صفحه 40 از 93 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 929

موضوع: دکتری در سوئد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPC-Geotechnical Engineering

پیش فرض پاسخ : دکتری در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط k44 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای دکتری چالمرز اپلای کردم یه مصاحبه هم داشتم که به نظر خودم اصلا خوب نبود. الان استاده بهم ایمیل زده بهم که انتخابت کردیم راسه کار مایی بیا . کل پروسش کمتر از 20 روز شد. یه نامه هم واسه من فرستاده که تاریخ شروع کارم با مقدار حقوق توش نوشته شده که برم واسه ویزا اقدام کنم
    من چندتا سوال داشتم که اگه کسی تجریشو داره کمک کنه ممنون میشم
    - از من مدارک هیچی نخواستن تا حالا فقط ریز نمرات unofficial ارشدمو براشون فرستادم. چه مدارکی برای پروسه پذیرش نهایی میخوان آیا لازمه برم ارشد و لیسانسمو آزاد کنم؟
    - نمره زبان هم آیا در آینده ازم میخوان؟ چون من نمره ربان ندارم و تا حالا امتحان ندادم یه جورایی یه هویی شد
    سلام دوست عزیز ، خیلی خوشحالم از پذیرش شما در دانشگاه چالمرز ، امیدوارم موفق باشید ..
    یه سوال داشتم ازتون ، چه رشته ای اقدام کردین ؟ من برای برای پوزیشن ژئوتکنیک اپلای کردم ، ددلاین اش 5 مارچ بود ولی هنوز هیچ جوابی نیومده ... میخواستم بدونم چند روز بعد از ددلاین با شما تماس گرفتن؟

Junior Member

خیلی ممنون ایشالا شما هم پذیرش بگیری. من برای یه پوزیشن در زمینه مخابرات اپلای کردم. ددلاینش 1 مارچ بود و 7-8 روزه ایمیل زدن فردا!! مصاحبه داری حدود یک هفته بعدشم استاده ایمیل زد قبول شدی. نگران نباش زیاد یکی از دوستام که اونم چالمرز برای همون گروه ولی یه پوزیشن دیگه اپلای کرد یه بار مصاحبه هم شد ولی بهش گفتن یه مصاحبه دیگه هم داری زمانشو بهت می گیم هنوز ایمیل نزدن. شاید ایمیل زدن به استاد گزینه خوبی باشه. امیدوارم تکلیفتون زودتر مشخص بشه و اکسپت بگیرین.

با سلام خدمت تمام دوستای عزیز
    من کارشناسی مهندسی مکانیک سیالات رو از دانشگاه دولتی شیراز با معدل 13.11 گرفتم الان ارشد تبدیل انرژی دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 19.64 هستم که البته هنوز پایان نامم و نمرش مشخص نیست که دقیقا ایشالا بهمن 93 یعنی 5 ترمه تموم می کنم. استاد راهنمام یکه از بهترینای کشوره که حتما یک مقاله خوب تا اون موقع از پایان نامه در میاد، با فرض اینکه زبانم 6.5 بشم امید داشته باشم واسه پذیرش از دانشگاه های خوب یا عالی سوئد یا نه؟ بعد اگر قبولم کردن چه حقوقی با کسر مالیات در ماه بهم میدن، و مثلا خرج چقدره و چیزی واسه پس انداز میمونه؟ و کلا سوئد واسه دکترای مکانیک از لحاظ دانشگاهی و کاری خوب هست یا اقدام کنم واسه کانادا؟
    ببخشید سوالام زیاد بود دوستان...ممنون میشم هرکی کوچکترین چیزی هم می دونه جوابمو لطف کنه بگه که بدجور درگیرم!!
    و راستی یادم رفت که بگم اگه دانشگاه خوبی هم واسه رشته مکانیک تو سوئد میدونید بگید...با تشکر

سلام دوستان
    من میخوام برای دکترای مهندسی محیط زیست اقدام کنم
    لیسانس عمران: 14.8
    فوق عمران_ محیط زیست: تا ترم 3 _17
    3 کنفرانس داخلی
    4 تا ژورنال خارجی (در مرحله سابمیت)
    تافل: 82
    در مورد آمریکا جواب نداد (هنوز بهم هیچ ایمیلی مبنی بر قبولی یا ریجکت نزدن، کانادا هم استادا اصلا جوابمو ندادن و منم اپلای نکردم) شانسی برای سوئد دارم (میشه بفرمایید چه دانشگاهی؟) یا بهتره برم سراغ یه کشور دیگه یا کلا بی خیال بشم و بچسبم به زبان و پایان نامم؟!!

