صفحه 48 از 74 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط sara59 نمایش پست ها
    سلام.
    تو مرز آستارا 15500 تومان دادیم. وهمون ساعت 8 تا 8.5 که درب مثلا بانک تو سالن باز بشه پرداخت رو انجام میدید. اصلا هم شلوغ اینا نیست موقع پرداخت. خیلی دوستانه با دیگران این کار رو انجام میدید.
    نمی خواد از تو شهر خودتون به فکرش باشید.( البته انگار 11 تومان هست ولی ارادت زیاد دارن به اینا که می رن بیرون!)
    سارا جان شما که از مرز آستارا رفتی..میشه بپرسم که مرزو اونجا کی میبندن؟ و صبح کی باز میکنن؟
    و اینکه از این مرز هم تاکسی به اندازه مرز بیله سوار برای باکو هست؟ و اینکه چند ساعته می برن باکو؟

مرسی و خیلی ممنون.

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_mech نمایش پست ها
    دوستان، ما به تازگی سفر زمینی داشتیم... چون اطلاعات دوستان، و مخصوصاً آقای Mahdyee عزیز واقعاً به ما کمک کرد، خواستم هم تشکر کنم و هم اینکه یه سری از تجربیاتمون رو به اشتراک بذارم که شاید برای بقیه مفید باشه.

برای سفر زمینی، ما با اتوبوس به اردبیل رفتیم (نفری 26000 تومان) و بعد از اردبیل با تاکسی رفتیم بیله سوار (ماشینی 60000 تومان). دقت کنید که پراید نباشه ماشینتون. ما با پراید رفتیم و هم کمی جامون تنگ بود، و هم اینکه جاده بعضی جاها پیچ و خم داره، با پراید احساس خوبی نخواهید داشت

دقت کنید که عوارض خروج از کشور برای شما 11000 تومان هست (نه 5000 تومان!) که باید تو یکی از شعبه های بانک ملی پرداخت بشه (شماره حساب رو شعبه ها دارن). عوارض شهرداری هم برای هر نفر به مبلغ 2000 تومان، تو همون مرز، تو بیله سوار باید پرداخت کنید.

معمولاً عده زیادی از تبعه های آذربایجان تو مرز هستن که میخوان برگردن ایران (ظاهراً برای خرید و درمان زیاد میان و میرن!). بنابراین صف های ورود به آذربایجان معمولاً به شدت شلوغه. خیلی محترمانه تشریف ببرید جلوی صف، به مأمورین ایرانی ای که اونجا هستن بگید که ما ایرانی هستیم، و اون به شما خواهد گفت که بیایید جلوی صف تا ردتون کنن! بالاخره یه جا پیدا شد که ایرانی ها هوای همو دارن در رابطه با گیت ورودی آذربایجان هم، برخلاف چیزی که شنیده بودیم، به هیچ عنوان برخورد بدی ندیدیم و اتفاقاً خیلی برخوردشون خوب بود با ما (برخلاف برخورد گیت ایران با آذربایجانی ها). ضمن اینکه هیچ خبری از رشوه خواستن و رشوه دادن و ... هم نبود!!

بعد از اینکه از مرز رد شدید، باید 1 منات بدید تا با ون های بزرگ (مربوط به دوران جنگ جهانی اول!!!)، از اون محل برید به ایستگاه تاکسی ها! کمتر از 1 کیلومتر راه هست. ولی چون وسیله و چمدون اینا دارید، مجبورید. تو ایستگاه تاکسی ها، راننده ها بهتون حمله میکنن، ما یک تاکسی رو 40 منات گرفتیم و ما رو از اونجا برد جلوی هتل! (مرسدس بنز مدل 2001، دیزل، اتوماتیک ) حتماً با راننده طی کنید که ببره جلوی هتل. اگر زبون ترکی رو بلد باشید کارتون یه کم راحت تر میشه.

