صفحه 4 از 74 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط نيما
    دوستان از اونجايي كه اگه بچه ها بيش از يكنفري برن هزينه ها(هتل، رفت و آمد و ...) تا حد قابل توجهي كم ميشه خوبه كه اينجا هركس كه تنهاست و مايل همسفر داشته باشه، اعلام كنه تا بچه ها باهم هماهنگ شن و سفر كم هزينه تر و باحال تر باشه

علي الحساب من 2 ژوئن وقت سفارت دارم و واسه 1 ژوئن بليط ايران اير گرفتم كه البته انگار داره شلوغ ميشه و برگشت من 2 ماهه است (يه كم گرونتر) و كلا هزينه بليط شد 198000 تومان. پس اولا اگه ميخوايد هوايي بريد و وقت سفارت هم گرفتيد عجله كنيد و ثانيا اگه كسي توي همون پروازه و 4 ژوئن برميگرده من مايلم كه اعلام كنه اگه هماهنگ بوديم باهم بريم. من هنوز بليط رزرو نكردم تا اگه با دوستي رفتم هزينه Double رو بديم و نه Single.

منتظر جوابتون هستم.

بهتره که زمانها رو با هم در http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=25065.0 هماهنگ کنید که برای همسفر باکو در ماه june ایجاد شده است.

Banned

سلام دوستان

همانطور که احتمالاً قبلاً هم از برآیند بحث های اینجانب در این فروم آگاه شده اید، من و 5-6تا از دوستانم که 27May از سفارت آمریکا در باکو وقت داریم، قراره برنامه های سفر و ... مشترک باشه. ما با جمع آوری تمام اطلاعات ممکن به نتایج زیر به عنوان بهترین راه حل ممکن رسیدیم:

1 - ویزای آذربایجان را صبح پنج شنبه قبل با تقسیم کار بین کنسولگری، بانک و ... درخواست دادیم که ایشالله تا فردا آماده میشه و میریم از کنسولگری آذربایجان در حوالی امامزاده علی اکبر چیذر (بالاتر از میدان ندا) تحویل میگیریم. کل این پروسه بیش از 46700 تومان برامون هزینه نداشت. ضمن اینکه کنسول آذربایجان حتی قبول میکنه رسید بانک مال کس دیگری باشه و با تصحیح فقط اسم و فامیل، یک نفر دیگه ازش استفاده کنه. پس پول بیخودی به جیب آژانس ها نریزید. عددهای بالای 80000 تومانی که این آژانس های نامرد طلب میکنن با وجود هم چنین مسیر ساده ای که ویزای شمارو در 2 روز کاری مهیا می کنه، واقعاً غیر منطقیه!

2 - بلیط هواپیمارو برای رفت و برگشت به قیمت 167500 تومان، به قیمت خود ایران ایر، از یه آژانس آشنا تلفنی خریدیم و فرداش با مراجعه حضوری یکی از بچه ها و پرداخت حضوری وجه کل بلیط ها، بلیط همگی تحویل شد. بلیط ما دوشنبه-پنج شنبه بوده و هواپیماش فوکر100 است که شاید نسبت به ایرباس های آذال درب و داغونتر باشه اما خوب مسلماً ارزونتر می افته دیگه!

3 - برای اسکان در باکو، برحسب اطلاعات بسیار خوبی که بنده از یکی از اقوامم که عید امسال خانوادگی برای 2 هفته به باکو رفته بود، بهترین راه اینه که اگر میتونید و ایرانی یا آشنایی توی باکو میشناسید، باهاش هماهنگ کنید که براتون اونجا خونه بگیره و مثل گروه ما دسته جمعی بروید اونجا که هزینه های اقامتتون (که بخش اصلی هزینه های قابل تعدیل است) به شدت سرشکن بشه! ما با این پیش بینی از طریق اون آشنا، چندین آدرس صحیح برای صدور ویزای آذربایجان به کنسولگری دادیم تا بر اساس آن برامون ویزا صادر بشه. حالا هم قراره برای بازه 25 تا 28 می که قراره باکو باشیم، یه خونه 60-70متری با سرویس فعال برامون با حدود شبی 50-60 منات جور بشه. من حتماً اگه خدا بخواد و به سلامت بریم و برگردیم، شماره تلفن و مشخصات رابطمون در باکو را اینجا توی فروم میذارم تا دوستانی که از این به بعد گروهی می خواهند برن، کارشون راحتتر بشه واسه جورکردن جا و هزینه هاشونم بهتر بتونن مدیریت کنن.

