صفحه 58 از 137 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : full fund

نقل قول نوشته اصلی توسط spiderferi نمایش پست ها
    از من بی استعداد تر و بد موقعیت ترش رفته . چرا من نرم ؟ اقلا میگم تلاشمو کردم نشد . بعدا افسوسشو نمی خورم که چرا تلاش نکردم !

من راستش سربازی احتمالا معاف نیستم ! نمره زبان هم امتحان IELTS و اینا ندادم هنوز . ولی در سطح مطلوبیم . گذاشتم وقتی نیاز شد امتحانشو بدم چون هزینش زیاده و وقت خوندنشو با توجه به این که کنکور اولویت اولمه ندارم
    من چون خونواده پولداری ندارم و وضعیت مالی متوسطه در به در دنبال فول فاندم . میخوام در زمینه کامپیوتر تحصیل کنم شنیدم هند خوبه دانشگاه هاش . اگه بتونم برم یه دانشگاه معتبر هند یا کره یا یه کشور مشابه که هم هزینه هاش کم باشه هم دانشگاه هاش سطح مناسبی داشته باشن و به ایرانی راحت مجوز بدن میرم . راستش من از اونجا که کسی رو ندارم ازش بپرسم نمیدونم باید چیکار کنم . خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید . من اگه ببینم شاید بتونم بورس بگیرم و یکی از شرایطش رو کم داشتم سعی می کنم شدیدا اون نقطه ضعفمو پوشش بدم . فقط راه و چاه رو بگین و خواهشمندم یه توضیح جامع بدین .
    ببنین اول تکلیف سربازیتون رو مشخص کنین.چون مشکل پیش میاد.کسی بود که بورس دولت ژاپن رو برد و فقط بخاطر اینکه برای لیسانس نمی تونست از کشور خارج بشه نتونست بره!بخصوص که برای لیسانس وثیقه هم نمیشه گذاشت.نمی خوام ناامیدتون کنم ولی فول فاند وضعیت خوبی میخواد معدل بالا نمره زبان بالا و یه فعالیت غیر درسی.من تا حالا نشنیدم که هند بورس کنه ولی اطلاعی ندارم شاید بده.من گفتم CV(رزومه)معدل.سال چندم هستین؟تا چه حد به زبان واردین؟و فعالیت غیر درسی اگه دارین بگین.من الان میتونم ده تا دانشگاه اینجا بیارم که بورس کامل میده ولی خب رقابت خیلی شدیده برای اون دانشگاه ها وکمتر کسی تونسته بورس بگیره!ولی شدنیه.و یه توضیح.اگه کنکور اولویت اولتونه پیشنهاد میکنم امسال اپلای رو بزارین کنار.چون من خودم هر جور برنامه ریزی کردم دیدم نمی تونم هم اپلای کنم هم کنکور رو عالی بدم(البته بعضی کشورهاراحت پذیرش میاد منظور من امریکا و اروپاست)

Senior Member

بله شما تلاش که حتما بکنید. برای اینکه اگر هم موفق نشید تجربه کسب می کنید بعدا در مقاطع بعدی خیلی موفق تر عمل می کنید. هند دانشگاه هاش خوبن. ولی شنیدم خود کشورش خوب نیست. ببینید به هر قیمتی خودتون را از ایران بیرون نیاندازید. برید کشوری که جای زندگی حداقل در دوره تحصیلتون باشه. هند بعضی جاهاش واقعا کثیفه. بیماری زیاده. جمعیت زیاده. خوبه آدم رو یک دانشگاه خوب سرمایه گذاری کنه. ولی بعد که کار دانشگاه و فاند و اینا جور میشه آدم یک دفعه متوجه میشه که شرایط زندگی هم براش مهم بوده و تا حالا بهش توجه نکرده. من خیلی از کره خبر ندارم. ولی شنیدم خیلی پوست آدم را می کنن. سخت گیری الکی می کنن. بنابراین شما حتما برای پذیرش تلاش بکنید. ولی مواظب باشید از کنکور غافل نشید. لیسانس در دانشگاه های ایران خوبه و راه را برای تحصیلات عالی در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا باز می کنه. پس زیاد عجله برای رفتن نداشته باشید.
    موفق باشید

لیسانس یه دانشگاه خوب ایرانی مثل دانشگاه های دولتی تهران بخون ، اینجوری اگه در حین تحصیل تلاش کنی خیلی راحت به نتیجه میرسی ! اما اگه مثله من به جاده خاکی بزنی واسه فوق دیگه کارت خیلی سخت میشه .
    کنکور رو بچسب