اما در رابطه با هتل! ببینید دوستان، هتل آوند (AVAND) واقعاً خوبه. چون نزدیکه به سفارت و برای شبی که فرداش سفارت خواهید رفت عالیه. ولی با صحبت هایی که من با اهالی و بقیه داشتم، با شبی 30-40 منات به راحتی میشه خونه اجاره کرد!! در حالی که ما برای اتاق 4 تخته،با کلی چونه زدن 100 منات دادیم و اتاق 2 تخته، 60 منات بود. اتاقی که نه سطل آشغال داشت و نه تمیز میشد!!!! برخلاف هتل های دیگه که انتظار داشتیم ظهر روز بعد که برمیگردیم اتاق تمیز شده باشه، تمیز نشده بود. ضمن اینکه صبحونه هتل هم با چیزی که احتمالاً تو هتل های دیگه دیدید متفاوته. صبحونه چند تکه نون، تخم مرغ، آب میوه، پنیر، سوسیس آب پز و مربا و ایناست. که به صورت محدود براتون سرو میشه. و مثل خیلی از هتل های دیگه به صورت نامحدود با منوی مفصل و سلف سرویس نیست. بنابراین، شما در مجموع، خدمات خاصی نمیگیرید. توصیه شخصی من اینه که شب مصاحبه رو در این هتل سپری کنید و اگر قصد موندن و دیدن باکو رو دارید، شب های بعدی رو خانه بگیرید. که تو هزینه هاتون هم صرفه جویی بشه.

برای برگشتن از باکو، به سادگی اومدن به باکو، ماشین پیدا نخواهید کرد. یعنی ماشینی که شما رو از باکو به بیله سوار آذربایجان ببره، راحت گیرتون نمیاد. بنابراین، شدیداً توصیه میکنم که موقع رفتن به باکو، از همون ماشین هایی که 40 منات گرفتن و رسوندنتون، شماره تلفن بگیرید تا روز قبل از برگشتن باهاشون هماهنگ کنید که بیان دنبالتون که ببرنتون به بیله سوار ِ آذربایجان. در غیر این صورت باید از تاکسی ها و ماشین های داخل شهر بخواهید ببرنتون که ظاهراً مبلغ زیادی میگیرن.

نکته ی خیلی خیلی مهم اینکه منات های اضافی تون رو حتماً داخل آذربایجان (داخل شهر) change کنید. تو تهران به معنای واقعی کلمه بُزخری میکنن!

در رابطه با خورد و خوراک!

رستوران ها تو باکو خیلی گرون هستن. ولی به راحتی میتونید غذاهای ارزون تر هم پیدا کنید. مثلاً کباب ترکی خوب با 2 منات پیدا میشه! یا مثلاً KFC و McDonald هستن که قیمت هاشون در حد 4-5 منات هست و کیفیتشون هم خوبه. به هر حال اگر کنسرو ببرید با خودتون، بخشی از هزینه های خورد و خوراکتون کم میشه. کلاً یه سری چیزا هم اونجا هست که واقعاً ارزونه

باکو شهر قشنگ و تمیزیه. حتماً داخل شهر بگردید. ولی نه با تاکسی! چون تاکسی داخل شهر خیلی گرونه. اگر حوصله و وقتشو داشته باشید، میتونید پیاده یه سری جاها رو ببینید.

در کل باکو انتخاب خوبیه

خوش باشید
    ممنون از لطفت سینا جان.
    دوستانی که قصد سفر زمینی دارن راهی که سینا جان اینجا توضیح دادن تقریبا کم هزینه ترین راه سفر به باکو هست. هرچند میشه به جای مرز بیله سوار مرز آستارا رو هم انتخاب کرد ولی ترجیح با بیله سواره چون هم مناظر زیبا تری رو خواهید دید هم راه کیفیت بهتری خواهد داشت (از نظر روسازی و این حرفا). حتما وقت بزارید و همسفر پیدا کنید و با هم برید. هم صرفه جویی میشه هم بسیار بسیار بسیار بی استرس تر و راحت تر خواهید بود. خصوصا خانم ها.
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط topnotch نمایش پست ها
    با سلام

دوستانی که با اتوبوس رفتن میشه در مورد مکان پیاده شدن از اتوبوس و اینکه چه راه هایی برای رسیدن به هتل آوند وجود داره صحبت کنند. اینجا بیشتر دوستان از مرز تا هتل با تاکسی رفتن ولی من نمی دونم مقصد نهایی اتوبوس تهران باکو کجاست؟ همون دم مرز مارو پیاده می کنه یا کجای شهر باکو مارو پیاده می کنند.

با تشکر
    اتوبوس های مستقیم منفور (به دلایل بسیار عرض می کنم که منفور هستند) که از تهران به باکو میرند در ترمینال اتوبوس های باکو توقف می کنن. از اونجا باید با تاکسی دربست برید آوند (۱۰ منات). راه های دیگه ای هم هست ولی بعد ۱۶ ساعت تو اتوبوس نشستن و در دست داشتن یک ساک احتمالا سنگین عملا بی فایده هستند. از تجربیات دوستان استفاده کنید و تکه تکه برید. اگر تنهایید همسفر پیدا کنید.

