صفحه 19 از 74 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو برای گرفتن ویزا

دوستانی که رفتند سفارت واسه پیک آپ، می شه بگن سفارت هر روز تا چه ساعتی پاسپورت تحویل می گیره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط he
    جوابتان را در http://www.applyabroad.org/forum/ind...9932#msg159932 داده ام.
    البته شما جواب بسیار مفصلی دادید، اما چه ربطی به سوال من داشت؟ من می خوام ببینم میشه به جای اینکه اینجا ویزا بگیریم یه راست بریم فرودگاه بدون ویزا. یادمه روزی که ما رفتیم باکو، خانم مسنی بود که اونجا ویزا گرفت. اما نفهمیدم پاسپورتش ایرانی یا نه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط رامین
    دوستانی که رفتند سفارت واسه پیک آپ، می شه بگن سفارت هر روز تا چه ساعتی پاسپورت تحویل می گیره؟
    اینطور که من از یکی از بچه های هفته قبل شنیدم: 3-5 عصر!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SOLMAZM
    البته شما جواب بسیار مفصلی دادید، اما چه ربطی به سوال من داشت؟ من می خوام ببینم میشه به جای اینکه اینجا ویزا بگیریم یه راست بریم فرودگاه بدون ویزا. یادمه روزی که ما رفتیم باکو، خانم مسنی بود که اونجا ویزا گرفت. اما نفهمیدم پاسپورتش ایرانی یا نه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SOLMAZM
    سلام
    میشه ویزای آذربایجان رو از فرودگاه گرفت یا از مرزهای زمینی (یعنی یک هفته وقت برای ویزا در تهران نذاریم؟)
    منظور من این بود که میتونید از طریق این آژانس ها با نرخ مناسبی یک روزه ویزارو بگیرید که صدور ویزایتان به اما و اگر منجر نشه! آخه موردی که گفتید، خیلی عجیبه. ???

Junior Member

اگه رزرو هتل نداشتید، به خانمی که مدارک رو تحویل میگیره بگید. ایشون 10000 تومان از شما میگیره و مشکل شما حل میشه (برای شما هتل رزرو میکنه ). روزی که برای ویزام رفتم 4-5 نفر این کار رو کردن. راستی، اگر هم بصورت خانوادگی می روید باز هم نفری 10 هزار تومان باید بدهید.....

Junior Member

[size=10pt][size=10pt][size=10pt]
    [size=10pt][size=10pt][size=10pt][size=10pt]Baku Tourist Guide
    [/size]:[/size][/size]

Old Town (Icheri Sheher)
    You can walk from "tarkoy", and arrive to old town, very beauty place from old years that Baku was one of Iran's cities. You can see Iranian alphabetical in some old constructions. In those years Baku was the gate of Europe for Iran and named "Baadkoobe". (Wind beater)
    One way to discover the old city is to follow the city walls, either from inside the old city, or round the outside, which passes many buildings from the Oil-Boom era in the beginning of last century.
    An hour or so will let you see most of whats there.

.Maiden Tower (aka Qiz Qalasi) in old town
    Baku's Maiden Tower is in the old town and is the town's main landmark and is located right in the centre. From the top you have an excellent view of the old town and the seafront. Inside the ower there is a small museum with interesting facts about Azerbaijan. Archaeologists estimate that the tower was started in the 7th or 8th century and enlarged in the 11th or 12th century by a Massud ibn Daud, as a kufic inscription reveals. Built on a coastal rock, that made tunnelling under it impossible.

The Palace of Shirvashahs
    Built in the 15th century, the Palace exhibits some extraordinary archetecture. The complex has four levels and six integral parts. It was constructed in 1435-1442 by King Khalil and his son Farrokh Yassar. In 1964, the Palace was assigned the status of a national museum.
    It is open until 5pm.

Fountain square :
    It's a nice square in downtown Baku, with the fountains working only after 5pm . There are many cafes, restaurants with outdoor seating and loads of clothes and souvenir shops all around the fountains.
    It is famous not for its fountain, an oblong, cement structure installed during the Soviet era, but for the stately 19th & 20th century buildings on the square.

Nizami Museum:
    The Nizami Museum is one of the beautiful buildings you can find in Baku. It is located just a short walk away from fountain square. The National Museum of Azerbaijan Literature was founded in 1939 initially as the Nizami Memorial Museum that contained a wide range of pieces and documents representing the life and activity of Nizami as well as the historical period he lived. he Museum reserves contain a wide collection of manuscripts, personal belongings and archives of writers and a valuable collection of paintings and applied arts works.
    Address: 53, Istiglaliyyat st

Gasim-bey Bath House
    This public bath house dates back to the 17th century. Residents of the Inner City are fond of joking that the owner himself had as many wives as there are domes on the bath house!

