صفحه 24 از 74 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member r.azadi آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو برای گرفتن ویزا

من و همسرم 3 روز پیش وقت سفارت باکو داشتیم و از اونجایی که خودم از مباحث این فروم خیلی استفاده کردم، تجربیات سفرمونو اینجا مینویسم تا بچه های دیگه هم بتونن استفاده کنن:
    ویزای آذربایجان:
    یک قطعه عکس 4*6
    ، پاسپورت و کپی پاسپورت و فیش پرداختی 35€ در بانک ملی شعبه کاشف را میبرین کنسولگری آذربایجان، که اونایی که آدرسشو بلد نیستن بهترین راه اینه که برن چیذر، میدان ندا و اونجا از مغازه دارا بپرسن، توی کوچه پس کوچه است توی یه بن بست به نام بن بست هاشمی. بعد از اینکه میرید کنسولگری اون یه مغازه رو همون اطراف بهتون معرفی میکنه که 5 هزار تومن میگیره و یک برگه درخواست ویزا براتون تایپ میکنه. اون برگه را هم زمینه مدارکتون میکنین و به کارمندای کنسولگری تحویل میدین.
    فقط دقت کنید که 7 روز کاری طول میکشه تا ویزا بهتون بدن و از اونجایی که سفارت جمعه و شنبه تعطیل است و ممکنه وسط هفته هم تعطیلی باشه قاعدتاً بیشتر از این طول میکشه، مثلاً در مورد من 12 روز طول کشید. اگه دیر بجنبین ممکنه مجبور بشید ویزای فوری درخواست بدین که گرونتر میشه.

بلیط:
    ما بلیط رو از آباپرواز گرفتیم که دقیقاً قیمت نمایندگی آزال در تهرانو میداد و حتی از خود سایتشم ارزون تر بود باری هر نفر 256 هزارتون رفت و برگشت بود

هتل:
    ما هتل Noah’s Ark (کشتی نوح) را انتخاب کرده بودیم، از فرودگاه تا هتل از ما 35 منات گرفتن ولی برگشتن که از سطح شهر برگشتیم 20 منات دادیم ولی فکر می کنم قیمت واقعی اش زیر این ارقام بود، بنابراین توصیه میکنم هواستون باشه مثه ما گوشتونو نبرن. در مورد هتل که به قول خودشون یه هتل 3 ستاره بود با سرویس 5 ستاره باید بگم که فکر میکنم بهترین انتخاب باشه به دلایل زیر:
    1-هتل توی old city بود که به نظرم خیلی جای قشنگیه و تا پارک ساحلی، مرکز خرید میشه پیاده رفت.
    2-برای رسیدن به سفارت میشه با مترو که یه ایستگاه کنار هتل داره برین و از اونجا حدود یک ربع پیاده روی کنین، یا اینکه از ایستگاه مترو تاکسی بگیرید که حدود 4.6 منات میشه و یا اینکه بگبد تاکسی بیاد خود هتل که 2 منات اضافه برای ورود به old city میگرفتن و حدود 20 دقیقه راه بود. به نظرم راه دوم از همه بهتره و اگه استرس ندارین که عمراً اینجوری باشه) مترو بهترین گزینه است.
    3-تمام پرسنل هتل انگلیسی صحبت میکردن و خیلی مودب و مهربون بودن، اگه در مورد کرایه تاکسی و یا آدرس حاصی هم ازشون میپرسیدین خیلی خوب کمک میکردن، حتی نقشه شهر را براتون پرینت میکردن و براتون مسیر حرکتو میکشیدن.
    4-اینترنت Wi-Fi رایگان داشت به علاوه یه کامپیوتر هم برای مهمونا توی لابی بود که میتونستن به صورت رایگان ازش استفاده کنن.
    5-پرینتر هم داشتن و من خودم بهشون گفتم چند صفحه برام پرینت کردن و کاملاً هم رایگان بود.
    6-چای و قهوه 24 ساعته رایگان داشت و حتی یه کتری هم توی اتاق گذاشته بودن و میتونین از لابی لیپتون بردارین و تو اتاق چای درست کنین.
    7-اتو و میز اتو و سشوار هم داشتن که فکر کنم برای کسایی که میرن مصاحبه خیلی مهم باشه.
    8-هوای باکو توی تیرماه خیلی شرجی بود که این هتل کولر گازی هم داشت.
    9-و نهایتاً به شرطی که نخندین باید بگم که دستشویی های هتل شلنگ داشتن و اینم خیلی میتونه به آسایش آدم تو دیار غربت کمک کنه!!!
    10-قیمت هتل هم برای یک اتاق 2 نفره شبی 85 منات بود که یکی از ارزونترین هتل های باکو میشه.
    خلاصه من هتلای دیگه رو ندیدم ولی از هتل خیلی راضی بودیم، اینم لینک سایتش، فکر کنم اگه کردیت کارت هم نداشته باشین بهشون میل بزنین براتون رزرو کنن و رزرویشنشو بفرستن و کلاً تو باکو همه هتل ها اتاق خالی داشتن.

