صفحه 115 از 137 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Junior Member lastquark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مخابرات میدان

پیش فرض پاسخ : full fund

سلام دوستان. میشه بگید این متن زیر دقیقا یعنی چی؟ این یعنی فول فاند؟

بعد یه سوال دیگه اینکه مثلا دانشگاهی میگه اگه فلان شرایط رو داشته باشید بین 3 تا 6 هزار دلار فاند میگیرید یا یکی میگه مثلا بین هزار تا 3 هزارتا. اما تو شهریه سالانه اش زده 32هزاردلار. خب این یعنی چی؟ یعنی این فاند رو که گفته ماهانه میده؟!

Graduate Students:

Incoming GPA 3.0 - 4.0 Students are eligible for a scholarship for up to $8,000 savings on tuition per year. Students must apply and be admitted to EIU by March 1 (fall) or October 1 (spring). The total estimated cost for EIU (2014-2015) with this scholarship is $16,882 a year (including tuition, fees and living expenses).

Junior Member

سلام دوستان

من معدل کارشناسیم پایین هست حدود 13و رشتم ریاضی (البته معدل 2 سال اخرم حدود 15 هست و 6 ساله لیسانس گرفتم)

با توجه به این که در مسابقات ریاضی مدال برنز دارم و تجربه TA شدن در برخی از درسها و الان دارم روی مقاله ای کار میکنم (البته امیدوارم که نتیجه بخش باشه)

به نظر شانس پذیرش من با فاند کامل یا فاند نسبتا خوب چه قدر میوتونه باشه؟

آیا با GRE math subject میشه این معدل رو cover کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lastquark نمایش پست ها
    سلام دوستان. میشه بگید این متن زیر دقیقا یعنی چی؟ این یعنی فول فاند؟

بعد یه سوال دیگه اینکه مثلا دانشگاهی میگه اگه فلان شرایط رو داشته باشید بین 3 تا 6 هزار دلار فاند میگیرید یا یکی میگه مثلا بین هزار تا 3 هزارتا. اما تو شهریه سالانه اش زده 32هزاردلار. خب این یعنی چی؟ یعنی این فاند رو که گفته ماهانه میده؟!

Graduate Students:

Incoming GPA 3.0 - 4.0 Students are eligible for a scholarship for up to $8,000 savings on tuition per year. Students must apply and be admitted to EIU by March 1 (fall) or October 1 (spring). The total estimated cost for EIU (2014-2015) with this scholarship is $16,882 a year (including tuition, fees and living expenses).
    نه فول فاند که نیست. گفته سالی 8 هزار دلار از شهریه تون کم میکنند، و برای مخارج 16882 دلار دیگر در سال احتیاج دارید. آن مبالغ اسکالرشیپ هم که اعلام میکنند معمولا سالانه یا ترمی است مگر اینکه به صراحت گفته باشد ماهانه.

Junior Member

سلام به همه ى دوستان

1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ليسانس ، دانشگاه تبريز(البته دو ترم ديگه تموم ميكنم)
    2. معدل:حدودا١٧.٥
    3. رشته : فيزيوتراپى
    4. نمره زبان : فعلا اقدام نكردم ولى نمره ى خوبى ميگيرم
    5.نمره GRE یا GMAT و ....
    6. تعداد مقاله و نوع : متاسفانه فعلا ندارم
    7. شرایط خاص : شاگرد اول دانشگاه،دو مورد ثبت اختراع، چاپ كتاب ، حائز رتبه از برخى جشنواره داخلى و دانش اموز سمپاد
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : اولويت خاصى ندارم فقط كشورى رو ميخوام كه از نظر هزينه و امنيت مناسب باشه
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره : حتما ميخواهم بورس بگيرم و اگه امكانش باشه دكتراى رشتمو مستقيم بگيرم
    ممنون ميشم راهنمايى كنيد كدوم كشور مناسبه و ايا به من بورس ميدن؟و يه سوال ديگه اينكه از كى بايد اقدام كنم؟بعد گرفتن مدرك ليسانسم؟

