صفحه 3 از 93 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 929

موضوع: دکتری در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکتری در سوئد

is there MD- PhD programmes in sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط tina2677
    يعني منظورشما اينست كه براي پذيرش دوره هاي دكترا در سوئد مانند پذيرش وگرفتن fund براي دانشگاههاي آمريكا بايد اقدام كنيم؟يعني ابتدا با فرستادن رزومه وsop و research field interest خودمان براي اساتيد دانشگاه موردنظر،fund كامل دوره را تامين كنيم وسپس درمهلت مقتضي application براي دانشگاه بفرستيم؟
    آره فکر کنم باید همین کارو بکنید.
    تا نیک ندانی که سخن عین ثواب است / باید که به گفتن دهن از هم نگشایی / گر راست سخن گویی و در بند بمانی / به زان که دروغت دهد از بند رهایی

Junior Member

سلام خدمت دوستان:
    تحصیل در مقطع دکتری در سوئد به این صورته که شما حتما باید یک جای خالی (vacancy) در department مربوطه پیدا کنی و بعد واسه اون vacancy به صورت رسمی apply کنی..معمولا همه دانشگاهاشون phd position ها شونو نو سایت دانشگاه می زارن .. مثلا اگر تو صفحه اول سایت chalmers نگاه کنید یک قسمتی دارن به نام VACANCIES که راجبه PHD POSITION های مختلف یا حتی POST DOCT ها در DEPARTMENT های مختلف اطلاعات کملی داده و معمولا MINIMUM REQUIERMENT لازم برای APPLY رو هم نوشته /
    دانشگا ههای سوئد معمولا سعی می کنند از بچه های TOP خودشون در مقطع فوق لیسانس انتخاب کنند چون اونجا PHD گرفتن منط به قبولی در مصاحبه است.
    نکته دیگه ای که باید بگم اینه که دانشجوی دکتری در سوئد یک شغل دولتی محسوب می شه و از طرف دولت سوئد حقوق می گیرن ( حدود 25000-3000 کرون در ماه) که چیزی حدود 3.5 تا 4 میلیون تومان میشه...و خیلی هم معمولا کم دانشگاه ها PHD VACANCIES دارن...یعنی بر اساس نیازشون و پروژای که می خوان امجان بدن معمولا اقدام به پذیرش دانشجو می کنن.

به هر حال بهترین راه اینه که تو سایت دانشگاهاشون بچرخین یا با استاد هایی که مد نظرتونه مکاتبه کنید..دانشگا های خوبش در زمینه فنی و مهندسی CHALMERS & KTH & LUND &LINKOPING هستش که تو اروپا تقریبا معروف هستند

امید وارم این اطلا عات کمکتون کرده باشه.

Please don’t hesitate to ask you question for any inquires.

BEST WISHES FOR YOU

Junior Member

i don't wanna dissapoint you but doing a Phd in Scandinavia is significantly different than the states and canada. in the first place you will employed as a PhD at the depratment which means a good salary which is about 2750 USD after tax. quite high indeed in comparison with the states. the duration is also longer about 5 years. yet, usually swedes prefer to get those students who are already in sweden, are familiar with swedish education and most importantly some professors in sweden can recommend them. after having leaved in this country for 2 years i know they are quite conservative people and almost rarely give admission to PhD candidates who apply from outside sweden unless they have extra-ordinary abilities or there is a shortage of candidates in sweden. it has happened before but as i said really rarely. so the best piece of advice would be either forget about it or do a master's in sweden first. by the way, since the phd position is some form of employment swedish permanent residents and EU citizen have priority by EU laws.

in Sweden there are two types of PHd students. Those that do have a position (called doctorand) and receive monthly salery for 4 years and those that are registred towards a Phd, but do not have an employement. Both these are tough to get. the first one is usually advertised and depends on the kind of money the department has. the second one requires that a compnay, goverment etc can guarantee your livingexpenses (no tuition is taken). I would suggest that you get here and distinquish yourself in your class and by diong so you will have a possibility that the professors could consider you as a phd. Still, according to Swedih law, all positions must be openly advertised so you still have to fight for the position together with everybody else, but still your prior actions do matter much in such cirrcumstances.
    [color=Blue]جاهلان را همه شربت ز گلاب و قند است قوته دانا همه از خون جگر ميبينم[color/]

