صفحه 35 از 137 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444585135 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Junior Member

پیش فرض سؤال

من ليسانس HSE هستم برا ادامه تحصيل چطور ميتونم كشور و دانشگاه مناسب انتخاب كنم و همينطور چطور ميتونم بورس بگيرم
    اگه ممكنه روند انجام اينكا را واسم توضيح بديد
    و همينطور روش search كردن و برقراري ارتباط با دانشگاههاي مورد نظر را....
    با تشكر
    ویرایش توسط Morvaridd : November 20th, 2011 در ساعت 03:20 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤال

سلام دوستان
    من مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری خوندم با معدل 14.6
    1مقاله داخلی دارم.دارم امتحان تافل و جی آر ای میدم.میخواستم بدونم اگه نمره تافل و جی آر ای خوبی کسب کنم با این معدل و مقاله امکان گرفتن فاند از امریکا برای من وجود داره یا نه؟
    اگه چند تا مقاله کار کنم تا سال آینده بعد برای مستر applyکنم شانس گرفتن فاند دارم یا نه؟
    یا اینکه بهتره مستر رو ایران بمونم بعد برای دکتری اقدام کنم؟چون گرفتن فاند برام خیلی مهمه برای پرداخت هزینه های زندگی
    ممنون اگه راهنمایی کنید

Member

پیش فرض پاسخ : full fund

[QUOTE=shiva136687;562423]سلام.
    من یه سوال داشتم تو سایت دانشگاهی که من می خوام ازش پذیرش بگیرم نوشته واسه اعطای بورس باید 1.جی پی ای بالای 3 (این معدلو چجور حساب کنم؟)
    2- باید از دانشگاهای زیر صلاح باشین که دانشگاه تبریز که من دانشجوشم نیست.(به نظرتون واسه بورس درخواست بدم شاید قبول کردن یا قبلش ایمیل بدم از خودشون بپرسم؟)[/QUOTE

با سلام معدل GPU باید بالای 3.5 باشه حدود 16 به بالا می شه البته معدلت به دانشگاه هم ربط داره بعضی دانشگاه ها با توجه به دانشگاهت ضریب می زنند.........

Junior Member

سلام ،
    من دانشجوی سال 3 علوم کامپیوتر شریف هستم، و می خوام 3 ساله apply کنم، یعنی واسه Dec 2012 دارم مدارکم رو آماده می کنم، در حال حاضر شروع کردم برای TOEFL GRE می خونم اما چند تا سوال دارم:
    1- من سال اول معدل خوبی نداشتم اما بعد خوب شد با این تفاسیر تا آخر سال3 معدلم حداقل 14.6 خواهد شد، تا سال آخر اما قطعا بیشتر هم خواهد شد، مقاله و سمینار داخل دانشگاه مرتبط با مهندسی پزشکی(رشته ای که برا فوق می خوام apply کنم) پردازش تصویر دارم، مشکلم اینه که سال آخر 40 واحد دارم البته با درس های خوب، آیا این به ضرر من تمام خواهدشد؟
    2- و آیا با این شرایط اگر نمره GRE TOEFL خوبی داشته باشم می تونم از دانشگاه های رنک 20 تا 30 امریکا پذیرش با فاند بگیرم؟
    3- یکی از این دانشگاه ها که رنک 28 در رشته مهندسی پزشکی است دانشگاه خواهرم هست که مشغول گذراندن دوره ی دکتراست، ایا این موضوع به من کمک خواهد کرد؟
    4- با توجه به این که الان علوم کامپیوترم اما می خواهم برای مستر مهندسی پزشکی apply کنم ایا لازم است GRE Sub بدم؟ به من کمکی خواهد کرد؟
    5- من 1سال جهشی خوندم، ایا این اصلا برای آنها موردتوجه است؟

Junior Member

سلام
    من مهندس صنایع
    مدل 14.5
    8 سال سابقه کار مدیریتی مرتبط با رشته
    دو مقاله در کنفرانس های بین المللی
    احتمال گرفتن پذیرش همراه فاند رو دارم؟
    از کدوم دانشگاه های آمریکا
    ممنون از همه دوستانی که اطلاعاتشون را در اختیار بقیه قرار می دن

