صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

پیش فرض وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران

نیازی به گفتن نیست که بازار کار رشته ریاضی - چه کاربردی و چه محض - در ایران افتضاحه. حالا با توجه به اینکه اکثر بچه های ریاضی به امید یافتن شغلی درخور و با درآمدی مناسب قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران دارن، از تمام بچه های فروم به ویژه بچه های ریاضی که الان خارج از ایران هستند خواهش می کنم در مورد فرصت های شغلی موجود برای ریاضیدان ها و میزان درآمد آنها هر اطلاعاتی دارن به اشترک بگذارند. این اطلاعات می تونه موجب بشه که ما دانشجوهای ریاضی برای انتخاب گرایش و کشور مقصد درست تر تصمیم بگیریم.
    پیشاپیش از همکاری تمام دوستانی که ما را یاری خواهند کرد سپاسگزارم.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

پیش فرض پاسخ : وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران

خدمت شما عرض کنم که به طور کلی رشته ی ریاضی در خارج از ایران هم بازار کار مناسبی نداره،،، به این معنی که شرایط حال حاضر برای جذب فارغ التحصیل های ریاضی بسیار رقابتی شده و برای همین افراد بعد از گرفتن مدرکشون بیشتر به postdoc فکر میکنن تا بدست آوردن یه position. هر ساله افراد خیلی زیادی از بهترین دانشگاه ها با تجربه ی research بسیار خوب و زیر نظر اساتید نامدار فارغ التحصیل میشن و واسه ی همین رقابت بین افراد برای بدست آوردن پست assistant professor بسیار بالا میره. یکی از همین پروفسور های خیلی به نام به یکی از دوستای من گفته بود اگه 10 سال پیش بود میتونستم تلفن رو بردارم و همین الان تو رو برای استخدام شدن در یه دانشگاه خوب recommend کنم اما الان با این وضعیت داستان عوض شده و اگه برگردی ایران شانس بالاتری برای استخدام داری!! البته این یه روی سکه هست و اگه فردی در سطح بسیار بالایی کار کنه همیشه و همه جا براش شانس کار اونم با حقوق بسیار خوب هست، اما مساله اینجاست که اینجا اولش همه میخوان جایزه ی فیلدز ببرن ولی بعد از 2 سال میگن فارغ التحصیل هم بشیم از سرمون هم زیاده....یا به قول معروف فیلدز رو وللش، happy hour رو بچسب!

واسه ی همین در حال حاضر تب لینک زدن به گرایش های کاربردی (نه کاربردی به معنای ریاضی کاربردی توی ایران!) مثل گرایش های مالی یا بیمه و ... زیاد شده تا بلکه افراد بتونن گزینه ی کار "غیر آکادمیک" رو هم در آینده روی میز داشته باشن.
    Quaecumque Vera

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    خدمت شما عرض کنم که به طور کلی رشته ی ریاضی در خارج از ایران هم بازار کار مناسبی نداره،،، به این معنی که شرایط حال حاضر برای جذب فارغ التحصیل های ریاضی بسیار رقابتی شده و برای همین افراد بعد از گرفتن مدرکشون بیشتر به postdoc فکر میکنن تا بدست آوردن یه position. هر ساله افراد خیلی زیادی از بهترین دانشگاه ها با تجربه ی research بسیار خوب و زیر نظر اساتید نامدار فارغ التحصیل میشن و واسه ی همین رقابت بین افراد برای بدست آوردن پست assistant professor بسیار بالا میره. یکی از همین پروفسور های خیلی به نام به یکی از دوستای من گفته بود اگه 10 سال پیش بود میتونستم تلفن رو بردارم و همین الان تو رو برای استخدام شدن در یه دانشگاه خوب recommend کنم اما الان با این وضعیت داستان عوض شده و اگه برگردی ایران شانس بالاتری برای استخدام داری!! البته این یه روی سکه هست و اگه فردی در سطح بسیار بالایی کار کنه همیشه و همه جا براش شانس کار اونم با حقوق بسیار خوب هست، اما مساله اینجاست که اینجا اولش همه میخوان جایزه ی فیلدز ببرن ولی بعد از 2 سال میگن فارغ التحصیل هم بشیم از سرمون هم زیاده....یا به قول معروف فیلدز رو وللش، happy hour رو بچسب!

