. یا همین راهی که خود شما هم گفتید تا حدی جواب می‌ده.
    در نهایت فکر می‌کنم مطمئن‌ترین راه اینه که در صورتی که وقتش رو دارید به همه اساتیدی که به کارشون علاقمندید ایمیل بزنید.

Junior Member

Fellowship و Scholarship چه تفاوتی با هم دارند؟تصور من اینه که هر دو university fee و living stipend رو شامل می شوند,اما scholarship یک ساله و البته قابل تمدید است در حالی که fellowshipهمه ی دوره ی تحصیل رو شامل می شه.درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)