Junior Member

سلام
    1. مقطع تحصیلی و دانشگاه : ليسانس ، دانشگاه آزاد شهرری
    2. معدل:حدودا١6
    3. رشته :مهندسی مکانیک گرایش سیالات
    4. نمره زبان : Ielts 7
    5.نمره GRE یا GMAT ندارم
    6. تعداد مقاله و نوع : متاسفانه فعلا ندارم ولی توانایی تهیه یک مقاله را دارم
    7. شرایط خاص : ندارم
    8. کشورهای مورد نظر به عنوان اولویت : فقط کانادا دانشگاه تورنتو یا مک گیل
    9. سایر فاکتورهایی که میخاید مورد توجه قرار بگیره : بورسیه برای کارشناسی ارشد یا هرچیالبته در رشته خودم
    حتما بورس میخوام

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    این سوال رو خیلی از دوستانی که قصد گرفتن پذیرش دارند مطرح می‌کنند. کمک هزینه مالی معمولا به ۳ شکل وجود داره: Research Assistantship (RA)، Teacher Assistantship (TA) و Fellowship یا Scholarship.
    TA ها معمولا کلاس‌های حل تمرین یا آزمایشگاه‌ها رو اداره می‌کنند. وقتی شما TA هستید در دانشگاه‌های آمریکا معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوقی می‌گیرید که برای زندگی دانشجویی تقریبا کافیه. برای گرفتن TA شما باید فرم‌های خاصش رو پر کنید و هر ترم درخواست کنید. تخصیص TA معمولا بر اساس اولویت انجام می‌شه و دانشجویان باسابقه دکترا اولویت بالاتری دارند. همچنین اغلب دانشگاه‌ها لازم دارند که شما امتحان صحبت کردن انگلیسی مثل TSE رو داده باشید و نمره لازم رو آورده باشید.
    RA به این صورته که شما روی پروژه یکی از استادها کار می‌کنید. استادها معمولا از صنعت یا دولت بودجه می‌گیرند که پروژه‌های تحقیقاتی‌شون رو پیش ببرند. این استاد‌ها برای انجام پروژه‌ها دانشجوهای دکترا (و در برخی موارد فوق‌لیسانس) رو استخدام می‌کنند که براشون کار کنند. استادها معمولا RA رو به دانشجویان خودشون پرداخت می‌کنند. یعنی RA معمولا از طرف استاد راهنمای خود شما ممکنه به شما تعلق بگیره. به همین خاطر لازمه که با اساتیدی که زمینه کاریشون به زمینه کاری شما نزدیکه تماس بگیرید و ببینید آیا مایلند شما رو به عنوان دانشجوی خودشون قبول کنند یا خیر. از نظر مالی RA و TA تقریبا شبیه به هم هستند و اگر RA داشته باشید معمولا Tution و Fee رو پرداخت نمی‌کنید و حقوق هم می‌گیرید. RA در کل از TA بهتره چون شما به هر حال باید روی پروژه دکترا کار کنید و اگر RA بگیرید دیگه نیازی به تدریس ندارید و برای کار پروژه خودتون حقوق می‌گیرید.
    TA و RA اغلب فقط به دانشجویان دکترا تعلق می‌گیره.
    Fellowship و Scholarship به صورت جایزه است که به دانشجویان ممتاز تعلق می‌گیره. این جایزه‌ها از طرف دانشگاه یا دانشکده پرداخت می‌شه و فرمول چندان مشخصی نداره و هر دانشگاه یا حتی دانشکده‌ای شرایط خاص خودش رو بر تخصیص این‌ها داره و مبلغ‌شون هم چندان مشخص نیست.
    اما تا جاییکه من میدونم راجع به دانشگاههای کانادا اینطور نیست.یعنی شما اگه RAبگیرید دیگه هم شهریه هم هزینه زندگی رو باید از همون پرداخت کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه تهران