واسه ی همین در حال حاضر تب لینک زدن به گرایش های کاربردی (نه کاربردی به معنای ریاضی کاربردی توی ایران!) مثل گرایش های مالی یا بیمه و ... زیاد شده تا بلکه افراد بتونن گزینه ی کار "غیر آکادمیک" رو هم در آینده روی میز داشته باشن.
    دوست عزیز خیلی ممنونم که به سوالم پاسخ دادید( راستش امیدی نداشتم که کسی جوابم بده). منظور من هم این بود که یه فارغ التحصیل ارشد ریاضی چه گزینه هایی برای تغییر گرایش داره تا بتونه اینده شغلی بهتری داشته باشه و در ضمن کدوم کشورها بهترن تا با توجه به اینها بشه یه تصمیم عاقلانه گرفت. میشه دقیق تر عنوان گرایش ها رو بگین ( انگلیسی باشه بهتر) تا من خودم در موردشون سرچ کنم؟ منظور از گرایش مالی همون ریاضیات مالیه؟ من هم صرفا به دنبال موقعیت اکادمیک نیستم.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خواهش میکنم. من خودم خیلی پیگیر گرایش های مالی نیستم ولی میبینم که دامنه ی گسترده ای داره... از financial math هست تا actuary تا لینک زدن با business school، البته به این شرط که سطح دانشگاه کشش این لینک زدنا رو داشته باشه. در مورد کشورش که معلومه موقعیت های شغلی در آمریکا قابل مقایسه با جاهای دیگه نیست. شما در حال حاضر کار چندانی نمیتونید بکنید چون اینجا ملت خودشون شکار فرصت ها و گرایش هایی هستن که چیزی ازش در بیاد،،، باید اول پذیرش بگیرید و بیاد و بعد از 1 سال تغییر شاخه بدین یا حتی یه minor جداگونه توی این گرایش ها بخونید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    دوست عزیز خیلی ممنونم که به سوالم پاسخ دادید( راستش امیدی نداشتم که کسی جوابم بده). منظور من هم این بود که یه فارغ التحصیل ارشد ریاضی چه گزینه هایی برای تغییر گرایش داره تا بتونه اینده شغلی بهتری داشته باشه و در ضمن کدوم کشورها بهترن تا با توجه به اینها بشه یه تصمیم عاقلانه گرفت. میشه دقیق تر عنوان گرایش ها رو بگین ( انگلیسی باشه بهتر) تا من خودم در موردشون سرچ کنم؟ منظور از گرایش مالی همون ریاضیات مالیه؟ من هم صرفا به دنبال موقعیت اکادمیک نیستم.
    Quaecumque Vera

درود

من خودم چون گرایشهای مالی رو دنبال می کنند، موارد زیادی رو دیدم که دانش آموختگان رشته ریاضی، در دانشگاه های آمریکای شمالی تحصیلات خودشون رو در فیلدهای فاینانس، مهندسی مالی و حتی حسابداری هم ادامه دادند، چون در گرایشهای مالی، مسائل مرتبط با مدلسازی مالی، مدلسازی و اندازه گیری ریسک، و.... خیلی مطرح میشه، و همه این مباحث نیازمند پایه قوی در ریاضیات هست، دانش آموختگان رشته ریاضی می تونند توی این مباحث موفق باشند.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود

من خودم چون گرایشهای مالی رو دنبال می کنند، موارد زیادی رو دیدم که دانش آموختگان رشته ریاضی، در دانشگاه های آمریکای شمالی تحصیلات خودشون رو در فیلدهای فاینانس، مهندسی مالی و حتی حسابداری هم ادامه دادند، چون در گرایشهای مالی، مسائل مرتبط با مدلسازی مالی، مدلسازی و اندازه گیری ریسک، و.... خیلی مطرح میشه، و همه این مباحث نیازمند پایه قوی در ریاضیات هست، دانش آموختگان رشته ریاضی می تونند توی این مباحث موفق باشند.
    بله کلا یه نظریه هست که می گن بچه های ریاضی تو همه رشته ها موفق میشن ( فقط برای دلداری دادن به بچه های ریاضی) . اتفاقا من هم دیدم بعضی از بچه های مهندسی می خوان برای مهندسی مالی اقدام کنن ولی نمی دونم تفاوت ریاضیات مالی و مهندسی مالی چیه؟ سوال دیگه اینکه من مجدد برای فوق این رشته ها اقدام کنم یا با همین فوق ریاضی برای دکترای این رشته ها اقدام کنم؟

