صفحه 45 از 74 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نانو فناوری دانشگاه تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط setude نمایش پست ها
    سلام، من برای جمعه June7 وقت دارم و ترجیح میدم زمینی برم باکو ولی ترکی بلد نیستم! اگر دوستانی ترکی بلدن و قصد سفر زمینی به باکو از آستارا رو برای 17 خرداد دارن ممنون میشم بهم اطلاع بدن تا باهاشون همسفر شم.
    من ترکی بلدم چون تورکم.( ترکی آذری+استانبولی. یه کمی هم ترکمنی). ما فعلا دونفریم و قصدمون اینه که برای رفت حتما هوایی بریم و شاید برگشتنی با اتوبوس اومدیم. اگه میخوای با ما همسفر بشی، بسم اله

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad bareka نمایش پست ها
    bebin aziz jan un agha ke ye kam siah postan farsi mifahme, fek konam mitune farsi ham harf bezae. negaran nabash
    ma May 23 mosahebe dashtim, man vase F1 rafte bodam, unja chand nafri bodan ke eng balad nabodan, va hamoon afficer ke goftam bashon farsi mosahebe kard
    cheers
    نقل قول نوشته اصلی توسط Oroko نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه از تمامی دوستانی که تجربیات خودشونو اینجا نوشتن تشکر می کنم به من که واقعاً کمک کرد, منم یه شرح کامل از سفرم براتون مینویسمو امیدوارم به دوستان کمک کنه:

من به همراه خانمم با اتوبوس از ساری ساعت 8 شب راه افتادیم ساعت 6:30 صبح استارا بودیم ( نفری 19000 تومان ) 2 تومان دربست کرفتیم رفتیم گمرک. دم گمرک تو یه قهوه خونه صبحانه خوردیم و از همونجا منات خریدیم. ساعت 8:45 گمرک باز شد. خیلی شلوغ بود همه آذربایجانی بودن اما ما با اونها کاری نداشتیم پاسپورتمونو از پشت شیشه نشون دادیم برامون راه باز کردن رفتیم جلو از گیت رد شدیم از پل گذشتیم وارد گمرک آذربایجان شدیم. اونجا یه آقای دندون طلایی بود که خیلی ..... بود پاسامونو گرفت مجبور شدیم 5 منات بدیم تا پسمون بده. خلاصه وارد آذربایجان شدیم یه دعوای حسابی بین راننده ها شد واسه سوار کردن ما. بالاخره یکی پیدا شد با 15 منات مارو برد باکو و از روی کروکی که دستم بود جلوی در اوند هتل پیادمون کرد. یه یاروی انجا هست که قد کوتاهه و فارسی هم بلده اصلا با اون نرین. دلاله و ادم جالبی نیست. دو شب باکو موندیم فردای روز مصاحبه با همون راننده تماس گرفتیم امد دونبالمون نفری 15 منات بردمون استارا . دوباره تو گمرک اذربایجان یه مامور اذری دیگه که اونم خیلی ....... بود پاسامونو گرفت 5 منات دادیم تا پسمون داد. ساعت 4 غروب استارا تو ایران بودیم از انجا به بعد رو هم با ماشن دربست برگشتیم 130000 تومان شد. اما از استارا اتوبوسم داشت ولی پر بود.

یه چندتا نکته اضافه کنم:
    1) اگر ترکی بلد نیستین به هیچ عنوان زمینی نرین چون حتی نمیدونن yes یعنی چی
    2) تو گمرک برای هر پاسپورت 5 منات می خوان که ما باهاشون چونه زدیم بجای 10 تا 5 تا دادیم. اگه یکم قاطی بازی دربیاری ازت پول نمیگیرن اما من چون خانمم همرام بود زیاد درگیر نشدم
    3)این راننده ای که ما پیدا کردیم آدم خوبی بود. الان دیگه آوند هتل رو هم میشناسه. کلا نفری 30 منات رفتو برگشت گرفت. اسمش رشاد بود شمارشم 0505527977 اگر یک روز زودتر بهش بزنگین میاد دنبالتون استارا
    4)اوند هتل خوب بود اما کنسرو با خودتون ببرین چون همه چیز گرونه . هتل اینترنتش عالی بود

