صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: نحوه مطالعه درس ریاضی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

پیش فرض پاسخ : نحوه مطالعه درس ریاضی

نقل قول نوشته اصلی توسط hadeeee نمایش پست ها
    مثلا من یه متن بگم از کتاب ریاضی 1 :
    حوزه ی تعریف یک عبارت جبری : مجموعه ای که به ازای هر عضو ان عبارت جبری به عبارتی معین تبدیل شود حوزه ی تعریف عبارت نامیده میشود
    مجموعه ی چی عضو چی عبارت معین یعنی چی ؟ اصلا اینا کجا کاربرد دارن ؟
    برای این که مفهوم بالا رو بهتر بفهمیم باید چی کار کنیم ؟
    دوست عزیز ...

الان شما دارید خودتون رو با "چرا" های بیهوده اذیت میکنید! مشکل شما عدم دقت در مطالعه تعاریف و توضیحات قبلی هست. قطعا در جایی که حوزه عبارت جبری توضیح داده شده اگه کمی به قبلش برگردید منظور از عبارت جبری و معین بودن یا نبودن و اینکه مجموعه منظور چیه و ... توضیح داده شده.

به طور کلی عبارت جبری یه تعریف خیلی سادست و اصولاً نیاز به تعمق زیاد نداره ....

حوزه تعریف عبارت جبری هم میشه دامنه ای از اعداد حقیقی (در جبر پیشرفته مجموعه، حلقه یا میدان ) که برای اونها عبارت شما معنی بده و ناقض شرایطیتعریف شده مثل خط کسری ، رادیکال یا هر علامت با معنای دیگه نشه .

مجموعه ی چی عضو چی عبارت معین یعنی چی ؟
    جدا باید اول توضیحات مقدماتی رو مطالعه می کردید ... یه مرور بفرماید ... قدم به قدم و مرحله به مرحله

"مجموعه چی" معنی نداره ... وقتی میگیم یک مجموعه یا "مجموعه ای که" از سور وجودی استفاده میکنیم! یعنی مجموعه ای وجود داره که دارای یه شرایطیه ...
    این شرایط در ادامه توضیح داده میشه که باید هر عضو اون وقتی در عبارت جبری جایگزین میشه اون عبارت رو با معنی نگه داره!
    حالا این مجموعه میتونه تهی باشه یا میتونه R باشه
    تموم شد!! به همین سادگی

دچار وسواس ریاضی نشید ... سخت نگیرید که الان باید ته همه مفاهیم رو درارید ... برای شما الان همین تعریف و کارکردن با تمرینات برای اشنایی بیشتر کافیه واقعاً

اصلا اینا کجا کاربرد دارن ؟
    در ادامه بحث بالا به اعداد جبری میشه رسید که کارکرد اعداد جبری هم در نظریه اعداد و جبر گستردست ... (خودش یه شاخه از نظریه اعداد میشه مطالعه اعداد جبری)

من این بحث رو تموم شده میدونم . پر واضحه شما نیاز به بازخوانی درست و به دور از عجله مطالب قبلی و تمرینهای بسیار بیشتر بر روی اونها دارید.

در موارد دیگه در حال حاضر با این سطح از معلومات اگر هم بخواید عمیق فکر کنید فقط میرید تو فکرهای اعصاب خورد کن.... به جای خودازاری وسواس گونه بهتره به تمرین همین سطح از معلومات بپردازید و به چون و چرا و از کجا امده ام و به کجا میروم فکر نکنید!!

پیروز باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering--ghiasodin jamshid kashane

نقل قول نوشته اصلی توسط violet11 نمایش پست ها
    دوست عزیز ...

الان شما دارید خودتون رو با "چرا" های بیهوده اذیت میکنید! مشکل شما عدم دقت در مطالعه تعاریف و توضیحات قبلی هست. قطعا در جایی که حوزه عبارت جبری توضیح داده شده اگه کمی به قبلش برگردید منظور از عبارت جبری و معین بودن یا نبودن و اینکه مجموعه منظور چیه و ... توضیح داده شده.

به طور کلی عبارت جبری یه تعریف خیلی سادست و اصولاً نیاز به تعمق زیاد نداره ....

حوزه تعریف عبارت جبری هم میشه دامنه ای از اعداد حقیقی (در جبر پیشرفته مجموعه، حلقه یا میدان ) که برای اونها عبارت شما معنی بده و ناقض شرایطیتعریف شده مثل خط کسری ، رادیکال یا هر علامت با معنای دیگه نشه .

