صفحه 10 از 137 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsandj نمایش پست ها
    من کل مطالب رو خوندم. اما متاسفانه جواب سوالم رو نگرفتم. ببینیدجواب بیشتر این سوال هایی که پرسیده شده رو با یکم گشتن توی وب سایت دانشگاه های مختلف می شه فهمید.
    مثلاً دوستانی که از دانشگاههای درست و درمون مثل شریف و تهران و ... فارغ التحصیل شدن که مشکلی ندارن معلومه fund کامل می گیرن.
    ای کاش دوستانی که اطلاعات دارن یکم در مورد اهمیت فاکتورهای مختلف توضیح می دادن. یا چندتا نمونه عملی متوسط (نه آدمی که همچیش توپ بوده) رو توضیح می دادن. متاسفانه نتایج پذیرش هم که دیدم خیلی ناقص و کلی بود. البته این کار هم اطلاعات زیادی می خواهد، هم مسئله ای نیست که بشه یه فرمول کلی براش در آورد.
    مثلاً من کارشناسی توی دانشگاه فوق در پیت سراسری بودم با معدل 14، ارشد هم دانشگاه اصفهان بودم با معدل 17. سه تا مقاله کنفرانس خارجی هم دارم. رشتم نرم افزار هست. چه کار کنم که بتونم full fund بگیرم. می دونم نمره زبان مهمه، یا هرچی مقاله بیشتر باشه بهتره، یا rec letter خیلی می تونه بهم کمک بکنه. اما اگه یه حداقلی وجود داشته باشه که آدم مطمئن باشه(50-60%) که با داشتن اونا موفق می شه، کار کردن و تصمیم گرفتن خیلی راحت تر می شه.
    دم همتون گرم.
    متاسفانه حداقلی وجود نداره. شما به تمام چیزایی که گفتین شانس رو هم اضافه کنین. حرف من نیست بلکه چند تا از استادام دائم میگن! مثال: کسی که با معدل 13 در UCSD قبول شد و دوست نزدیکم که رزومش واقعا عالی بود و مقام نخست بین المللی یه مسابقه ای داشت که در MIT برگزار شد و کلی مقاله، کلاس حل تمرین ... (تو لیسانس هم کلاس من بود و حل تمرین ما هم بود!) از تمام US رد شد و الان کانادا هست. تنها چیزی که میتونم بگم اینه که هرچه مواردی که خودتون گفتید رو بیشتر کنید، خیال خودتون (به نظر خودتون) راحت تره. هیچ کس در این فروم نمیتونه به شما جواب بده که مثلا اگر 2 تا ژورنال و ... 3 تا حل تمرین و ... داشتین حالا یعنی حتما پایین ترین دانشگاه رو قبولین. همین دانشگاه های رنک پایین هستند که با بودجه کمی که دارند به راحتی رد میکنن.

اشاره کردین که دانشگاه شریف و تهران راحت فاند میگیرن و دانشگاه شما خوب نیست. نه این طور نیست. ممکنه شریف و تهران رو بشناسن و وضع این دوتا فرق کنه ولی بقیه رو چندان نه چون دیگه کاری ندارن، GRE شما رو نگاه میکنن و تافل. ما همه در زمان دبیرستان میدویم تا دانشگاه خوب در ایران قبول شیم. غافل از اینکه چند سال بعد که همه اپلای میکنیم باز همه در یک صف رقابت مجدد قرار میگیریم که تا حدود زیادی مستقل از نتیجه کنکورمونه. کسی که در زمان کنکور چندان رقابتی نکرده و دانشگاه معمولی قبول شده ولی سطح زبانش رو بالا برده، اون برندس. چیزی که با کمال تعجب در امسال متوجه شدم.

سلام بچه ها منشي امروز رسما به من گفت كه بورسيه بهم ندادن. و منم جز غصه خوردن كاري از دستم ساخته نيست. من يك دانشجوي متوسط هستم. معدل ليسانس: 17.5 ، معدل فوق: 16 ، يك مقاله كنفرانس خارجي. ولي من چون قبلا ديده بودم كه خيلي ها با معدل پايين تر از 14 و بدون هيچ فعاليت علمي فاند اي زياد زياد گرفتن، من انتظار داشتم حداقل يه فاند متوسطي به من تعلق بگيره.