اگر سئوالی هست در خدمتم
    ممنون از توضیحتون.
    درباره رشوه دادن به مامورین گمرک یه نکته ای رو بگم که من و ۳ ۴ نفر دیگه که زمینی رفتیم رشوه ندادیم و اصلا ازمون هم نخواستن. قبلا خیلی بیشتر بوده و الان خیلی کم شده. من با ۳ ۴ نفر آذری رفتنی همسفر بودم و در مورد این قضیه رشوه کلی باهاشون صحبت کردم. اونها می گفتن ندید و هیچ کاری نمی تونن بکنن. از طرفی هم خیلی خیلی می ترسن که رشوه گرفتنشون لو بره. یعنی تا رشوه خواستن خیلی محکم بگید که نمی دید و به رئیسشون اطلاع میدید پشیمون میشن. حتی آقای ایرانیه میانسالی بود که یه همچین تجربه داشت و می گفت سر رشوه خواستن گ.شمالی درستی به مامور گمرک اذربایجان داده بود و تازه کلی هم ازش عذرخواهی کرده بودن. بنابر این خیلی نگران این قضیه نباشید.
    در ضمن دوستان شماره تلفن راننده ای که دوستمون گفتن خیلی با ارزشه. راننده خوب کم پیدا میشه.
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

Junior Member behzad4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. Clemson University

سلام. من یک سوال در مورد منات دارم. منات رو تهران ارزونتر میشه خرید یا باکو؟ اگه باکو ارزونتره، صرافی به هتل آوند نزدیکه؟ میشه همون موقع که میرسیم هتل بریم منات بخریم تا پول هتل رو بدیم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad4 نمایش پست ها
    سلام. من یک سوال در مورد منات دارم. منات رو تهران ارزونتر میشه خرید یا باکو؟ اگه باکو ارزونتره، صرافی به هتل آوند نزدیکه؟ میشه همون موقع که میرسیم هتل بریم منات بخریم تا پول هتل رو بدیم؟

سلام من قفط به این دلیل عضو این سایت شدم که بیام اطلاعاتمو در اختیار شما بزارم چون قبل از اینکه برم خیلی بدردم خورد اطلاعاتی که بچهای اینجا نوشته بودن ما اردیبهشت ۹۲
    ما با ماشین خودمون رفتیم تا باکو صبح زود رسیدیم مجبور بودیم تا ساعت۸ وقت تلف کنیم تا مرز باز بشه تو خیابونی که گمرک توش هست چند تا مغازه هست که اکثرا صبح زود باز میکنن چون ماشینهای (اتوبوس) صبح میرسن انجا همه شونم مانات خرید وفروش میکنن نگران مانات نباشید اصلا قیمتشم مثل صرافیهای تهرانه یهزره ارزونتر شاید از مرز ایران که رد میشی یه بلهست بعد اون میرسی مرز اذربایجان که خیلیی خیلی ....... هستن البته ماموراشو میگم مردمش مثل خودمونن تقریبا شایدم بدبخت تر اخلاقا میگم خلاصه تا ۵مانات نفری ندی نمیزارن بری تو مگه این قانون انجاست ماهم از ترس اینکه یه وقت تو گذرنامه خط نندازه تو کیفامون مواد نندازن ۵مانات نفری دادیم رد شدیم بول مارم قبول ندارن بی ناموسا
    بعدم مثل ترمینال های ایران راننده ها دورمون کردن که باکو بیرید بیاید ماشین بنزه خلاصه باید چونه بزنید باهاشون ما یه ماشین کرایه کردیم کلا ۴۰ مانات دادیم اولش میگفت ۸۰ خلاصه کلی چونه زدیم یعنی انا چونه زدن تا ۴۰ مانات ok شد اونم چون اینجا خونده بودم که باید چونه بزنیم تو هر کاری تو باکو
    راستی رانندههاش زرنگن اول شهر میخوان بندازنت بایین حتما بهش یه ادرس بدین بگین ما اینجا میریم حتی اگه جای خاصی هم بلد نیستین بگید مارو ببر مرکز شهر باهاش طی کنید تا اول شهر نندازتتون بایین بگه انجا باکو بقیشو خودت برو کرایه تاکسی خیلی گرونه برای ما تاکسی هم اگه سوار شدین مثل ماشین های انگلیسی میمونه از اونا سوار شین چون تاکسی متر داره خیلی بهتره جایی خواستید برید با اتوبوس برید خیلی بهتره شهرم میبینید بالای اتوبوساش شماره داره مثلا۷۹ یا۵۴ همونی که سوار میشد یادتون باشه شمارش
    جنس خیلی گرونه همه چیز چیزی نخرید کادو از خود استارای خودمون بخرید راستی خونه هم یه ۳ خوابه کرایه کردیم شبی ۴۰ مانات سوالی داشتید این شمارمه ۰۹۳۵۴۵۶۷۰۰۵ خوشحال میشم کمکتون کنم

