صفحه 3 از 137 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد Alberta , Full Fund , Bank Statement

آلبرتا معمولا شهریه رو واسه همه waive میکنه حتی اگه فاند نداشته باشی. یکی از دوستام که نداشت شهریش waive شد.
    این پول هم تا جایی که میدونم کافی هست. نگران نباش
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

متشکر از راهنماییتون.
    0حامد0 خان این FGSR داستانش چیه؟ من تو سایت گشتم ولی چیزی که درست و حسابی ماجرا رو توضیح بده پیدا نکردم! Application خاصی داره؟
    آقا وحید 1982 شما مطمئنید که Tuition برای همه Waive میشه؟ این استاد گفته 12.5 من میدم، 6.5 دانشگاه، فکر میکنم اون 6.5 دانشگاه همون Tuition Waiver باشه، نه؟
    کسی در مورد Tax و Bank Statement نظری نداره؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

والا من دوستم بدون فاند تابستون رفت آلبرتا
    قبلش بهش گفته بودن که باید شهریه رو بدی (فکر کنم ترمی 4000 دلار بود)
    ولی وقتی رفت اونجا صحبت کرد و بعد 2-1 ماه رسما براش waive کردن.
    خودش میگفت بقیه هم براحتی اینجا شهریشون waive میشه و مشکلی نیست.
    این چیزا رو باید از استاد سوال کنی
    شوپنهاور

0hamed0
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط 123

متشکر از راهنماییتون.
    0حامد0 خان این FGSR داستانش چیه؟ من تو سایت گشتم ولی چیزی که درست و حسابی ماجرا رو توضیح بده پیدا نکردم! Application خاصی داره؟
    منظورم Faculty of Graduate Study and Research ش بود. هر چند سایتش واقعا در مقایسه با بقیه دانشگاهها خیلی خوبه، ولی منم هیچی در مورد این کسر 3000 تا از شهریه پیدا نکردم. ببین کسر شهریه رو نمی دونم ولی در مورد بورس من هر چی که پیدا کردم نوشته اتوماتیک ما خودمون شما را در نظر میگیریم (اگر Eligible باشید). اون ایرانی فوقه بم گفت زیاد برا ترم اول رو بورس واسه international ها حساب نکن، همون TA و RA بچسب (من فقط نقل قول کردما، خودم فکر می کنم باید بیشتر تلاش کرد!) ولی تا نامه پذیرش نیاد راستش حس سر و کله زدن با این منشی ها شون رو ندارم. فکر کنم تو نامه پذیرش خودشون کامل توضیح بدن.

من چند تا سوال دارم
    استادی از دانشگاه آلبرتا به من گفته مجموع فاندی که من و دانشگاه بهت میدیم تقریبا 19000 دلار در ساله برای ادامه ی فاند در سال دوم هم باید یک شرایطی رو داشته باشی.(برای Master of Science اپلای کردم) من میخواستم بدونم که:
    1.این مقدار فاند برای زندگی تو ادمونتون کافیه یا نه؟
    2.آیا مالیات هم از این کم میشه و اگه میشه چند درصد؟
    3.آیا برای اینکه سفارت منو Full Fund حساب کنه باید حتما فاند سال دوم هم مشخص باشه یا نه؟
    4.اگه کسی Full Fund باشه بازم Bank Statement میخواد یا نه(چقدر)؟
    مرسی.
    ???
    I have the same questions as 2-4!

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

مالیات که معمولا کم میشه حالا چقدرش بستگی به جای دانشگاه داره
    خیر فاند معمولا واسه یکسال فقط داده میشه (بجز بعضی fellowship ها که مثلا 4-3 ساله هست)
    واسه کانادا به نظر من بهتره اگه کسی فول فاند هست سند به جای bank statement نشون بده. اینطوری واسه social tie هم خوبه. من یکی رو میشناسم همین کار رو کرده بود
    شوپنهاور

Junior Member

وحید خان یعنی این همه بچه ها که میگن ما Full fund گرفتیم همشون فقط برای یک سال RA گرفتن؟
    من سند میتونم جور کنم ولی چطور به سفارت ثابت کنم که هزینه ی سال دوم رو هم میتونم تامین کنم؟ اصلا نیاز هست که ثابت کنم یا نه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

وحید خان یعنی این همه بچه ها که میگن ما Full fund گرفتیم همشون فقط برای یک سال RA گرفتن؟
    من سند میتونم جور کنم ولی چطور به سفارت ثابت کنم که هزینه ی سال دوم رو هم میتونم تامین کنم؟ اصلا نیاز هست که ثابت کنم یا نه؟
    بله نیازه ولی لزومی نداره bank statement نشون بدید ولی شما باید به officer ثابت کنید که دانشجوی خوبی هستید و می تونید دانشگاه رو قانع کنید که fund رو برای سال بعد تمدید کنه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

بله شاید بشه گفت فاند 95 درصد بچه ها فقط برای یک سال هست بجز بعضیا که خیلی کارشون درست هست (مثل ارس ) که برای 3 سال fellowship گرفته. ولی TA و RA برای یکسال داده میشه و گفته میشه در صورت خوب بودن نمره ها برای سالهای بعد هم قابل تمدید هست.
    من یکی رو میشناسم که فول فاند بود و 2 تا سند گذاشت فقط و دیگه bank statement نشون نداد و راحت ویزا گرفت.
    شوپنهاور

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    بله شاید بشه گفت فاند 95 درصد بچه ها فقط برای یک سال هست بجز بعضیا که خیلی کارشون درست هست (مثل ارس ) که برای 3 سال fellowship گرفته. ولی TA و RA برای یکسال داده میشه و گفته میشه در صورت خوب بودن نمره ها برای سالهای بعد هم قابل تمدید هست.
    من یکی رو میشناسم که فول فاند بود و 2 تا سند گذاشت فقط و دیگه bank statement نشون نداد و راحت ویزا گرفت.
    یک سند به اسم خودش بود دیگه نه؟ چطوری میشه officer رو قانع کنیم که شاگرد خوبی هستیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)