صفحه 51 از 137 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    کیا میگه؟!!!!
    مگه واقعا از همه میخوان ؟
    نداشتن BS مگه میتونه بهونه ای برای ریجکت باشه؟
    اگه کلا نیاز نیست پس چرا میگید نیازه(یا میگن)؟!!! متوجه نشدم!!! نیاز نیست از دید خودتونه یا سفارت؟؟!!!! دید سفارت برا ما مهمتره ......
    از همه فاند دارها نمیخوان. بلکه برعکس، از عده محدودی میخوان و آنهم وقتی که بخوان بهانه بیارن. دلیلشون اینه: میپرسن اگر فاندت قطع شد چکار میکنی؟ و یا نشون دادن BS بهانشو میبُری! به نظرم اگر میتونی از حساب هر فرد نزدیکت یه BS در حدود هزینه تقریبا یک سال یا یک ترم جور کنی خیال خودت راحت تره. لازم نیست این هزینه رو واقعا داشته باشی و به همراه خودت به آمریکا ببری. فقط یک اظهار نامه فرمالیته برای سفارت هست.

نگران قطع شدن فاند هم نباش چون خیلی بندرت پیش میاد، اما بالاخره بین دانشجوهای قبلی یکی دو نفر رو ممکنه پیدا کنی که برای یکی دو ترم فاندشون قطع شده بوده.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    آره میلاد جان....ایشون رو میدونم نخواستن.....احتمال داره کیس ایشون استثنائی بوده......میخوام بدونم واقعا لازمه BS برا فول قاند؟ آخه برای شروع کار 2-3 هزار تا کافیه و این بنظرم دیگه نیازی به نشون داددن مدرک نیست چون اولا رقمی نیست..ثانیا خود سفیر انقدر بالغ هیت که بدونه کسی که اینهمه زحمت کشیده و هزینه کرده و تا اینجا اومده اون 3-4 تا هزار هم اگه از دل سنگ هم شده با غرض کردن هم که شده در میاره.....بنظرم بخاطر 3 هزار دلار کسی رو ریجکت کردن منطقی نیست!!!!
    میخوام بدونم اگه لازم هست ببرم نمی خوام کار اضافه و بی مورد یا قصور بکنم تو کارم...مرسی
    چیزی که میخوام در جواب این ارسالت بگم مربوط به سوالت نیست:

فقط اینکه اگر فول فاند هستی ممکنه بستگی به شرایط، برای شروع کار دو سه هزارتا راحت نباشه. مثلا در صورتی که خوابگاه یا meal plan دانشگاه رو میگیری توجه کن که:

۱- هزینه کل یک ترم اتاق و غذا رو یکجا ازت میگیرن.

۲- فاند هر دو هفته داده میشه. پس باید مدتی صبر کنی تا saving ات به مقداری برسه.

۳- از این فاند مالیات کم میشه. چقدر؟ بین دویست تا سیصد دلار هر ماه! خلاصه اون چیزی که تو I-20 ات نوشته نمیگیری.

۴- ممکنه تا چهار پنج هفته اول نتونی فاند رو بگیری و بعد از اون همشو با تاخیر یکجا بگیری. من کسی ندیدم که تا برسه دانشگاه بگن بیا عمو جون اینم پول هفته اولت! اول باید ثبت نام کنی بعد حساب باز کنی بعد درخواست SSN کنی بعد ... کلی کار هست. زبل باشی چهار تا ایرانی هم دور و ورت کمک کنن بتونی یعد از یک ماه پول به حسابت ریخته بشه! شاید هم دیرتر.

۵- چون با تاخیر یک دوماهه هزینه فاند رو میگیری، یه مالیات کلفت هم میاد روش شاید حدود هزارتا کمتر بگیری! چون سیستم محاسبه مالیات تصاعدی و پله‌ای هست. باید تا مارچ آپریل صبر کنی تا بخشی از این کسری بهت برگرده.

۶- دیر هم هزینه‌ها رو به دانشگاه پرداخت کنی هر ماه ۲ درصد late fee‌ میخوره که تقریبا ماهی دویست تا سیصد دلار میشه! این هزینه‌ها رو خودت از stipend ات میدی نه اینکه مثل tuition اتوماتیک پرداخت بشه و تو خبر ازش هم نداشته باشی. پس باید stipend ات به یه حدی رسیده باشه.

