صفحه 11 از 74 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو برای گرفتن ویزا

سلام، می شه شما شرایطتونو توضیح بدین که ما بدونیم چه طور شد به شما ویزا دادن. لطفا کامل بگین چه سوال هایی ازتون پرسید و شما چی گفتین؟ من 22 jun از باکو وقت دارم و خیلی نگرانم.

نقل قول نوشته اصلی توسط saboora
    سلام، می شه شما شرایطتونو توضیح بدین که ما بدونیم چه طور شد به شما ویزا دادن. لطفا کامل بگین چه سوال هایی ازتون پرسید و شما چی گفتین؟ من 22 jun از باکو وقت دارم و خیلی نگرانم.
    دوست عزیز: نگران نباشید. در باکو برای دانشجویان فنی که فول فاند هستند و اقوام نزدیکشون در آمریکا نیستند هیچ مشکلی وجود ندارد هیچ. (در مورد کسانی که یک یا چند تا از این شرایط رو ندارن من اطلاعی ندارم که بگم) من همین شرایط رو داشتم و حتی از من و خانمم نپرسید که میخوای آونجا بمونی یا خیر! صرفا در مورد رشتم پرسید که اونم توی رزمه من بود و فقط میخواست یه چیزی گفته باشه. در مورد خانمم هم همینطور.
    (با عرض معذرت از مدیران، چراکه این بحث باید در جای دیگری که تجربیات مصاحبه هست مطرح میشد)

نقل قول نوشته اصلی توسط aliheydari
    دوست عزیز: نگران نباشید. در باکو برای دانشجویان فنی که فول فاند هستند و اقوام نزدیکشون در آمریکا نیستند هیچ مشکلی وجود ندارد هیچ. (در مورد کسانی که یک یا چند تا از این شرایط رو ندارن من اطلاعی ندارم که بگم) من همین شرایط رو داشتم و حتی از من و خانمم نپرسید که میخوای آونجا بمونی یا خیر! صرفا در مورد رشتم پرسید که اونم توی رزمه من بود و فقط میخواست یه چیزی گفته باشه. در مورد خانمم هم همینطور.
    (با عرض معذرت از مدیران، چراکه این بحث باید در جای دیگری که تجربیات مصاحبه هست مطرح میشد)
    سلام
    برادر من 2 سال پیش برای ادامه تحصیل رفته آمریکا و الان ویزای F1 داره و دانشجو هست.
    این میتونه خطری برای ویزا گرفتن من ایجا کنه؟
    مرسی

Junior Member

منم همین مشکل شما رو دارم و شدیدترش چون برادر من اونجا زندگی می کنه green card

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام
    من رفتم ویزای آذربایجان رو گرفتم!! تو پاسپورتم یه مهر زدند تو یکی از صفحات روادید! اما هیچ عکسی از من و همسرم که به عنوان همراه میاد تو پاسپورتم نیست!! ایا این طبیعیه؟ بعدشم از کجا معلومه که من همراهم دارم؟ ممنون میشم یکی پاسشو نیگاه کنه بگه چجوریه!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sata
    سلام
    من رفتم ویزای آذربایجان رو گرفتم!! تو پاسپورتم یه مهر زدند تو یکی از صفحات روادید! اما هیچ عکسی از من و همسرم که به عنوان همراه میاد تو پاسپورتم نیست!! ایا این طبیعیه؟ بعدشم از کجا معلومه که من همراهم دارم؟ ممنون میشم یکی پاسشو نیگاه کنه بگه چجوریه!!
    سلام

ویزای‌ آذربایجان کلا یه مهر هستش! که روش با روان نویس مشکی‌ یه چیزایی‌ نوشتن... عکس هم نداره. و خوندن اون مهر هم کار سختی!

اگر موقع دادن مدارک به سفارت یه فرم برای همسرتون پر کردین و عکسشم دادین نگران نباشین، اونا خودشون هواسشون هس!

