صفحه 53 از 74 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

دوستان در جهت اطلاع رسانی برای همایش ورودی های فال 2013 امریکا این هفته در پارک لاله تهران جمعه صبح ساعت 10 که به پیشنهاد دوستانی که باکو مصاحبه شده بودن برگزار میشه خواستم بگم که علاقه مندان یه سری به فروم زیر بزنن.

http://www.applyabroad.org/forum/sho...50#post1245350
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعاتی برای مسافرت به باکو - آذربایجان برای گرفتن ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza_828 نمایش پست ها
    دیدم بچه ها دارن در مورد کیفیت پرواز حرف می زنن

من با آزال رفتم => 100% پشیمان :
    1- غذا = آشغال (یک برگ کالباس، یک تیکه پنیر و ... ) مثلا ناهار بود!
    2- هواپیما معمولی 100 رحمت به ایران ایر
    3- مهماندارها تعطیل یارو فرق تی با کافی رو نمی فهمید !!!!
    4- بابا اینا خیلی داغونن، این راز بقای نشنال ژیوگرافیک و که نحوه شکار . کشتن حیونا رو نشون نی داد و موقع غذا پخش کردن: شیر دندونش تو گرئن گاو! خون تو هوا! بعد 3 بعدی نشون می ده که چجوری گلو پاره شده !!!! تازه !!!!!!!!!!!!!!! خودشون با کمال اشتیاق حین خوردن غذا داشتن فیلم می دیدن !!!
    )) برای ما هم همین فیلم جذابو پخش کردن. برخورد مهماندارها هم خیلی بده. یعنی رسما یه آذری کنارتون نشسته باشه به اون لبخند میزنن بعد روشونو برمیگردونن بهتون همچین بد نگاه میکنن انگاری کسی رو کشتی )) البته موقع رفت برا من اینطور بود. برگشتمون بهتر بودن.ولی به قول سارا واقعا چاره ای نیست دوست عزیز. با توجه به وقتای سفارت و ... بهترین گزینه هست. ولی اگه توریستی بخوام برم جایی مشخصا پامو نمیذارم تو هواپیماییشون. نه بخاطر امکاناتش بلکه برخورد غیر حرفه ایشون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو - آذربایجان (بلیت، هتل و غیره)

سلام دوستان
    لطف میکنید مسافرت به باکو (نحوه رفت به اردبیل، مرز و باکو) چطوریه و هزینه چقدره؟

Junior Member

بچه ها من ويزام اومد، كى ميره برا پيك اپ مزاحمش شم؟

Junior Member behzad4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. Clemson University

سلام کسی هست که 5شنبه 18 جولای به بعد کسی هست بخواد بره واسه پیکاپ مزاحم شیم؟

Junior Member

سلام دوستانی که این 5 شنبه و جمعه دارن میرن خیلی ممنون میشم که پیام به من بدن برای پیک آپ ویزا.با تشکر.کتایون

Member mahdyee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Earthquake Engineering, Clemson University

نقل قول نوشته اصلی توسط abdolahmad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطف میکنید مسافرت به باکو (نحوه رفت به اردبیل، مرز و باکو) چطوریه و هزینه چقدره؟
    https://www.dropbox.com/sh/o7o080wvir6ooov/_9WZ62xYkD
    اگه غربت قشنگه واسه خودش قشنگه

