صفحه 109 از 137 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط mech25 نمایش پست ها
    پش من تمام سعیمو میکنم..ممنونم.. فقط سوال اینکه فاند گرفتم دیگر خرج و مخارج اونجا تامین میشه؟؟ مشکلی پیدا نمیکنم.. البته من آدم کم خرجی هستم..
    If you have 20 Hours assistantship = Full Fund, and you are a single person, you can survive. But it depends on you, there are some students who can live with their wife with 20 Hours assistant ship. or there are some single people who can not afford living with 20 Hours. It depends on your anticipation and your expenditures.
    But most probably you can handle that.
    Good luck
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران دانشگاه محقق اردبیلی

سلام
    دوستان من ترم دو مهندسی عمران تو دانشگاه دولتی شهرستان مشغول به تحصیلم و می خوام از الان باسه گرفتن پذیرش از دانشگاه های امریکا یا کانادا و یا اروپا همراه با فاند برنامه ریزی کنم لطفا راهنماییم کنید که تو این مدت سه سال چه برنامه ریزی داشته باشم و چه کارهایی رو تو الویت هام داشته باشم که بتونم پذیرش همراه با فاند بگیرم و اگر دوستان اطلاعی در مورد بازار کار عمران تو کشور های امریکا و کانادا دارن ممنون میشم راهنماییم کنن

Junior Member

سلام دوستان
    من مهندسی عمران صنعتی شریف میخونم و ترم 4 هستم . معدلم 17.8 هست تا الان ، اما فک کنم بتونم تا ترم 6 بالای 18 بیارمش . میخواستم سازه اپلای کنم ، به نظرتون میتونم یک فاند خوب بگیرم یا نه ؟ و کسایی که تجربه دارن ، با این معدل میتونم دانشگاه خوبی فاند بگیرم ؟
    و یک سوال دیگه اینکه به نظرتون می ارزه فقط بخوام ارشد رو اونطرف بخونمو برگردم ؟

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط Abolfazl_ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مهندسی عمران صنعتی شریف میخونم و ترم 4 هستم . معدلم 17.8 هست تا الان ، اما فک کنم بتونم تا ترم 6 بالای 18 بیارمش . میخواستم سازه اپلای کنم ، به نظرتون میتونم یک فاند خوب بگیرم یا نه ؟ و کسایی که تجربه دارن ، با این معدل میتونم دانشگاه خوبی فاند بگیرم ؟
    و یک سوال دیگه اینکه به نظرتون می ارزه فقط بخوام ارشد رو اونطرف بخونمو برگردم ؟
    سلام، 30 درصد اپلای CV هست، 30 درصد شانس (وجود فاند و نبود رقیب جدی) و 40 درصد fitting.
    برای کارشناسی ارشد پذیرش به راحتی صورت میگیره ولی اینکه گرفتن فاند در سال اول چقدر امکان پذیره، بستگی به تماس شما با اساتید، GRE و دانشگاه مقصد داره. اگر توان پرداخت یکسال اول هزینه هارو دارین (حدود 30 هزار دلار)، از سال دوم میتونین با احتمال بیشتری فاند بگیرین.
    خوندن ارشد در امریکا و برگشت یکی از عجیب ترین حرفایی هست که شنیدم! به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چون اگر یک نگاه به وضعیت کاری عمران و (کلا رشته های مهندسی) بزنین می بینین که اکثرا کارهای کارمندی ساده هست که با رفتن به امریکا و بالارفتن سطح توقعتون، انجامش براتون سخته. اگر خیلی به ایران و ولایت فقیه علاقه دارین، بعد از دکترا برگردین که حداقل شانس هیئت علمی شدن رو داشته باشین. ولی در کل کسی که میخواد امریکا بره، معمولا دیگه پایین رو نگاه نمیکنه.
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Member MortezaBermoda آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ACCOUNTING - University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام، 30 درصد اپلای CV هست، 30 درصد شانس (وجود فاند و نبود رقیب جدی) و 40 درصد fitting.
    درود
    منظورتون دقیقا از fitting چیه؟
    واجب: معدل، TOEFL/IELTS ،GRE/GMAT مستحب: مقاله، سابقه کار، انتشار کتاب، رکمندیشن عالی مکروه: نبود تناسب بین عوامل (مثلا بالا بودن تعداد مقالات ولی پایین بودن نمره تافل) مباح: داشتن سوابق و انتشارات غیر مرتبط
    خواستن + برنامه ریزی = توانستن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    برای کارشناسی ارشد پذیرش به راحتی صورت میگیره ولی اینکه گرفتن فاند در سال اول چقدر امکان پذیره، بستگی به تماس شما با اساتید، GRE و دانشگاه مقصد داره. اگر توان پرداخت یکسال اول هزینه هارو دارین (حدود 30 هزار دلار)، از سال دوم میتونین با احتمال بیشتری فاند بگیرین.
    خوندن ارشد در امریکا و برگشت یکی از عجیب ترین حرفایی هست که شنیدم! به هیچ عنوان توصیه نمیکنم چون اگر یک نگاه به وضعیت کاری عمران و (کلا رشته های مهندسی) بزنین می بینین که اکثرا کارهای کارمندی ساده هست که با رفتن به امریکا و بالارفتن سطح توقعتون، انجامش براتون سخته. اگر خیلی به ایران و ولایت فقیه علاقه دارین، بعد از دکترا برگردین که حداقل شانس هیئت علمی شدن رو داشته باشین. ولی در کل کسی که میخواد امریکا بره، معمولا دیگه پایین رو نگاه نمیکنه.
    در مورد دوم که واضحه. ارشد بگیری و برگردی! اصلا بحث بحث ایران یا غیره نیست. بحث اینه که اینهمه زحمت بکش و هزینه و استرس اخرش برگشت! کلا برگشت همیشه رو به عقب بوده!
    سوال من از شما اینه که امکان داره همون ترم دوم استادی قبول کنه با یه مستر کار کنه حداقل شهریه waive بشه؟ سوال اصلی من اینه که حتما کسی که شهریه اش waive میشه باشدی ra/ta/ یا ...باشه؟ اخه استادی که من میخوام باهاش صحبت کنم دو تا دانشجوی مستر داره در اینصورت به نظرتون میتونه نشانه مثبتی باشه؟
    درسته بحث فول فاند هست اینجا ولی سوالم کلا مربوطه.