4 - درباره خورد و خوراک و حمل و نقل داخل باکو هم طبق توصیه های فامیلمون و دوستان دیگری که این چندوقته رفتن و گاهاً هزینه های هنگفتی را تقبل کردند، تصمیم بر این شد که تا سقف وزن مجاز بار هواپیما، علاوه بر مدارک سفارت و لوازم شخصی، تا میتونیم کنسرو و غذای آماده ببریم که اون طور که تخمین زدیم برای این چندروز، کلاً گروهمون زیر 70 تومان میشه خرج غذاش! در این میان خوشبختانه یکی از بچه ها ترکی آذربایجانی هم بلده و قراره از این طریق مانع از این بشه که سر کرایه ها و قیمت های محلی سرمون کلاه بره. :P

حالا این همه حرفو زدم که بگم:

الف - اصلاً تحت تاثر جو آژانس و ... نباشید. با اقدام به موقع، حدوداً 15-20 روز قبل وقت مصاحبه، و Networking مناسب با بقیه دوستان، خودتون به تنهایی از عهده همه مسایل بر میایید. به هرحال هرچی باشه همه ماها قراره برای دست کم 2سال به طور مستقل از 0 تا 100 زندگیمونو تو غربت manage کنیم و ... ;D

ب - اگر دوستانی هستند که بلیط دوشنبه 25 می تا پنج شنبه 28 می ایران ایر را دارند یا توی این بازه از طریق آذال یا مسیر زمینی برای مصاحبه ویزا میرن باکو (یعنی زمان رفت و برگشت اشان به تاریخ های گروه ما میخوره) و هنوز مشکل اسکان یا دیگر مواردی که در بالا به آنها اشاره شد را دارند، برای اینکه ممکنه ما به علت رفاه بیشتر خونه اونجارو بکنیم دو تا یا بیشتر و بالتبع ظرفیت اسکان را زیاد کنیم (چون ممکنه گروهمون دختر هم داشته باشه) یا برای آگاهی رسانی بهتر از وضعیت سفارت در روزهای 25 تا 27 می و روزهای قبل و بعدش بین بچه هایی که در این روزها وقت دارند و ... ، در صورت تمایل اینجا در این زمینه ای که گفتم کامنت بزارند و بگن کی وقت دارند، چجوی میرن، کجای کار نیاز به کمک دارند، کجاهای برناممون مشترکه و ... که برای همگیمون به بهترین وضع ممکن شرایط یک مصاحبه مطمئن (که مسلماً لازمش یک سفر خوب و به یادماندنی است) فراهم بشه.

Junior Member

سلام
    من دیروزتازه متوجه شدم که بلیطهای ایران ایردونوعه
    یکی کلاس ارزونتره که 167500 تومن ودیگری 197500
    اگه تصمیمتون برای رفتن قطعیه هرچه زودتربلیطتونو تهیه کنید چون کلاس ارزونش زود پرمیشه
    موفق باشید

Junior Member

من امروز برا 8 ژوئن از ایران ایر بلیط گرفتم برگشتش هم 11 ژوئن میشه و کلا شد 227 هزار تومن.
    یه توضیحی در مورد بلیطای ایران ایر بدم. همونطور می دونید نه تنها بلیط پروازای ایران ایر بلکه همه ی پروازا مدت انقضا داره به عبارت دیگه وقتی یه بلیط مثلا یک ماهه صادر میشه تا یک ماه شما فرصت دارید که در صورت نرسیدن به پرواز توی اون ماه از پرواز دیگه ای استفاده کنید، بالطبع هرچی مدت انقضای بلیط بیشتر باشه نرخش هم بالاتر میره مثلا بلیط 30 روزه ی هما برای باکو 167000 تومنه و 45 روزش 227 تومن. امروز ساعت 11 که من بلیط گرفتم برای هفته ی دوم ژوئن همه ی پروازای 30 روزه تموم شده بود و فقط 2 تا 45 روزه خالی بود. کلاس بعدیش جای خالی داشت که 25000 تومن می شد. پس همونطور که دوستمون هم گفتن برای این که زیادی پول ندید زودتر برای تهیه ی بلیط اقدام کنید.
    راستی هواپیمایی آزال همه روزه هم از تهران و هم از باکو پرواز داره و قیمتش هم 340 تومنه که قبلا گفته شده بود. هواپیماهای ایران ایر فوکره و آزال ایرباس.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

پرواز ایران ایر کیفیتش چه جوره؟هواپیما هاش قابل اطمینان هستن؟
    ...زیرا که مردگان این سال عاشق ترین زندگان بوده اند.