جدا باید اول توضیحات مقدماتی رو مطالعه می کردید ... یه مرور بفرماید ... قدم به قدم و مرحله به مرحله

"مجموعه چی" معنی نداره ... وقتی میگیم یک مجموعه یا "مجموعه ای که" از سور وجودی استفاده میکنیم! یعنی مجموعه ای وجود داره که دارای یه شرایطیه ...
    این شرایط در ادامه توضیح داده میشه که باید هر عضو اون وقتی در عبارت جبری جایگزین میشه اون عبارت رو با معنی نگه داره!
    حالا این مجموعه میتونه تهی باشه یا میتونه R باشه
    تموم شد!! به همین سادگی

دچار وسواس ریاضی نشید ... سخت نگیرید که الان باید ته همه مفاهیم رو درارید ... برای شما الان همین تعریف و کارکردن با تمرینات برای اشنایی بیشتر کافیه واقعاً

در ادامه بحث بالا به اعداد جبری میشه رسید که کارکرد اعداد جبری هم در نظریه اعداد و جبر گستردست ... (خودش یه شاخه از نظریه اعداد میشه مطالعه اعداد جبری)

من این بحث رو تموم شده میدونم . پر واضحه شما نیاز به بازخوانی درست و به دور از عجله مطالب قبلی و تمرینهای بسیار بیشتر بر روی اونها دارید.

در موارد دیگه در حال حاضر با این سطح از معلومات اگر هم بخواید عمیق فکر کنید فقط میرید تو فکرهای اعصاب خورد کن.... به جای خودازاری وسواس گونه بهتره به تمرین همین سطح از معلومات بپردازید و به چون و چرا و از کجا امده ام و به کجا میروم فکر نکنید!!

پیروز باشید
    دوست عزیز شما دارید اشتباه فکر میکنید ( با این سطح از معلومات یعنی چی ) عزیز من من میدونم که تعریف عبارت بالا چیه
    جبر چیه متغیر چیه ثابت چیه منظور من اینه که توی ریاضی میان یه جور تعریف میکنن که طرف دچار سردرگمی میشه و بدون سازماندهی شده اموزش میدن

شما رشتتون ریاضی هست و باید فقط تئوری بخونید و حل کنید ( بچه های مهندسی این جا بهتر میفهمن که من چی میگم ) اما در رشته های مهندسی علاوه بر این که باید خوب ریاضیات رو درک کنید باید بتونید از اونها در سطح درست استفاهد کنید و کاربردی استفاده کنید علت حساسیت بچه های مهندسی همینه که میخوان به طور کامل و با دقت مباحث ریاضی رو به کار ببرن نه این که فقط تمرین تمرین تمرین --->مدرک-> تدریس
    مجموعه ی چی عضو چی عبارت معین یعنی چی ؟ منظورم این که این ها کجا در زندگی کاربرد دارن مثال واقعی چی میشه اورد واسشون
    من فکر میکنم مشکل اصلی از اموزش و منابع اموزش هست

به نظر من ریاضیات حاصل تجزیه و تحلیل دنیای مادی هست یعنی از مسائل تجربی فیزیک بدست اومدن و به صورت جدا اموزش داده میشن برای مثال شما فکر میکنید معدلات دیفراسیل چیه مشتی از مباحث مشتق شده حاصل از تجربه ی حل مسائل فیزیک و کاربردی رشته های مهندسی علی الخصوص برق و الکترونیک که به خورد بچه های ریاضی میدن پس باید ریاضی رو به همراه فیزیک کامل درک کرد شما الان ببینید اکثر بچه های مهندسی مکانیک ریاضیاتشون خیلی قویه چون ریاضی رو با مسائل فیزیکی ادغام شده میخونن و هم ریاضی رو خوب درک میکنن و هم فیزیک رو اما شما از بچه ریاضی بخواید که مثلا حرکت چرخشی لاستیک اتومبیل رو براتون باز کنه نمیتونه چرا چون دید فیزیکی و کاربردی نداره قدرت مانور ذهنی اون رو نداره فقط کافیه معادلات اون رو بهشون بدید تا واستون سریع حل کنند اما اگه ریاضی به همراه فیزیک خونده بشه قدرت مانور ذهنی خیلی بالا میره شما میتونید این رو امتحان کنید
    پس باید به قول این دوست عزیزمون ریاضیات رو فقط تمرین کنیم - حل کنیم - و روش ها و فرمول ها رو یاد بگیریم این تا اینجا
    و بعد برای درک کامل بریم سراغ فیزیک و کاربرد تک تک مباحث ریاضی رو در اون جا ببینیم اصلا اسمش روشه ریاضی و فیزیک
    برای درک کامل باید ریاضی و فیزیک رو با هم بخونیم ریاضی برای گیر نکردن در حل مسائل کاربردی و فیزیکی و فیزیک برای بالا بردن قدرت تجزیه و تحلیل مباحث کاربردی
    یعنی اگه شما ریاضی رو بلد نباشید حل کنید تو فیزیک گیر میکنید و اگه فیزیک هم نخونید ریاضیات رو فقط در حد یه سری تئوری ها در ذهن نگه خواهید داشت ( این دقیقا حرف یکی از اساتید دینامیک هست که من به حرف ایشون اعتقاد کامل دارم چون خودم بهش رسیدم )
    ویرایش توسط hadeeee : September 13th, 2013 در ساعت 11:29 AM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering--ghiasodin jamshid kashane

