صفحه 6 از 93 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 929

موضوع: دکتری در سوئد

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دکتری در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedfardi نمایش پست ها
    سلام
    کسی میدونه که تو سوئد اصولا دکتری بدون بورس میدن یا نه ؟

دانشگاهی رو میشناسین؟
    قبلا در این باره بحث شده ... ساختار آموزشی و آکادمیک سوئد دولتیه .
    به تمام دانشجویان دکترا حقوق پرداخت میشه و مثل یه کارمند دانشگاه به استخدام دانشگاه در میان . بنابراین در این کشور دکترا بدون بورس کامل اصلا معنی نمیده ....
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان کسی‌ میدونه که اگه از لیسانس دکترا بخونی چه معایبی داره یا اصلا اشکالی‌ داره یا نه و این که در سوئد چنین چیزی هست یا نه و اگر باشه بهت حقوق میدن مثل بقیه دانشجوهای دکترا ، اگه فوق رو قبول بشی‌ دکترا هم بتنی‌ بری کدوم رو بری بهتره از لیسانس به دکترا یا از لیسانس بری فوق بخونی ممنون

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط baghshahr نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی‌ میدونه که اگه از لیسانس دکترا بخونی چه معایبی داره یا اصلا اشکالی‌ داره یا نه و این که در سوئد چنین چیزی هست یا نه و اگر باشه بهت حقوق میدن مثل بقیه دانشجوهای دکترا ، اگه فوق رو قبول بشی‌ دکترا هم بتنی‌ بری کدوم رو بری بهتره از لیسانس به دکترا یا از لیسانس بری فوق بخونی ممنون
    سلام
    برای قسمت اول سوالتون اینجا رو ببینید .
    در سوئد چنین امکانی وجود ندارد !

موفق باشید
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Junior Member

سلام به همه دوستان
    و با تشکر فراوان از مسئولین این سایت بسیار زیبا و مفید
    من فوق لیسانس نرم افزار از آزاد قزوین دارم معدل 17 و ielts general 7 و دو تا مقاله داخلی دارم و 2 تا isi هم در شرف اتمام . می خوام برای دکتری اقدام کنم .اما چند تا سوال بزرگ تو ذهنم هست؟
    1- کدوم شهر و کدوم دانشگاه؟
    2- من نیاز به حقوق و full fundدارم ، چقدر شانس دارم و برای کدوم دانشگاه ها اقدام کنم بهتره و حقوق بالاتر و شرایط مناسبتری داره؟
    3- شنیدم از سال دیگه شهربه می گیرن ، آیا این باعث سخت تر شدن شرایط پذیرش میشه؟
    4- آیا بعد یا درحین تحصیل میشه مقیم و شهروند کشور سوئد شد؟ و اونجا زندگی کرد؟
    5- مثل بقیه کشورهای اروپایی مشکل و سخت گیری برای اقامت دائم ندارن؟
    6- اوضاع کار ودرامد چطوره و نسبت به کاندا و استرالیا چطور ارزیابیش می کنید؟ بهتره یا نه؟

بسیار ممنون میشم اگه جوابم رو مبسوط بدین ، شاید اینها جزء مهم ترین سوالات دوستان دیگه هم باشند.
    (اگه در جای دیگه ای تو سایت به این سوالات پاسخ کامل داده شده ممنون میشم اگه لینکش رو بزارین)

Junior Member

راستی یادم رفت بپرسم که آیا ممکن ielts general من رو قبول نکنن و بگن فقط academic می خوایم؟ یا نه باسشون فرق زیادی نداره؟

بستگی آره که کدوم دانشگاه موضوع پروژتونو داشته باشه. من پیشنهاد می‌کنم سایت این دانشگاها رو برای پزیشن باز چک کنین:

KTH,Chalmers,Lund,Linkoping,Uppsala

اگر پذیرفته بشین، همه‌جا حقوق کامل میدان، فرقی‌ بین دانشگاها نیست.

شهریه برای دوره دکترا نیست

بعد از تحصیل به شرط کار به مدت ۴-۵ سال می‌شه اقامت گرفت، ولی‌ در حین تحصیل نه.

اگر شرایط اقامت دائم باشه، مشکلی‌ ندران. برای اقامت دائم باید ۴-۵ سال کار کرد (غیر از دانشجوی دکترا بودن) یا با یه نفر مقیم سوئد ازدواج کرد

اوضاع کار و درامد هم من نمیدونم بقیه جاها چجوریه، ولی‌ اینجا که معمولابرای کسی‌ با مدرک دکترا مشکلی‌ نیست

روی مدرک و اینا هم گیر نیستن، من که چند برا تا حالا اپلی‌ کردم، اصلا مدرک زبان نخواستن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط skymohammad نمایش پست ها
    بستگی آره که کدوم دانشگاه موضوع پروژتونو داشته باشه. من پیشنهاد می‌کنم سایت این دانشگاها رو برای پزیشن باز چک کنین:

KTH,Chalmers,Lund,Linkoping,Uppsala

اگر پذیرفته بشین، همه‌جا حقوق کامل میدان، فرقی‌ بین دانشگاها نیست.