یه توصیه مهم به دوستان عزیز، خواهشا انقدر به مسائل فاند اهمیت ندید! و بیخودی وقتتان را هدر ندهید. اگر هم سوالات بنیادین دارید هیچ کس جز رئیس دپارتمان و کردینیتورها قابلیت پاسخگویی دقیق به شمارا نخواهند داشت. کافیست لیستی از دانشگاههایی که دوره آموزشی مورد نظر شما را ارائه می دهند تهیه کنید و سوالات اساسی خود را برای آنها ایمیل کنید. خیلی هم زمان گیر نخواهد بود چرا که یک ایمیل تکراری را برای چندین نفر فوروارد میکنید اما دقت کنید که از سوالات بیش از حد و غیر ضروری در تنها یک ایمیل خودداری کنید. سوالات شما میتواند راجع به پذیرش در بها و پاییز، ددلاین ها، کمک های مالی، اینکه پذیرش و فاند با اساتید است یا دپارتمان و اتوماتیکال است یا درخواست جداگانه میخواهد بپرسید. البته اکثر آنها در سایت ها بعضا نوشته شده است. دوستانتان هم چنانچه سالهای قبل به دانشگاههایی رفته اند با همان رشته ی شما اطلاعاتشان میتواند کمک کننده باشد.
    به پست بنده نگهی بیندازید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1628140
    2:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...t=#post1633752
    امیدوارم مطالبش براتون مفید و قابل تعمیم برای اکثر رشته ها باشد.
    موفق باشید

با سلام، من تو همون نامه اول به یکی از اساتید دانشگاه Cincinnati این نامه رو از استاد مربوطه دریافت کردم، ممنون می شوم راهنمایی کنید من رو که چه جوابی باید بدم

Thank you for your interest to work in my group. I highly appreciate it. You have a very strong CV and excellent experience. I encourage you to apply to our program. However, please note there is a strong competition. I receive more than 100 requests to work with me and I typically accept only few students every year. What could help in your case is if you manage to obtain a fellowship/scholarship from your country that can cover your stipend and health insurance. I can then cover research expenses. If you can obtain such a scholarship, please let me know and we will further discuss this. If you plan to apply for one, I will be happy to provide a support letter.

البته من طالب دریافت فاند هستم. و کاملا با دیدن جواب این استاد تعجب کردم.
    ممنون می شم راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام-لطفا در صورت امکان دوستانی که شرایطی مثل من و یا تجربه ای توی این زمینه دارند به من کمک کنند.
    ایا با شرایطی که من دارم امکان گرفتن فول فوند رو دارم
    رشته مندسی برق و الکترونیک دانشگاه ازاد-معدل 13.27-نمره gre =158-نمره ایلز =6.5-تعداد 6 تا مقاله بین الملی isi دارم .
    دانشگاههای که شانس دارم واسه مستر بیشتر از کدوم کشورایی هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط az_eftekhari نمایش پست ها
    با سلام، من تو همون نامه اول به یکی از اساتید دانشگاه Cincinnati این نامه رو از استاد مربوطه دریافت کردم، ممنون می شوم راهنمایی کنید من رو که چه جوابی باید بدم

Thank you for your interest to work in my group. I highly appreciate it. You have a very strong CV and excellent experience. I encourage you to apply to our program. However, please note there is a strong competition. I receive more than 100 requests to work with me and I typically accept only few students every year. What could help in your case is if you manage to obtain a fellowship/scholarship from your country that can cover your stipend and health insurance. I can then cover research expenses. If you can obtain such a scholarship, please let me know and we will further discuss this. If you plan to apply for one, I will be happy to provide a support letter.

البته من طالب دریافت فاند هستم. و کاملا با دیدن جواب این استاد تعجب کردم.
    ممنون می شم راهنمایی کنید.
    سلام، این بنده خدا هم زیرکه هم خوشش اومده ازت. تقریبا دیگه داره پذیرش با تویشن ویو رو بهت میده دوست عزیز. اگر واقعا اندازه ی سال اول یعنی 10000 تا داری برو چون اونجا بری میتونی از بقیه استادا فاند پیدا کنی. البته میتونیم بگی:
    Unfortunately, It is a barrier on my way to get there and research in my areas of interests. Because I really don't have enough money as a ............ to be able to come there and meet you (work together, .....)
    یا یه چیزایی تو همین مایه ها )) البته اگه واقعاا نداریاااااا الکی ناله نکنییییی ))))))))

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)