صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعیت بازار کار رشته ریاضی در خارج از ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    بله کلا یه نظریه هست که می گن بچه های ریاضی تو همه رشته ها موفق میشن ( فقط برای دلداری دادن به بچه های ریاضی) . اتفاقا من هم دیدم بعضی از بچه های مهندسی می خوان برای مهندسی مالی اقدام کنن ولی نمی دونم تفاوت ریاضیات مالی و مهندسی مالی چیه؟ سوال دیگه اینکه من مجدد برای فوق این رشته ها اقدام کنم یا با همین فوق ریاضی برای دکترای این رشته ها اقدام کنم؟
    مهندسی مالی همان ریاضیات مالی است که از عمق ریاضی آن کاسته‌ایم تا در عوض نتایج آن را در عمل به کار بگیریم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Appkied Mathematics

سلام دوستان وقت بخیر و خسته نباشید.بین رشته های مالی و تحقیق و آنالیز عددی و کنترل و بهینه سازیکدوم رو واسه گرایش ارشد پیشنهای میکنین به طوری که بشه واشه دکتری پذیرش و فاند گرفت و بشه مقالات خوبی ارائه داد و شانس پذیرش رو بیشتر کرد.بیشتر کرد.راستی دوستان من تحقیق و روزانه سبزوار و بجنورد (خراسان شمالی) میارم و شاید شبانه فردوسی کنترل بیارم و دوباره شاید شبانه علامه و شاهرود و دانشکده علوم پایه زنجان ریاضی مالی (همشون شبانه) بیارم.متاسفانه فردوسی مالی نداره وگرنه واسه من که مشهدیم خیلی خوب بود.حالا با احتساب ترمی حداقل ۳ میلیون تومن هزینه چ رشته ای و پیشنهاد میکنین که بتونم واشه دکتراش ایشالا پذیرش بگیرم و تو همون کشور هم کار کنم؟اها راستی یه سوال خیلی مهم.سطح علمی دانشگاه ارشد چقدر تو پذیرش تاثیر داره؟چون مثلا مطمئنا تحقیق سبزوار خیلی از فردوسی راحت تره،و همچنین تحقیق واحد شهرستان نور دانشگاه علم و صنعت.البته مدرک علم و صنعت بهت میدند،اما یکی از دوستام با معدل لیسانس ۱۲.۵ رفت اونحا و با معدل ۱۸ و پایان نامه ۲۰ فارغ التحصیل شد!درحالی ک مطمئنم مخش حتی به معدل ۱۶ هم کشش نداشت.ممنونم.اگه لطف کنین و زود جوابمو بدین واقعا ممنون میشم.چون دو روز دیگه تا انتخاب رشته بیشتر فرصت نداریم.بازم ممنونم

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط oops نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر و خسته نباشید.بین رشته های مالی و تحقیق و آنالیز عددی و کنترل و بهینه سازیکدوم رو واسه گرایش ارشد پیشنهای میکنین به طوری که بشه واشه دکتری پذیرش و فاند گرفت و بشه مقالات خوبی ارائه داد و شانس پذیرش رو بیشتر کرد.بیشتر کرد.راستی دوستان من تحقیق و روزانه سبزوار و بجنورد (خراسان شمالی) میارم و شاید شبانه فردوسی کنترل بیارم و دوباره شاید شبانه علامه و شاهرود و دانشکده علوم پایه زنجان ریاضی مالی (همشون شبانه) بیارم.متاسفانه فردوسی مالی نداره وگرنه واسه من که مشهدیم خیلی خوب بود.حالا با احتساب ترمی حداقل ۳ میلیون تومن هزینه چ رشته ای و پیشنهاد میکنین که بتونم واشه دکتراش ایشالا پذیرش بگیرم و تو همون کشور هم کار کنم؟اها راستی یه سوال خیلی مهم.سطح علمی دانشگاه ارشد چقدر تو پذیرش تاثیر داره؟چون مثلا مطمئنا تحقیق سبزوار خیلی از فردوسی راحت تره،و همچنین تحقیق واحد شهرستان نور دانشگاه علم و صنعت.البته مدرک علم و صنعت بهت میدند،اما یکی از دوستام با معدل لیسانس ۱۲.۵ رفت اونحا و با معدل ۱۸ و پایان نامه ۲۰ فارغ التحصیل شد!درحالی ک مطمئنم مخش حتی به معدل ۱۶ هم کشش نداشت.ممنونم.اگه لطف کنین و زود جوابمو بدین واقعا ممنون میشم.چون دو روز دیگه تا انتخاب رشته بیشتر فرصت نداریم.بازم ممنونم
    دوست عزیز از صحبت هاتون بر میاد خودتون هم میدونید مالی آینده روشنی داره! والبته برای کار هم پر درآمد تر.
    ببنید هر چیزی که بشه از صنعت پروژشو آورد! قاعدتا هم آینده داره، هم حقوق خوبی میدن.
    ریاضیات مالی با توجه به گسترش روز افزون صنعت مالی، گرایشی عالی از ریاضی هستش.
    من بطور قطع به یقیتن بهتون میگم اگر وارد این گرایش بشید و یک مقدار تو حوزه بازارهای مالی بنیه علمی تون رو نقویت کنید، آینده روشنی چه در ایران و چه در خارج خواهید داشت.
    دانشگاه هم تاثیر گذار هست اسمش ولی به نظر بنده هم ارز معدل و بخصوص نمرات دروس تخصصی هستش! بخصوص وقتی نشون بدید نفر اول کلاس بودید و ... .
    ولی در کل توصیه میکنم یه مقدار به دانشگاه بیشتر فکر کنید تا معدل. چون اساتید خوب در دانشگاههای خوب برای آینده تون، مثل نوشتن توصیه نامه و کمک در یافتن بروز ترین موضوعات و نگارش مقاله کمک کننده هستن. کما اینکه در دانشگاههای خوب برخی اساتید فارغ التحصیلان بهترین دانشگاههای جهان هستند و خوب، وقتی اسمشونو در اینترنت سرچ کنی یک چیزی دال بر سببقه روشن علمی استاد پیدا میشه.
    بنده رشتم مالی هستش. نه کوانت مالی. ولی میدونم رشته کوانت مالی فوق العاده آینده روشنی داره.

گلام آخر:
    اگر میتونید برای ارشد اقدام کنید که چندین طبقه در اپلای و آینده شما اثر روشنی داره. بخصوص اگر دوره به انگلیسی برگزار بشه یا زبان کشور انگلیسی باشه.
    دوم برای شما: به نظر بنده اگر در ایران میخاید ادامه تحصیل بدهید، اسم دانشگاه بسیار مهم هستش! بسیار!
    گرایش هم مالی!
    با آرزوی موفقیت
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من لیسانس کامپیوتر رشته نرم افزار دارم میخوام برای رشته Mathematical Finance از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم، کسی اطلاعاتی در مورد این رشته و کورس های آموزشی این رشته داره؟ با توجه به اینکه من نرم افزار خوندم مباحث مربوط به ریاضیاتش چقدر میتونه سنگین و پایه ای باشه. من بیشتر درنظر دارم رشته ای بخونم که در ارتباط با بازار سرمایه باشه، چون در حال حاضر هم در زمینه بورس فعالیت میکنم.
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم بگذارید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)