صفحه 23 از 137 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezah نمایش پست ها
    ممنون از نظرت.
    منظورتون اینه که باید بیشتر برم سمت تماس مستقیم با اساتید؟ میشه بیشتر راهنمایی کنی که باید از کجا شروع کنم؟
    ببخشید که سوالای 0 کیلومتر میپرسم، چون در مقایسه با دوستان واقعا 0 کیلومترم.
    فکر کنم دوست عزیز Ghlobe خیلی مختصر و مفید چکیده تمام اون کاری رو که شما می تونید انجام بدین تا رسیدن به پذیرش و فاند رو گفتن.
    یه چیز کوچک اضافه می کنم: ناامید نشید و Keep going.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    بله به نظر من شانس نسبتا خوبی هم دارید. باز هم بستگی به عملکردتون داره تو اپلای.
    من معدلم 14.76 بود. دانشگاه آزاد کرج هم بودم.
    مقاله 3 تا کنفرانس خارجی. IELTS 7.5. GRE 1150
    از 2 جا قول فاند دارم و استادا دنبال کارم هستن و خیلی پیگیرن که من برم براشون کار کنم. برای Master. یکی کانادا یکی آمریکا.
    حتی یکیش بهم قول tuition waiver داده.
    اونا خیلی براشون کار پژوهشی ارزش داره و به نظرم رزومه پژوهشی خوبی دارید شما.
    باز هم تاکید می کنم بستگی به عملکردتون داره تو اپلای!!
    یکی از دوستای من با 3 تا مقاله IEEE و کلی مقام مسابقات و کار پژوهشی از هیچ جا تو کانادا پذیرش هم نگرفت!
    اپلای فقط رزومه هم نیست که.
    باز اگه موردی بود من در خدمتم.

در ضمن بر خلاف دوستمون که پیشهاد کردن کنکور بدید من قویا پیشنهاد می کنم که کنکور ندید!!! حیف عمری که به کنکور دادن بگذره! تو همون زمان که برای کنکور غیر استاندارد این مملکت میگذاری ،می تونی کلی کارای پژوهشی انجام بدی که خیر دنیا و آخرتته.

پیروز باشید
    با تشکر از راهنمایی های جامعی که به دوستمون دادین
    اول اینکه میخواستم خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که وقتی شما فول فاند گرفتین خود به خود tuition شما حذف خواهد شد.
    دوم اینکه دوستمون حتما شانس خواهد داشت در اون که شکی نیست ولی منظور من این بود که کار بهتر اینه که واسه کنکور بخونه
    ایشون که تونسته مقاله داخلی بده حتما توانایی این رو هم داره واسه ارشد حتی بره شریف یا ...
    شما هم خیلی کار درست بودی که تونستی فول فاند واسه مستر بگیری
    والله من مقاله دارم جی ار ای هم دارم میخونم معدلم هم خوبه دانشگاهم خوبه زیاد اطمینان ندارم بتونم فاند بگیرم
    موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezah نمایش پست ها
    سلام. ممنون از دو دوستی که که نظر دادن،
    به نظر شما من تو این 1 سالی که از درسم مونده رو کدوم بیشتر کار کنم؟
    مقاله؟ معدل؟ یا زبان؟
    دوست عزیز
    من به هیچ وجه قصد ندارم که نا امیدتون کنم
    ببینید اگه پول دارین و میتونید از پس سال اول بر بیاین که قضیه کلا میچرخه ولی اگه میخوایند کمک هزینه بگیرین باید بگم که از کارشناسی به مستر خیلی سخت فول فاند میدن راستش من هر کسی رو که تونسته واسه ارشد فول فاند گرفته دیدم دانشجوی شریف یا تهران .. بوده معدلش هم بالای 17 البته به اضافه ی این دوستمون که تونسته از کانادا و امریکا فول فاند بگیره
    من خیلی خیلی هارو دیدم تو پروسه ی اپلای قید کنکور رو زدن ولی به هر دلیلی نتونستن برن اخرش دوباره مجبور شدن بخونن و از ارشد برن.
    معدلت که بعید میدونم خیلی تغییر کنه , برای مقاله هم باید تلاش کنی و شب بی خوابی بکشی , gre هم که واقعا غولی هست حالا بشین فکر کن کن که کنکور بدی بری ارشد و تو اون دوسال مقاله ی ژورنال (درست حسابی) بدی زبان خوب بخونی و بری یه دانشگاه خوب یا ...

