صفحه 52 از 74 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط sina_mech نمایش پست ها
    ببخشید، ولی من چون احساس کردم توضیحات تون کمی اغراق آمیز بود، برای بقیه ای که ممکنه نخوان 930 تومن هزینه کنن، یه چیزایی رو شفاف میکنم
    پیاده روی مرزی، نزدیک به 300-400 متر در سمت ایران و کمتر از 200 متر در سمت آذربایجان هست. که برای یک انسان معمولی 600 متر کمتر از 10 دقیقه طول میکشه. قبل تر هم همینجا من توضیح دادم که در gate ایران حتماً برید بگید ایرانی هستید تا برید جلوی صف! ما با وجود اینکه 8 نفر بودیم (که اتفاقاً یک نفر هم خانم بودن) در کمتر از 10 دقیقه از gate ایران گذشتیم! در رابطه با گیت آذربایجان (بیله سوار)، اینکه ترکی بلد باشید، قطعاً بهتون کمک میکنه، ولی به اقرار تمامی همراهان من، رفتار گیت آذربایجان با ما به مراتب بهتر از رفتار گیت ایران با آذربایجانی ها بود! اینکه صف هست، چیز کاملاً طبیعی ای هست! ولی خبری از بدرفتاری و رشوه و پرتاب پاسپورت نبود در رابطه با سنگین بودن بار، شما اگر با هواپیما هم برید قسمتی از حمل بار (نه حمالی!!!) بر عهده خودتونه.
    در رابطه با هزینه، واقعاً تفاوت داره! هزینه حمل و نقل هر نفر برای گروه ما، چیزی حدود 250 تومن شد. (25 تومن تا اردبیل، 50 تومن تا مرز، 10 منات تا باکو - کلش ضرب در 2! برای برگشت) با احتساب منات 4500 تومن، میشه 240 تومن! طبیعتاً کمی خستگی داره، ولی اختلافش 700 تومنه! ضمن اینکه، من شخصاً آمار پرواز آذربایجان رو هم گرفتم. یه چیزی در حد ایران ایر (یا حتی داغون تر) هست! فکر نکنید قراره با چیزی مثل Qatar برید!

در مورد اینکه زودتر برگشتن و جدا شدن از گروه ناامن و پر هزینه تر میشه، 100% حرف شما درسته. یکی از مهمترین چیزایی که باید قبل از سفر با همراه هاتون هماهنگ کنید این هست که بر روی روز برگشت توافق کنید! اینکه یهو یکی زودتر برگرده، هم تحمیل هزینه به خودشه، هم به بقیه.

تعداد نفرات یک اتاق هم کاملاً بستگی به شرایط شما و دوستاتون داره. ما اتاق 4 تخته داشتیم، و حقیقتاً بهمون خیلی خوش گذشت! خبری از استرس هم نبود. همه قبل از ساعت 12 خیلی ریلکس گرفتن خوابیدن!

در رابطه با مرز آستارا اطلاعی ندارم. ضمن اینکه بارها تو همین فروم مطرح شد که مرز بیله سوار مناسب تر هست. اکثر کسانی که تو این انجمن پست کردن، زمینی رفتن و البته راهنمایی های مهدی هم واقعاً خیلی کمکمون کرد. در هر صورت قصد من از نوشتن این توضیحات این بود که روشن کنم که تمام کسانی که من میدونم زمینی رفتن مثل یه آدم محترم (!!!) رفتن و مشکلی براشون پیش نیومده