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط avirgo نمایش پست ها
    سارا جان شما که از مرز آستارا رفتی..میشه بپرسم که مرزو اونجا کی میبندن؟ و صبح کی باز میکنن؟
    و اینکه از این مرز هم تاکسی به اندازه مرز بیله سوار برای باکو هست؟ و اینکه چند ساعته می برن باکو؟

مرسی و خیلی ممنون.
    هم آذری ها و هم ایرانی ها ساعت کارشون ۸ تا ۵ هست. چه آستارا و چه بیله سوار. خیلی هم کارشون حساب کتاب نداره که اگر شما ۱۰ دقیقه به ۵ رسیدید و دیدید که بسته اس به ساعت استناد کنی و بگی که باید بزارید من رد شم. یه وقت هم نذاشتن. کلا جانب احتیاط رو نگه دارید و خیلی آخر وقت نرید لب مرز. نکته دیگه اینکه هر طرف که ساعت کاریش تموم شه و بره اون طرف مقابل هم میره و طبیعی البته. بنابراین مرز عملا تا ۴:۳۰ بازه. ببینید ممکنه بعضی روزا بیشتر هم بمونن ولی نمیشه روش حساب کرد.

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط avirgo نمایش پست ها

مرسی و خیلی ممنون.
    دوستان از هر دوتا مرز تاکسی هست و به قول سینا اصلا بهتون حمله می کنن راننده تاکسی ها نگران نباشید.

از آستارا ۳۱۰ کیلومتر حدودا ۴:۳۰ ساعت راه هست تا باکو
    از بیله سوار ۲۰۰ کیلومتر حدودا ۲:۳۰ راه هست تا باکو.

از آستارای آذربایجان ۱۳۰ کیلومتر با سرعت حداکثر ۷۰ کیلومتر بر ساعت باید برید تا روستای بیله سوار آذربایجان و بعد از اون ۱۸۰ کیلومتر با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت تا باکو
    از مرز بیله سوار هم ۲۰ کیلومتر تا روستای بیله سوار آذربایجان راه هست.

Junior Member

با سلام.

من از هتل آوند وقت گرفتم یه reference letter داد واسه وقت گرفتن از سفارت آذربایجان واسه همراهم. رفتم سفارت گفت ما این هتل رو نامشو قبول نداریم از یه هتل دیگه باید بیارید.
    بنظرتون راهی نداره واسه گرفتن ویزای همراه؟
    یه سوال دیگه ام این بود که دلار یا یورو ببریم اذربایجان بعد اونجا منات کنیم بهتر از این نیست که اینجا منات بخریم ( ارزونتر نیست اینجوری)؟

با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alk نمایش پست ها
    با سلام.

من از هتل آوند وقت گرفتم یه reference letter داد واسه وقت گرفتن از سفارت آذربایجان واسه همراهم. رفتم سفارت گفت ما این هتل رو نامشو قبول نداریم از یه هتل دیگه باید بیارید.
    یه سوال دیگه ام این بود که دلار یا یورو ببریم اذربایجان بعد اونجا منات کنیم بهتر از این نیست که اینجا منات بخریم ( ارزونتر نیست اینجوری)؟

با تشکر
    خیلی جالب بود اینی که در مورد هتل گفتین! نمیتونین از یه هتل دیگه رزرو کنین و بعد گرفتن نامه سریع کنسل کنین؟ البته اگه کنسل کردن هتل هزینه نداشته باشه. ولی کلا به نظرم بعد از اینکه رفتین هتل آوند به هتل بگید این قضیه رو برای بچه های بعدی مشکل پیش نیاد.
    من خودم از همین تهران منات خریدم و اونجا هرچی موند رو تبدیل به دلار کردم. راستش نمیدونم چقد سود و ضرر هم کردم. ولی اطراف آوند کلی صرافی هست. یادمه که اکثرا برا تبدیل دلار به منات اونو ضرب در 0.78 میکردن. کلا تنها توصیم از نظر دردسرسازی اینکه از فرودگاه منات نگیرین چون احتمال داره گیرتون نیاد.

Junior Member

با سلام.

با تشکر
    من موقعي كه مي خاستم براي همراه وقت بگيرم هنوز هتل رزرو نكرده بودم، اما مغازه ي روبروي مسجد با گرفتن ٥٠ هزار تومن ! يه رزرو هتل الكي براي همراه من گرفت و فرماشو پر كرد. اگه مي بينيد چاره ديگه اي ندارين شايد بتونين شما هم همين كارو بكنين

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با سلام.

