صفحه 9 از 137 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1369

موضوع: full fund

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : full fund

بله این full fund تلقی می‌شه، چون شهریه شما پرداخت می‌شه و شما به صورت ۵۰٪ (۲۰ ساعت در هفته) استخدام می‌شید. ۲۰ ساعت حداکثر مقداری هست که شما در آمریکا می‌تونید با ویزای دانشجویی در داخل دانشگاه کار کنید. اگر چند ساله بود بهتر بود، اما کمتر پیش میاد که دانشگاه از ابتدا برای چند سال به شما فاند بدهند و معمولا فقط در ابتدا برای سال اول به شما فاند می‌دهند. مالیات از این مبلغ کم خواهد شد. مالیات برای این بازه حقوقی حدود ۱۰٪‌ خواهد بود. یعنی چیزی که دست شما رو می‌گیره ۱۰٪ کمتر از این مبلغ هست. ضمنا این حقوق شامل تابستون نمی‌شه. شما می‌تونید برای تابستون RA یا TA بگیرید یا این که internship برید.

سلام. وقتتون به خير. من از يك دانشگاه پذيرش واسه دكترا گرفتم . بعد از اون يه ايميل زدم به منشي دپارتمان در مورد كمك مالي و اون اين جوابو بهم داد:
    Our department has a Scholarship Committee that reviews the applications of incoming students and decides who to give scholarships to. Applicants do not have to apply for these scholarships. If you receive a scholarship, you will be notified, first by email, and then by letter

منشي همين جواب كوتاه رو به من داد. مي خواستم بپرسم ايا دانشگاه شما همچين سيستمي داره؟ تا كي معمولا نتايج scholarship رو اعلام ميكنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ItsMe نمایش پست ها
    سلام. وقتتون به خير. من از يك دانشگاه پذيرش واسه دكترا گرفتم . بعد از اون يه ايميل زدم به منشي دپارتمان در مورد كمك مالي و اون اين جوابو بهم داد:
    Our department has a Scholarship Committee that reviews the applications of incoming students and decides who to give scholarships to. Applicants do not have to apply for these scholarships. If you receive a scholarship, you will be notified, first by email, and then by letter

منشي همين جواب كوتاه رو به من داد. مي خواستم بپرسم ايا دانشگاه شما همچين سيستمي داره؟ تا كي معمولا نتايج scholarship رو اعلام ميكنن؟
    ميشه بگين كدوم دانشگاه؟ آخه بعضي از دانشگاه ها بايد خود applicant براي scholarship اپلي كنه ولي بعضي ديگه از دانشگاه ها supervisor يا department دانشجو رو معرفي مي كنن براي scholarship.

بريتيش كلمبيا كانادا

من خيلي اين دانشگاه رو دوست دارم منتها بدون كمك مالي دچار مشكل ميشم. شما ميگيد من چيكار كنم كه بتونم فاند بگيرم؟ معني اين نامه منشي چيه؟ تا كي بايد منتظر بمونم؟ يا كلا بيخيال شم؟

بريتيش كلمبيا كانادا

من خيلي اين دانشگاه رو دوست دارم منتها بدون كمك مالي دچار مشكل ميشم. شما ميگيد من چيكار كنم كه بتونم فاند بگيرم؟ معني اين نامه منشي چيه؟ تا كي بايد منتظر بمونم؟ يا كلا بيخيال شم؟
    والا تا اونجا كه مي دونم نتايج scholarship دانشگاه ساسكاتچوان اومده ولي خوب سيستم دانشگاه ها با هم فرق داره. به نظرت مي توني با سوپروايزرت در ميان بزاري؟

Junior Member

ببینید من هر کسی رو دیدم امسال تا حالا از UBC گرفته فاندش هم معلوم بوده...یا داشته یا نداشته...حالا اینکه شما منتظر بمونی ممکنه نتیجه نگیری...شروع کن به استادا ایمیل بزن..ببین کدومشون position دارن...اینقد ایمیل بزن بهشون تا جواب بدن...جواب ندادن زنگ بزن..در هر صورت تو پذیرش رو گرفتی و همین خیلی نکته مثبتیه...پس سعی کن مخ یه استاد رو اونجا تیلید کنی تا بهت فاند بده...

ApplyAbroad Veteran

بريتيش كلمبيا كانادا

دوست عزیز چرا بی خیال
    تازه اول ماجراست....
    متن ای میل گفته که شما واجب نیست که برای کمک مالی اقدامی بکنی و کمیته تصمیم رو میگیره..

شما می تونی با استادت سر این مسئله بحث کنی و نظرشو بپرسی

کلا ناامید نباش....پیگیر باشی جواب میگیری

شبت خوش

كلا من چون تازه پذيرش گرفتم مي خوام يه مدت منتظر بمونم اگه خبري نشد بعدش ايميل بزنم. دوستايي كه دانشگاهاي ديگه مثلا ساسكچوان قبول شدند ميشه لطفا بگن فاصله بين نتيجه پذيرش و نتيجه فاندشون چقدر بوده؟ يا اصلا همچين فاصله اي وجود نداشته واسشون؟؟

كلا من چون تازه پذيرش گرفتم مي خوام يه مدت منتظر بمونم اگه خبري نشد بعدش ايميل بزنم. دوستايي كه دانشگاهاي ديگه مثلا ساسكچوان قبول شدند ميشه لطفا بگن فاصله بين نتيجه پذيرش و نتيجه فاندشون چقدر بوده؟ يا اصلا همچين فاصله اي وجود نداشته واسشون؟؟
    ببينيد هنوز نتيجه رسمي پذيرش نيومده ولي نتيجه فاند اومده چون خود دانشگاه فاند رو پيگيري مي كنه. البته وقتي نتيجه فاند اومده يعني اينكه پذيرفته هم شدي.

Junior Member

من کل مطالب رو خوندم. اما متاسفانه جواب سوالم رو نگرفتم. ببینیدجواب بیشتر این سوال هایی که پرسیده شده رو با یکم گشتن توی وب سایت دانشگاه های مختلف می شه فهمید.
    مثلاً دوستانی که از دانشگاههای درست و درمون مثل شریف و تهران و ... فارغ التحصیل شدن که مشکلی ندارن معلومه fund کامل می گیرن.
    ای کاش دوستانی که اطلاعات دارن یکم در مورد اهمیت فاکتورهای مختلف توضیح می دادن. یا چندتا نمونه عملی متوسط (نه آدمی که همچیش توپ بوده) رو توضیح می دادن. متاسفانه نتایج پذیرش هم که دیدم خیلی ناقص و کلی بود. البته این کار هم اطلاعات زیادی می خواهد، هم مسئله ای نیست که بشه یه فرمول کلی براش در آورد.
    مثلاً من کارشناسی توی دانشگاه فوق در پیت سراسری بودم با معدل 14، ارشد هم دانشگاه اصفهان بودم با معدل 17. سه تا مقاله کنفرانس خارجی هم دارم. رشتم نرم افزار هست. چه کار کنم که بتونم full fund بگیرم. می دونم نمره زبان مهمه، یا هرچی مقاله بیشتر باشه بهتره، یا rec letter خیلی می تونه بهم کمک بکنه. اما اگه یه حداقلی وجود داشته باشه که آدم مطمئن باشه(50-60%) که با داشتن اونا موفق می شه، کار کردن و تصمیم گرفتن خیلی راحت تر می شه.
    دم همتون گرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)