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    ببنین اول تکلیف سربازیتون رو مشخص کنین.چون مشکل پیش میاد.کسی بود که بورس دولت ژاپن رو برد و فقط بخاطر اینکه برای لیسانس نمی تونست از کشور خارج بشه نتونست بره!بخصوص که برای لیسانس وثیقه هم نمیشه گذاشت.نمی خوام ناامیدتون کنم ولی فول فاند وضعیت خوبی میخواد معدل بالا نمره زبان بالا و یه فعالیت غیر درسی.من تا حالا نشنیدم که هند بورس کنه ولی اطلاعی ندارم شاید بده.من گفتم CV(رزومه)معدل.سال چندم هستین؟تا چه حد به زبان واردین؟و فعالیت غیر درسی اگه دارین بگین.من الان میتونم ده تا دانشگاه اینجا بیارم که بورس کامل میده ولی خب رقابت خیلی شدیده برای اون دانشگاه ها وکمتر کسی تونسته بورس بگیره!ولی شدنیه.و یه توضیح.اگه کنکور اولویت اولتونه پیشنهاد میکنم امسال اپلای رو بزارین کنار.چون من خودم هر جور برنامه ریزی کردم دیدم نمی تونم هم اپلای کنم هم کنکور رو عالی بدم(البته بعضی کشورهاراحت پذیرش میاد منظور من امریکا و اروپاست)
    ممنون دوست عزیز . راستش من سمپاد شیراز درس میخونم ، فعالیت غیر درسی هم نداشتم زیاد . من الان پیش دانشگاهی حساب میشم قاعدتا . زبان هم در سطح مطلوبیم . تو 2 ماه اگه وقت براش بزارم میتونم تو آزمونی مثه IELTS نمره خوب 7.5 اینا رو بیارم . یعنی زیاد از سطح عالی فاصله ندارم ، تو نوشتار و بعضا نامه نگاری و اینا داغونم .
    من کنکور اولویت اولمه . در واقع برنامه اصلیم کنکوره ولی الان تو این وضعیتم کنکور main هست و اگه تونستم قبل کنکور بزنم بیرون از این کشور چه بهتر ! البته نه هر کشوری . برام سطح علمی خیلی مهمه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    بله شما تلاش که حتما بکنید. برای اینکه اگر هم موفق نشید تجربه کسب می کنید بعدا در مقاطع بعدی خیلی موفق تر عمل می کنید. هند دانشگاه هاش خوبن. ولی شنیدم خود کشورش خوب نیست. ببینید به هر قیمتی خودتون را از ایران بیرون نیاندازید. برید کشوری که جای زندگی حداقل در دوره تحصیلتون باشه. هند بعضی جاهاش واقعا کثیفه. بیماری زیاده. جمعیت زیاده. خوبه آدم رو یک دانشگاه خوب سرمایه گذاری کنه. ولی بعد که کار دانشگاه و فاند و اینا جور میشه آدم یک دفعه متوجه میشه که شرایط زندگی هم براش مهم بوده و تا حالا بهش توجه نکرده. من خیلی از کره خبر ندارم. ولی شنیدم خیلی پوست آدم را می کنن. سخت گیری الکی می کنن. بنابراین شما حتما برای پذیرش تلاش بکنید. ولی مواظب باشید از کنکور غافل نشید. لیسانس در دانشگاه های ایران خوبه و راه را برای تحصیلات عالی در کشورهایی مثل آمریکا و کانادا باز می کنه. پس زیاد عجله برای رفتن نداشته باشید.
    موفق باشید
    منم راستش به هند زیاد خوشبین نیستم ، ولی هند یه خوبی برای رشته ای که می خوام بخونم داره اینه که یکی از قوی ترین کشور های دنیا میشه حسابش آورد تو زمینه کامپیوتر خصوصا نرم افزار . البته هند رو فی البداهه گفتم ؛ صرفا میخوام یه کشور که هم سطح زندگی توش خوب باشه و کم خرج هم خود ِ کشور کشور نسبتا خوبی باشه و هم دانشگاه هاش سطح بالاتر از دانشگاه های ایران داشته باشن برم . من رو فول فاند حساب کردم .

البته دوستان بنده برنامه اصلیم کنکور هست و این در واقع برنامه Alternative ـمه . ولی خب اگه بتونم برم خیلی به نفعم میشه . شاید بتونم 4 سال تو برنامه زندگیم جلو بیوفتم که خیلی فرصت زیادی هست برای ریختن شالوده تحقق بخشیدن به هدفها .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط nt نمایش پست ها
    موفق باشید
    موافقم هند کشوری نیستش که ادم ایران رو ول کنه بخاطرش.من ترجیح میدم اگه قرار باشه برم هند همین ایران بمونم.ولی معتقدم اگه واقعا شرایطش پیش بیاد وادم بتونه به یه کشور خوب بره همون بهتر که از لیسانس بره(اوضعیت روزبه روز سختر میشه البته این نظر شخصیه).کره هم من تا حالا نرفتم ولی دوستی که با بورس دولت کره رفت اونجا(از لیسانس)خیلی از دانشگاه ها و استادا تعریف می کرد.