با تشکر
    سلام
    اول اینکه لطفا یک ایمیل به هتل اوند بزنید و این موضوع رو بهشون بگید.
    دوم اینکه باز هم لازم نیست ۵۰ تومن رو به اون کامپیوتریه بدید. برید سایت بوکینگ و یک هتل دیگه رزرو کنید. با پرینت اون ویزا بگیرید بعد هم کنسل کنید. هیچ هزینه ای هم نداره. اگر نتونستید به من بگید.
    سوم اینکه همینجا منات بخرید. فردوسی قیمتش خوبه فرقی نداره با این که دلار رو اونجا منات کنید. اختلافش خیلی کمه ولی همونطور که گلک هم گفتن از اونجا منات برنگردونید. حتما دلارش کنید.

من هم 31 می به همراه بقیه دوستان باکو مصاحبه داشتم. من با ایرلاین آذربایجانی روز پنج شنبه ساعت 12:15 از تهران به باکو پرواز داشتم و برگشتم روز جمعه ساعت 21:30 به وقت باکو بود. هزینه بلیط 988 تومان شد که با توجه به اینکه معمولا آژانس های شهرستان ها باید با دفتر مرکزی آزال تو تهران کار کنند از هزینه بلیط آژانس های تهران بیشتر شد. ویزا هم چون باید دوبار از شهرستان می اومدم تهران ترجیح دادم آژانس واسم بگیره گه اون هم 60 یورو شد و 5 روزه پاسپورتم دستم رسید.

توی فرودگاه راننده هتل آوند منتظرمون بود که پس از حدود 20 دقیقه رانندگی ما را به هتل رسوند. توی راه هم یه آهنگ فارسی- ترکی گذاشته بود که جالب بود. من یه اتاق سینگل گرفته بودم که شبی 50 منات می شد. 100 دلار دادم 27 منات بهم پس دادند. اتاق هم در واقع یه دو تخته است که چون اتاق سینگل ندارند به عنوان سینگل می دهند.

هتل آوند به سفارت واقعا نزدیکه (2-3 دقیقه پیاده). ولی اگه قصد دارید اون یکی دو روز را پیاده توی شهر بچرخید و به مراکز خرید، شهر قدیم و دریا نزدیک باشید به نظر من هتل هایی که پایین خیابون آزادلیخ قرار دارند مثل Geust House inn موقعیت بهتری دارند. با 15 تا 20 دقیقه پیاده روی هم می توانید به سفارت برسید. البته هتل هیلتون هم موقعیت خوبی داره. برای بازگشت از هتل به فرودگاه هم 15 منات دادیم که راننده هتل رسوندمون.

در مورد جاهای دیدنی من میدون فواره ها رفتم که جای خاصی نیست و شهر قدیم که درون یه قلعه قدیمی هست و می توانید مجانی توش قدم بزنید. همون ورودیش یه نقشه بهتون می دهند که اگه از کوچه های تنگ و پیچ در پیچش خواستید بروید بتوانید مسیر را پیدا کنید. همه مسیرش هم سنگفرش و سربالایی سرپایینی هست. برای همین کفش مناسب بپوشید. قصر شیروانشاه هم توی شهر قدیم هست که ورودی اون جا دو منات هست. من شانس آوردم که وقتی اونجا بودم یه گروه توریست هم اونجا بودند که یه راهنما داشت براشون همه جا را توضیح می داد که من هم باهاشون همراه شدم.

طبقه سوم و چهارم مرکز خرید بلوار هم پر از رستوران و فست فود با همه جور غذا از 2 منات به بالا است. بیشتر غذاهای محلیشون 4-6 منات بود. یه کباب ترکی تو همون خیابون سفارت 1.6 منات و یه نوشیدنی شبیه دوغ 0.5 منات هست. KFC هم برگر با نوشابه و سیب زمینی 5.2 منات

سعی کنید اگر چند نفری هم باکو می روید برنامه ریزی های خودتون را برای گشتن توی شهر داشته باشید، چون ممکنه همسفری ها تون مثلا علاقه ای به دیدن آثار باستانی نداشته باشند، بخصوص آقایون که خارج از کشور دلمشغولی های خودشون را دارند!! به همین دلیل بهتره هر کسی برنامه ریزی های انفرادیش رو هم داشته باشه که اگه لازم شد تنهایی جایی بره مشکلی نداشته باشه. از مردم آذربایجان هم من بدی ندیدم و با اینکه زبان انگلیسی نمی دونند سعی می کنند کمک کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)