صفحه 8 از 137 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

Junior Member

پیش فرض پاسخ : full fund

سلام من چند تا سوال دارم اگر ممکنه پاسخ بدید
    اول اینکه من فکر میکردم بعد از گرفتن فاند کامل هزینه تحصیل تا پایان دوره رو معاف میشیم اما بعد از مطالعه این تاپیک متوجه شدم فقط برای یک سال است. آیا همه جا به همین صورت هست؟ اینطوری که ممکنه سال بعد ندن و درس نیمه کاره بمونه!
    دوم اینکه اول باید برای پذیرش اون دانشگاه خاص اقدام کرد و اگر موافقت شد بعد از اون برای فاند؟ یا همزمان؟
    سوال سوم هم اینه که آیا برای فاند گرفتن از استاد باید حتما در زمینه ای کار کرد که برای همون گرایش درخواست میدیم؟ به عنوان مثال در رشته معماری اگر من قرار هست در گرایش lanascape ادامه تحصیل بدم باید حتما با استادی در تماس باشم که در همین زمینه کار می کنه یا می تونم با استادی که مثلا در زمینه ای دیگه کار میکنه صحبت کنم؟
    ویرایش توسط saeideh-ne : January 19th, 2010 در ساعت 06:39 PM

ApplyAbroad Hero mohmad0014 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saeideh-ne نمایش پست ها
    سلام من چند تا سوال دارم اگر ممکنه پاسخ بدید
    اول اینکه من فکر میکردم بعد از گرفتن فاند کامل هزینه تحصیل تا پایان دوره رو معاف میشیم اما بعد از مطالعه این تاپیک متوجه شدم فقط برای یک سال است. آیا همه جا به همین صورت هست؟ اینطوری که ممکنه سال بعد ندن و درس نیمه کاره بمونه!
    دوم اینکه اول باید برای پذیرش اون دانشگاه خاص اقدام کرد و اگر موافقت شد بعد از اون برای فاند؟ یا همزمان؟
    سوال سوم هم اینه که آیا برای فاند گرفتن از استاد باید حتما در زمینه ای کار کرد که برای همون گرایش درخواست میدیم؟ به عنوان مثال در رشته معماری اگر من قرار هست در گرایش lanascape ادامه تحصیل بدم باید حتما با استادی در تماس باشم که در همین زمینه کار می کنه یا می تونم با استادی که مثلا در زمینه ای دیگه کار میکنه صحبت کنم؟
    1-اكثر دانشگاه ها اينجوريه 2- دانشگاه هاي مختلف متفاوته 3- مي شه تغيير گرايش داد.

می خواستم بدونم اگر کسی مستر رو از یک دانشگاه معتبر اروپایی یا کانادایی گرفته باشه می تونه رو full fund کل دوره دکترا حساب کنه؟
    چرا که من تصمیم دارم برای مستر اقدام کنم و فقط می تونم 30 40K برای این دوره بپردازم و برای دکترا دیگه ریالی برام نمی مونه اونوقت چه جوریاست جریان!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

اینکه مستر رو در یکی از دانشگاه های معتبر خونده باشید بسیار نکته مثبتی محسوب میشه . در کل فاند به خیلی چیزا مثل زمینه کاری ، مقاله ، ارتباط با استاد ، اطلاعات شما از کاری که انجام خواهید داد و ... . فکر کنم اگر این نکات رو رعایت کنید در دکترا فاند کامل بهتون تعلق بگیره
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط tarokhmoshiri نمایش پست ها
    می خواستم بدونم اگر کسی مستر رو از یک دانشگاه معتبر اروپایی یا کانادایی گرفته باشه می تونه رو full fund کل دوره دکترا حساب کنه؟
    چرا که من تصمیم دارم برای مستر اقدام کنم و فقط می تونم 30 40K برای این دوره بپردازم و برای دکترا دیگه ریالی برام نمی مونه اونوقت چه جوریاست جریان!
    با نظر iBT موافقم. به نظر من احتمالش زیاده که شما بتونید فاند کامل برای تمام دوره دکترا بگیرید. البته این روزها به خاطر مشکلات اقتصادی در آمریکا، گرفتن فاند در آمریکا کمی مشکل‌تر از سال‌های قبله، اما اگر شرایط شما مثل معدل و نمرات تافل و GRE و ... خوب باشه، کاملا احتمال گرفتن فاند وجود داره.
    ضمنا توجه داشته باشید که شما در ابتدا که پذیرش می‌گیرید، معمولا فقط برای سال اول فاند می‌گیرید، اما گرفتن فاند در سال‌های بعدی چندان مشکل نیست و معمولا می‌تونید فاندی جور کنید. البته ممکنه که شرایط شما خیلی خوب باشه و از اول برای کل دوره هم بهتون فاند کامل بدن.