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی های جامعی که به دوستمون دادین
    اول اینکه میخواستم خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که وقتی شما فول فاند گرفتین خود به خود tuition شما حذف خواهد شد.
    دوم اینکه دوستمون حتما شانس خواهد داشت در اون که شکی نیست ولی منظور من این بود که کار بهتر اینه که واسه کنکور بخونه
    ایشون که تونسته مقاله داخلی بده حتما توانایی این رو هم داره واسه ارشد حتی بره شریف یا ...
    شما هم خیلی کار درست بودی که تونستی فول فاند واسه مستر بگیری
    والله من مقاله دارم جی ار ای هم دارم میخونم معدلم هم خوبه دانشگاهم خوبه زیاد اطمینان ندارم بتونم فاند بگیرم
    موفق باشید
    سلام

شما لطف داری.
    نه، من نگفتم full fund گرفتم.
    اتفاقا جفتش هم Partial هست. اون دانشگاه هم که tuition waiver شدم فعلا صحبتی از TA یا هر نوع دیگر کمک هزینه نشده.
    منظورم از fund همون tuition waiver بود که خوب مبلغش هم کم نیست.حدود 15000$ per/year
    و اون یکی هم به صورت TA/RA 17000 هست اما باز هم به نسبت هزینه ها و شهریه partial محسوب میشه.
    البته در این مورد ارشد که شما میگی باید اینم بگم که من دو سال پیش کارشناسی رو گرفتم و تو این دو سال خیلی فعالیت کردم.
    حتی به پیشنهاد استاد پروژه ام کلاس ارشد خودش رو شرکت می کردم و الان زمینه ای که قراره اونور کار کنم حتی یکی دو تا از کورس های master شون رو من 4-3 سال اینجا تو محیط صنعتی کار کردم و توی دانشگاه و موسسات تدریسشون کردم. خیلی هم بهم توصیه شد حتی از سوی استادای اونور برای direct PhD که من به دلایلی نرفتم و بعدا فهمیدم اشتباه کردم!!!

اینجارو خطاب به دوستمون mohamadrezah میگم:

بهیچوجه قصدم تعریف نیست فقط جهت روشن شدن موضوع برای شما ایناروگفتم.
    این شرایط من بود البته خیلی هاشو نگفتم.
    بله من با دوست عزیز aria_h68 در این مورد موافقم که برای master رفتن و فاند هم گرفتن از همون ابتدا، نیازمند یک رزومه خوبه..
    یا اینکه باید از یک دانشگاه شناخته شده باشی مثل شریف و تهران و ... با معدل و نمرات آزمون های بالا.
    یا اینکه اگر مثل بنده موفق نشدی وارد اون موسسات بشی در یک برهه زمانی از زندگی به هر دلیلی و دانشگاه آراد خوندی ( که البته استاد بنده خیلی به من کمک کرد و خیلی بهش مدیونم)
    باید رزومه پژوهشی داشته باشی و حتی شاید مجبور شی بعد از لیسانس یکی 2 سالی صبر کنی! شاید!! اگه مشکل خدمت نداری.

اگر از این دو گروه نیستید، من هم همون کنکور ارشد رو توصیه می کنم.
    اما اگه مشکل خدمت نداری همون راه دومی رو بری ضرر نمی کنی. به شرط داشتن پشتکار و صبر بالا.

پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

.
    بله من با دوست عزیز aria_h68 در این مورد موافقم که برای master رفتن و فاند هم گرفتن از همون ابتدا، نیازمند یک رزومه خوبه..
    یا اینکه باید از یک دانشگاه شناخته شده باشی مثل شریف و تهران و ... با معدل و نمرات آزمون های بالا.
    یا اینکه اگر مثل بنده موفق نشدی وارد اون موسسات بشی در یک برهه زمانی از زندگی به هر دلیلی و دانشگاه آراد خوندی ( که البته استاد بنده خیلی به من کمک کرد و خیلی بهش مدیونم)
    باید رزومه پژوهشی داشته باشی و حتی شاید مجبور شی بعد از لیسانس یکی 2 سالی صبر کنی! شاید!! اگه مشکل خدمت نداری.

اما اگه مشکل خدمت نداری همون راه دومی رو بری ضرر نمی کنی. به شرط داشتن پشتکار و صبر بالا.

پیروز باشید[/QUOTE]
    با تشکر از توضیحتون
    یه مطلب دیگه میخوام عرض کنم و دلیل تاکید و ادامه روی این بحث این است که خیلی از دوستان شرایط مشابه mohammadreza رو دارن و کلی سوال تو ذهنشونه که ایا میشه یا نه؟ ایا میتونم با فاند پذیرش بگیرم یا نه؟
    ببینید دانشجویانی با شرایط شما باید همون راهیو برن که persion boy رفته یعنی بعد کارشناسی 1سال یا حتی 2سال وقت بذارن مقاله بدن و زبان بخونن
    حالا میشه کنکور داد و همزمان که ارشد میخونید خود به خود مقاله هم میدین خود به خود ژورنال هم میدین زبان هم میخونید و مستقیم برای دکترا اقدام میکنید و دو سال در عمرتون صرفه حویی خواهد شد و احتمال فاند هم خیلی خیلی بالاتر خواهد رفت و معدل کارشناسیه شما هم کمرنگ تر میشود.
    ولی اگه در دوره کارشناسی وضعیت خوبی دارید (معدل بالا جی ار ای و تافل بالا ویا حتی مقاله) شک نکنید که رفتن خیلی بهتر از ماندن است حتی با فاند کم.
    چون این را باید در نظر بگیریم شرایط پذیرفته شدن در دانشگاه های خوب امریکا برای دانشجویی که مستر را امریکا خونده با دانشجویی که از ایران میخواد اقدام کنه قابل مقایسه نیست ...

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    سلام

شما لطف داری.
    نه، من نگفتم full fund گرفتم.
    اتفاقا جفتش هم Partial هست. اون دانشگاه هم که tuition waiver شدم فعلا صحبتی از TA یا هر نوع دیگر کمک هزینه نشده.
    منظورم از fund همون tuition waiver بود که خوب مبلغش هم کم نیست.حدود 15000$ per/year
    و اون یکی هم به صورت TA/RA 17000 هست اما باز هم به نسبت هزینه ها و شهریه partial محسوب میشه.
    البته در این مورد ارشد که شما میگی باید اینم بگم که من دو سال پیش کارشناسی رو گرفتم و تو این دو سال خیلی فعالیت کردم.
    حتی به پیشنهاد استاد پروژه ام کلاس ارشد خودش رو شرکت می کردم و الان زمینه ای که قراره اونور کار کنم حتی یکی دو تا از کورس های master شون رو من 4-3 سال اینجا تو محیط صنعتی کار کردم و توی دانشگاه و موسسات تدریسشون کردم. خیلی هم بهم توصیه شد حتی از سوی استادای اونور برای direct PhD که من به دلایلی نرفتم و بعدا فهمیدم اشتباه کردم!!!

بهیچوجه قصدم تعریف نیست فقط جهت روشن شدن موضوع برای شما ایناروگفتم.

