صفحه 49 از 74 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط reghaderi نمایش پست ها
    سعی کنید اگر چند نفری هم باکو می روید برنامه ریزی های خودتون را برای گشتن توی شهر داشته باشید، چون ممکنه همسفری ها تون مثلا علاقه ای به دیدن آثار باستانی نداشته باشند، بخصوص آقایون که خارج از کشور دلمشغولی های خودشون را دارند!! به همین دلیل بهتره هر کسی برنامه ریزی های انفرادیش رو هم داشته باشه که اگه لازم شد تنهایی جایی بره مشکلی نداشته باشه. از مردم آذربایجان هم من بدی ندیدم و با اینکه زبان انگلیسی نمی دونند سعی می کنند کمک کنند.
    کاملاً حق با ایشونه. مثلاً ما شب دوم (بعد از سفارت) تونستیم پیاده کلی از جاهای شهر رو قدم زنان ببینیم و لذت ببریم. مخصوصاً بعد از نیمه شب، شهر بسیار خلوت میشه و با نورپردازی قشنگی که داره، به راحتی میشه کلی عکس گرفت طبیعتاً اگر کسی ساز مخالف میزد، خوش نمیگذشت. ما خوشبختانه چنین مشکلی نداشتیم.

Junior Member

سلام
    کسی روز 12 جون هست بخواد بره باکو؛ زمینی؟
    من از شب 12 جون باکو هستم تا 15 ام

Junior Member

سلام
    من جمعه ۲۱ جون باکو وقت دارم!
    و صبح پنج شنبه(۲۰ جون) از اردبیل، زمینی برای مرز بیله سوار و بعدش هم باکو اقدام میکنم

اگر از دوستان کسی هست، پیغام بده!
    ممنون

Junior Member

دوستان. همسفر خانم واسه 21 جون. اگه کسی هست لطفاً پیغام خصوصی بده.

Junior Member

سلام. من ۲۰ جون وقت دارم و ترجیحا میخوام هوایی برم. اگه کسی همسفر هست لطفا پیغام بده تا هماهنگ کنیم.

دوستان سلام منم تازه الان رسیدم، میشه گفت تقریبا همه چیز رو بچه های اینجا با دقت و به زیبایی نوشتن. اما خوب منم چیزایی که به ذهنم میرسه ارو اینجا میذارم.

خود سفارت :
    صبح ساعت 8:45 با چند تا دیگه از دوستان دم در سفارت بودیم، و اونجا همه وایساده بودن و منتظر ... قبل از اینکه اونجا منتظر وایسید یه افسرست که اونجاس ازتون میپرسه که اسمتون چیه و تیک میزنه. بعد دو تا دوتا به ملت میگه که برن تو (نکته مهم اینه که اینجا اصلا هول نزنین !) مثلا یه خانومه بود که فکر کنم برای توریستی اومده بود، تا دید اینطوریه یه نگاه چپ به همه ما کرد و گفت آقایون من از همه شما زودتر اومدم پس من باید برم!!! که قاعدتا با گردن کج ما مواجه شد، بعدا متوجه میشید که این مرحله هیچ دخلی به زودتر انجام شدن کار شما نداره ... اما از اینجا که برید تو فقط ازتون کارت میگیرن (حالا هرچیز) و بهتون یه اتیکت قرمز میدن که میزنین به پیرهنتون که روش نوشته این بابا ویزیتوره و نباید همینطوری علاف برای خودش بگرده ... بگذریم ... بنده که جزو آخرین نفرات دم در سفارت بودم، وقتی رفتم و اون بدج رو گرفتم خیلی محترمانه ازم خواستن که موبایل ام رو تحویل بدم، مدرکم هم تویه یه بسته بندی مقوایی مخصوص بود که اونم ازم خواهش کردن درش بیارم (اما واقعا در تمامی مراحل خواهش می کردن و بسیار مودبانه بود رفتار شون - البته کاملا واضحه که اگه جواب رد به سینه اشون بزنین نتیجه خیلی خوبی نداره) بعد از اینکه از گیت مغناطیسی رد میشد، مثلا 8 متر سمت، یه پلیس دیگه اس که بتون جهت رو نشون میده، از پله ها میرین بالا و بعد هم یه در که باید زنگ رو بزنین که براتون بازش کنن. وقتی تشریف بردید داخل بدون اینکه منتظر بشید اسمتون رو بخونن خودتون برین و باجه اول مدارکتون رو بدید (بعضی ها صبر کردن تا اسمشون رو خوندن ولی می تونین خودتون برید و بدید مدرکتون رو)، خانومی که اونجاس از زیر شیشه مدارکتون رو میگیره . به من گفت هر چیزی که فکر می کنی خوبه بده، منم بهش مدارکمو که توی یه پوشه بود دادم و اونم برد، بعدا یادم افتاد یه مُش ترجمه نا مرتبط هم بود که ورداشته بود برده بود، اما خوب به خودم گفتم اگه بهش بگم اینارو پس بده ممکنه حساسیت درست کنه.
    بعدش خانم بلوند معروف (که به چشم خواهری خوب هستن) اسمتون رو صدا می کنه و ازتون اثر انگشت می گیره اما بسیار مودبانه ازتون خواهش می کنه که دست چپ و سپس دست راست و سپس دو انگشت شصت اتون رو بذارید رو صفحه. و بعد هم ازتون خواهش می کنه که برید بشینید. و بعد دوباره اسمتون رو صدا می زنن، برای مصاحبه.