بی نهایت سپاسگزار به خاطر توجهتون و خیلی شرمنده که دارم مجدد سوالم رو تکرار می کنم اما باور بفرمایید که خیلی حیاتیه چرا که پاسختون ممکنه خط مشی من رو تغییر بده و اصلاً ارشد و دکترا رو در همین ایران بخونم و دیگه همون 40 50 میلیون برای ارشد رو هم نرم هدر بدم.
    آیا کسانی بودند که مسترشون رو در دانشگاه های خوب اروپایی و کانادایی خونده باشند ولی به دلیل اینکه در دوره دکترا فاند بهشون تعلق نگرفته باشه مجبور شده باشند برگردند چرا که هیچ تضمینی حتی برای تحصیل کرده های خارج از کشور هم برای فاند وجود نداره؟
    و دوم اینکه حالا اگر هم فاند تلعق نگیره آیا راه هایی هست که بشه هزینه تحصیل و زندگی رو در دوره دکترا درآورد چون با اجازه هفته ای 20 ساعت کار که بعید به نظر می رسه؟ و همون طوری هم که گفتم من برای کل دوره مستر و دکترا بتونم 40 50 میلیون داشته باشم. می شه یه راهنمایی کامل بفرمایید.
    باز هم ممنون و سپاسگزارم

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

شما اگر سعی کنید در مستر هم فاند بگیرید در مورد پول صرفه جویی کردید . شما اگر به سایت دانشگاه ها سری بزنید ، خیلی از دانشگاه ها بصورت اتوماتیک فاندی رو برای دانشجو های دکترا درنظر میگیرند شبیه فلوشیپ . از طرفی دانشجوی دکترا به راحتی میتونه TA بگیره برای مقاطع پایین تر . من تاحالا کسی رو ندیدم که بخاد در مقط دکترا فاند بگیره و نتونه .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری-آزاد تهران جنوب

Exclamation معماری و فاند در آمریکا

سلام.
    من می خواستم ببینم برای فول فاند یا کلا فاند در مستر معماری کسی تونسته اقدام کنه؟ گرین کارد کمکی به این قضیه می کنه؟ من مدارکمو برای 12 تا دانشگاه در امریکا فرستادم.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : معماری و فاند در آمریکا

تا اونجا که من اطلاع دارم احتمال گرفتن فاند برای معماری در آمریکا کمه. داشتن گرین کارد نکته مثبتی محسوب می‌شه و ممکنه شانس شما رو کمی افزایش بده، چون شهریه دانشگاه براتون کمتر خواهد بود.

Junior Member AppUSA آواتار ها

با سلام
    من این ایمیل را از دانشگاه دریافت کردم می خواستم ببینم :
    اولا چون برای یک سال است در گرفتن ویزا مشکلی بر نمی خورم ؟ یعنی از لحاظ سفارت full-fund محسوب میشود ؟؟ اگر چند ساله بود بهتر نبود ؟
    دوم آیا مالیات را باید از این کم کنم یا کم شده اش این است ؟
    باتشکر
    On behalf of the Graduate School of Engineering, I am pleased to offer you a Stipended Graduate Teaching Assistantship (GTA) during the 2010-2011 academic year. This award covers two semester(s) with a stipend of $17,700.00. In addition, the award includes tuition remission each semester for a maximum of twelve semester hours in your program of study as approved by your academic adviser or by the Graduate School of Engineering. In return, you will be required to work twenty hours per week for the department/program specified below. You must report to your department/program on September 8, 2010 for this appointment to be valid.........

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)