در نهایت اینکه این جمله شما خیلی جالب بود!! :
    خوب دوست عزیز. تمام آنچه که من در اینجا نوشتم واقعا اتفاق افتاد. هم پاسپورتم پرت شد. هم از پسرها هم نفری 5 منات رشوه گرفتن. هم مثه بی خانمانها وسط یک جماعت که انگار دارن از یک جایی فرار میکنن، با یک چمدون و لپ تاپ که واسه یک خانم برای همون مسیری که شما میگین 10 دقیقه! (این در حالتیکه دست شما خالی باشه نه اینکه چمدون بکشید دنبال خودتون 1 ساعت تو صف) پیاده رفتن کلی زحمت داره دوست عزیز. ضمن اینکه شما مدام فریاد این آذریها رو می شنوید که دارن دعوا میکنن. یعنی دقیقا یک جو متشنج! (چون در این قسمت وسیله هم میارن و میبرن واسه فروش، این فریادها معمولا مربوط به این آدمهاس) ولی کم نیستن اینا! ما تو مرز حداقل یک ساعت و نیم معطل بودیم، اونم در حالیکه مسیر کم کم جلو می رفت و آذریها صدای نعره شون بلند بود که من نمیدونستم دقیقا واسه چی دارن دعوا میکنن. تو مرز آستارا هم پسرهایی که کنار من ایستاده بودن یک نیمچه لگد خوردن!!
    من نمیدونم اینها چه لذتی داره!
    به هر ترتیب از پسرهای همراه با من حداقل 3 نفر ناراضی بودن از 5 نفر. یا من اینجور فکر می کنم حداقل!!
    در مورد افغانیها منظور من بی احترامی به افغانیها نبود. واقعیت اینه که با افغانیها در ایران رفتار خوبی نمیشه و من این رو جهت مقایسه و نه تایید موضوع ذکر کردم.
    تعداد نفرات رو هم من از صحبت پسرها نقل کردم. من که خودم اتاق سینگل داشتم. ولی اونها 5 تا بودن. و اینا دوتاشون شاکی بودن که شب قبلش چقدر شرایط اتاق بهشون استرس داده. در حالیکه 5 منات بیشتر شرایط رو خیلی آسونتر می کرد و اختلافش هم خیلی کم بود.
    ضمنا گیت ایرانها ما هم زود رد شدیم. ولی در قسمت آذربایجان شرایط خیلی ناجور بود.
    اگه شما اون شرایط رو محترمانه می بینید خوب دیگه قضاوت با خودتونه!
    ضمنا در سفر با هواپیما مسیری که شما بار رو برمی دارید با اون مسیر طولانی 10 دقیقه ای تون!! یکی می کنید؟
    من چون این شرایط رو نمیدونستم و با توجه به اطلاعاتی که تو این سایت دیدم، زمینی رفتم و الان یک لحظه هم تردید نمیکنم که هوایی برم واسه پیک آپ.
    هدف من هم از نوشتن این موضوع شفاف سازی آنچه بود که شاید به هیچ وجه اینجا توضیح داده نشده بود و بر اون اساس من فکر کردم زمینی گل وبلبله!! ضمن اینکه باید بگم من سفرهای زمینی زیادی در ایران داشتم. مسیرهایی طولانی حتی. در حد 35 ساعت.. ولی این سفر به هیچ وجه قابل مقایسه نبود..

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_2012 نمایش پست ها
    خوب دوست عزیز. تمام آنچه که من در اینجا نوشتم واقعا اتفاق افتاد. هم پاسپورتم پرت شد. هم از پسرها هم نفری 5 منات رشوه گرفتن. هم مثه بی خانمانها وسط یک جماعت که انگار دارن از یک جایی فرار میکنن، با یک چمدون و لپ تاپ که واسه یک خانم برای همون مسیری که شما میگین 10 دقیقه! (این در حالتیکه دست شما خالی باشه نه اینکه چمدون بکشید دنبال خودتون 1 ساعت تو صف) پیاده رفتن کلی زحمت داره دوست عزیز. ضمن اینکه شما مدام فریاد این آذریها رو می شنوید که دارن دعوا میکنن. یعنی دقیقا یک جو متشنج! (چون در این قسمت وسیله هم میارن و میبرن واسه فروش، این فریادها معمولا مربوط به این آدمهاس) ولی کم نیستن اینا! ما تو مرز حداقل یک ساعت و نیم معطل بودیم، اونم در حالیکه مسیر کم کم جلو می رفت و آذریها صدای نعره شون بلند بود که من نمیدونستم دقیقا واسه چی دارن دعوا میکنن. تو مرز آستارا هم پسرهایی که کنار من ایستاده بودن یک نیمچه لگد خوردن!!
    من نمیدونم اینها چه لذتی داره!
    به هر ترتیب از پسرهای همراه با من حداقل 3 نفر ناراضی بودن از 5 نفر. یا من اینجور فکر می کنم حداقل!!
    در مورد افغانیها منظور من بی احترامی به افغانیها نبود. واقعیت اینه که با افغانیها در ایران رفتار خوبی نمیشه و من این رو جهت مقایسه و نه تایید موضوع ذکر کردم.
    تعداد نفرات رو هم من از صحبت پسرها نقل کردم. من که خودم اتاق سینگل داشتم. ولی اونها 5 تا بودن. و اینا دوتاشون شاکی بودن که شب قبلش چقدر شرایط اتاق بهشون استرس داده. در حالیکه 5 منات بیشتر شرایط رو خیلی آسونتر می کرد و اختلافش هم خیلی کم بود.
    ضمنا گیت ایرانها ما هم زود رد شدیم. ولی در قسمت آذربایجان شرایط خیلی ناجور بود.
    اگه شما اون شرایط رو محترمانه می بینید خوب دیگه قضاوت با خودتونه!
    ضمنا در سفر با هواپیما مسیری که شما بار رو برمی دارید با اون مسیر طولانی 10 دقیقه ای تون!! یکی می کنید؟
    من چون این شرایط رو نمیدونستم و با توجه به اطلاعاتی که تو این سایت دیدم، زمینی رفتم و الان یک لحظه هم تردید نمیکنم که هوایی برم واسه پیک آپ.
    هدف من هم از نوشتن این موضوع شفاف سازی آنچه بود که شاید به هیچ وجه اینجا توضیح داده نشده بود و بر اون اساس من فکر کردم زمینی گل وبلبله!! ضمن اینکه باید بگم من سفرهای زمینی زیادی در ایران داشتم. مسیرهایی طولانی حتی. در حد 35 ساعت.. ولی این سفر به هیچ وجه قابل مقایسه نبود..
    من در رابطه با اینکه گیت آذربایجان به ما گیر خاصی نداد، تعارف نکردم حقیقتاً برخوردشون خوب بود! من تنها نبودم، 7 نفر دیگه هم با من بودن! ضمن اینکه بچه های دیگه ای هم از اون گیت دارن رد میشن هر دفعه! به هر حال ادامه این بحث بعید میدونم برای بقیه سودمند باشه ایشالا به زودی کلیر بشید.

