صفحه 86 از 137 نخستنخست ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 851 تا 860 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

پیش فرض پاسخ : full fund

من تو فرم آی-20م نوشته که شهریه تحصیل در یک ترم (9 ماه) 15000 دلاره و هزینه زندگی هم 10000 دلاره! و گفته که به شما 25000 دلار فاند می دیم! حالا چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین: 1- آیا این فاند هر ترم 9 ماهه داده میشه؟ یا فقط همون بار اوله؟ 2- چرا 9 ماه؟ پس اون 3 ماه تابستون پول از کجا بیارم؟ 3- نوع فاندم Graduate Assistantshipه این یعنی چی؟ و آخر اینکه طول نرمال دوره تحصیلیو 36 ماه زده که میشه 3 سال درحالیکه من برای مستر پذیرش گرفتم که باید 2 ساله باشه!! مشکل از کجاست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    من تو فرم آی-20م نوشته که شهریه تحصیل در یک ترم (9 ماه) 15000 دلاره و هزینه زندگی هم 10000 دلاره! و گفته که به شما 25000 دلار فاند می دیم! حالا چندتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین: 1- آیا این فاند هر ترم 9 ماهه داده میشه؟ یا فقط همون بار اوله؟ 2- چرا 9 ماه؟ پس اون 3 ماه تابستون پول از کجا بیارم؟ 3- نوع فاندم Graduate Assistantshipه این یعنی چی؟ و آخر اینکه طول نرمال دوره تحصیلیو 36 ماه زده که میشه 3 سال درحالیکه من برای مستر پذیرش گرفتم که باید 2 ساله باشه!! مشکل از کجاست؟
    "هر ترم 9 ماهه داده میشه" ینی چی اونوقت؟؟؟؟
    این Stipend رو ماهیانه و 9 ماه در سال به شما پرداخت میکنند. فقط هم در سال اول اعتبار داره و ادامه ی اون برای سالهای بعد مشروط به عملکرد رضایت بخش شماست. فاند تابستون جداست و در آی بیست ذکر نمیشه. در صورتی که در نامه ی پذیرش گفته شده باشه تابستون هم فاند داری که OKe وگرنه تابستون یا باید برگردی ایران یا باید تلاش کنی و مخ استاد رو بزنی. یعنی یا RA یا TA هست.
    نه همچین چیزی نیست که باید دو سال باشه. شما میتونی دو ساله هم تموم کنی. بستگی به خودت داره. دکترا رو هم میزنن 6 سال که بعضیا چهارساله هم میتمومن
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

ApplyAbroad Veteran

معمولا فاندهای Teacher Assistant 9 ماهه است، زیرا تابستون کلاسی نیست که شما TA باشید. احتمال میدم نوع فاند شما TA باشه. مثل ایران که شما میتونید مستر رو 4 سال حداکثر ادامه بدید اینجا هم همینطوره. برای من 4 سال ذکر شده (البته نه در I-20 بلکه در فرمهای مربوط به ثبت نام دانشگاه). مشکل خاصی نیست، باید برای تابستون بدنبال فاند باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    معمولا فاندهای Teacher Assistant 9 ماهه است، زیرا تابستون کلاسی نیست که شما TA باشید. احتمال میدم نوع فاند شما TA باشه. مثل ایران که شما میتونید مستر رو 4 سال حداکثر ادامه بدید اینجا هم همینطوره. برای من 4 سال ذکر شده (البته نه در I-20 بلکه در فرمهای مربوط به ثبت نام دانشگاه). مشکل خاصی نیست، باید برای تابستون بدنبال فاند باشید.
    پس خیلی ریسک کار بالاست! تو آی-20 اشاره ای به تابستون نشده و منم نه میتونم تابستون از جیب خرج کنم و نه ریسک برگشت به ایرانو بپذیرم! نوع فاندرو هم ننوشته فقط نوشته یک ترم 9 ماهه اینقدر میدیم!

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    "هر ترم 9 ماهه داده میشه" ینی چی اونوقت؟؟؟؟
    این Stipend رو ماهیانه و 9 ماه در سال به شما پرداخت میکنند. فقط هم در سال اول اعتبار داره و ادامه ی اون برای سالهای بعد مشروط به عملکرد رضایت بخش شماست. فاند تابستون جداست و در آی بیست ذکر نمیشه. در صورتی که در نامه ی پذیرش گفته شده باشه تابستون هم فاند داری که OKe وگرنه تابستون یا باید برگردی ایران یا باید تلاش کنی و مخ استاد رو بزنی. یعنی یا RA یا TA هست.
    نه همچین چیزی نیست که باید دو سال باشه. شما میتونی دو ساله هم تموم کنی. بستگی به خودت داره. دکترا رو هم میزنن 6 سال که بعضیا چهارساله هم میتمومن
    اگه نتونستم مخ استاد رو بزنم چی و پول تابستونو نتونم از جیب بدم باید حتما برگردم ایران؟ این که خیلی بده چون دوباره باید از نو برای ویزا اپلای کنی که خیلی ناجوره..همه اینجورن یا شانس ما اینقدر بده؟

ApplyAbroad Guru

پس خیلی ریسک کار بالاست! تو آی-20 اشاره ای به تابستون نشده و منم نه میتونم تابستون از جیب خرج کنم و نه ریسک برگشت به ایرانو بپذیرم! نوع فاندرو هم ننوشته فقط نوشته یک ترم 9 ماهه اینقدر میدیم!
    9 ماهه که لازم نیست همه پول فاند رو خرج کنید. یک کمی صرفه جویی میکنید و تابستان رو هم با بقیه همون GA تون میگذرونید. بنظر من فاند بدی نگرفتید و ریسکش زیاد نیست.

ApplyAbroad Veteran

خیلی از بچه ها اینجوری هستند، به احتمال خیلی زیاد استادتون اگه ازتون راضی باشه ممکنه RA بهتون بده و با اینکه ساعتی براش در آزمایشگاه کار کنید، ولی اگر هم نشد باید صرفه جویی کنید و ذخیره کنید تا 3 ماه تابستون هم بتونید از اون استفاده کنید. درصد زیادی از بچه ها معمولا برای تابستون هم راهی پیدا میکنند، ولی بودند کسانی هم که تابستون بی فاند بودند و از حقوق ذخیره شده خوردند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Robotic

سلام
    استادایی که RA میدن فول فاند حساب می شه؟ یعنی وقتی استادی می گه من RA دارم فول فانده؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_usa نمایش پست ها
    سلام
    استادایی که RA میدن فول فاند حساب می شه؟ یعنی وقتی استادی می گه من RA دارم فول فانده؟
    بستگی به دانشگاه داره ولی اکثر جاها بله، معمولا فاندهای Research Assistant یا همون RA تمام هزینه های شما رو پوشش میده.

سلام دوست عزیز یک سوالی داشتم. من دانشجوی ترم آخر معماری هستم کارشناسی. معدلم 18.17 هستش. می خواستم برای دانشگاه sothern california institute of architecture پذیرش بگیرم. برای گرفتن full fund باید چگونه عمل کنم؟ مراحلش رو توضیح می دین‌؟ یکم توضیحاتتون رو خوندم در زمینه ۳ روش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)