غذا در باکو:
    کلاً باکو خیلی شهر گرونی بود و گرونی شامل غذا هم میشد. مثلاً آب معدنی کوچیک حدود 700 تومان و چیپس حدود 3000 تومان بود!! و درکل ما که چیزی شبیه سوپرمارکت ندیدیم که بشه ازش مواد غذایی و یا میوه تهیه کرد بنابراین توصیه میکنم به تعداد وعده هایی که اونجایین با خودتون کنسرو بیارین (یادتون باشه کنسروو باید توی بار تحویل بدین)، ما همین کارو کردیم این هتله یه خوبی دیگه داشت که کنسروارو بهشون میدادیم، گرم میکردن و توی بشقاب سرو میکردنو میاوردن دم در اتاق. به نظر من حتی نون هم ببرید فوقش استفاده نمیشه اما اگه شما هم مثه ما خیلی از غذاهای اونجا خوشتون نیاد و دوست نداشته باشید پول اضافی خرج کنید خیلی اذیت میشید. تنها غذای خوبی که میشد اونجا خورد (البته با ذائقه من) مک دونالد بود که یکمی ته دل منو میگرفت!!! که برای دونفر با سیب زمینی و نوشابه حدود 10 منات شد. دنبال خرید کردن و سوقاتی هم نباشید که خیلی گرونه، اگه خواستید از تهران برای اونا سوقاتی ببرید!!!
    سعی کنید بعد از مصاحبه بیشتر از یکی دو روز نمونید چون واقعاً خیلی جای تفریح نداشت.
    تجربایتمو در مورد مصاحبه هم توی فروم خودش توضیح میدم.

اگه کسی از دوستان برا 4 آگوست وقت سفارت داره لطفا ویزای من و دوستان دیگه رو پیک آپ کنه. هزینه ها رو میتونیم share کنیم.
    pedrak_eng@yahoo.com
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

Junior Member

سلام دوستان
    من الآن موفق شدم برای 4 آگوست وقت بگیرم. اگر کسی میخواد میتونم ویزاش رو پیک آپ کنم. پیغام خصوصی بزارید.

سلام دوستان. ما تصمیم داریم که روز دوشنبه (۸ آگوست ) یا یک هفته دیرترش بریم باکو واسه پیک اپ ویزا.
    اگر کسی هست که میخاد ویزاش پیک بشه لطفآ پیام خصوصی بده یا به آدرس زیر ایمیل بزنه
    mehrdad.ghsh (AT) gmail (Dot) Com

Junior Member

سلام.وقت بخير و خسته نباشيد.
    من و همسرم ليسانس علوم سياسي هستيم و هر دو كارمند ،كه يك دختر 5/1 ساله هم داريم .شوهر من آذري زبان و اصالتا" اروميه اي مي باشد .هر دوي ما علاقه مند به زندگي در كشور جمهوري آذربايجان هستيم .از شما راهنمائي ميخواستم كه آيا شرايط زندگي در آنجا مناسب هست؟چه شرايطي ما بايد داشته باشيم براي كار ؟و چه امكاناتي براي اقامت كننده ها قائل ميشن ؟با توجه به اينكه تخصص شوهرم بيمه و تخصص من امور پيمانها و قراردادهاست در بخش نفت و گاز وضعيت كار و تحصيل را برايم توضيح بدهيد در ضمن همسرم داراي گواهينامه هاي بين المللي ورزشي نيز مي باشد.
    خيلي از لطف و محبت شما ممنونم.

Junior Member

اگر کسی قصد سفر به باکو برای مصاحبه یا پیک آپ ویزا داره، اگر امکان داره که ویزای من رو هم پیک آپ کنه لطف کنه بهم پیغام خصوصی بده یا بهم ایمیل بزنه. ممنونم
    ایمیل من: smehr60@yahoo.com

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)