Atashgah (the Fire Temple):
    This structure was built in 1810 by Zoroastrians-specifically Parsees from India The site has been
    Originally the flames were fed by natural gas, but now the pressure is too low and the gas has to be channeled in through pipes. The temple is now converted into a museum, it is located at Surakhani, about half an hour from Baku.
    [/size][/size][/size][/size]

Junior Member

آقا نبرید 10 تومن بدید به اون دختره ی تو سفارت
    با 4$ میتونید caspian hostel رو رزرو کنید برا یه شب برید باهاش ویزا بگیرید. confirm میده.

Junior Member

کسی اطلاعاتی در این باره نداره که آیا میشه توی فرودگاه باکو ویزا رو گرفت؟

زمانی که من باکو بودم یک انگلیسی رو دیدم که می گفت برای گرفتن ویزا توی فرودگاه ۱۰۰ دلار پیاده شده. آیا این مسأله فقط برای اوناست یا ما هم می‌تونیم استفاده کنیم؟؟؟

Banned

یک سوال:
    من اگه فردا ظهر از سفارت بشنوم که کلیر شده ام، میخوام بلافاصله برم باکو. چون میخواهم زود برم، نمیتونم تا فرداش صبرکنم که با آزال برم و مجبور میشم زمینی برم. حالا دوراه وجود داره:
    1 - بلافاصله برم ترمینال غرب و با اتوبوس های ساعت 10 شب به مقصد باکو برم که طبق گفته بچه ها، تا 12ساعت بعدش میرسه باکو.
    2 - از همون ترمینال غرب با تاکسی برم آستارا و ساعت 8 صبح فردا از مرز رد بشم و تو خاک آذربایجان دم مرز، سوار تاکسی های اونجا بشم و برم باکو.

راه اول خوبه چون دردسر باج دادن دم مرز به مرزبان های آذربایجانیش کمتره و یک تیکه میشه تا باکو رفت اما زمان بیشتری طول میکشه تا برسم باکو. راه دوم البته سریع تره ولی امنیتش کمتره؛ یعنی ممکنه تو خاک ایران نرسیده به آستارا تصادف کنم و از دست برم. از طرف دیگه علافیش ممکنه لب مرز بیشتر باشه چون شخصی دارم رد میشم و کمی ممکنه توی مسیر هم اذیت بشم. حالا با این اوصاف، پیشنهاد شما چیه؟ کدوم یکی را انجام بدهم؟ اگه کسی درمورد چگونگی خرید بلیط اتوبوس به مقصد باکو اطلاعی داره، لطفاً بگه چون من حتی نمیدونم بلیطش را از کدام تعاونی مسافرتی باید بخرم و فقط زمان حرکتشان را میدانم. از طرف دیگه چون الان فصل شلوغی هم هست، ممکنه ظرفیت اتوبوس زود پربشه و اصلاً برای ماشین فردا، جای خالی نباشه. اگه بدونم جا خالی گیر نمیاد و اینکه از کجا باید بلیطشو بخرم، میتونم زودتر تصمیم بگیرم و با تاکسی بروم. پس لطفاً هرکی هرچی به ذهنش میرسه، پیشنهاد کنه و عزیزانی که اطلاعات یا تجربه ای در هریک از دو راه توصیف شده در بالا دارند، لطفاً هرچه زودتر نظر بدهند و منو از بلاتکلیفی در بیاورند.

بچه هایی که جدیدا رفتن کنسولگری آذربایجان لطفا راهنمایی کنند که آیا سفارت پاسپورت دوستمون رو هم میگیره یا میگه برای گرفتن ویزای آذربایجان باید خودش بیاد؟
    یادمه 2 ماه پیش اذیت میکرد. حتی پاسپورت خانمم رو هم بدون حضورش نمی گرفت تا اینکه شناسنامه خانمم رو نشونش دادم. میگفت باید ثابت کنی که صاحب این پاسپورت همسرته و الا نمیتونیم پاسپورتی که همراهته رو بگیریم به صرف اینکه همراهته!

اگه دوستی تونسته برای سایر دوستانش بدون حضورشون ویزای آذربایجان بگیره لطفا راهنمایی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)