شهریه برای دوره دکترا نیست

بعد از تحصیل به شرط کار به مدت ۴-۵ سال می‌شه اقامت گرفت، ولی‌ در حین تحصیل نه.

اگر شرایط اقامت دائم باشه، مشکلی‌ ندران. برای اقامت دائم باید ۴-۵ سال کار کرد (غیر از دانشجوی دکترا بودن) یا با یه نفر مقیم سوئد ازدواج کرد

اوضاع کار و درامد هم من نمیدونم بقیه جاها چجوریه، ولی‌ اینجا که معمولابرای کسی‌ با مدرک دکترا مشکلی‌ نیست

روی مدرک و اینا هم گیر نیستن، من که چند برا تا حالا اپلی‌ کردم، اصلا مدرک زبان نخواستن.
    ممنون محمد جان از پاسخ مناسبت
    شما الان سوئد هستی؟ کدوم دانشگاه و کدوم شهری؟
    شمام داری دکتری می خونی؟
    شما گفتی تا حالا چند بار apply کردی و اونا اصلا مدرک زبان نخواستن ؟! من درست متوجه شدم؟ چطور همچین چیزی ممکنه ؟
    من بیشتر نگرانیم راجع به اقامت بعد از تحصیل در سوئد هست . که شما فرمودین نگران پیدا کردن کار مناسب نباشم؟درسته؟

بازم بسیار ممنونم از راهنماییت.فقط به نظرت کدوم شهر به لحاظ آب و هوا و هزینه زندگی و قشنگی بهتر از بقیه است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rukarimi نمایش پست ها
    ممنون محمد جان از پاسخ مناسبت
    شما الان سوئد هستی؟ کدوم دانشگاه و کدوم شهری؟
    شمام داری دکتری می خونی؟
    شما گفتی تا حالا چند بار apply کردی و اونا اصلا مدرک زبان نخواستن ؟! من درست متوجه شدم؟ چطور همچین چیزی ممکنه ؟
    من بیشتر نگرانیم راجع به اقامت بعد از تحصیل در سوئد هست . که شما فرمودین نگران پیدا کردن کار مناسب نباشم؟درسته؟

بازم بسیار ممنونم از راهنماییت.فقط به نظرت کدوم شهر به لحاظ آب و هوا و هزینه زندگی و قشنگی بهتر از بقیه است؟
    من مکاتروتیک، KTH میخونم. من فوق لیسانس Chalmers بودم، شاید به همین دلیل بوده. ولی کلا توی مدارکی که می گن بفرسین، مدرک زبان نمی نویسن. ولی شاید توی بعضی رشته ها بگن. نمی دونم.
    آره، نگران کار نباشین. به خصوص اگه رشته های مربوط به کامپیوترو ایناست.
    شهر هم بین اونایی که گفتم، اول استکهلم، بعد گوتنبرگ. اون دوتای دیگه کوچیکن. کلا شهرای دیگه که بالاتر از استکهلم از نظر جغرافیاییند رو اصلا پیشنهاد نمی کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط skymohammad نمایش پست ها
    من مکاتروتیک، KTH میخونم. من فوق لیسانس Chalmers بودم، شاید به همین دلیل بوده. ولی کلا توی مدارکی که می گن بفرسین، مدرک زبان نمی نویسن. ولی شاید توی بعضی رشته ها بگن. نمی دونم.
    آره، نگران کار نباشین. به خصوص اگه رشته های مربوط به کامپیوترو ایناست.
    شهر هم بین اونایی که گفتم، اول استکهلم، بعد گوتنبرگ. اون دوتای دیگه کوچیکن. کلا شهرای دیگه که بالاتر از استکهلم از نظر جغرافیاییند رو اصلا پیشنهاد نمی کنم.
    محمد جان ممنون از راهنمایی هات ، خیلی باسم مفید بود.
    می تونم از شما email ایی داشته باشم ؟ می خواستم در مورد میزان fund و tuition fee که به دانشجوهای دکترا هم میدونم اطلاع داشته باشم؟ از سال بعد که قوانین عوض میشه و تحصیل رایگان نخواهد بود آیا شامل حال دکتری هم میشه؟ آیا میزان حقوقی که میدن هزینه های مسکن و دانشگاه و زندگی رو کامل cover می کنه؟

حقوق kth 23400 کرون در ماهه، که هر سال زیاد می شه. بقیه دانشگاها هم همین حدوده. بعد از کسر مالیات، 16و 17 هزار می مونه. قوانین دکترا هم عوض نمی شه، اون فقط مال مستره. حقوق هم برای یک نفر که زیاده. شاید نصف بیشترش اضافه میاد.
    ویرایش توسط فراز : July 13th, 2010 در ساعت 11:08 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)