صفحه 16 از 137 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Junior Member Anamehr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی

پیش فرض پاسخ : full fund

سلام دوستان.
    سوال من یه کم غیر عادیه و امیدوارم به موضوع این تاپیک بخوره.
    الان دانشجوی ترم یک ارشد دانشگاه آزاد هستم (رشته روانشناسی)
    از دانشگاه UTM مالزی برای ارشد پذیرش گرفتم (همین رشته) که یا باید تا یک هفته دیگه اونجا باشم یا دیفر کنم برای تیر سال دیگه
    "
    البته لازمه بگم با کمک همین سایت تونستم همین پذیرش مالزی رو هم بگیرم
    .

حتما می خوام برای دکترا Ra بگیرم وگرنه از پس هزینه هاش برنمیام.
    سوالم اینه که من ارشد رو ایران بخونم و بیشتر روی مقاله و رزومه ی قوی کار کنم یا اگه برم دانشگاه UTM شانس فاند گرفتنم
    بیشتر می شه ؟
    واقعا یک هفته ست دارم فروم رو زیر و رو می کنم و بازم نمی تونم تصمیم بگیرم که برم یا بمونم و کدوم راه برای کمک هزینه ی دکترا گرفتن بهتره؟

متشکرم از همراهیتون
    هیچ وقت ندیدم پرنده ای رو زمین بخزد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Anamehr نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    سوال من یه کم غیر عادیه و امیدوارم به موضوع این تاپیک بخوره.
    الان دانشجوی ترم یک ارشد دانشگاه آزاد هستم (رشته روانشناسی)
    از دانشگاه UTM مالزی برای ارشد پذیرش گرفتم (همین رشته) که یا باید تا یک هفته دیگه اونجا باشم یا دیفر کنم برای تیر سال دیگه
    "
    البته لازمه بگم با کمک همین سایت تونستم همین پذیرش مالزی رو هم بگیرم
    .

حتما می خوام برای دکترا Ra بگیرم وگرنه از پس هزینه هاش برنمیام.
    سوالم اینه که من ارشد رو ایران بخونم و بیشتر روی مقاله و رزومه ی قوی کار کنم یا اگه برم دانشگاه UTM شانس فاند گرفتنم
    بیشتر می شه ؟
    واقعا یک هفته ست دارم فروم رو زیر و رو می کنم و بازم نمی تونم تصمیم بگیرم که برم یا بمونم و کدوم راه برای کمک هزینه ی دکترا گرفتن بهتره؟

متشکرم از همراهیتون
    همون طور که خودتون می دونید ،برای گرفتن فاند ، فاکتور های متعددی دخیل هست ، شما باید ببینید ، در مورد فاکتور هایی که دیگه نمی تونید تغییرشون بدید ( معدل دوره لیسانس و فعالیتتون در لیسانس و ...) شرایطتون چطور هست ؟ اگه معدل لیسانس بالا و کارهای تحقیقاتی تو دوره کارشناسی دارید ، می تونید ایران هم ارشد بگیرید و همون طور که گفتید با رزومه قوی تو ارشد و ارائه مقاله ، شانس خودتون رو بیشتر کنید . از طرفی کشور و دانشگاه مد نظرتون برای دکترا هم می تونه یکی از عوامل باشه .
    اما نکته مهمی که وجود داره ، اینه که رشته شما ، از رشته های علوم انسانی هست . بر خلاف رشته های فنی و علوم طبیعی و پایه که در هر جای دنیا هم که برید ، همون قوانین و روابط مهندسی و ... حاکم هست ، رشته شما با افراد و فرهنگ و سنن جامعه ای که توش هستید ، در ارتباط هست . لذا از کشور به کشوری دیگه ، می تونه متفاوت باشه . باید ببینید که آیا می تونید خودتون رو با جامعه جدید وفق بدید یا نه ؟ البته بدیهی هست که اعتبار و رنکینگ دانشگاه UTM از آزاد بهتره ، اما خودتون هم می دونید که گرفتن پذیرش برای دکترا ، اون هم با فاند ، بیشتر به فعالیت ها و تحقیقات خودتون بر میگرده . پس اگه اینجا شرایطی فراهم هست که شما بتونید بدون دغدغه ، رو مقاله کار کنید و رزومه تون رو قوی تر کنید ، رفتن به مالزی اشتباه خواهد بود .
    در ضمن ، یکی از بچه های فروم ، چند سال پیش یه توصیه کرد و گفت : ببینید که در قبال رفتن چه چیز هایی به دست خواهید آورد و چه چیز هایی از دست خواهید داد. اگر دیدید می صرفه ، اون وقت برید !!