Junior Member

ُسلام دوستان سال نو مبارک،

منم دارم کم کم به چیزی که Sunrise بهش اشاره کرد میرسم. نمره زبان خیلی تاثیرگذار است. هر چند که منطقی هم نیست که همه توجه روی نمره زبان باشه ولی خیلی مهه. برای یه دانشجوی تحصیلات تکمیلی نوشتن و برقراری ارتباط یه مقوله خیلی مهمه که نمرات زبان خوب تا حد زیادی خیال اونها رو از این بابت راحت میکنه. ولی همه چیز رو به زبان نمیشه ربط داد:
    توصیه نامه های خوب (ببینید خوب لزوما اون چیزی معمولا استادا برا ما می نویسند و ما حال میکنیم نیست ها).

داشتن مقاله هم مهمه، ولی کیفیتش خیلی خیلی مهمتره. داشتن مقاله تو بعضی از این ژورنال ها بیشتر به ضررمون تموم میشه. ایده بکار رفته در مقاله هم شاید خیلی مهم باشه (ایده دست اوله یا دست چندم و ....)؟؟

بعدش معدل و دانشگاهی که توش درس خوندی (اگه معروف باشه) و ذهنیتی که در مورد دانشجوی ایرانی دارند هم مهم میشه.

اگه همه این موارد بالا رو یا اکثرشون رو آدم داشته باشه تازه اول ماجراست، چند نفر اونجا اون سال اپلای کردند(چند درصد شهروند هستند و چند درصد اینترنشنال). تو زمینه شما چند نفر هستند. استادی که زمینه کاریش به شما میخوره دانشجو میخواهد یا نه؟ ترکیب استادای کمیته ادمیشن به نفع شما میشه یا به ضرر شما و .....

من کسی رو میشناسم که تقریبا همه موارد فوق رو داشت، من کسی رو با اون علاقه و تلاش ندیده بودم (نمره زبان بسیار عالی، مقالات عالی با شرایطی که گفتم، ریکامهای عالی، معدل و دانشگاه هم OK بود) ولی.... بقیه اش رو خودتون حدس بزنید....

این ها رو گفتم که بگم خیلی چیزا دست ما نیست. در واقع ما باید تا میتونیم اون قسمتی که دست مون هست رو تقویت بکنیم.

اینا رو که نوشتم فکر نکیند که..!!!؟؟؟ من یه ادمیشن بدون فاند تا حالا گرفتم و خدا رو هم خیلی شکر میکنم به خاطرش.

ممنون از دوست خوبم به خاطر حرفاشون. به قول شما ما باید خدا رو شکرگزار باشیم برای همین پذیرش. من از دانشگاه های دیگه هم پذیرش دارم و به احتمال قوی بهم فاند هم میدن. ولی من بریتیش کلمبیا رو میخوام حتی بدون فاند. فقط برای گرفتن ویزا نگرانم چون 20 میلیون بیشتر نمیتونم حساب بانکی نشون بدم. به خاطر پذیرشی که گرفتم شکر گزارم. به نظر من حتی اگه از یه دانشگاه رنک پایین پذیرش بگیریم ، ماخودمون زندگی و درس خوندن تو ایران رو تجربه کردیم،و نباید نادیده بگیریم که خدا ما رو کمک کرد تا از این وضعیت به اونجا برسیم و این خودش یه جهش بزرگ هست: تغییر مسیر زندگی ما، اینده مطمئن.