مصاحبه:
    مصاحبه کننده بنده هم همون آقای سیاه پوست معروفه که یه مقدار هم چشمش چپه. دیالوگ های ایشون و بنده بعد از سلام احوال پرسی ..
    - چرا این دانشگاه؟
    - چه دانشگاه های دیگه ای اپلای کردی؟
    - تحریم ها چقدر روی رشته ات تاثیر داشت؟ که من توضیح دادم هیچ اثر نداره و یکه یکه و حتی ازش خواستم که تحریم رو به من نیشان بده !
    - بعدش بهش توضیح دادم که رشته من اساسا چیه و چه طور تحقیقاتی ما می کنیم، بعد ازم پرسید که اپل بهتره یا سامسونگ (در ادامه صحبت هام بود)، و منم توضیح دادم.
    - سوال بعدیش این بود که چه کسانی رو توی آمریکا دارم که اونم جواب دادم
    - بعد از فامیل درجه یکم پرسید که به چه کاری مشغولن و منم توضیح دادم
    بعد چند تا سوال از شلوغی های اصفهان و انتخابات پرسید که بنده هم گفتم کلا من با سیاست هیچ کار ندارم، سیاستم با من هیچ کار نداره.

همون موقع گفتش که خوب بیا این شماره ارو بگیر و کلیرنس ات رو پیگیری کن، بعد من ازش پرسیدم که آیا مدرکی هست که بتونم ارائه بدم که دوره کلیرام رو کوتاه کنه
    که گفت نه و همه مدارک رو که لازم بوده ازم گرفته، بعد که بهم داد اون برگه ارو ازم پرسید که چقدر باکو میمونی و کلا آدمای باکو چطورن؟ منم گفتم خیلی فرندلی هستن اما زبون انگلیسی بلد نیسن و این ارتباطات رو یه خورده مشکل می کنه، بعد هم خدافظی کردم و رفتم. تقریبا کل مصاحبه شاید کمتر از 5 دقیقه طول کشید، بسیار بسیار مهربون بود و یه مقدار سریع صحبت می کرد اما هر جاشو نمی فهمیدم ازش خواهش می کردم که تکرار کنه. کلا اصلن استرس نداشته باشید چون رفتار و برخورد همه افراد اونجا واقعا در شان افرادی فرهیخته ای مثل خودتونه و اصلن استرس چیزی رو نداشته باشید که بعد از مصاحبه اتون به خودتون خواهید خندید!
    راسی یه مورد مهم دیگه اینکه وقتی شناسنامه من رو گرفت با دقت قسمت توضیحاتشو خوند، بعد هم مدرک کارشناسی رو گرفت و به شوخی قسمت عربیشو نشون داد و بهم گفت که این بخش رو نمی تونه بخونه اما فارسی معمولی رو می تونه، که منم بهش گفتم منم اصلن بلد نیستم (اما کلا حواستون باشه که این بنده خدا از من و شما فارسی رو بهتر حرف میزنه و می خونه پس سوتی ندین! )

باکو:
    به نظر من بسیار جای خوب و مردمان خوب و اهل هنری داره، مخصوصا موسیقی که به طرز کاملا مشخصی بهش احترام گذشته میشه. خودشونم خیلی سعی می کنن کمکتون کنن اما اگه زبان آذری بلد نباشید واقعا اذیت میشید اما خوب باز هم میشه دست و پا شکسته آدم کارش رو راه بندازه. جاهای دیدنی خیلی نداره (یا حداقل من ندیدم) اما چند تا از جاهای خوبش (ساحل، شهر قدیمی - یا ایچری شَهَر هستش و میدان فواره هاست). به راحتی می تونین با مترو به همه اینجا ها سر بزنین (مترو هم هر نفر 20 کوپک هست - هر صد کپک یک منات میشه)، اطلاعات بیشتر رو می تونین از خانم الهه بگیرید اگه رفتین هتل آوند، تازه بنده خدا گفت اگه می خواین من کارت متروم رو می تونم بهتون بدم!