سلم دوستان. من قبل از اینکه به باکو برم این فروم خوندم و بعضی از دوستان پیشنهاد کرده بودند که از مرز بیله سوار برید. من از آنجایی که 2 بار به باکو سفر کردم و تجربه هر دو مرز دارم توصیه میکنم که هرگز از مرز بیله سوار نرید. اولا مسیر خیلی خیلی طولانی میشه و جاده که از اردبیل به بیله سوار اصلا تعریفی ندارد. سخت ترین قسمتش هم مرز است. ایران از آذربایجانی ها ویزا نمیگیره و این باعث شده که این مرز خیلی شلوغ باشه. آذربایجانی ها میان ایران حالا یا برای خرید ( چون به پول اونا ایران همه چی مفته) و یا برای درمان، که تبریز میرن و هر کدومشون هم کلی بار دارن و بازرسی طولانی تر میشه. ما گمرک ایران طبق توصیه دوستان صف نایستادیم و رفتیم سر صف و راحت رد شدیم.
    اینم بگم که گمرک ایران یک سالن سرپوشیده بود و صف گمرک هم که آذربایجانی ها ایستاده بودن تو سالن بود که خنک هم بود. از گمرک ایران که رد شدیم صف گمرک آذربایجان در فضای آزاد و زیر تیغ آفتاب بود. دقیقا 3 ساعت تو این صف ایستاده بودیم و عرق می ریختیم. نه راه پیش داشتیم و نه راه پس. همه وسایلمون هم داخل ماشین بود و از تشنگی داشتیم هلاک می شدیم. حتی نکرده بودن یه سایه بان بزنن.
    اما مرز آستارا از این مشکلات نیست. خیلی هم خلوت تره چون آذربایجانی کمترند. من طی 2 مسافرت به باکو، 3 بار از مرز آستارا و 1 بار از بیله سوار رد شدم و به جرات میتونم به شما توصیه کنم که آستارا بهترین مرز زمینی برای رفتن به باکو است. اصلا فکر بیله سوار رو هم نکنید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو برای گرفتن ویزا

سلا م به همه، در مورد هتل آوند:
    کلا خوبه، الهه الیوا خودش آدم خوبیه.
    اما یک یارویی اونجاس 50 ساله، کچل، یه فلکس داره برای برگشت به فرودگاه ما با الهه طی کردیم 10 دلار + 6 منات وقتی رسیدیم این یارو راننده هه دبه کرد که باید 16 منات به من بدین در حالیکه تاکسی بنز جلوی در هتل بی چک و چونه 15 منات می برد. حواستون باشه که برای برگشت اگه این بابا بود خیلی راحت با یکی از تاکسی های جلوی هتل برید تازه تاکسی های لادا خیلی ارزون تر هم حساب می کنن.
    کلا جوان هاشون خوبن اما آدم بالای 40 سال دیدین اصلا باهاش کار نداشته باشین بد جوری طماع هستن
    فعلا، چاکریم