سلام
    من یه مشکل تو حساب کتاب مالی دارم.
    با یکی از استادای دانشگاه calgary برای دوره PhD مکاتبه کردم و ایشون از رزومه من خوشش اومد. گفته 14000 تا فاند می‌ده.
    من هزینه‌ی دانشگاه رو از سایتش پیدا کردم ولی سر در نمیارم.
    لینکش اینه: http://www.grad.ucalgary.ca/files/gr...il_13_2011.pdf

من متوجه نمی‌شم الآن سالی چقدر هزینه‌ام میشه؟ چرا 4 تا فصل رو جدا کرده؟ هزینه‌ی من شامل هر 4 تاش می‌شه؟

بعد اگه دقت کنید گفته کمک مالی می‌کنه به همه؟ شامل ترم اول هم میشه؟

کسی می‌تونه حساب کنه با 14000 تا فاند دخل و خرج من چه جوری میشه؟ فول فاند می‌شم؟

یه موضوع دیگه هم هست که شاید زیاد ربطی به این تاپیک نداشته باشه، من هنوز هیچ جا اپلای نکردم. نمره‌های زبانم هم خوب نشده، ولی استادا با دیدن رزومم معمولاً خوب جواب می‌دن. به نظرتون ارزش داره یه سال دیگه صیر کنم و نمره‌های زبانم رو خوب کنم؟ الآن از استادهای دانشگاهایی مثل ایلینویز، کارنگی و چند جای دیگه جواب گرفتم.

Junior Member

سلام
    من شرایطم اینطوریه

1- لیسانس مهندسی پزشکی از دانشگاه آزاد- معدل:17.5
    2-تافل 94 ( البته نمره امتحان جدیدم هنوز نیومده)
    3- GRE:V:380,Q 700,AW 4
    4- احتمالا از پروژه ام یه مقاله در میاد.
    به نظرتون میتونم از آمریکا پذیرش با فاند بگیرم؟ اگه آره چه رنکی؟
    در ضمن شانس دارم مستقیم برای phd اقدام کنم؟
    ممنون که کمک میکنید.
    پرنده ای بود که تا پایان عمرش پرواز می کرد و می خوابید
    هیچ وقت به جایی نمی رسید
    چون از شروع مرده بود.

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1718 نمایش پست ها
    سلام
    من یه مشکل تو حساب کتاب مالی دارم.
    با یکی از استادای دانشگاه calgary برای دوره PhD مکاتبه کردم و ایشون از رزومه من خوشش اومد. گفته 14000 تا فاند می‌ده.
    من هزینه‌ی دانشگاه رو از سایتش پیدا کردم ولی سر در نمیارم.
    لینکش اینه: http://www.grad.ucalgary.ca/files/grad/F_ F_ Sheet_ Doctoral_April_13_2011.pdf

من متوجه نمی‌شم الآن سالی چقدر هزینه‌ام میشه؟ چرا 4 تا فصل رو جدا کرده؟ هزینه‌ی من شامل هر 4 تاش می‌شه؟

