صفحه 129 از 137 نخستنخست ... 2979119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,281 تا 1,290 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Banned

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط toktam20 نمایش پست ها
    سلام....من یه سوال داشتم اگر برای دوره دکتری فول فاند نشیم هم حقوق ماهیانه ایا به دانشجوی دکتری تعلق میگیره؟و میدونین کدوم کشورها اینجوریه که دوره دکتری حتی بدون فاند هم حقوق میدن؟
    متشکرم
    سلام

بحث "حقوق" در کشورهایی مطرح هست که تحصیل در مقطع دکترا در اونها شغل به حساب میاد...
    در این صورت fund دیگه تعریف نشده هست...
    در کل fund و salary تقریبا mutually exclusive هستند... یعنی فقط یکی از اونها می تونه در حالت معمول برای applicant صدق کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Member

توي سايت بعضي دانشگاههاي آمريكا دو تا ددلاين زده شده يكي اپلاي براي فول فاند و ديگري اپلاي عادي. همه دانشگاهها همين سيستم رو دارن؟ يعني براي فول فاند بايد زودتر از ددلاين دانشگاه مدارك رو بفرستيم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد معماری دانشگاه علوم و تحقیقات

نقل قول نوشته اصلی توسط anonymousalex نمایش پست ها
    با سلام
    در شرایط مساوی اگر آدم بره یه زبان دیگه مثلا آلمانی بخونه و بخواد برای کشور های آلمانی زبان(خود آلمان یا بلژیک و از این دسته) اقدام کنه شانس پذیرش و حتی فول فاندش بیشتر میشه نسبت به زمانی که بخواد برا آمریکا اقدام کنه
    هیچ تفاوتی بین تحصیل به زبان کشور مقصد و یا تحصیل به زبان انگلیسی نیست.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    توي سايت بعضي دانشگاههاي آمريكا دو تا ددلاين زده شده يكي اپلاي براي فول فاند و ديگري اپلاي عادي. همه دانشگاهها همين سيستم رو دارن؟ يعني براي فول فاند بايد زودتر از ددلاين دانشگاه مدارك رو بفرستيم؟
    سلام

خیر...
    خیلی از دانشگاه ها financial support رو همزمان با admission processing بررسی می کنند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

بحث "حقوق" در کشورهایی مطرح هست که تحصیل در مقطع دکترا در اونها شغل به حساب میاد...
    در این صورت fund دیگه تعریف نشده هست...
    در کل fund و salary تقریبا mutually exclusive هستند... یعنی فقط یکی از اونها می تونه در حالت معمول برای applicant صدق کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

دقیقا متوجه نشدم یعنی منظورتون این هست که در دوره دکتری یا فول فاند میشیم یا دکتری شغل حساب میشه و بهمون حقوق میدن،درسته؟و فقط همین دو حالته و حالت دیگه ای وجود نداره؟
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط toktam20 نمایش پست ها
    دقیقا متوجه نشدم یعنی منظورتون این هست که در دوره دکتری یا فول فاند میشیم یا دکتری شغل حساب میشه و بهمون حقوق میدن،درسته؟و فقط همین دو حالته و حالت دیگه ای وجود نداره؟
    ممنونم
    نخیر، حالت سوم هم اینه که پذیرش دکترای بدون فاند میگیرید و همه هزینه تحصیل و زندگی تون رو خودتون میپردازید. بستگی به دانشگاه و کشور هر کدام از این سه حالت ممکن است پیش بیاید.

Member

من تقريبا كل فروم مربوط به كمك هزينه هاي تحصيلي رو خوندم و از اونجايي كه نظرات و تجربه ها متفاوت بود يه مقدار گيج شدم. هر چند، در كل چند مرحله براي گرفتن فاند بيشتر بهش اشاره شده. براي اينكه من و خيلي هاي ديگه كه بار اولمون هست اپلاي ميكنيم به يه نظم ذهني برسيم از كساني كه تجربه دارن خواهش ميكنم راهنمايي كنن اين مراحل درست هست يا نه:

1- تماس با استاد قبل از اپلاي (يكسري اشاره كردن كه بهتره تو ايميلهاي اول از استاد بپرسيم پوزيشن دارن يا نه و بعضي ها هم گفتن كه همين كه به استاد ايميل بزنيم متوجه ميشه كه منظور ما اپلاي با فاند يا RA بوده)

- اگر استاد از رزومه ما خوشش بياد و فاند هم داشته باشه اوكي رو ميده و تنها كاري كه ما بايد بكنيم انجام مراحل اپلاي و البته داشتن نمره زبان مورد نياز هست.

