دوستان سلام. من و همسرم روز 22 آگوست در باکو وقت مصاحبه داشتیم. همه چیز عالی بود و اصلا نگران نباشید.
قبل از اون باید از اطلاعات بسیار کامل و جامعی که آقای sif در تاریخ آگوست نوشتند تشکر کنم و از اونجاییکه خودم از این اطلاعات بسیار استفاده کردم لازم دونستم تا چند تجربه کوچک که در این سفر به دست آوردم را اینجا به اشتراک بگذارم تا بقیه دوستان هم بتونند استفاده کنند:
1. آقا نجف (راننده اهل آذربایجان که فارسی بلد است) بسیار انسان شریفی است. حتما از قبل با ایشان تماس بگیرید تا در آستارای آذربایجان منتظر شما باشد و شما را به باکو ببرد. شماره موبایلش در متنی که آقای Sif نوشتند هست.

2. هتل آوند: ما از قبل به این هتل ایمیل زدیم و رزرو کردیم و آنها هم reservation را برای ما ارسال کردند. ولی وقتی به هتل رسیدیم، با اینکه خودشون می دونستند که ما رزرو کردیم گفتند در حال حاضر این هتل جا ندارد و ما را به هتل دوم خودشان (هتل کنسول) بردند. این هتل 35 دقیقه تا سفارت آمریکا فاصله داشت و وقتی ما گفتیم که تنها دلیل ما برای رزرو هتل آوند نزدیکی آن به سفارت بود گفتند که صبح یک ماشین می فرستند تا ما را به سفارت ببرد و این کار را نیز کردند. هتل کنسول هم بد نبود. در حد هتل سه ستاره خوب بود ولی به شما پیشنهاد می کنم که اصلا قبول نکنید که به هتل کنسول بروید و حتما موقع رزرو کردن به ایشان این موضوع را گوشزد کنید تا اگر واقعا جا دارند هتل را برای شما رزرو کنند. و باز هم پیشنهاد می کنم که یکی دو روز قبل از رفتن حتما مجددا ایمیل بزنید و با آنها چک کنید که جا داشته باشند.

3. اگر قصد سفر زمینی از مرز آستارا را دارید به هیچ عنوان اتوبوسهایی که یکسره از تهران به باکو می روند را انتخاب نکنید و با اتوبوسهای تهران-آستارا تا آستارا بروید و پس از عبور از مرز خیلی راحت تا باکو بروید. در این حالت تنها یک ساعت پرداخت عوارض و عبور از مرز طول خواهد کشید در حالیکه اگر با اتوبوس باشید چندین ساعت معطل خواهید شد. یکی از اتوبوسهایی که همزمان با ما به لب مرز رسیده بود از 8:30 صبح تا 5 بعدازظهر طول کشید که از مرز رد شود.

در هر صورت سفر بسیار خوب و راحتی بود و امیدوارم که همگی موفق باشید.