Junior Member

سلام دوستان
    یه راهنمایی میخواستم. من امسال واسه ادامه تحصیل تو مقطع دکترا به سوئد می رم. می خواستم بدونم اگه همسرم بخوان اونجا تو مقطع فوق ادامه تحصیل بدن باید شهریه پرداخت کنن یا نه؟ دانشگاهی که دکترا خواهم خواند هیچ مزایایی واسه ادامه تحصیل همسرم ارائه نمی کنه؟(مثلا تخفیف شهریه، اسکالرشیپ، کمک هزینه و...)؟ ؟ آخه یه جایی خونده بودم تحصیلات دانشگاهی تو سوئد برای کسانی که مقیم اتحادیه اروپا هستن رایگان می باشد و اگر همسرم به عنوان همراه با من اونجا بیان، مقیم اروپا محسوب نمی شن تا از اون تبصره استفاده کنن؟ با تشکر

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط david87 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه راهنمایی میخواستم. من امسال واسه ادامه تحصیل تو مقطع دکترا به سوئد می رم. می خواستم بدونم اگه همسرم بخوان اونجا تو مقطع فوق ادامه تحصیل بدن باید شهریه پرداخت کنن یا نه؟ دانشگاهی که دکترا خواهم خواند هیچ مزایایی واسه ادامه تحصیل همسرم ارائه نمی کنه؟(مثلا تخفیف شهریه، اسکالرشیپ، کمک هزینه و...)؟ ؟ آخه یه جایی خونده بودم تحصیلات دانشگاهی تو سوئد برای کسانی که مقیم اتحادیه اروپا هستن رایگان می باشد و اگر همسرم به عنوان همراه با من اونجا بیان، مقیم اروپا محسوب نمی شن تا از اون تبصره استفاده کنن؟ با تشکر
    من دیدم بچه هایی رو ه دکترا میخوندن و همسراشون هم رایگان مستر میخوندن.
    اینم تو یکی از سایتای سوئدی دیده بودم شاید کمک کنه ولی بازم برای اطمینان کامل از خود دانشگاهتون یا سفارت بپرسید بهتره.

Hi, I am spouse of a Phd student here in Gothenburg and yes the education is free for phd student spouses!
    All you have to do is to send in the copy of her visa to the university admissions when they ask you to prove that she is not suposed to pay fee...
    later on, once she is here and she gets her personal number...then her account will be tracked based on that personal number...and then she does not need to send anything at all..they will just know through the number that what her status is in sweden..
    hope this helps!

Junior Member

تا اون جا که من میدونم اگر شما در سوئد دانشجو باشید و اروپایی‌ هم نباشید همسر شما میتونه به صورت رایگان در اونجا مستر بخونه. اما چون قوانین ممکن هست تغییر کرده باشه برای مطمئن شدن از دانشگاه بپرسید.

Junior Member

سلام
    من واسه پوزیشن پی اچ دی کامپیوتر دانشگاه اوپسالااپلی کرده بودم. ایمیل زدن گفتن آخرین فاز سلکت مصاحبست. اخیرا هم با دو تا استادای ازمایشگاه مصاحبه اسکایپ داشتم که همه چیزو پرسیدن. آخرش گفتن که کا تاپ رنکارو بین اپلیکنتها می گیریم اما انچه الان میتونیم بگیم اینه که خیلی خوب بود.

می خواستم اگه کسی تجربه ای داره در این مورد که مصاحبه اوپسالا چقدر موثر هست بگه بهم. در صورت نیاز رزومه من تو پست 357 هستش
    ممنون از لطف شما

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedtin نمایش پست ها
    تا اون جا که من میدونم اگر شما در سوئد دانشجو باشید و اروپایی‌ هم نباشید همسر شما میتونه به صورت رایگان در اونجا مستر بخونه. اما چون قوانین ممکن هست تغییر کرده باشه برای مطمئن شدن از دانشگاه بپرسید.

دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون
    این قضیه رو چقدر مطمئن هستید؟ من تو سایت universityaddmission.se می خوندم نوشته بودن که هرکسی که ساکن موقت سوئد باشه و ویزاش ویزای غیرتحصیلی باشه از پرداخت شهریه معاف میشه. یعنی اگر همسرم به عنوان همراه با من بیان اونجا، ویزاشون چه نوع ویزایی خواهد بود؟ ویزای همراه شامل این قانون میشه یا نه؟ ممنون

پیش فرض پذیرش

با سلام
    من دانشجوی ارشد اکتشاف نفت هستم ،می خواستم برای مقطع دکتری زمین شناسی ادامه بدم
    اگر بخوام دریکی از دانشگاهای سوئد برای نمونه آپسالا پذیرش با فاند بگیرم می تونم ؟ و کلا نظرتون در رابطه با دانشگا های سوئد چی هست ؟
    معدل کارشناسیم 15.1 و معدل ارشدم تا الان که هنوز دفاع نکردم 16.70 هست ،مقاله رو حتما ارائه می دم و تقریبا برای آیلس هم داره آماده می شم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)