پیروز باشید
    با تشکر از توضیحتون
    یه مطلب دیگه میخوام عرض کنم و دلیل تاکید و ادامه روی این بحث این است که خیلی از دوستان شرایط مشابه mohammadreza رو دارن و کلی سوال تو ذهنشونه که ایا میشه یا نه؟ ایا میتونم با فاند پذیرش بگیرم یا نه؟
    ببینید دانشجویانی با شرایط شما باید همون راهیو برن که persion boy رفته یعنی بعد کارشناسی 1سال یا حتی 2سال وقت بذارن مقاله بدن و زبان بخونن
    حالا میشه کنکور داد و همزمان که ارشد میخونید خود به خود مقاله هم میدین خود به خود ژورنال هم میدین زبان هم میخونید و مستقیم برای دکترا اقدام میکنید و دو سال در عمرتون صرفه حویی خواهد شد و احتمال فاند هم خیلی خیلی بالاتر خواهد رفت و معدل کارشناسیه شما هم کمرنگ تر میشود.
    ولی اگه در دوره کارشناسی وضعیت خوبی دارید (معدل بالا جی ار ای و تافل بالا ویا حتی مقاله) شک نکنید که رفتن خیلی بهتر از ماندن است حتی با فاند کم.
    چون این را باید در نظر بگیریم شرایط پذیرفته شدن در دانشگاه های خوب امریکا برای دانشجویی که مستر را امریکا خونده با دانشجویی که از ایران میخواد اقدام کنه قابل مقایسه نیست ...

ApplyAbroad Guru

کلا اگر قصدتون در نهایت ماندن در خارج است هرچه زودتر بروید بهتر است. البته در کنار پذیرش میتونید کنکور کارشناسی ارشد رو هم بدید بعنوان گزینه دوم، ولی در نهایت به نظر من پذیرش از یک دانشگاه رده دوم امریکا بر فوق لیسانس از شریف گرفتن ارجحیت دارد. صغحه وب دانشجوهای دکترای دانشگاههای تاپ امریکا را چک کنید و ببینید خیلی ها شون از دانشگاه های دست دوم امریکا آمده اند. مزیت عمده حضور زودتر در امریکا اینه که شما امکان بیشتری برای پژوهش فعال، شرکت در کنفرانسها و تماس با استادان برجسته رشته خودتون برای پذیرش آتی دکترا خواهید داشت.
    ویرایش توسط ghlobe : May 2nd, 2011 در ساعت 06:12 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    کلا اگر قصدتون در نهایت ماندن در خارج است هرچه زودتر بروید بهتر است. البته در کنار پذیرش میتونید کنکوئر کارشناسی ارشد رو هم بدید بعنوان گزینه دوم، ولی در نهایت به نظر من پذیرش از یک دانشگاه رده دوم امریکا بر فوق لیسانس از شریف گرفتن ارجحیت دارد. صغحه وب دانشجوهای دکترای دانشگاههای تاپ امریکا را چک کنید و ببینید خیلی ها شون از دانشگاه های دست دوم امریکا آمده اند. مزیت عمده حضور زودتر در امریکا اینه که شما امکان بیشتری برای پژوهش فعال، شرکت در کنفرانسها و تماس با استادان برجسته رشته خودتون برای پذیرش آتی دکترا خواهید داشت.
    من کاملا با نظر ghlobe موافقم!
    راستش دلیل اصرار بنده هم برای رفتن از مقطع کارشناسی دقیقا همینه که دوستمون گفتن.
    چه بخواهید PhD بخونید چه جذب کار بشین واسه Master برید موفق ترید.
    اگه هدف موندن هست ،حتی به یکی دو سال صبر کردن بعد لیسانس هم می ارزه.

Member daffodil آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT

این ایمیل رو دایرکتور فرستاده. فول فاند نیست درسته؟ می‌شه درخواست کرد که مقدارش رو افزایش بدن؟

Based on your request for assistantship accompanying your application to our doctoral program, we are recommending you for a graduate assistantship in this program. The graduate assistantship offers an annual stipend of $16,800 for an initial period of one academic year, assuming satisfactory progress in the program. Tuition remission is included with the stipend.

چرا فول فانده تبریک می گم. ولی فقط برای سال تحصیلی. تابستون هم یا یه استاد پیدا میکنید یا برای تدریس تقاضا میدین. همه ی این موارد رو بپرسید.

بپرسید آیا 1/2 full time appointment هستید؟ اگر آره معنیش فول فاند هست.
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)