صفحه 132 از 137 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Member STA74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Engineering

پیش فرض پاسخ : full fund

سلام خسته نباشید . میخواستم ببینم با شرایط زیر آیا شانس فول فاند برای مقطع ارشد دارم ؟ (تا رنک 300)

رشته مهندسی برق مخابرات - سیستم
    1- کارشناسی دانشگاه بوعلی سینا ، معدل 17.01
    2- تافل با نمره 100
    3- یه مقاله کنفرانس داخلی بین المللی انگلیسی (مربوط به گرایش قدرت ، الان تغییر دادم به مخابرات)
    4- یه مقاله ژورنالی ISI که 3 ماهه Under review هستش (اسم سوم از چهار نفر)
    5- 6 مدرک فنی حرفه ای مربوط به برق
    6- 4 بار TA
    7- کشور های مورد نظر به ترتیب : کانادا - سوئد - آلمان
    8- داییم هیات علمی رشته اقتصاد دانشگاه وسترن آنتریو و واترلو کانادا هستش (این دو دانشگاه خیلی مدنظرم هستن اگه بشن)
    9- سه تا ریکامندیشن
    10- 8 ترمه
    11- دبیرستان استعداد های درخشان با معدل دیپلم 19

کجا میتونم برم که فول فاند بده ؟ بحث فول فاند از رنک دانشگاه مهم تره برام (البته زیر 300)
    خیلی متشکرم

Junior Member ZamloS آواتار ها

سلام. یه سوال مهم داشتم. من با معدل 14/5 از یک دانشگاه خوب توی ایران(+ تافل و جی آر ای نسبتا خوب) آیا در کل شانسی برای گرفتن فول فاند برای ارشد دارم؟ رتبه ی دانشگاه برام مهم نیست یعنی 300-400 هم شد مشکلی ندارم!! اصلا دانشگاه های با رتبه پایین فاند کامل میدن؟!
    من خیلی نگران معدل هستم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشجوی دکتری نرم افزار

با توجه به مشکلات اقتصادی اخیر تقریبا فاند رو فقط در مقطع دکتری میدن

با سلام، با یکی از اساتید از طریق ایمیل برای پست داک صحبت کردم. ایشون از من پروپوزال خواست که ارسال کردم. ظاهرا خوششون اومده و گفتند برای فاند اقدام می کنند. اما در ایمیل دیگر از من خواستند که برای گرفتن فاند به ایشون کمک کنم. من نمی دونم من چه کمکی می تونم بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید...

فاندهاب پست داک که از طرف دولت آمریکا داده میشه مثل NIH را فقط اساتید باید اقدام کنند یا اینکه خود ما هم میتونیم اقدام کنیم. چون بعضی از اساتید اعلام می کنند فقط کسانی که فاند دارن را می پذیرند...

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmotiei نمایش پست ها
    فاندهاب پست داک که از طرف دولت آمریکا داده میشه مثل NIH را فقط اساتید باید اقدام کنند یا اینکه خود ما هم میتونیم اقدام کنیم. چون بعضی از اساتید اعلام می کنند فقط کسانی که فاند دارن را می پذیرند...
    بعضی از دانشجوهای اینترنشنال اسکالرشیپ های خاصی رو از طرف کشور خودشون گرفتن و این استادا اعلام می کنن که حاضرن افتخار بدن به اون دانشجوها!

Junior Member

عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
    ی ذره گیج شدم میشه راهنمایی کنید :
    فرق فول فاند با فاند چیه ؟؟؟؟ ایا کسی ک فول فاند میگیره از لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل مشکلی نخواهد داشت ؟؟؟؟
    لطفا در مورد فاند هم توضیح بدید ک چقدر میشه روی این پول واسه جبران هزینه ها حساب کرد ؟؟؟؟
    تشکررررررررررررر فراوان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط m_nataj نمایش پست ها
    عرض سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان
    ی ذره گیج شدم میشه راهنمایی کنید :
    فرق فول فاند با فاند چیه ؟؟؟؟ ایا کسی ک فول فاند میگیره از لحاظ هزینه های زندگی و تحصیل مشکلی نخواهد داشت ؟؟؟؟
    لطفا در مورد فاند هم توضیح بدید ک چقدر میشه روی این پول واسه جبران هزینه ها حساب کرد ؟؟؟؟
    تشکررررررررررررر فراوان

دوست عزیز فرق فول فاند با فاند توی همون کلمه فوله :P
    کسی که فول فاند میگیره یعنی اینکه اون اسکولارشیپ یا فاندی که بهش میدن کفاف زندگی و تحصیلشو توی یه لول خاص (معمولا زندگی دانشجویی و راحت) میده و نیازی به این نداره که از خودش چیزی رو خرج کنه
    در کنار اسکولارشیپ هایی که اینجوری هستند خیلی اسکولارشیپ های دیگه هم هستن که مثلا فقط نصف هزینه ها رو Cover میکنن یا اینکه فرض کنید خرج سالانه شما برای تحصیل و زندگی 25000 دلار میشه و اون اسکولارشیپ سالانه به شما 10000 دلار میده . خب اون 15000 تای دیگه رو خودتون مسئول پرداخت و تامین هزینه ش هستین