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

سلام من 11 جولای وقت سفارت داشتم می خواستم اطلاعاتمو در اختیار کسانی که ممکنه نیاز داشته باشن بذارم.
    من تنها رفتم وبا اتوبوس رفتم. با اتوبوس بد نبود ولی علافیش زیاد بود ما 12 ساعت در مرز آستارا معطل شدیم که از مرز رد شیم یعنی شب قبل این که فرداش سفارت داشتم تازه ساعت 1 رسیدم هتل. شما حدود ساعت 6 میرسین به مرز و حدود ساعت 2 به بعد از مرز ترخیص میشین . پیشنهاد من اینه که تا ساعت 9 از شنا در ساحل آستارا لذت ببرید. همون جایی که اتوبوسا شما رو پیاده می کنند ته خیابون یه پارک ساحلی برای شنا و ورزش های ساحلی داره که ساعت 6 صبح هم خیلیا اونجان. بعد برین یه عملت با چای از قهوه خونه ژیلا بزنین به رگ که میشه 6 هزار تومان (از آذری ها 2 یا 3 برابر میگیره، دستش درد نکنه باید 10 برابر بگیره). بعد میرین تو گمرگ. عوارض میشه 15500 تومان. اگه با اتوبوس اومدین که نباید از مرز (پل آستارا) رد شین اگه با ماشین رفتین که میرین قسمت آذریو ورودی میزنین. من تا پرچم آذری رو دیدم چون دفعه اولم بود از مرز می خواستم رد شم رم کردم و رفتم و ورودیمو زدم و از مرز خارج شدم بعدا که فهمیدم چه حماقتی کردم با هزار تا بد بختی اومدم رو پل منتظر تا اتوبوس بیاد. از کسایی که بدون اتوبوس میرن نفری 5 مانات رشوه میگیرن. به من گفت به عنوان خوش آمد گویی 5 مانات بده منم گفتم تخفیف بده گفت از ته دلت چقدر راضی بدی گفتم هیچی به هر حال آخرش 2 مانات گذاشتم کف دستش ( سگ خورد!) به نظرم کلکل نکنین همون 5 ماناتو بدین بره. لب مرز یه free shop داره میتونین از اونجا خرید کنین که قیمتاش کمتره نسبت به باکو. من چون تنها بودم بهم زور داشت شبی 50 مانات بدم به همین دلیل یه اتاق دو تخته تو خیابون Bilajari از یه هتل آپارتمان کرایه کردم شبی 20 مانات ولی اگه چونه بزنین شبی 15 مانات هم میتونین بگیرین . خوب بود راضی بودم. اگه از سفارت دورین تاکسی بگیرین واسه سفارت. من 7 مانات دادم و 30 دقیقه تو راه بودم. واسه تفریح حتما از ichehrishahr دیدن کنید. تو اون میتونین از maiden tower و shirvanshah's palace و بسیاری از مناطق دیدنی که در این منطقه وجود داره دیدن کنید. ichehrishahr در نزدیکی ساحل اصلی باکو قرار داره که میتونین با اتوبوس های خط 65 یا 88 به اونجا برین. تو یه نقشه مترو هم منظور از ایستگاه ساحل همین جاس. اگه بعد از ichehrishahr در امتداد ساحل جلوتر برین به فونیکولار میرسین مجانی با واگن به بالا میرین و از زیبایی های اونجا لذت میبرین حتما به هنگام غروب از اون جا دیدن کنید. روبروی ichehrishahr تعدادی قایق تفریحی هست حتما برید و از یک سفر 30 دقیقه ای استفاده کنید (2 مانات که واقعا می ارزه) به هنگام عصر و یا غروب برید. اگه از همون میدون ساحل بپرسید میتونن اتوبوس های ساحل shirkhof رو به شما نشون بدن. با این اتوبوس ها شما به ساحل shirkhof میتونین برین که هر ساحل ورودی متفاوتی فکر کنم داشته باشه. من به Aqua Park رفتم که علاوه بر ساحل 3 تا سرسره هم داشت (بد نبود) ورودی 10 مانات دادم از صبخ رفتم تا شب. میتونین یه حموم آفتاب حسابی بگیرین اونجا. خوردنی و نوشیدنی حتما بیرون به اندازه کافی با خودتون ببرین که قیمتا اونجا 5 برابر بود. از ساعت 8 شب تا صبح هم اون جا د ی س ک و داره که ورودیش 20 تا 25 تاس و فکر کنم خیلی باحال باشه (من نموندم- اکثرا همه ساحلاش چنین بساطی رو دارن). از مغازه ها خرید کنین که دکه ها گرون ترن. کباب tikeو basterma رو از دست ندین. قیمتو هنگام خرید چک کنین. برای pick up باید به خیابون nariman narimanov و میدونی که مجسمه nariman narimnov داره برین که نزدیکه خیابونه azadliqe و با متروی nariman narimanov که اون سر شهر خیلی فرق می کنه. به هنگام برگشتن اگه تنهایین با این که اتوبوس علافیه ولی باز یا اتوبوس بیاین که اگه تنها باشین راننده های آذری درسی بهتون میدن که تا عمر دارین یادتون نره. من سوار یه بنز شدم گفتم تا بیله سوار 10 تا گفت 15 بده دو نفر سوار کنم منم چون عجله داشتم گفتم باشه. وسط راه گفت بکنش 20 تا که تا مرز برسونمت گفتم باشه عجله دارم بدو. وسط راه نگه داشت میگم دیرمه میگه چای بخورم گلوم خشک شد بعد که میرم بالا سرش میبینم کباب میخوره. رسیدیم بیله سوار میگه خودم تاکسی می گیرم تا مرز که بری. من مانات نداشتم بهش 25 دلار دادم (نرخ تبدیل 0.78) دبه کرد نه 30 دلار اونجام چیزی جایی نبود که change کنم گفتم اوکی ولی تا مرز باید خودت برسونیم گفت باشه پول رو که گرفت خواست تا کسی بگیره که من دادو قال راه انداختم ترسید خودش رسوندم ( دو نکته: 1- همیشه مانات همراه داشته باشین 2- اگه اونجا کسی سرتون داد زدشما بلندتر داد بزنین خفه میشن3- پول رو به هنگام پیاده شدن بدید و ساک رو تو صندوق نذارین که گرو کشی می کنن) بعدش تا مرز با سرعت 30-40 تا اومد و منو 6.30 رسوند که مرز 6 بسته شده بود و وقتی دید مرز بستس ومن نرسیدم یه خوشحالی میکرد که انگار قهرمان المپیک شده مر تیکه عقده ای. دیگه به ناچار یه ساعتی نشستم با سربازای آذری لب مرز تخمه شکستیموکلاس انگلیسی واسشون گذاشته بودم. بعدشم همون جا یه تخت از مسافرخونه لب مرز کرایه کردم شبی 5 مانات تا صبح شه. به هنگام ورود به ایران اگه بگین رفتم سفارت آمریکا میبرنتون دفتر وزارت اطلاعات وباید به پاره ای از سوالات پاسخ بدین. من اول گفتم رفته بودم تفریح بعدش یادم افتاد ماه رمضونه و الانه که شلاقو بیارن گفتم سفارت که خراب ترش کردم. شما بگین رفته بودم کار داشتم سر بزنم به دوستم هرچیزی غیر از سفارت. خلاصه این که باکو شهر زیبایی است با مردمی بسیار ... که فقط 3 چیز رو می فهمند :1- پول 2- آ+ب+ج+و 3- سانفرانسیسکو. (این تنها حرفه من نبود بلکه تمام ایرانی هایی که چند سال اون جا بودن و اتفاقی باهاشون برخورد داشتم اینو تصدیق می کردن)
    خوش باشین

