نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا انتقاد خود را مطرح کردید؟

رأی دهندگان
23. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • آری

12 52.17%
  • خیر

11 47.83%
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 30

موضوع: پیگیری هزینه بالای خرید تحصیل رایگان برای دانشجویان روزانه

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

پیش فرض پیگیری هزینه بالای خرید تحصیل رایگان برای دانشجویان روزانه

دوستان لطفا شکایات خود را در رابطه با خرید مدرک برای دانشجویان روزانه و هزینه بالای اون (دو برابر هزینه کل شبانه ها) برای ورودی 89 به بعد در سامانه saamad.ir بخش ارتباط مردم و دولت و بخش انتقادات مطرح کنید و در ضمن هر کس که مطرح کرد در قسمت نظر سنجی آری را بزند تا بفهمیم چند نفر درخواست کردند و نتیجه چی می شه. اگر همه متحد بشیم شاید یه کاری بشه کرد.
    در ضمن اگه دوستان پیشنهادی هم دارند بفرمایید.
    از مدیریت هم خواهش می کنم با توجه به اینکه شاید به علت وجود تاپیک های مشابه این حذف بشه این تاپیک رو حذف نکنه تا بیشتر بچه ها در قسمت موضوعات تازه ببینند و اقدام کنند چون تاپیک های قدیمی زود فراموش می شه.
    موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : پیگیری هزینه بالای خرید تحصیل رایگان برای دانشجویان روزانه

نقل قول نوشته اصلی توسط Caltech نمایش پست ها
    دوستان لطفا شکایات خود را در رابطه با خرید مدرک برای دانشجویان روزانه و هزینه بالای اون (دو برابر هزینه کل شبانه ها) برای ورودی 89 به بعد در سامانه saamad.ir بخش ارتباط مردم و دولت و بخش انتقادات مطرح کنید و در ضمن هر کس که مطرح کرد در قسمت نظر سنجی آری را بزند تا بفهمیم چند نفر درخواست کردند و نتیجه چی می شه. اگر همه متحد بشیم شاید یه کاری بشه کرد.
    در ضمن اگه دوستان پیشنهادی هم دارند بفرمایید.
    از مدیریت هم خواهش می کنم با توجه به اینکه شاید به علت وجود تاپیک های مشابه این حذف بشه این تاپیک رو حذف نکنه تا بیشتر بچه ها در قسمت موضوعات تازه ببینند و اقدام کنند چون تاپیک های قدیمی زود فراموش می شه.
    موفق باشید.
    شما فکر کن یه ملیون نفر اعتراض کردن,به نظرم بعیده ترتیب اثر بدن.
    من خودم دانشگاه شریفم,ولی پشه تو جیبام ملق میزنه.از خدامه مشکل حل شه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

واقعا هزينه تحصيل روزانه دو برابر شبانه نشده! در محاسباتتون تورم رو هم در نظر بگيريد، دانشجوي شبانه از همون ابتداي تحصيلش شهريه رو پر داخت مي كنه، و دانشجوي روزانه در انتهاي تحصيلش!
    اگه يه دانشجوي روزانه شهريه هايي كه دانشجوي شبانه ميده رو بزاره تو بانك، با يه سود معقول، اخر تحصيلش احتمالا پول بيشتري از هزينه خريد مدركش داره! پس واقعا هزينه بيشتري نميده!

Member Caltech آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Engineering

خوب اغلب شبانه ها هم وام بر می دارن. ولی خداییش خیلی نامردیه کسی که رتبش زمین تا آسمون با تو فرق داره آخر سر از تو برنده تر بشه.