عشق و حال در باکو (مخصوص آقایان):
    یعنی شما الان واقعا انتظار دارین توی سایت اپلای ابرود از این جور حرفا زده بشه؟ خجالت بکشید آقایان ! عشق و حال چه معنی ای میده در این سفر؟ سعی کنین ایمانتون رو تقویت کنین ...

هتل آوند:
    بنا به توصیه دوست خوبمون آقا مهدی منم از هتل آوند اتاق گرفتم و صد البته با خودشون وارد مذاکره شدم و ازشون تخفیف بهتری نسبت به سایت بوکینگ گرفتم، یه شاتل داره که میآد دنبالتون که واقعا به صرفست. چون ساعت 4 شب بنده خدا با بنز اومد دنبال ما ! چند تا کارمند اصلی داره به نام (الهه، ماهیر و نعمت) که خیلی آدمای خوبی بودن و انصافا هر کاری از دستشون بر می اومد برای ما می کردن. به طور مثال وسط شامش طرف بلند شد اومد برای ما ریسرچ پروپوزال پرینت گرفت ! هر سری هم هنگ می کرد دوباره از اول این کار رو میکرد و بعد هم میگفت تنک یو سِر ... تنک یو سِر ... من می خواستم یکی رو گیر بیارم اینو توجیح کنه فقط !

نکات مثبت هتل: جای بسیار خوبی داره (تقریبا6 دقیقه پیاده تا سفارت با سرعت راه رفتن کم) - قیمتش برای کسی که آذری بلد نیس و نمی تونه خونه بگیره خیلی خوبه مخصوصا اگه بتونین چهار نفری برید که روزی پاتون 25 منات می افته - کار کنان خوبی داره - ایر کاندیشن داره - سرعت اینترنت بسیار خوب (500 کیلو بایت در ثانیه برای دانلود - یکی از حسرت های من این بود که چرا جای خالی نداشتم روی هاردم برای دانلود )

نکات منفی : باید در نظر بگیرید که یه هتل سه ستاره دارید میرید با این قیمت و برای همین مثلا هیچ کس نمی آد اتاق شما رو تمیز کنه، یا مثلا موکت کف اتاق خیلی تمیز نیس، اما خوب در کل تر و تمیز و شیکه.
    کلا من اگه دوباره بخوام برم باکو حتما این هتل رو میرم و به دوستان هم توصیه می کنم که همین هتل رو برن.

اگه این هتل رفتید می تونین برین گرند مارت که 20 قدم سمت راست هتل هستش و می تونین غذای گرم بخرید و براتون هم همونجا گرم می کنه (مثل کباب، جوجه با برنج) و تقریبا 4-5 منات پاتون می افته.

در نهایتم می خوام از همه دوستانی که اینجا به هم و به من کمک کردن تشکر کنم... ایشالله همه به زودی کلیر شیم

از آقایون کسی هست برای 14 ژوئن وقت داشته باشه. اگر خواستید پیام بدید با هم همسفر شیم. من زمینی میرم.