این عددها رو فقط مثال زدم و دانشگاه به دانشگاه و کشور به کشور فرق میکنه
    شما برای هر دانشگاهی که دارید اپلای میکنید باید اسکولارشیپ های متفاوت رو بخونید تا دستتون بیاد کدوم اسکولارشیپ میتونه کامل هزینه هاتون رو بده و به قولی فول فاند محسوب میشه
    که این اسکولارشیپ ها معمولا رقابتی تره
    یه مورد هم هست که خود استاد بهتون فاند میده و اینجا هم بر طبق مقداری که اون استاد بهتون پرداخت میکنه و هزینه های نرمال زندگی و تحصیل توی اون کشور شما میتونید حساب کنید که فاندی که استاد بهتون میده براتون فول فانده یا به قولی فقط یه فاند کمک کننده است و تمام هزینه ها رو تامین نمیکنه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanmotiei نمایش پست ها
    با سلام، با یکی از اساتید از طریق ایمیل برای پست داک صحبت کردم. ایشون از من پروپوزال خواست که ارسال کردم. ظاهرا خوششون اومده و گفتند برای فاند اقدام می کنند. اما در ایمیل دیگر از من خواستند که برای گرفتن فاند به ایشون کمک کنم. من نمی دونم من چه کمکی می تونم بکنم؟ لطفا راهنمایی کنید...

دوست عزیز
    توی مقطع پست داک شما پوزیشنتون دانشجویی نیست و به عنوان یه Researcher بهتون نگاه میشه (البته خیلی جاها در مورد داک هم همینه ولی منظورم اینه پست داک لولش فرق میکنه)
    اون استاد نمیدونم از کدوم کشوره (حدس میزنم شاید اروپایی باشند. درسته؟)
    حالا از هر جایی که باشند داستان اینه که
    یه پروپوزالی نوشته میشه. و این پروپوزال به موسسات تحقیقاتی یا کمپانی یا دانشگاه و ... ارائه میشه و در صورت تایید شدن روش از اون موسسه یا دانشگاه یا کمپانی یه پولی و به قولی قاند مربوطه گرفته میشه
    چون مثلا توی اروپا هر شرکتی موظفه که یه بخشی از سرمایش رو در راه تحقیقاتی صرف کنه و این خیلی براشون مهمه که اسمشون توی فضاهای علمی علاوه بر فضاهای صنعتی هم بپیچه

حالا این پروپوزال رو معمولا یکی دو تا استاد با هم میشینن مینویسن و بعد خبرش میپیچه که استاد فلانی فلان قدر فاند برده ..... و اون استاد بعد از برنده شدن اون فاند، میاد و روی اون فاند مثلا دو تا داک میگیره و یه پست داک. اونا کارها رو انجام میدن و استاد هم از روی همون فاند حقوقشونو میده و نهایتا تهش هرچی میمونه میره توی جیب استاده و این وسط مقاله و کار علمی و درجه علمی و ... هم ارتقا پیدا کرده و رزومه ای میشه برای گروه که پروپوزال های بعدیشون با بک گراند قوی تر ارائه بشه و داستان ادامه پیدا کنه....

حالا خیلی وقت ها یه استاد میاد و با دانشجوهای پست داکش مثل شما میشینن و یه پروپوزال مینویسن . خیلی از استادا از دانشجوهای داک هم کمک میگیرن
    بنابراین منظور این استاد این بوده که با همدیگه این پروپوزال رو بسط بدین که بشه روش فاندی چیزی گرفت
    در اون صورت شما هم سهمتون قاعدتا باید بیشتر باشه چون ایده از شماست و دارید روش زحمت میکشید و اون مبالغ اصلی اولیه فاندهای پروژه، مبالغ خیلی بالاییه

حالا بازم نظر دوستان دیگه رو بگیرید

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mmaji نمایش پست ها
    سلام دوستان. سوالی داشتم نمیدونم دقیقا باید از کدوم بخش بپرسم. میخواستم بدونم در صورتی که بتونم فول فاند بگیرم هزینه های گرفتن ویزا چقدره و حداقل پولی که برای رفتن به کشور مقصد باید داشته باشم چقدر باید باشه؟ ممنون

دوست عزیز
    واقعا به سوالتون نمیشه جواب دقیقی داد
    چون این هزینه هایی که فرمودین کشور به کشور
    دانشگاه به دانشگاه
    سفارت به سفارت
    حتی سال به سال ممکنه فرق کنه و متفاوت باشه
    من پیشنهاد میکنم هر کشوری که توی ذهنتونه توی فروم مربوط به همون کشور از دوستانی که این راه رو یه بار رفتن بپرسید هزیننه ها رو
    که خیالتون راحت باشه و جواب دقیق تری بگیرید

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)