- خيلي از اساتيد جواب قطعي نميدن و فقط تشويق به اپلاي ميكنن. در مورد فاند هم هيچ صحبتي نميكنن يا ميگن دانشكده بايد در مورد فاند تصميم بگيره

2- انجام مراحل اپلاي كه چه فاند بخوايم يا نخوايم روندش يكي هست. بعد از اومدن نتايج چند حالت وجود داره:

- ريجكت كامل!
    - پذيرش بدون عنوان كردن فاند تو ايميل ارسالي
    - دانشكده يه ايميل ميزنه كه توش عنوان شده شما فاند هم بهتون تعلق ميگيره. (ممكنه نامه فاند بعد از نامه پذيرش به دستمون برسه)

3- اگر توي نامه پذيرش صحبتي از فاند نشه ميتونيم با دفتر دانشكده يا با خود استاد تماس بگيريم و ببينيم بالاخره بهمون فاند تعلق ميگيره يا نه

4- اگر هيچ كدوم از مراحل بالا به نتيجه نرسيد و فقط يك پذيرش بدون فاند داشتيم:

- ميتونيم ديفر كنيم تا بالاخره بتونيم فاند رو بگيريم
    - فرم Financial Statement رو پر ميكنيم كه از پس اندازمون يا خانواده قراره ساپورت بشيم (در اين صورت گرفتن ويزا خيلي مشكل ميشه)
    - در نهايت ممكنه مجبور شيم بريم و يكي دو ترم هزينه خودمون رو بديم و اگر GPA خوب داشته باشيم امكانش هست كه از استاد يا دانشكده فاند بگيريم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط shima1393 نمایش پست ها
    من تقريبا كل فروم مربوط به كمك هزينه هاي تحصيلي رو خوندم و از اونجايي كه نظرات و تجربه ها متفاوت بود يه مقدار گيج شدم. هر چند، در كل چند مرحله براي گرفتن فاند بيشتر بهش اشاره شده. براي اينكه من و خيلي هاي ديگه كه بار اولمون هست اپلاي ميكنيم به يه نظم ذهني برسيم از كساني كه تجربه دارن خواهش ميكنم راهنمايي كنن اين مراحل درست هست يا نه:

1- تماس با استاد قبل از اپلاي (يكسري اشاره كردن كه بهتره تو ايميلهاي اول از استاد بپرسيم پوزيشن دارن يا نه و بعضي ها هم گفتن كه همين كه به استاد ايميل بزنيم متوجه ميشه كه منظور ما اپلاي با فاند يا RA بوده)

- اگر استاد از رزومه ما خوشش بياد و فاند هم داشته باشه اوكي رو ميده و تنها كاري كه ما بايد بكنيم انجام مراحل اپلاي و البته داشتن نمره زبان مورد نياز هست.

- خيلي از اساتيد جواب قطعي نميدن و فقط تشويق به اپلاي ميكنن. در مورد فاند هم هيچ صحبتي نميكنن يا ميگن دانشكده بايد در مورد فاند تصميم بگيره

2- انجام مراحل اپلاي كه چه فاند بخوايم يا نخوايم روندش يكي هست. بعد از اومدن نتايج چند حالت وجود داره:

- ريجكت كامل!
    - پذيرش بدون عنوان كردن فاند تو ايميل ارسالي
    - دانشكده يه ايميل ميزنه كه توش عنوان شده شما فاند هم بهتون تعلق ميگيره. (ممكنه نامه فاند بعد از نامه پذيرش به دستمون برسه)

3- اگر توي نامه پذيرش صحبتي از فاند نشه ميتونيم با دفتر دانشكده يا با خود استاد تماس بگيريم و ببينيم بالاخره بهمون فاند تعلق ميگيره يا نه

4- اگر هيچ كدوم از مراحل بالا به نتيجه نرسيد و فقط يك پذيرش بدون فاند داشتيم:

- ميتونيم ديفر كنيم تا بالاخره بتونيم فاند رو بگيريم
    - فرم Financial Statement رو پر ميكنيم كه از پس اندازمون يا خانواده قراره ساپورت بشيم (در اين صورت گرفتن ويزا خيلي مشكل ميشه)
    - در نهايت ممكنه مجبور شيم بريم و يكي دو ترم هزينه خودمون رو بديم و اگر GPA خوب داشته باشيم امكانش هست كه از استاد يا دانشكده فاند بگيريم
    سلام

مواردی که اشاره کردید به طور کلی برقرار هستند...

براتون آرزوی موفقیت دارم

سلام
    این که بعضیا میگن RA:2000 + Fellowship:2500 دقیقا یعنی چی؟
    یعنی ماهی 4500 دلار فاند میدن؟ و آیا هزینه شهریه و بیمه رو باید از همین 4500 دلار دریافتی داد یا این که از دادن شهریه معاف میکنن و علاوه بر اون 4500 تا میدن؟
    سوال دومم اینه که فاندی که میدن هر 12ماه سال میدن یا فقط 9ماه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی صنایع دانشگاه قم با معدل 15

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : ---
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز ندادم فکر می کنم 6.5 یا 7 احتمالا میگیرم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : در حال نوشتن مقاله انگلیسی هستم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : جزء تیم اجرایی کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع 2016 در دانشگاه خوارزمی هستم.
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای :
    کارشناسی ارشد(مستر) گرایش رو هم بیشتر به روی URBAN PLANNING کلا رشته هایی که به برنامه ریزی ربط دارند تاکید دارم
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمریکا، کانادا,استرالیا,انگلیس,آلم ن و کلا اروپا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :1 سال سابقه ی کار مرتبط به 4 تا توصیه نامه از اساتید برجسته دارم
    10- میزان فاند مورد انتظار (
    Partial Fund/Self-Funded/Full Fund): فول فاندFull Fund یا حتی وام تحصیلی
    دوستان خواهشا جوابمو بدین چون جند بار پرسیدم و کسی به من جوابی نداده و یکم ناامیدم راجب FUND
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)