بله کلا یه نظریه هست که می گن بچه های ریاضی تو همه رشته ها موفق میشن ( فقط برای دلداری دادن به بچه های ریاضی) . اتفاقا من هم دیدم بعضی از بچه های مهندسی می خوان برای مهندسی مالی اقدام کنن ولی نمی دونم تفاوت ریاضیات مالی و مهندسی مالی چیه؟ سوال دیگه اینکه من مجدد برای فوق این رشته ها اقدام کنم یا با همین فوق ریاضی برای دکترای این رشته ها اقدام کنم؟
    دانش و تسلط قوی در ریاضیات یک برگ برنده است که موفقیت در بسیاری از زمینه ها رو برای فارغ التحصیلان این رشته ها فراهم میاره،
    به صورت واضح و روشن نمیشه مرزی بین ریاضیات مالی و مهندسی مالی ترسیم کرد، به طور کلی میشه گفت ریاضیات مالی به دنبال طراحی و ایجاد مدل های ریاضی و در بسیاری از موارد با استفاده از مدلهای تصادفی برای ترسیم بسیاری رویدادها در بازار سرمایه است و بیشتر جنبه تئوریک داره، مهندسی مالی یک رشته در واقع بین رشته ای است که از دانش ریاضیات مالی، برنامه نویسی، فاینانس و اقتصاد به صورت کاربردی جهت تصمیم گیریهای بهینه و گاها طراحی ابزارهای نوین مالی استفاده می کند. به عنوان مثال یک متخصص ریاضیات مالی به دنبال ارائه مدلی بهتر در جهت اندازه گیری ریسک ارزش در معرض خطر VAR بوده در حالی که یک مهندس مالی به دنبال انتخاب یک سبد از اوراق بهادار مختلف با کمترین ریسک و بیشترین بازده با استفاده از مدل از ارزش در معرض خطرVAR ارائه شده توسط متخصصین ریاضی مالی هستند.
    بحث در مورد انتخاب بین ادامه تحصیل در گرایشهای مالی و یا ادامه تحصیل در همان ریاضیات برای یک دانش آموخته ریاضی با توجه به عنوان تاپیک وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران ، در این تاپیک نمی گنجد، و غیر مرتبط بوده، و در عین حال فکر نمی کنم یک نسخه کلی بشه برای همه در این زمینه پیچید.
    در پایان برای اینکه پست بیشتر در ارتباط با موضوع تاپیک باشه، فارغ التحصیلان ریاضی در خارج از کشور، به خاطر تسلط و مهارتشون در ریاضیات، فرصت اشتغال در بسیاری از موسسات رتبه بندی مالی، موسسات پردازش اطلاعات مالی و موسسات مشاوره مالی رو دارند. البته شاید این رو به صورت فرصتهای شغلی گسترده و به راحتی قابل دستیابی، نتوان تعبیر کرد.
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من لیسانس کامپیوتر رشته نرم افزار دارم میخوام برای رشته Mathematical Finance از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم، کسی اطلاعاتی در مورد این رشته و کورس های آموزشی این رشته داره؟ با توجه به اینکه من نرم افزار خوندم مباحث مربوط به ریاضیاتش چقدر میتونه سنگین و پایه ای باشه. من بیشتر درنظر دارم رشته ای بخونم که در ارتباط با بازار سرمایه باشه، چون در حال حاضر هم در زمینه بورس فعالیت میکنم.
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید

Junior Member

مهندسی مالی همان ریاضیات مالی است که از عمق ریاضی آن کاسته‌ایم تا در عوض نتایج آن را در عمل به کار بگیریم..

Junior Member Mathematician آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    KNTU-Toronto

نیازی به گفتن نیست که بازار کار رشته ریاضی - چه کاربردی و چه محض - در ایران افتضاحه. حالا با توجه به اینکه اکثر بچه های ریاضی به امید یافتن شغلی درخور و با درآمدی مناسب قصد ادامه تحصیل در خارج از ایران دارن، از تمام بچه های فروم به ویژه بچه های ریاضی که الان خارج از ایران هستند خواهش می کنم در مورد فرصت های شغلی موجود برای ریاضیدان ها و میزان درآمد آنها هر اطلاعاتی دارن به اشترک بگذارند. این اطلاعات می تونه موجب بشه که ما دانشجوهای ریاضی برای انتخاب گرایش و کشور مقصد درست تر تصمیم بگیریم.
    پیشاپیش از همکاری تمام دوستانی که ما را یاری خواهند کرد سپاسگزارم.
    The job market for pure/applied math field are highly competitive. However, there are different factors impacting on the chance of finding the academic position including your university ranking, your supervisor name, your supervisor networking, number of your publications by the time you complete your Ph.D and probably your Post Doc , your immigration status and at the end of the day some luck

? Can you use your math knowledge in your life

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)