Junior Member

Thumbs up پاسخ : full fund

با سلام، من میخواستم از دانشگاههای کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرم (برای ارشد علوم کامپیوتر) و فکر میکنم با توجه به شرایطم در یک دانشگاه متوسط پذیرفته بشم، اما مشکل من اینه که در صورتی که به من فاند تعلق نگیره به هیچ وجه نمیتونم اونجا ادامه تحصیل بدم و در نهایت 4، 5 تومن دستم هست برای رفتن تا اونجا؛
    حالا من برای این که مطمئن بشم پذیرش با فاند بهم میدن، باید چه کار کنم؟ یعنی چند تا دانشگاه اپلای کنم و بعد درخواست فاند کنم و اگر ندادند دیگه نرم، یا اینکه راهی هست که از ابتدای مسیر مشخص باشه، دانشگاهش به اون صورت فرقی نمیکنه و همونطور که گفتم امکان ادامه تحصیل با فاند برام مهمه؛ ممنون میشم اگر کسی نظری داره به من هم بگه ...
    شرایط تحصیلی:
    معدل کارشناسی 15 از فردوسی
    از پایان نامه ام هم احتمالا یه مقاله در بیاد
    (در ضمن اگر دانشگاه خاصی رو به خصوص در آمریکا پیشنهاد میکنید ممنون میشم بگید)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaxp19 نمایش پست ها
    با سلام، من میخواستم از دانشگاههای کانادا یا آمریکا پذیرش بگیرم (برای ارشد علوم کامپیوتر) و فکر میکنم با توجه به شرایطم در یک دانشگاه متوسط پذیرفته بشم، اما مشکل من اینه که در صورتی که به من فاند تعلق نگیره به هیچ وجه نمیتونم اونجا ادامه تحصیل بدم و در نهایت 4، 5 تومن دستم هست برای رفتن تا اونجا؛
    حالا من برای این که مطمئن بشم پذیرش با فاند بهم میدن، باید چه کار کنم؟ یعنی چند تا دانشگاه اپلای کنم و بعد درخواست فاند کنم و اگر ندادند دیگه نرم، یا اینکه راهی هست که از ابتدای مسیر مشخص باشه، دانشگاهش به اون صورت فرقی نمیکنه و همونطور که گفتم امکان ادامه تحصیل با فاند برام مهمه؛ ممنون میشم اگر کسی نظری داره به من هم بگه ...
    شرایط تحصیلی:
    معدل کارشناسی 15 از فردوسی
    از پایان نامه ام هم احتمالا یه مقاله در بیاد
    (در ضمن اگر دانشگاه خاصی رو به خصوص در آمریکا پیشنهاد میکنید ممنون میشم بگید)
    سلام به همگي
    بچه ها من مي خواستم يک سوال کنم. مي خوام بدونم چيکار بايد بکنم تا بتونم براي living expenses بتونم وام يا کمکي ديگه بگيرم. البته اين نکته رو بگم که مبلغ بورسم شامل کل هزينه هاي تحصيلم مي شد که سالي همين حدود 40 است
    ویرایش توسط s.hosseini : April 8th, 2010 در ساعت 08:00 PM

سلام
    معمولا وام به کسانی تعلق می گیره که تغییری در شرایطشون ایجاد شده، و مقدار فاندی که می گیرن کافی نیست براشون و درخواست وام میدن. با این وجود احتمال اینکه به شما وام بدن کمه ولی باز هم امتحانش ضرر نداره. در مورد روالش می تونید ایمیل بزنید بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.

با سلام،
    آیا در صورت full fund بودن در کانادا میتوان هزینه ی زندگی یک زوج رو پرداخت کرد؟! و آیا جواب این سوال به شهر زندگی بستگی داره؟
    Experience is what you get, when you don't get what you want it

نقل قول نوشته اصلی توسط susis نمایش پست ها
    با سلام،
    آیا در صورت full fund بودن در کانادا میتوان هزینه ی زندگی یک زوج رو پرداخت کرد؟! و آیا جواب این سوال به شهر زندگی بستگی داره؟
    بله- كاملا بستگي به شهر داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.

نقل قول نوشته اصلی توسط soha62 نمایش پست ها
    بله- كاملا بستگي به شهر داره.
    میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا در چه شهرهایی میشه و چه جاهایی نمیشه؟
    Experience is what you get, when you don't get what you want it

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)