با سلام.

من برای 20 می وقت دارم ولی برای 24-25 می هتل رزرو کردم! نامه رو هم برام فاکس کردن. میتونم با همینا درخواست ویزای آذربایجان بدم؟

گیر نمیدن؟ بهشون بگم که واقعا کی میخوام برم یا نه؟

ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rezatheory
    پرواز ایران ایر کیفیتش چه جوره؟هواپیما هاش قابل اطمینان هستن؟
    قائدتا کیفیت پروازای خارجی رو نداره اما مشکلی هم نداره، من پروازای داخلی ایران ایر رو استفاده کردم قبلا اینقدرا هم که میگن خدماتشون بد نیست. بعدشم یکی 2 ساعت پرواز مشکلی نداره. همه ی هواپیمیهای ایران ایر البته قدیمیه و فوکر و بویینگ از این نظر فرقی نداره. من فقط شنیدم که توپولوف افتضاحه و مثل اتوبوس می مونه! بقیشون تقریبا یکین.
    &quot;برای کودکانی که شب هم آغوش نگاه معصومشان شده است سرآغاز طلوعی دگرباره باشیم.&quot;<br /><br />http://egoft.com/index.php?topic=1494.0

نقل قول نوشته اصلی توسط Robin
    اطلاعات و تجربه من درباره رزرو هتل از باکو:

اکثر هتل های باکو رزرو آن لاین داره. ولی تا اونجایی که من دیدم همشون اطلاعات credit card میخوان برای confirmation.اگر credit card دارین، می تونین هتلهای باکو رو search کنین و با credit card از یکیشون رزرو کنین و بعد email یا fax رزرو رو برای سفارت ببرین. حتی اگه نخواین بعدا به همون هتل یرین (چون به نظر من که هتل هاش گرون بود) ، cancellation policy اون هتل رو با دقت بخونین. بعضی از هتلها تا چند روز قبل از تاریخ check in اگر cancel کنین از credit card پول برداشت نمی کنن.

ما credit card نداشتیم. به هتلی که IVI در این پست http://www.applyabroad.org/forum/ind...?topic=24389.0 معرفی کرده بود زنگ زدیم و ازشون خواستیم تایید رزرو رو برامون fax کنن. سفارت هم با همون ویزا داد.
    یه سؤال.

من 26 می وقت دارم و 24 می میخوام زمینی حرکت کنم. من دیروز برای 23-24 می از guest house اتاق رزرو کردم. میتونم با همینا برم سفارت آدربایجان برای ویزا؟ بعدش بهم گیر نمی دن؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmohammad
    با سلام.

من برای 20 می وقت دارم ولی برای 24-25 می هتل رزرو کردم! نامه رو هم برام فاکس کردن. میتونم با همینا درخواست ویزای آذربایجان بدم؟

گیر نمیدن؟ بهشون بگم که واقعا کی میخوام برم یا نه؟

ممنون.
    من فکر نکنم مشکلی براتون پیش بیاد. تا اونجایی که من تجربه کردم، کاری به تاریخ رزرو هتل یا تاریخی که توی فرم می نویسین ندارن. از روزی که مدارک رو می دین، 2-3 روز بعدش ویزاتون آماده است. از تاریخی که توی ویزا می زنه (که همون تاریخیه که ویزاتون آماده می شه) یک ماه فرصت دارین که برین و بعد از ورود هم یک ماه می تونین بمونین. دوستان دیگه اگه اشتباه می کنم حرفمو اصلاح کنین.

سلام دوستان

من امروز زنگ زدم guest house inn و بعد از 500 بار اسپل کردن اسمم بالاخره خانومه فهمید و برام تاییدیه رزرو هتل رو فکس کرد!
    وقتی فکس به دستم رسید دیدم حرف اول اسمم را بجای P نوشته T !!
    حالا آیا این مسئله مشکلی برای گرفتن ویزای آذربایجان ایجاد میکنه یا نه؟ چون خودم میخوام اقدام کنم و ویزا بگیرم.

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)