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    میشه لطف کنید بگید این تعریف حوزه تعریف یک عبارت جبری رو ازکدوم کتاب ریاضی ذکر کردید؟ البته خود تعریف غلط نیست ولی خداییش منم که رشتم ریاضیه اگه این کتابی که شما خوندید رو می خوندم هیچی که یاد نمی گرفتم هرچیم بلد بودم یادم می رفت. من به شما توصیه می کنم که درس ها رو از کتاب به زبان اصلی بخونید. می دونم اولش سخته ولی کم کم عادت می کنید و درضمن مجبور نمی شید ترجمه های اینجوری رو بخونید.
    من سعی کردم یه مقدار براتون توضیح بدم. امیدوارم مفید واقع باشه. البته چون فرمول داشت مجبور شدم توضیحاتم رو به صورت عکس ضمیمه کنم.
    از کتاب مبتکران برای دانش اموزان سمپادی
    بحث ما سر فهمیدن عبارت بالا نیست سر درست یاد گرفتنه
    اره خوب منابع اصلی و با کیفیت خیلی در یادگیری موثر هستن.

من فکر میکنم از مطالب که این جا نوشته شد باید بگیم

استفاده از منابع اصلی و با کیفیت
    داشتن برنامه و سیستم یادگیری درست فردی نه سیستم افتضاح اموزش و پرورش
    استفاده از مباحث ریاضی به صورت کاملا کاربردی و فیزیکی هم برای علاقه بیشتر و هم برای درک بیشتر ( خود متخصصان رشته ریاضی میگن که بدون فهمیدن کاربرد مباحث ریاضی امکان نداره درک درست و کاملی از ریاضیات داشته باشین )
    داشتن اطلاعات پایه ای و اولیه ی قوی و گام به گام جلو رفتن با صبرو حوصله و وقت گذاشتن و تمرکز حواس ( عمیق و مفهومی خوندن البته بدون وسواس ) - مطالعه با تفکر و با چاشنی کمی خلاقیت
    خودتون ایده بدید - طرح کنید- و روشهای مختلف رو یاد بگیرید اکثر مسائل رو میشه با چنیدن روش حل کرد
    تمرین و تکرار
    مرور متوالی
    پشتکار

به نظر من استعداد مادرزادی نیست باید پرورشش داد شما اگه روی یک حوضه ی خاصی زیاد کار کنید قدرت مانور دهی ذهنتون توی اون حوضه بالا میره و بعد به اسم استعداد جلو میرید
    دیگر دوستان عزیز اگه روش های خاصی رو بلدن بگن تا بقیه هم استفاده کنن
    ویرایش توسط hadeeee : September 13th, 2013 در ساعت 11:43 AM

کتاب جامعی وجود داره که تمام نیازهای یک متقاضی ارشد مهندسی رو برطرف کنه ؟
    کتابی که تمام موارد موردنیاز رو به زبان ساده از ابتدا شرح بده و به قول شما با تمرینات زیاد سطح رو به حد بالایی برسونه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Financial Management - Razi University

برای تقویت ریاضی از پایه چه کتابی رو پیشنهاد می کنید. (زبان انگلیسی). ممنون

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)