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

یه چیز یادم رفت. نمی دونم چرا بعضی ها اصرار دارند اطلاعات غلطشونو به بقیه القا کنند:1- تا مقیم آذربایجان نباشی نمی تونی سیم کارت بگیری 2- اگه زیر 15 روز باشی نمی تونی سیم کارت بگیری 3- حتی آذی های اون جا می گفتن نمیتونی سیم کارت بخری وممنوع. اگه به هر دلیل سیم کارت لازم داشتین تو خیابون پر تابلوهای azercell هست من رفتم و یه سیم کارت با 5 مانات شارژ اولیه گرفتم 7 مانات. شاید با 5 مانات هم گیرتون بیاد. ولی اینم بگم که مثه پلنگ کنتر میندازه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya.jiji نمایش پست ها
    یه چیز یادم رفت. نمی دونم چرا بعضی ها اصرار دارند اطلاعات غلطشونو به بقیه القا کنند:1- تا مقیم آذربایجان نباشی نمی تونی سیم کارت بگیری 2- اگه زیر 15 روز باشی نمی تونی سیم کارت بگیری 3- حتی آذی های اون جا می گفتن نمیتونی سیم کارت بخری وممنوع. اگه به هر دلیل سیم کارت لازم داشتین تو خیابون پر تابلوهای azercell هست من رفتم و یه سیم کارت با 5 مانات شارژ اولیه گرفتم 7 مانات. شاید با 5 مانات هم گیرتون بیاد. ولی اینم بگم که مثه پلنگ کنتر میندازه.
    خیلی ممنون پویا جان، بابت سفرنامه ات بسیار کامل بود. فقط یه مورد در رابطه با سیم کارت. اگه برای تماس گرفتن با خارج از باکو می خواید استفاده کنین می تونین از برنامه voipconnect استفاده کنین که با بستر اینترنت می تونین با شماره های تلفن تماس بگیرید. البته قبلش باید 10 یورو شارژش کنین اما هر دقیقه با ایران میشه 2 سنت ... یعنی 90 تومن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)