Senior Member mokhteh آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    واقعا هزينه تحصيل روزانه دو برابر شبانه نشده! در محاسباتتون تورم رو هم در نظر بگيريد، دانشجوي شبانه از همون ابتداي تحصيلش شهريه رو پر داخت مي كنه، و دانشجوي روزانه در انتهاي تحصيلش!
    اگه يه دانشجوي روزانه شهريه هايي كه دانشجوي شبانه ميده رو بزاره تو بانك، با يه سود معقول، اخر تحصيلش احتمالا پول بيشتري از هزينه خريد مدركش داره! پس واقعا هزينه بيشتري نميده!
    با دیدن پست شما پس از مدتها لبخندی بر لب بنده نشست. آخه قربونت برم یه دانشجوی روزانه نیومده مفتکی جای بقیه رو بگیره که حالا شما سنگ شبانه ها رو به سینه می زنی... اون بنده خدا زحمتی چند برابر بقیه کشیده و ندادن شهریه هم حقشه... منتها دولت دیده اکثر این بندگان خدا دارن میزارن میرن گفته حالایی که می خواین برین جیب ما رو پر کنین بعد به سلامت....
    تاریخ این ایام را هر کس که خواهد خواند، جز این سخن از ما نخواهد راند:
    این نسل سردرگم، بر توسن اندیشه هاشان لنگ
    ، فرسنگ در فرسنگ، جز سوی ترکستان نمی رانند؛
    تاریخ پیش از خویش را باری نمی خوانند.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط mokhteh نمایش پست ها
    با دیدن پست شما پس از مدتها لبخندی بر لب بنده نشست. آخه قربونت برم یه دانشجوی روزانه نیومده مفتکی جای بقیه رو بگیره که حالا شما سنگ شبانه ها رو به سینه می زنی... اون بنده خدا زحمتی چند برابر بقیه کشیده و ندادن شهریه هم حقشه... منتها دولت دیده اکثر این بندگان خدا دارن میزارن میرن گفته حالایی که می خواین برین جیب ما رو پر کنین بعد به سلامت....
    دوست گرامی
    متاسفانه اطلاعات شما بسیار ناکافیه

در دوره روزانه امتیازاتی وجود داره که شبانه ها از اون محرومند. مثل اسکان در خوابگاه دولتی با قیمتی بسیار پایین که در شهرهای بزرگ فوقالعاده کمک میکنه (خوب یا بد بودن محیط خوابگاه یه بحث دیگس) در حالیکه شبانه ها از خوابگاه محروم هستند. همین موضوع در یک دوره 2 ساله میتونه اختلافی چند میلیونی (بالای 2 میلیون ایجاد کنه)

در واقع این مثال یکی از امتیازاتیه که به دوره تحصیل رایگان (روزانه) میدن و موقع خرید مدرک این چیزها هم لحاظ میشه .

از طرف دیگه در حال حاضر با افزایشی که امسال در شهریه ها صورت گرفت عملاً شهریه مقطع شبانه (فقط شهریه) به اندازه خرید مدرک روزانه شده

پس اگه قرار وکیل مدافع دانشجو بشید از افزایش شهریه های شبانه هم انتقاد کنید و فقط سنگ خودتون رو به سینه نزنید که این خصلت تفکر دانشجویی نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

من نه سنگ شبانه ها رو به سينه ميزنم، نه صحبتي از حق كردم، نه اينكه ايا اين كار درسته يا نه، فقط گفتم پولي كه دانشجوي روزانه ميده بيشتر از دانشجوي شبانه نيست، حتي با احتساب وامهايي كه به شبانه ها ميدن. من مدرك كارشناسيمو با ٨٠٠ تومن خريدم، چون طبق قانون قديم بود، ولي ارشد بايد با ٦-٧ تومان مي خريدم.... كه نخريدم! براي كسي كه مي خواد مدركشو بخره و بره ديگه روزانه بودن فايده اي نداره، و به قول شما وضعيتش با دانشجوي شبانه تقريبا يكيه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Mathematics

خوب مثل اينكه يه فايده هايي داره هنوز، من نمي دونستم خوابگاه نمي دن به شبانه ها، البته فكر كنم يه جاهايي ميدن، ولي انگار اولويت باروزانه هاست.

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    دوست گرامی
    متاسفانه اطلاعات شما بسیار ناکافیه

در دوره روزانه امتیازاتی وجود داره که شبانه ها از اون محرومند. مثل اسکان در خوابگاه دولتی با قیمتی بسیار پایین که در شهرهای بزرگ فوقالعاده کمک میکنه (خوب یا بد بودن محیط خوابگاه یه بحث دیگس) در حالیکه شبانه ها از خوابگاه محروم هستند. همین موضوع در یک دوره 2 ساله میتونه اختلافی چند میلیونی (بالای 2 میلیون ایجاد کنه)

در واقع این مثال یکی از امتیازاتیه که به دوره تحصیل رایگان (روزانه) میدن و موقع خرید مدرک این چیزها هم لحاظ میشه .