Junior Member

می شه بگید خلاصه کدوم هتل برای باکو بهتره؛ برای خانم ها، هم از نظر نزدیکی به سفارت، هم از نظر امکانات معقول و تمیزی، و هم از نظر به صرفه بودن هزینه ؟
    و اگه ممکنه link شم بذارید اینجا که ما راحت بتونیم پیداش کنیم و اتاق رزرو کنیم.
    مرسی

Banned

اطلاعات نسبتاً مفیدی درباره باکو، به نقل از سایت ایران ایر:

کلیات

باكو پايتخت كشور آذربايجان، در ساحل غربي درياي خزر واقع شده و يكي از بزرگترين شهرهاي آن كشور است . مركز شهر باكو يك شهر كوچك قديمي است كه قبلا يك دژ نظامي بوده است. بيشتر ديوارهاي آن كه در سال1806 پس از تصرف توسط نيروهاي روسيه مقاوم سازي شده بودند ، هنوز سالم هستند. اين بخش از شهر با كوچه هاي باريك و مارپيچ و بناهاي كهن چشم اندازي بسيار تماشايي دارد. از جمله اين بناها مي توان به قسمتي از يك كاخ، يك مسجد و يك مناره كه به قرن يازده بازمي گردد ، اشاره كرد.
    قسمت جديدتر شهر يا همان باكوي مدرن، در طي گذر زمان از اين ديوارها بيرون خزيده و خيابان ها و ساختمان هايش از تپه هايي كه دور تادور خليج باكو را همچون طوقي فراگرفته اند بالا رفته است. باكوي بزرگ به 11 منطقه تقسيم شده و داراي 48 شهرك مي باشد. از ميان اين شهرك ها مي توان به شهرك هايي اشاره كرد كه بر روي جزايري در خليج باكو قرار گرفته اند . جالب است بدانيد كه يكي از اين جزاير در ميان درياي خزر به فاصله 60 مايلي ( 10 كيلومتري ) از شهر باكو بر روي پايه ها و ستونها بنا شده است. باكو با داشتن يك دانشگاه و چندين موسسه تحصيلات عاليه، يك مركز مهم فرهنگي و آموزشي محسوب مي شود. از ميان اين موسسات مي توان به يك انستيتوي تخصصي در صنعت نفت و صنايع شيميايي اشاره كرد. نفت پايه اقتصاد باكو است. تاريخ كشف منابع نفتي در اين شهر به قرن هشتم بازمي گردد. شواهد باستانشناسي بر باستاني بودن اين شهر دلالت دارد.
    ================================================== ==================

اطلاعات عمومي

زمان محلي : آذربايجان 4 ساعت از GMT جلوتر مي باشد . ( 4+ )
    آب و هوا : شهر باكو شرايط آب و هوايي نيمه استوايي دارد. زمستاني خنك با دمايي كه در ماه ژانويه به طور متوسط به 4 درجه سانتي گراد مي رسد و تابستان هايي داغ با دمايي تا 40 درجه سانتي گراد .
    زبان : در آذربايجان به دو زيان تركي و روسي صحبت مي شود.
    پول رايج :واحد پول كشور آذربايجان منات مي باشد . يك منات 100 گوپيك است .

حمل و نقل عمومي

تاكسي :
    به توريست ها و بازديدكنندگاني كه براي بار اول به باكو مي آيند و به زبان هاي روسي و آذري هم آشنا نيستند، پيشنهاد مي شود براي نقل و انتقال از تاكسي استفاده كنند. اين افراد بهتر است بدانند كه تاكسي هاي باكو نه تاكسي متر دارند و نه صورت حساب به مشتري ارائه مي دهند. تاكسي ها به رنگ زرد با علامت تاكسي و يا هيونداهاي سفيد با علامتي آبي رنگ مي باشند. تاكسي هاي داراي اين علامت آبي كه روي پلاك هاي رسمي نقش بسته اند از وسيله هاي ديگر مطمئن ترند ، هرچندكه تمامي تاكسي ها از امنيت برخوردارند. آشنايي اكثر رانندگان تاكسي به زبان انگليسي در حد نام مراكزي است كه معمولا خارجي ها بيشتر با آنها سروكار دارند، مانند مراكز عمومي و ادارات و دفاتر مهم.
    اگر تاكسي كه كرايه كرده ايد شما را بيشتر در مناطق اصلي و مركزي شهر جابجا كند ( يعني به سمت بالاي تپه و يا آن طرف پل نرود)، كرايه شما نهايتا چيزي در حدود 5000M مي شود كه اين مبلغ ممكن است در ساعات پرازدحام و پرترافيك شهر كمي بالاتر هم برود. اين مبلغ براي مناطق دورتر و حومه شهر به حدود 25000تا 30000 M مي رسد. اگر به زبان روسي و يا آذري آشنايي داريد قبل از سوار شدن براي مبلغ كرايه با راننده به توافق برسيد و هرگز كرايه را به دلار آمريكا محاسبه نكنيد.
    سعي كنيد تا حد امكان ماشين شخصي كرايه نكنيد. پس از توافق روي مبلغ كرايه ، ديگر لزومي در پرداخت انعام به راننده وجود ندارد.