Junior Member

سلام من هم مى خواستم تجربه سفرم به باكو رو براتون بنويسم.
    من تحمل اين و نداشتم كه يه تك از اينجا سوار اتوبوس شم و برم از تهران به باكو. هزينه اتوبوس تهران-باكو ١٣٥٠٠٠ هست كه حدوداً ٨ ساعته شمارو ميرسونه به مرز بعد بايد منتظر باشيد تا ٨ صبح مرز باز شه و انبوهى از مسافر ترخيص بشن! اگر انفرادى به مرز بريد مسلماً خيلى زودتر كارتون راه مى افته. از طرفى از تهران ميشه با اتوبوس با هزينه ١٤٥٠٠-٢٥٠٠٠( بسته به نوع اتوبوس) با ترمينال غرب واقع در ميدان آزادى به مرز آستارا رفت. اگر اين مسير رو بخوايد با سمند بريد ٢٣٠٠٠٠ تومن و با تويوتا كمرى ٣١٠٠٠٠ تومن هست. حالا راهى كه من انتخاب كردم يه راه نصفه زمينى نصفه هوايى بود! هواپيمايى آتا روز پنجشنبه ساعت ٧:١٥ صبح به اردبيل پرواز داره كه مدت پرواز تهران-اردبيل ٥٠ دقيقه هست و هزينه اش هم ٩٦٥٠٠ هست. از فرودگاه اردبيل تا مرز آستارا خيلى راحت تاكسى فرودگاه ٣٠٠٠٠ هست و ٦٠ كيلومتر كه يك ساعته در مرز پياده ميشيد و بدون اتلاف وقت راحت از مرز رد ميشيد. يادتون باشه خروجى رو تو شعبه بانك ملى در مرز بايد پرداخت كنيد. بعد تا از مرز خارج شديد و مهر شد پاسپورت ها كلى تاكسى برا بردن شما به باكو هست كه ماشين هاى بنز قديمى هستن كه با ١٥ منات ( اگر ٤ نفر در تاكسى باشيد) شمارو به باكو حدوداً ٥ ساعته ميبرن. حتماً با راننده طى كنيد كه شمارو به هتل/ اقامتگاه ببره چون تاكسى شهر گرونه. من هتل آوند رو از Booking.com با مستر كارت گرفته بودم كه گرون تر شد اگر آوند رو ميخواهيد بگيريد اتاق ٢ تخته ٥٥ منات شبى info@avandhotel.az با ايميل ميتونيد بگيريد. با اين مسير كه گفتم٤-٥ بعد از ظهر ميرسيد اونجا. يه دوش ميتونيد بگيريد تا خستگى راه از تنتون در بياد و بعد سفارت رو بريد پيدا كنيد كه خيلى نزديك هست و ٥ دقيقه پياده روى داره. اگر چيزى يادتون رفته كپى/پرينت بگيريد نزديك سفارت جايى هست كه بشه گرفت. همون خيابون azadliq رو كه سفارت امريكا درش هست رو خيلى بياييد پايين به ساحل ميرسيد تو مسير KFC/MacDonald و دونركباب فروشى و رستوران هاى ديگه هست. منوى دو نفره مك چيكن ١٠ منات از McDonald ميشه گرفت. شب زود بخوابيد تا سرحال بيدار شيد. از ساعت ٨ بخواييد كه صبحانتونو در هتل براتون بيارن بعد ٨:٤٠ راه بيفتيد سمت سفارت و ٩ شمارو به ترتيب وقت ها صدا ميزنن. اميدوارم مصاحبه خوبى داشته باشيد كه حتماً همين طور خواهد بود. اگر بعد مصاحبه خواستيد خوشحالى كنيد ميتونيد بريد رستوران سلطان در خيابان تارگوى كه غذاهاى خوشمزه اى با منوى ترك داره. قيمت منوى اصلى از ١٠ منات شروع ميشه. سوار اتوبوس شدن ٢٠ كپيك يعنى ١/٥ منات، نان ٥٠ كپيك، نوشابه سايز متوسط ٤٩ كپيك هست. كلاً فرهنگ اجتماعى ما ايرانى ها و حتى تهران با اين دود و هواى كثيفش خيلى بيشتر به يه شهر صنعتى مدرن نزديك تره. باكو خيلى خيلى جاى معمولى هست ولى افيسر ها در سفارت امريكاش خوبن پس به همه توصيه ميكنم برن. اگر سوال ديگه اى بود خوشحال ميشم كمك كنم.

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

توصیه های من به دوستانی که از طریق زمینی عازم باکو هستند:
    1. توصیه اکید می شود از مرز آستارا بروید نه از مرز بیله سوار. آستارا یک شهر مرزی مهم و با امکانات قابل قبول است در حالی که امکانات بیله سوار بسیار ضعیف است. اگر بخواهید احیاناً شب را در بیله سوار بمانید بیشتر با کمبود امکانات این مرکز شهرستان!! آشنا خواهید شد. با توجه به این که تفاوت قیمت تاکسی به باکو از آستارا و بیله سوار فقط 5 منات است، به نظر من قید بیله سوار را بزنید.
    2. برای مسافرت زمینی یا آذری بلد باشید، یا همراه آذری داشته باشید. تا مرز ایران همه آفیسرها bilingual فارسی و آذری هستند، از مرز به بعد همه فقط آذری بلد هستند (البته گویا روسی هم بلدند که بعید می دانم به دردتان بخورد)
    3. باکو شهر گرانی است، سعی کنید بیش از یک شب هتل نگیرید. اگر در شهر بگردید غذای 2-2.5 مناتی پیدا می کنید، اما سایر چیزها (برای سوغاتی و اینها) خیلی گران است.
    "I have a dream"