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط MortezaBermoda نمایش پست ها
    درود
    منظورتون دقیقا از fitting چیه؟
    موضوع تز ، Research interests و مقاله ها (و ژورنال ها) در ارتباط با موضوع استاد باشه. خصوصا سالهای اخیر به خاطر کاهش بودجه های تحقیقاتی و افزایش applicants، اساتید با وسواس بیشتر، کسی رو انتخاب میکنند که از نظر سابقه ی درسی و پژوهشی نزدیک باشند. این یکی از مسائلی هست که خیلی از اساتید جواب ایمیل رو نمیدن چون دانشجو in line نیست با کار استاد.
    موضوع دیگه هم درس های پاس کرده هست که بعضی از رشته ها prerequisite خاصی میخوان و عنوان میکنند.
    در کل هم درصدهایی که گفتم نظر شخصی و بر گرفته از مطالعه یک ساله این سایت و gradcafe بود.
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    در مورد دوم که واضحه. ارشد بگیری و برگردی! اصلا بحث بحث ایران یا غیره نیست. بحث اینه که اینهمه زحمت بکش و هزینه و استرس اخرش برگشت! کلا برگشت همیشه رو به عقب بوده!
    سوال من از شما اینه که امکان داره همون ترم دوم استادی قبول کنه با یه مستر کار کنه حداقل شهریه waive بشه؟ سوال اصلی من اینه که حتما کسی که شهریه اش waive میشه باشدی ra/ta/ یا ...باشه؟ اخه استادی که من میخوام باهاش صحبت کنم دو تا دانشجوی مستر داره در اینصورت به نظرتون میتونه نشانه مثبتی باشه؟
    درسته بحث فول فاند هست اینجا ولی سوالم کلا مربوطه.
    امکان حتی فول فاند هم از اول هست، اما هم کلاسی هایی که رفتند از سال دوم به عنوان RA تزشون رو انجام دادن و این محتمل تره.
    waive شدن شهریه و یا scholarship هایی که به خاطر سطح درسی بالای شما به شما اعطا میشه میتونه مخارجی رو پوشش بده ولی نه مسکن،خوراک و پوشاک رو!
    Full fund= Tuition waive+ RA/TA (50%)
    حتی به صحبتهایی که با دوستان داشتم full fund هم به معنی این نیست که اصلا نیازی به بردن پول نداشته باشین. به خاطر خرید کتاب، بعضی از مخارج خاص دانشگاه، خرید وسایل و یا اجاره ی مسکن، در اوایل مبالغی از جیب خودتون هم خرج میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Environmental Eng

سلام، وقت همگی دوستان بخیر،
    من الان یکسری از پست ها را خواندم، سوالی در مورد فاند خودم پیش آمد:
    استادم در یک ایمیل گفت که برای سال اول Graduate assistantship برات قرار میدیم بدون ذکرRA یا TA . برای سال های آتی هم فاند برات جور میکنم! توی I20 هم زده کل هزینه های تحصیل با دانشگاه هست (یعنی هیچی بر عهده من نیست) سال را هم که ذکر نکرده کلا گفته برای 12 ماه به طور تقریب هزینه ها اینجوریه و تماما پای دانشگاه هست،
    اما در نامه offer که قبلرسیدن I20، امضا کردم بعد از بیان میزان فاند اصلی گفته که شما باید سالی 1872$ درنهایت به دانشگاه بپردازی، که:
    Please be aware that you will be responsible for all students’ fees, which are not included in the tuition waiver. Approximate remaining fees are $ 1872.
    Pending available funding, we plan to continue your appointment for a period of 4 yrs. This appointment will be renewed automatically each year, conditional upon the availability of funding, maintenance of required registration and overall graduate GPA.

جایی در مورد اینکه سال های دیگه ساپورتی نیست به استثنای ایمیل استادم به من صحبتی نشده خوب! حالا با این اوصاف فول فاند به حساب میاد یا پارشیال؟ بنابراین در کل من باید برای هزینه سال های آتی مبلغ خاصی به میزان باقی سال های تحصیلم ارائه بدم یا فول فاند به حساب میاد؟
    ممنون میشم افرادی که مطلع هستند راهنمایی کنند.

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم بدونم اگه کسی فول فاند داشته باشه، کل هزینه ای که باید از جیب بده شامل آزاد کردن مدرکش و هزینه سفارت و بلیط هواپیما (آمریکا یا کانادا) و ... چقدر میشه؟ منظورم کل هزینه ای هست که علاوه بر فاند باید خودمون بدیم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)