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ببینید فکر تبدیل ریال به منات رو در باکو نکنید. خیلی گرون میشه. هم می تونید تهران منات بخرید هم لب مرز. اگر براتون امکان داره همینجا بخرید. اضافه مناتتون رو هم تو باکو تبدیل به دلار کنید.

Junior Member

Manam daghighan
    sharayete shoma ro daram, shoma hal kardin moshkeletuno? az sefarat porsidin?

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahd نمایش پست ها
    سلام ببخشید من 31 می وقت دارم اما ظاهراً اونطور که دانشگاه بهم گفته، تا قبلش I-20 بدستم نمی رسه . آیا سفارت آمریکا تو باکو قبول می کنه که به دانشگاه بگیم براشون اسکن I-20 رو بفرستن ؟
    یا اینکه مجبورم زمان سفارتم رو عقبتر بندازم ؟
    اگر جوابتون مثبته، آیا تایید می کنید که دانشگاه به این ایمیل باید اسکن I-20 رو بفرسته ؟ info@americancenter.baku.az

لطفاً سریع جوابم رو بدید که وقتی ندارم .

متشکر

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sheyda007 نمایش پست ها
    Manam daghighan
    sharayete shoma ro daram, shoma hal kardin moshkeletuno? az sefarat porsidin?
    لطفا اگر ارتباطی با سفارت برقرار کردید در این مورد نتیجه اش رو در فروم بنویسید که بقیه دوستان هم مطلع بشن.

Junior Member behzad4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. Clemson University

خیلی ممنون. منظورم مبادله دلار با منات بود. با نرخ 1.28 دلار عوض میکنن؟ کارمزد هم میگیرن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdyee نمایش پست ها
    ببینید فکر تبدیل ریال به منات رو در باکو نکنید. خیلی گرون میشه. هم می تونید تهران منات بخرید هم لب مرز. اگر براتون امکان داره همینجا بخرید. اضافه مناتتون رو هم تو باکو تبدیل به دلار کنید.

Junior Member

دوستان من 13 جون وقت مصاحبه دارم و دنبال همسفر خانوم هستم. اگه کسی هست لطفا پیام بدین

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خیلی ممنون. منظورم مبادله دلار با منات بود. با نرخ 1.28 دلار عوض میکنن؟ کارمزد هم میگیرن؟
    خیلی فرق نداره من یادمه که یه مقدار اونجا نرخ بهتر بود یعنی به صرفه بود که دلار ببرم اونجا مناتش کنم ولی فرقش خیلی ناچیزه. شما که نمی خوای 20 30 هزار منات معامله کنی. زیاد فرق نمی کنه. فقط منات باقی مونده رو ازت اینجا خیلی ارزون می خرن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)