۷- یه سری هزینه دیگه هم ممکنه دانشگاه بندازه گردنت برای کسانی که full time هستن مثل activity fee یا کارت سیستم حمل و نقل شهری و بیمه. البته اینها بستگی به ایالت هم داره و زیاد نیست و بعضی دانشگاه‌ها کلا نداره.

ترم اول همه چیز تق و لقه تا جا بیافتی و آشنا بشی. دو سه هزار تا رو اگر میتونی کمی بیشترش کن تا خیال خودت راحت بشه. اگر خوابگاه و meal plan دانشگاه رو نمیگیری خب یه کم سختیه کار بیشتره تا دنبال جا بگردی در شروع اما از این مشکلات مالی کمتر داری چون هر ماه پول به صاحب خونت میدی نه اینکه هزینه پنج ماه رو (مثل خوابگاه) یک جا بگیرن!
    ویرایش توسط Sunrise : March 26th, 2012 در ساعت 05:51 AM

Junior Member

دوستان من جواب پذيرشم اومده با اين مضمون ، يك سوال در مورد فاند و هزينه تحصيل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

ميخوام بدونم اين يعني اينكه هزينه تحصيلم كه پوشش داده شده و به اضافه 24000 براي يك سال بهم ميدن يا اينكه اين مبلغ هزينه تحصيل رو پوشش ميده و من خودم بايد هزينه زندگي رو بدم

I am pleased to offer you a Graduate Student Award of $24,000 for the academic year 2012-2013.
    Your fellowship will cover all tuition costs for the Fall 2012 and Spring 2013 semesters.
    You will be responsible for all resident student fees.
    The Graduate Student Award is distributed on a monthly basis.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gtowhidi نمایش پست ها
    دوستان من جواب پذيرشم اومده با اين مضمون ، يك سوال در مورد فاند و هزينه تحصيل دارم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

ميخوام بدونم اين يعني اينكه هزينه تحصيلم كه پوشش داده شده و به اضافه 24000 براي يك سال بهم ميدن يا اينكه اين مبلغ هزينه تحصيل رو پوشش ميده و من خودم بايد هزينه زندگي رو بدم

I am pleased to offer you a Graduate Student Award of $24,000 for the academic year 2012-2013.
    Your fellowship will cover all tuition costs for the Fall 2012 and Spring 2013 semesters.
    You will be responsible for all resident student fees.
    The Graduate Student Award is distributed on a monthly basis.
    سلام.
    منظور از Your fellowship همون 24000 دلار هست، یعنی همون حالت دوم که گفتین درسته و هزینه زندگی با خودتونه.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

ممنون از جوابتون، من از مسئول ثبت نام پرسيدم اينجوري جواب داده، نظرتون چيه؟

The fellowship will cover all tuition costs except for student fees (about $400 per semester).
    The $24,000 stipend is separate from tuition.

Member BehnoushHajian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی، دانشگاه شیراز-دانشگاه بوعلی سینا

The fellowship will cover all tuition costs except for student fees (about $400 per semester).
    من براتون پیغام گذاشته بودم که حتما ایمیل بزنید بپرسید چون بعید میدونستم فلوشیپ فقط شهریه رو کاور کنه و همونجور که از ایمیل دوم پیداست این فلوشیپ شهریه رو پوشش میده و 24 تا هم برای هزینه های زندگیتون جدا پرداخت میشه. اون 400 دلار student fee هم که گفتن برای هزینه های دیگه ای مثلا کتابخونه ، حمل و نقل و اینجور چیزاست که فکر میکنم از همون 24 تا بتونید پرداختش کنید.
    من اینجا زاده شدم، که اسب هایش همه بی تابند، دخترانش آرام، من خندیدن با چشمان تر را اینجا آموختم، من زائر دائم این خاکم که زادگاه من است، و عاشق امربر این خاکم که میهن من است، این سرزمین معطر، با آتش و خشم و گناه و درد، سرزمین مقدس من است...