با سلام
    من اين سوالو تو چندتا تاپيك ديگه هم پرسيدم
    ولي بعضي از مديران عزيز زحمت كشيدن گفتن جاي نافرم پرسيدي
    حذفش كردن {دست گلشون درد نكنه}
    اميدوارم اينجا رو ديگه حذف نكنن

من امسال برای بار اول میخوام اپلای کنم.
    تو اپلای انلاین چند تا دانشگاه (من نمونه سوالات ساسکاچوان را اینجا اوردم) یک مورد بود که از دوستان باتجربه میخوام کمک کنند. در مورد اسکولارشیپ پرسیده که :

A-Do you currently hold a scholarship or assistantship that will finance your first year of graduate study? B- If not, is attendance contingent on the award of a scholarship or assistantship providing full support?

اولین سوالو که من NO زدم چون بورسیه هیچ جا نیستم. حالا موندم دومی رو چی بزنم؟؟
    البته مطمئن نیستم معنیش این میشه یا نه؟؟ (آیا حضور شما فقط در صورتی است که فاند کامل به شما تعلق گیرد)
    آخه یه جا تو یکی از بخشهای همین سایت یادمه که یه نفر (در مورد یکی دیگه از دانشگاههای کانادا) گفته بود: چون من زدم که فاند کامل میخوام همون اول منو ریجکت کردن. حال اگه سوال دوم رو NO بزنیم یه وقت نمیگن که تو گفتی که فاند نمیخوای. پس بت نمیدیم
    از دوستانی که تجربه اپلای دارن میخوام بگن که این سوال دوم رو معمولا چی باید زد که شانس پذیرش رو تحت الشعارررر قرار نده
    با تشکر

با سلام
    منم همین مشکل رو دارم . یکی از استادم گفت که اگه بگی فاند کامل می خوای بهت پذیرش نمی دن ، اگه از دو ستان کسی می دونه لطفا هرچه زودتر جواب بده . ممنون.

دوستان با تجربه لطفا جواب بدن
    با تشکر

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    من کارشناسی ارشد کشاورزی دارم و سابقه کار و تحقیقاتی زیاد دارم . آیا میتوانم برای دکتری بورس کامل FULL FUND بگیرم برای گرایشی غیر از مدرک کارشناسی ارشد. زبان انگلیسی من خوب نیست بهتره که اول IELTS رو بگیرم یا همزمان دنبال پذیرش باشم . ممنون

راستش من یک کمک فوری نیاز دارم ممنون میشم جوابم رو بدید:
    از دانشگاه مونترال در مقطع دکترا پذیرش دارم و استادم گفته وقتی بیای اینجا و کارهات رو ارزیابی کنیم ، بعد بهت کمک مالی می کنیم. حالا سفارت بهم ویزا نداده و می گه باید استادت یک مبلغ مشخص رو تو نامه بنویسه. تنها کاری که تونستم بکنم این بود که استادم رو راضی کنم نامه conditionalبهم بده . استادم خواسته نمونه نامه کمک مالی مشروط رو براشون بفرستم تا مثل اون رو برام بنویسن. آیا کسی می تونه در این زمینه کمکم کنه؟ ممنون می شم نمونه نامه که جرییات در اوت قید شده باشه و تجربیات و راهنماییهاتون رو بهم بگید. همینطور ممنون می شم اگر سریع راهنماییم کنید.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان. دوست من امروز فهميده از يکي از دانشگاهاي کانادا پذيرش با scholarship گرفته اما اين بورسيه يه جور award محسوب مي شه و يکساله است که 20 هزار دلاره. اگه درست فهميده باشيم گفتن که تو سال هاي بعد دانشکده يا استاد بايد دانشجوو ساپورت کنه.متنشو اينجا مي ذارم:
    Scholar will receive $20,000 for a one-year term, with a possible 12-month renewal year pending satisfactory progress toward completion of the degree. In the context of this award, satisfactory progress includes: maintaining an 85% GPA on at least 6 cu of courses completed after registration at the Uiversity, endorsement of the student’s research proposal by the graduate advisory committee and successful completion of the qualifying exam
    The academic unit or supervisor must guarantee an additional (3rd) year of funding at the same level as above, which may require some service depending upon the source of funding

بچه هايي که از دانشگاهاي کانادا بورسيه گرفتن اين شرايطو داشتن يا بورسشون چند ساله بوده؟ اين فول فاند محسوب مي شه يا نه؟ دوستم نگرانه که چون scholarship يکسالست براش تو گرفتن ويزا مشکل بوجود بياد.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

یکی به من بگه full fund با RA, TA, fellowship چه فرقی داره؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    یکی به من بگه full fund با RA, TA, fellowship چه فرقی داره؟
    فول فاند موقعی هست که مبلغ فاند اختصاص یافته به شما هزینه های تحصیل و زندگی شما رو پوشش دهد. TA ، RA و fellowship انواع فاندهای موجود هستند که مبلغ انها ممکن است به اندازه هزینه تحصیل و یا کل هزینه تحصیل و زندگی و در مواردی بخشی از آنرا پوشش دهد

البته در صفحات قبلی توضیح داده شده، چون فصل پذیرش هست من به سوال شما جواب دادم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)