از طرف دیگه در حال حاضر با افزایشی که امسال در شهریه ها صورت گرفت عملاً شهریه مقطع شبانه (فقط شهریه) به اندازه خرید مدرک روزانه شده

پس اگه قرار وکیل مدافع دانشجو بشید از افزایش شهریه های شبانه هم انتقاد کنید و فقط سنگ خودتون رو به سینه نزنید که این خصلت تفکر دانشجویی نیست
    دوست خوب من ، فکر می کنم شما یا پست بنده را دقیق نخوندید یا برداشت اشتباه کردید. دولت یه سهمیه ای رو برای دانشجویان با رتبه برتر در نظر می گیره که به اونها کمک هزینه تحصیلی بده تا بیان و در پیشبرد هر چه بهتر علم تلاش وافی و کافی! نمایند. در این کنار اومده یه سهمیه ای مازاد بر روزانه هم در نظر گرفته که خوب هر کی پول داره بیاد اونم سهیم بشه در؟ پیشبرد علم!(بازم بحث من این نیست که شبانه ها سطحشون پایینتره یا نه. دیدیم شبانه هایی که از خیلی از روزانه ها یه سرو گردن بالا بودند). مطمئنا دانشگاه یه سری مزایایی برای روزانه ها در نظر میگره که اونا مسائل مالی خیلی درگیرشون نکنه و خوب این حق اوناست. مثال بارزشم میشه کشوری مثل آمریکا که دانشگاه میاد یه فاندی رو به اپلیکنت های برتر میده (نازشونو میکشه) که بیان تو پیشبرد پروژه هاشون کمکشون کنند. بعد درس هم حالا خواستی بمونی شرایط داره نخواستی شما رو بخیر، دستتم درد نکنه به ما کمک کردی، دیگه کم و کسری بود ببخشید! حالا اگه شرایطو تمام و کمال نداشتی بیا ولی هزینتو خودت بده... این از این.
    چرا شما که قراره با هزینه خودت درس بخونی برای خودت حق خوابگاه داشتن ایجاد میکنی؟ حالا یه سری دانشگاهها اومدن به شبانه ها هم تک و توک خوابگاه میدن. شما باید ممنون دار اونها باشی و حقی برای خودت قائل نشی. حالا اگه داری یه دانشگاه تاپ تو تهران درس می خوونی باید شرایطشو برای خودت بسنجی که می تونی خونه بگیری یا نه... هزینه زندگی تو نیویورک با آلاباما خوب فرق می کنه دیگه قربون شکلت...
    در آخر هم بگم من و شما با هم خدای ناکرده مشاجره ای نداریم. چرا؟ چون هر دومون زخم خورده هستیم، اونم از یه جا. فقط من میگم باید همه مسائل رو با هم دید. شما نمی تونی رتبه طرف تو کنکور رو بی خیال شی بعد بگی که من دارم اینقد میدم چرا اون نده...ببین خود من مدارکمو با یه هزینه پایین آزاد کردم. هم فوق هم کارشناسی. بنابراین دلم (از این نظر) برای خودم نسوخته که بیام اینجا خالیش کنم. ولی اگه قرار بود شبانه برم و همون پول خرید مدرک روزانه رو بدم که ظاهرا الان دیگه فرقی نمی کنه خوب بهترین رشته تو بهترین دانشگاه قبول میشدم که رزومه ای هم برای خودم باشه....

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali262 نمایش پست ها
    من نه سنگ شبانه ها رو به سينه ميزنم، نه صحبتي از حق كردم، نه اينكه ايا اين كار درسته يا نه، فقط گفتم پولي كه دانشجوي روزانه ميده بيشتر از دانشجوي شبانه نيست، حتي با احتساب وامهايي كه به شبانه ها ميدن. من مدرك كارشناسيمو با ٨٠٠ تومن خريدم، چون طبق قانون قديم بود، ولي ارشد بايد با ٦-٧ تومان مي خريدم.... كه نخريدم! براي كسي كه مي خواد مدركشو بخره و بره ديگه روزانه بودن فايده اي نداره، و به قول شما وضعيتش با دانشجوي شبانه تقريبا يكيه.
    عزیز من مشکل من با جمله دوم شما بود. شما نمی تونی و نباید شبانه ها رو با روزانه مقایسه کنی که بگی نه بالفرض روزانه هنوز داره کمتر از شبانه هزینه میده... روزانه اصلا نباید هزینه بده چون بورسیه دولتی رو گرفته... حالا این دولت نمی تونه نگهشون داره داخل کشور میگه پس اون هزینه رو بدین بیاد... مثال هم چیزی که در مورد کشوری مثل آمریکا گفتم....

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)