Junior Member

سلام دوستان. با توجه به اینکه خیلی از ماها فقط برای مدتی کوتاه ۱-۲ روز میمونیم باکو و نمیخوایم خیلی هزینه کنیم خواستم یه جند تا راهنمایی برای اینکه بتونین در زمان سفر کمی هم باکو رو با هزینه کم بگردید بکنم. البته نمیدونم به این تاپیک ربطی داره یا نه. ولی فک میکنم چون با توجه به این محدودیت ها مینویسم یه جورایی مرتبطه:
    - سعی کنید از مترو استفاده کنید که 0.2 منات هست و میشه گفت از همه چی ارزونتره. یادتون باشه که کارت نخرید و اونجا از هر کسی که سوار میشه خواهش کنین که کارت اونارو شارژ کنین قبول میکنن. چون در غیر اینصورت باید یه کارتم بخرید. فقط در زمان استفاده از اون مراقب باشین که سوار چه واگن هایی میشین چون یه سری از واگن هایی که میان (مثلا تو ایستگاه ۲۸ می) مثل تهران نیست که فقط یه مقصد داشته باشه و بسته به چیزی که تو مانیتور مینویسه مقصدش فرق میکنه. در کل اینو هم در نظر داشته باشید که متروهاشون اصلا فضای شیک و .. نداره و اگه این مسال براتون مهمه استفاده نکنین :دی
    - با همین مترو میتونین به دو تا ایستگاه *ساحل* و *ایچری شهر* برید.
    - از *ایچری شهر* که خارج شدید اگه به سمت راست برید میتونین از جاهای تاریخی مثل *کیز کالاسی* و *شیروان شاه* دیدن کنین.
    - اگه هم از *ایچری شهر* خاج شدید به سمت چپ برید میرسید به Fountain Square میرسید و هم اونجا رو میبینید هم اینکه از یه پارکی عبور کنید و از مردم اطراف بپرسید میتونن راهنماییتون کنن که برید *فونیکولار*. *فونیکولار* یه وسیله ای هست که سوارش میشین و باهاش از یه تپه میرید بالا و کاملا مجانیه (تا ساعت ۱۰ هم کار میکنه). در نهایت میرسید به جایی که اون سه تا برج شعله هست. اون بالا هم منظرش زیباست و میتونین پرچم معروف و ساختمونی که توش مسابقات یورو ویژن برگزار شده بود و ... رو از بالا ببینید. یه سری بناهای دیگه هم داره مثل مجلسشون و یه پارک که تا تهش برید از اونجا منظره شهر خیلی زیباست. توصیم اینکه نزدیک غروب برید اونجا که وقتی هوا تاریک شد چراغای برج روشن میشه (ما بودیم دور و بر ساعت ۹ روشن شد).
    - جاهای دیگه شهر رو هم که دیدیم یکی خیابون نظامی بود و اونجا یه سری تاتر هست و مرکز خرید و ... همچنین اگه ایستگاه ساحل پیاده بشین میتونین کنار ساحل بگردید و برید نزدیکیای یه مرکز خرید و یه سری ساختمونای قشنگ هستن بد نیست برای دیدن (مثل آبشرون و هتل هیلتون و یه سری برج که نفهمیدیم چی بودن :دی )
    - راستی بدم نیست که بدونین اون کی اف سی که توی ۲۸ می هست گویا بزرگترین کی اف سی دنیاست. البته من سرچ کردم و مطمن مطمن نیستم. برای کسایی که هتل آوند هستن هم رفتن به اونجا راحته. پیاده از هتل راه بافتین و خیابون آزادلیک رو برید پایین.

آخر سر بگم که اینا فقط تجربه های من بود و برای کسایی که به همچین چیزایی علاقه دارن بد نیست. هزینه ای هم نداره :دی اگه هم پستم خیلی مرتبط نیست شرمنده. هدف بیشتر برای استفاده از سفری بود که هزینه هاش کمم نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)