Junior Member

دیدم بچه ها دارن در مورد کیفیت پرواز حرف می زنن

من با آزال رفتم => 100% پشیمان :
    1- غذا = آشغال (یک برگ کالباس، یک تیکه پنیر و ... ) مثلا ناهار بود!
    2- هواپیما معمولی 100 رحمت به ایران ایر
    3- مهماندارها تعطیل یارو فرق تی با کافی رو نمی فهمید !!!!
    4- بابا اینا خیلی داغونن، این راز بقای نشنال ژیوگرافیک و که نحوه شکار . کشتن حیونا رو نشون نی داد و موقع غذا پخش کردن: شیر دندونش تو گرئن گاو! خون تو هوا! بعد 3 بعدی نشون می ده که چجوری گلو پاره شده !!!! تازه !!!!!!!!!!!!!!! خودشون با کمال اشتیاق حین خوردن غذا داشتن فیلم می دیدن !!!

جناب Reza_828 با احترام عرض کنم که رئیس خود الهه خانم هست!! که با لبخند پذیرایی می کنه!
    اون آقائه شاگرد الهه خانم هست.

ایشون دستور هارو از الهه خانم میگیرن!

اما همشون طماع و دبه کن هستن.ولی چاره نداریم و ما ها همه مهمون یکی دو روزه اونا بودیم و هستیم.
    وافوض امری الی الله، انّ الله بصیرٌبالعباد

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو - آذربایجان (بلیت، هتل و غیره)

من دانشجوی ریترنینگ بودم. دو می باکو وقت داشتم. یک ماهه کلیر شدم و الان برگشتم امریکا. یک آقایی از من مصاحبه کرد. گفت که چه دانشگاهی میری و چی می خونی و در ایران چه دانشگاهی می رفتی؟ بعد گفت که در شریف و تهران (دانشگاههایی که تو ایران می رفتم) با کی کار می کردی و من هم گفتم ولی گفت که اسمشون رو ایمیل بزن. و بعد یک شماره داد که این رو چک کن. ازش پرسیدم که سینگله یا مولتیپل؟ گفت حالا صبر کن کلیرنست بیاد. ولی وقتی دادن مولتیپل دادن. من دکترای مهندسی برق می خونم.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

در ضمن حتما خودتون پیک آپ کنین چون ای بیست من رو نگه داشت و بعد از چسبوندن ویزا به آژانسیه که رفته بود پیکاپ کنه پس داد. اونم نمی دونست چیه داشت می انداخت دور و شانس آوردم که اون مسافر ی که آژانسیه پاسمو بهش داده بود که ببره تهران پشتش شماره تلفن نوشته بود و دور ننداخته بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_828 نمایش پست ها
    دیدم بچه ها دارن در مورد کیفیت پرواز حرف می زنن

من با آزال رفتم => 100% پشیمان :
    1- غذا = آشغال (یک برگ کالباس، یک تیکه پنیر و ... ) مثلا ناهار بود!
    2- هواپیما معمولی 100 رحمت به ایران ایر
    3- مهماندارها تعطیل یارو فرق تی با کافی رو نمی فهمید !!!!
    4- بابا اینا خیلی داغونن، این راز بقای نشنال ژیوگرافیک و که نحوه شکار . کشتن حیونا رو نشون نی داد و موقع غذا پخش کردن: شیر دندونش تو گرئن گاو! خون تو هوا! بعد 3 بعدی نشون می ده که چجوری گلو پاره شده !!!! تازه !!!!!!!!!!!!!!! خودشون با کمال اشتیاق حین خوردن غذا داشتن فیلم می دیدن !!!
    خیلی جالب بود. . کلی خندیدم.

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    در ضمن حتما خودتون پیک آپ کنین چون ای بیست من رو نگه داشت و بعد از چسبوندن ویزا به آژانسیه که رفته بود پیکاپ کنه پس داد. اونم نمی دونست چیه داشت می انداخت دور و شانس آوردم که اون مسافر ی که آژانسیه پاسمو بهش داده بود که ببره تهران پشتش شماره تلفن نوشته بود و دور ننداخته بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    کلا آزانس ها قابل اعتماد نیستند درک نمی کنن که بابا این مدارک واسه ما مهمه. واسه پیک آپ یا باید کسی باشه که خودش میره مصاحبه و البته مسئولیت پذیر باشه یا اینکه ادم خودش بره واسه پیک آپ.
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)