مترو : مترو باكو 19 ايستگاه دارد و در سال 1967 تاسيس شده است .

ديدني ها

باكو، پايتخت كشور آذربايجان در جنوب غربي شبه جزيره آبشوران واقع است. دانشمندان ، تاريخ اولين آثار اقامت در اين ناحيه را مربوط به دو هزار سال قبل از ميلاد مسيح مي دانند. ذكر نام شهر باكو براي اولين بار در نسخه هاي دست نوشته عربي قرن 8 بعد از ميلاد آمده است. در حدود قرن 19 ، باكو از ميان ديوارهاي دژ Icheri Sheher كه اكنون عموما " دژ باكو " ناميده مي شود به بيرون خزيد.
    اين دژ كه به خوبي سالم مانده است به حقيقت موزه اي است در فضاي باز، گنجينه اي از معماري قرون وسطي كه آثار تاريخي شامل گروه همنوازي قصر شيروان شاه ( مربوط به قرن 15)، برج منحصر بفرد Maiden Tower ( مربوط به قرن 12 )، مساجدي همچون مسجد محمد بن ابوبكر ( سال 1078) ، كاروانسراها و بناهاي تاريخي را در خود جاي داده است.
    شروان براي مدت ها يكي از مهم ترين منزلگاه ها در مسير مسافران محسوب مي شده است. در اين مكان آثاري تاريخي مانند مسجد Juma ( جمعه ) متعلق به قرن 10، آرامگاه )هفت گنبد)Yeddi Gumbez بنا شده در سال 1402، و خرابه هاي دژ Gulistan مربوط به قرن 11 و 12 به چشم مي خورند. Shamakhy محل تولد شمار بسياري از شاعران ، فيلسوف ها و دانشمندان از جمله خاقاني ، نظامي است .
    Sheri يكي از كهن ترين اقامتگاه ها و از مراكز مهم معماري آذربايجان است. اين شهر بيش از 270 سال قبل تاسيس شده است. در طول مسير به سمت آن ، كوهستان هاي قفقاز شرقي با مناظري تماشايي قرارگرفته اند.هتل Yukhari Caravansarai كه در اين منطقه قرار دارد جزو آثار مهم معماري محسوب مي شود.
    - موزه هنر كشور آذربايجان : اين موزه مجموعه اي كامل از انواع كارهاي هنري، از زمان هاي كهن تا به امروز مي باشد . هنر آذربايجان، اروپاي غربي ، روسيه و مشرق زمين در سالن هاي اين موزه در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفته است. اين موزه در سال 1920 تاسيس شده و در حال حاضر در دو ساختمان قديمي متعلق به اواخر قرن نوزدهم واقع است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

من دیدم یکی از دوستان سفرنامه خودشو گذاشته اینجا و انصافا خیلی کامل توضیح داده که تو سفر زمینی چه اتفاقاتی رخ میده! از اینکه اونجا اینهمه از ما رشوه بگیرند خیلی شاکی شدم! میخوام به سفارت و کنسولگری زنگ بزنم و شکایت کنم! نمیدونم تاثیری داره یا نه ولی شاید برای هفته بعد که میخوام برم بتونم اینهمه سرکیسه نشم!! کسی نظری داره که بتونیم بهشون بفهمونیم دانشجویان ایرانی به کسی باج نمیدن؟

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sata
    من دیدم یکی از دوستان سفرنامه خودشو گذاشته اینجا و انصافا خیلی کامل توضیح داده که تو سفر زمینی چه اتفاقاتی رخ میده! از اینکه اونجا اینهمه از ما رشوه بگیرند خیلی شاکی شدم! میخوام به سفارت و کنسولگری زنگ بزنم و شکایت کنم! نمیدونم تاثیری داره یا نه ولی شاید برای هفته بعد که میخوام برم بتونم اینهمه سرکیسه نشم!! کسی نظری داره که بتونیم بهشون بفهمونیم دانشجویان ایرانی به کسی باج نمیدن؟
    منظورتون سفارت یا کنسول آذربایجانه دیگه؟ اطلاع دادن بهشون بد نیست هر جند که خودشون این موضوع رو احتمالا میدونند.

(ولی سفارت آمریکا کاری در این زمینه نمیتونه بکنه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)