صفحه 44 از 74 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

سلام، باز هم می پرسم، کسی 30 May نیست همسفر شییییییم؟؟؟؟؟؟

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad bareka نمایش پست ها
    سخن شما متین، منم آدم پول داری نیستم، اما شنیدم که مقادیری رشوه باید توی مرز بدیم، در حدود ۵ منات، پیدا کردن مسیر اتوبوس برای کسی که بار اولشه باکو میره خیلی سخته، پس اگه بخواد ۱۵ منات هم واسه تاکسی تا هتل بده، (۱۵+۵)*۴۴۰۰=۸۸،۰۰۰ اضافه میشه. در ضمن باید زود از باکو راه بیوفته که به مرز برسه، اگه نرسه باز باید پول یه شب هتل بده. اونم ۲۴۰،۰۰۰. پس میشه ۳۲۸،۰۰۰ اضافه تر. که در کل همون با هوا پیما میشه. البته اینم بگم، من آدمی نیستم که جایی بشینم، آب زیرم بره. من همه ی این خرج ها رو حساب کردم، و در هفته آخر هوایی شدم.

با تشکر
    البته رشوه که انگار مال 2 3 سال پیش بوده و دیگه نیست.
    میشه با 15 منات از مرز آستارا تا هتل رفت.
    مثلا اگر کسی 5 شنبه وقت داشته باشه و صبح لب مرز باشه حدودا 3 عصر میرسه هتل که تا شب وقت داره باکو گردی کنه.
    بعد از مصاحبه هم به راحتی به مرز میرسه.
    خانم سارا با همین توصیه ها و مبالغی که گفتم رفتن و برگشتن. یعنی عملیه ولی خوب راه زیادیه و خسته کننده. اگر کسی امکان مالی داره با هواپیما بره ولی اگر نداره میشه با 230 240 تومن رفت و برگشت و یک شب هتل موند.
    بازهم ممنون.
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

Junior Member

ببخشید ایا توی سفارت میشه از مترجم استفاده کرد ؟

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saaft نمایش پست ها
    به هیچ وجه. حتی اگر خود مترجم هم با شما مصاحبه داشته باشه (مثلا همسرتون). اصلا نمیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    اول از همه از تمامی دوستانی که تجربیات خودشونو اینجا نوشتن تشکر می کنم به من که واقعاً کمک کرد, منم یه شرح کامل از سفرم براتون مینویسمو امیدوارم به دوستان کمک کنه:

من به همراه خانمم با اتوبوس از ساری ساعت 8 شب راه افتادیم ساعت 6:30 صبح استارا بودیم ( نفری 19000 تومان ) 2 تومان دربست کرفتیم رفتیم گمرک. دم گمرک تو یه قهوه خونه صبحانه خوردیم و از همونجا منات خریدیم. ساعت 8:45 گمرک باز شد. خیلی شلوغ بود همه آذربایجانی بودن اما ما با اونها کاری نداشتیم پاسپورتمونو از پشت شیشه نشون دادیم برامون راه باز کردن رفتیم جلو از گیت رد شدیم از پل گذشتیم وارد گمرک آذربایجان شدیم. اونجا یه آقای دندون طلایی بود که خیلی ..... بود پاسامونو گرفت مجبور شدیم 5 منات بدیم تا پسمون بده. خلاصه وارد آذربایجان شدیم یه دعوای حسابی بین راننده ها شد واسه سوار کردن ما. بالاخره یکی پیدا شد با 15 منات مارو برد باکو و از روی کروکی که دستم بود جلوی در اوند هتل پیادمون کرد. یه یاروی انجا هست که قد کوتاهه و فارسی هم بلده اصلا با اون نرین. دلاله و ادم جالبی نیست. دو شب باکو موندیم فردای روز مصاحبه با همون راننده تماس گرفتیم امد دونبالمون نفری 15 منات بردمون استارا . دوباره تو گمرک اذربایجان یه مامور اذری دیگه که اونم خیلی ....... بود پاسامونو گرفت 5 منات دادیم تا پسمون داد. ساعت 4 غروب استارا تو ایران بودیم از انجا به بعد رو هم با ماشن دربست برگشتیم 130000 تومان شد. اما از استارا اتوبوسم داشت ولی پر بود.

یه چندتا نکته اضافه کنم:
    1) اگر ترکی بلد نیستین به هیچ عنوان زمینی نرین چون حتی نمیدونن yes یعنی چی
    2) تو گمرک برای هر پاسپورت 5 منات می خوان که ما باهاشون چونه زدیم بجای 10 تا 5 تا دادیم. اگه یکم قاطی بازی دربیاری ازت پول نمیگیرن اما من چون خانمم همرام بود زیاد درگیر نشدم
    3)این راننده ای که ما پیدا کردیم آدم خوبی بود. الان دیگه آوند هتل رو هم میشناسه. کلا نفری 30 منات رفتو برگشت گرفت. اسمش رشاد بود شمارشم 0505527977 اگر یک روز زودتر بهش بزنگین میاد دنبالتون استارا
    4)اوند هتل خوب بود اما کنسرو با خودتون ببرین چون همه چیز گرونه . هتل اینترنتش عالی بود

اگر سئوالی هست در خدمتم

Junior Member

سلام، من برای جمعه June7 وقت دارم و ترجیح میدم زمینی برم باکو ولی ترکی بلد نیستم! اگر دوستانی ترکی بلدن و قصد سفر زمینی به باکو از آستارا رو برای 17 خرداد دارن ممنون میشم بهم اطلاع بدن تا باهاشون همسفر شم.

Junior Member

سلام محمد جان خوبی؟
    اول ممنون بابت سفرنامه ی باکو که خیلی کامل و مفید بود
    من برای 21 june وقت سفارت دارم ممنون میشم اگه شمارتو واسم بذاری چند تا سوال داشتم در مورد باکو که می خواستم ازت بپرسم
    بازم ممنون

Junior Member

سلام
    منم جمعه 21 June وقت دارم! اگر کسی از دوستان پسر هست، پیغام بده که هماهنگ کنیم و با هم بریم.

مرسی از همه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran - Chemical eng

نقل قول نوشته اصلی توسط saaft نمایش پست ها
    bebin aziz jan un agha ke ye kam siah postan farsi mifahme, fek konam mitune farsi ham harf bezae. negaran nabash
    ma May 23 mosahebe dashtim, man vase F1 rafte bodam, unja chand nafri bodan ke eng balad nabodan, va hamoon afficer ke goftam bashon farsi mosahebe kard
    cheers

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad bareka نمایش پست ها
    bebin aziz jan un agha ke ye kam siah postan farsi mifahme, fek konam mitune farsi ham harf bezae. negaran nabash
    ma May 23 mosahebe dashtim, man vase F1 rafte bodam, unja chand nafri bodan ke eng balad nabodan, va hamoon afficer ke goftam bashon farsi mosahebe kard
    cheers
    در مورد زبان مصاحبه دقت کنید در سابت هم عنوان شده که زبان مصاحبه انگلیسی آذری و روسی هست. استفاده از مترجم هم ممنوعه. بله اون آفیسر فارسی بلده ولی از کجا معلوم همون آفیسر با شما مصاحبه کنه. اونجا ۳ تا آفیسر هست که مصاحبه می کنه. این کار درستی نیست که به این امید برید. ممکنه کلا مصاحبه تون ملغی بشه به این دلیل. دقت کنید. شما نمی تونید درخواست مصاحبه فارسی کنید. خواهش می کنم امید واهی به دوستان ندید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)