رشته و دانشگاه

[QUOTE=spiderferi;798766]ممنون دوست عزیز . راستش من سمپاد شیراز درس میخونم ، فعالیت غیر درسی هم نداشتم زیاد . من الان پیش دانشگاهی حساب میشم قاعدتا . زبان هم در سطح مطلوبیم . تو 2 ماه اگه وقت براش بزارم میتونم تو آزمونی مثه IELTS نمره خوب 7.5 اینا رو بیارم . یعنی زیاد از سطح عالی فاصله ندارم ، تو نوشتار و بعضا نامه نگاری و اینا داغونم .
    من کنکور اولویت اولمه . در واقع برنامه اصلیم کنکوره ولی الان تو این وضعیتم کنکور main هست و اگه تونستم قبل کنکور بزنم بیرون از این کشور چه بهتر ! البته نه هر کشوری . برام سطح علمی خیلی مهمه .
    سلام.خب با توجه به اینکه هنوز هیچی معلوم نیست در مورد وضعیتتون. من یه دید کلی میدم.بهترین دانشگاه هایی که فول فاند میدن(که البته برای مقطع فوق و دکترا هم به سختی میشه پذیرش گرفت چه برسه به لیسانس)دانشگاه های Ivy leagueدر امریکا هستن که اکثرشون هم need blindهستن.ولی بازم میگم اگه برای امریکا میخواین برنامه ریزی کنین درکنار کنکور با هم نمیشه.سایت collegeboard.orgبرای سرچ کالج و دانشگاه در امریکا خیلی سایته جامعیه.به این تاپیک هم یه نگاه بندازین بد نیستhttp://www.applyabroad.org/forum/sho...698#post790698
    در اروپام این سایت خیلی خوبه برای سرچhttp://www.bachelorsportal.eu/studentsولی در اروپا زیاد فاند داده نمیشه به دانشجوی لیسانس.گزینه های بعدیم فنلاند و نروژه که هزینه ی تحصیل رایگانه ولی زندگی بالاست.بازم مسائل مربوطه در تاپیکش هست.و اخرین چویس به نظر من بورس کره جنوبی (رقابت شدیده امسال)وبورس ژاپنه که برای شروع از لیسانس خیلی بهتر از هنده!

رشته و دانشگاه

در این یکسال هم سعی کنین یه مقاله(در حد پژوهشی منظورمه که در یه مجله اجتماعی چاپ شه)بنویسین این خیلی به روزمه تون کمک میکنه.

Junior Member

سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی عمران عمران با معدل 14.72 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم که البته معدل دو سال آخرم بیشتر از این مقدار است اما استرس زیادی دارم که برای اپلای معدل لیسانسم تاثیر گذار باشه از طرفی برای ارشد هم رشته های آب و محیط زیست رو انتخاب کردم می خواستم بدونم برای گرفتن complete fund معدل ارشد بیشتر تاثیر داره یا داشتن مقاله ؟

Member Civil_Engineer آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sharif University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط somaye85 نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصیل مهندسی عمران عمران با معدل 14.72 از دانشگاه صنعتی خواجه نصیر هستم که البته معدل دو سال آخرم بیشتر از این مقدار است اما استرس زیادی دارم که برای اپلای معدل لیسانسم تاثیر گذار باشه از طرفی برای ارشد هم رشته های آب و محیط زیست رو انتخاب کردم می خواستم بدونم برای گرفتن complete fund معدل ارشد بیشتر تاثیر داره یا داشتن مقاله ؟
    به نظر من مقاله بیشتر تأثیر داره. شما اگه تو ارشد رشته محیط زیست متوسط درس بخونید احتمالاً معدلتون می شه 17. اگه زیاد درس بخونید می شه 18 یا 19. من فرق زیادی بین این دو نمی بینم. اگر هم مقالتون ژورنالی باشه که دیگه خیلی بهتره.

Member gigalover آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Iowa University, Electrical Engineering

با سلام،

معدل لیسانس= 15.34 دانشگاه تبریز
    معدل فوق لیسانس= 19.02 دانشگاه تبریز
    رتبه ی کنکور ارشد سراسری= 34 (قبولی دانشگاه شریف، انتقال به دانشگاه تبریز)
    نمره ی تافل iBT= 114
    نمره ی GRE جدید= 320
    مقاله 2 تا، یکی غیر آی اس آی تک اسمی...یکی اسم 4م آی اس آی

دوستان اگر لطف کنند و بر طبق تجربیاتشون بگن کجاها شانس فول فاند دارم و کی بهتره اقدام کنم ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)