ApplyAbroad Veteran

شما فول فاند هستی. شهریه رو خودشون کم می کنند و ترمی 400 تا هم برای خدمات دانشجویی کم میکنند. تو نامه قراردادی که بعدا امضا خواهید کرد این موارد کامل توضیح داده میشه.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها

فقط اینکه اگر فول فاند هستی ممکنه بستگی به شرایط، برای شروع کار دو سه هزارتا راحت نباشه. مثلا در صورتی که خوابگاه یا meal plan دانشگاه رو میگیری توجه کن که:

۱- هزینه کل یک ترم اتاق و غذا رو یکجا ازت میگیرن.

۲- فاند هر دو هفته داده میشه. پس باید مدتی صبر کنی تا saving ات به مقداری برسه.

۳- از این فاند مالیات کم میشه. چقدر؟ بین دویست تا سیصد دلار هر ماه! خلاصه اون چیزی که تو I-20 ات نوشته نمیگیری.

۴- ممکنه تا چهار پنج هفته اول نتونی فاند رو بگیری و بعد از اون همشو با تاخیر یکجا بگیری. من کسی ندیدم که تا برسه دانشگاه بگن بیا عمو جون اینم پول هفته اولت! اول باید ثبت نام کنی بعد حساب باز کنی بعد درخواست SSN کنی بعد ... کلی کار هست. زبل باشی چهار تا ایرانی هم دور و ورت کمک کنن بتونی یعد از یک ماه پول به حسابت ریخته بشه! شاید هم دیرتر.

۵- چون با تاخیر یک دوماهه هزینه فاند رو میگیری، یه مالیات کلفت هم میاد روش شاید حدود هزارتا کمتر بگیری! چون سیستم محاسبه مالیات تصاعدی و پله‌ای هست. باید تا مارچ آپریل صبر کنی تا بخشی از این کسری بهت برگرده.

۶- دیر هم هزینه‌ها رو به دانشگاه پرداخت کنی هر ماه ۲ درصد late fee‌ میخوره که تقریبا ماهی دویست تا سیصد دلار میشه! این هزینه‌ها رو خودت از stipend ات میدی نه اینکه مثل tuition اتوماتیک پرداخت بشه و تو خبر ازش هم نداشته باشی. پس باید stipend ات به یه حدی رسیده باشه.

۷- یه سری هزینه دیگه هم ممکنه دانشگاه بندازه گردنت برای کسانی که full time هستن مثل activity fee یا کارت سیستم حمل و نقل شهری و بیمه. البته اینها بستگی به ایالت هم داره و زیاد نیست و بعضی دانشگاه‌ها کلا نداره.

ترم اول همه چیز تق و لقه تا جا بیافتی و آشنا بشی. دو سه هزار تا رو اگر میتونی کمی بیشترش کن تا خیال خودت راحت بشه. اگر خوابگاه و meal plan دانشگاه رو نمیگیری خب یه کم سختیه کار بیشتره تا دنبال جا بگردی در شروع اما از این مشکلات مالی کمتر داری چون هر ماه پول به صاحب خونت میدی نه اینکه هزینه پنج ماه رو (مثل خوابگاه) یک جا بگیرن!
    ممنون از Sunrise عزيز، كه اطلاعات ناب و كاملي رو بيان مي كنه، ضمن تاييد فرمايشات شما، من فقط مورد 2 رو يه كوچولو اصلاح مي كنم:

2- كمك هزينه (فاند) بسته به دانشگاه، به صورت 2 هفته (Biweekly) يا به صورت ماهانه (Monthly) در انتهاي هر ماه به دانشجويان داده ميشه.
    ویرایش توسط hossein2266 : March 27th, 2012 در ساعت 06:16 AM
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    این مقدار 200 الی 300 دلار برای همه ایالتها یکسان؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    سلام
    این مقدار 200 الی 300 دلار برای همه ایالتها یکسان؟
    همين حدودا در مياد، اما خوب قاعدتا بسته به ميزان فاند شما و ايالتهاي مختلف، مقدارش دقيقا يكسان نيست، موفق باشيد
    تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)