بعد اگه دقت کنید گفته کمک مالی می‌کنه به همه؟ شامل ترم اول هم میشه؟

کسی می‌تونه حساب کنه با 14000 تا فاند دخل و خرج من چه جوری میشه؟ فول فاند می‌شم؟

یه موضوع دیگه هم هست که شاید زیاد ربطی به این تاپیک نداشته باشه، من هنوز هیچ جا اپلای نکردم. نمره‌های زبانم هم خوب نشده، ولی استادا با دیدن رزومم معمولاً خوب جواب می‌دن. به نظرتون ارزش داره یه سال دیگه صیر کنم و نمره‌های زبانم رو خوب کنم؟ الآن از استادهای دانشگاهایی مثل ایلینویز، کارنگی و چند جای دیگه جواب گرفتم.
    دوست عزیز، درسته این اومده 4 قسمت کرده، اما ذکر کرده که بهار و تابستان 1 ترم محسوب می شه. که هرکدوم 2000 دلاره، یعنی مجموعا 4000 دلار و در یک سال 3 ترم اگر بگیرید می شود 12000 دلار. شما وفتی 14000 تا RA داشته باشید، 2000 دلار اضافی میاد. هزینه زندگی هم 1000 دلار سالی حساب کنید، 10000 دلار می مونه (با کسر 2000 تا). اگر TA هم بگیرید فکر کنم هزینه ای در بر نداشته باشه تحصیلتون.
    البته من دقیق متوجه توضیحاتش نشدم. اما کلا این چیزی بود که دستگیرم شد.
    3ترم تحصیل: 12000
    12 ماه زندگی: 24000
    درآمد: 14000
    باقیمانده: 10000 دلار

ببینید، به نظرمن برید. چون 10000 دلار میشه 13.5 میلیون تومان شما اگر هزینه زندگیتون + خانه رو در تهران حساب کنید حدودا سالی همین قدر می شه. تازه شما امکان این که TA هم بگیرید داره. و حتی اسکالرشیپ. اپلای کنید ببینید چی مشه.

موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یه سوال که فکر کنم جای طرحش همینجاست:
    این فول فاند که میدن سال به سال حساب میشه یا در کل دوره؟
    منظورم اینه که نشه یه وقت به اعتبار فول فاند ما بریم اونور و یهو بعد یه سال بگن پولشو خودت بده!!!
    سوالم ضایع بود نه؟!
    خدابیامرز انیشتین اون دم آخری وقتی بر بالینش بودم یه نصیحتی بهم کرد.
    گفتش: مهدی جان! موفقیت 1 درصدش استعداده و 99 درصدش پشتکار.
    نور به قبرش بباره، چیزایی می گفت!

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dash_metti85 نمایش پست ها
    یه سوال که فکر کنم جای طرحش همینجاست:
    این فول فاند که میدن سال به سال حساب میشه یا در کل دوره؟
    منظورم اینه که نشه یه وقت به اعتبار فول فاند ما بریم اونور و یهو بعد یه سال بگن پولشو خودت بده!!!
    سوالم ضایع بود نه؟!
    اتفاقا بسیار سوال خوبیه.

به هر دو صورت فاند داده میشه. بعضیا از اولش قرارداد فاندشون برای سه چهار سال هست. اما رایج ترینش سال به سال هست که میتونه در نامه پذیرش برای ۹ ماه باشه و بگن سال بعد دوباره تحت شرایطی تمدید میشه یا یگن فاند برای ۱۲ ماهه کامل هست و باز تحت شرایطی تمدید میشه. این شرایط معمولا فرمالینه هست. به این صورت که میگن ۱- باید گروه آموزشی از نمرات و Performance شما راضی باشه و ۲- کسی که فاند میده مثل Advisor از شما راضی باشه.

ممکنه در شرایط مالی اون استاد مشکلاتی پیش بیاد و نتونه با grant ای که داره برای یکی دو ترم در آینده نامعلوم فاند رو تا حدی تامین کنه. در این صورت شما همچنان RA اون استاد باقی میمونید (بدون فاند یا نیمه فاند فقط کار روی پروژه) اما در کنارش باید TA به استاد دیگه بشید که فقط grader خواهید بود. این طوری استاد میتونه برای یکی دو ترم مشکل مالیشو حل کنه چون معمولا دپارتمان فاند TA هارو میده نه استاد. من دیدم کسی بهش گفتن از سال دوم برات فاند نداریم و یه بهانه‌ای آوردن اما موفتی برای یکی دو ترم بوده و حل میشه.

در صورت مشکل کمبود فاند، اگر استادی از کار دانشجویی بسیار راضی باشه، حاضره موقتا از فاند بقیه دانشجوهاش بزنه و اونها رو TA‌ کنه تا دپارتمان هزینشو بده و استاد از مابقی هزینه Grant اش برای دانشجوهای سوگلی‌اش استفاده کنه!
    ویرایش توسط Sunrise : December 5th, 2011 در ساعت 04:20 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)