Junior Member hamid_m3546 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Faculdade de Engenharia da Universidade do Porto

با سلام به دوستان عزیر

من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نرم افزار از تهران جنوب هستم، معدل فوقم 16.5 و لیسانسم 16 می باشد
    می خواستم ببینم که در مورد مصاحبه برای دکتری کسی اطلاعاتی داره؟ به چه صورتی است؟
    در مورد رشته کامپیوتر کدوم دانشگاه رو دوستان توصیه می کنند؟
    کلا احتمال گرفتن پذیرش چقدر است؟

ممنون از راهنمایی شما

نقل قول نوشته اصلی توسط majid
    سلام خدمت دوستان:
    تحصیل در مقطع دکتری در سوئد به این صورته که شما حتما باید یک جای خالی (vacancy) در department مربوطه پیدا کنی و بعد واسه اون vacancy به صورت رسمی apply کنی..معمولا همه دانشگاهاشون phd position ها شونو نو سایت دانشگاه می زارن .. مثلا اگر تو صفحه اول سایت chalmers نگاه کنید یک قسمتی دارن به نام VACANCIES که راجبه PHD POSITION های مختلف یا حتی POST DOCT ها در DEPARTMENT های مختلف اطلاعات کملی داده و معمولا MINIMUM REQUIERMENT لازم برای APPLY رو هم نوشته /
    دانشگا ههای سوئد معمولا سعی می کنند از بچه های TOP خودشون در مقطع فوق لیسانس انتخاب کنند چون اونجا PHD گرفتن منط به قبولی در مصاحبه است.
    نکته دیگه ای که باید بگم اینه که دانشجوی دکتری در سوئد یک شغل دولتی محسوب می شه و از طرف دولت سوئد حقوق می گیرن ( حدود 25000-3000 کرون در ماه) که چیزی حدود 3.5 تا 4 میلیون تومان میشه...و خیلی هم معمولا کم دانشگاه ها PHD VACANCIES دارن...یعنی بر اساس نیازشون و پروژای که می خوان امجان بدن معمولا اقدام به پذیرش دانشجو می کنن.

به هر حال بهترین راه اینه که تو سایت دانشگاهاشون بچرخین یا با استاد هایی که مد نظرتونه مکاتبه کنید..دانشگا های خوبش در زمینه فنی و مهندسی CHALMERS & KTH & LUND &LINKOPING هستش که تو اروپا تقریبا معروف هستند

امید وارم این اطلا عات کمکتون کرده باشه.

Please don’t hesitate to ask you question for any inquires.

BEST WISHES FOR YOU
    سلام دوست عزيز
    از اطلاعات مفيدي كه دادي خيلي ممنون.
    مي خواستم بپرسم كه حقوق ماهيانه كه گفتي قطعيه؟يعني اگه تو phd پذيرش بگيريم مي تونيم از حقوق مطمئن باشيم يا اون هم يه شرايطي داره؟ بعد اينكه اون حقوق مي تونه هزينه مسكن و خورد و خوراك دو نفر را تامين كنه؟
    ممنون

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

سلام. من دانشجوي سال آخر ارشد شيمي فيزيك هستم. مي خوام واسه دكتري تو سوئد استخدام بشم. تو زمينه كاري من دانشگاه لوند phd vacancy داره. تو سايتش گشتم چيزي واسه نمره زبان نزده بود. فقط گفته بود سطح زبانتونو مشخص كنيد ( نيتيو روان خوب و ..). به نظرتون من واسه تافل بدم نمره تافلو بفرستم يا برم رو مكالمه كار كنم؟ سوال بعدي اينه كه كسي ميدونه حقوق دانشجو دكتري چقدره؟ اصلا واسه دكتري كسي از تو فروم رفته يا نه؟

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member

سلام

من از دانشگاه کته برای فد پذیرش دارم. ۳۴۰۰ یورو پر منته. البته رشته من الکتریکل هستش

Junior Member

Hi,
    I have been accepted as a PhD student at KTH. Actually, you should first apply for an open position or contact a potential supervisor. In my case, I had a contact with a professor at KTH and he asked me to apply for a position. The salary depends on your research field, as far as I know. In my case 3400 Euro per month. Of course I should pay for tax and security insurance too

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)