صفحه 57 از 74 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو - آذربایجان (بلیت، هتل و غیره)

دوستان سلام. من و همسرم روز 22 آگوست در باکو وقت مصاحبه داشتیم. همه چیز عالی بود و اصلا نگران نباشید.
    قبل از اون باید از اطلاعات بسیار کامل و جامعی که آقای sif در تاریخ آگوست نوشتند تشکر کنم و از اونجاییکه خودم از این اطلاعات بسیار استفاده کردم لازم دونستم تا چند تجربه کوچک که در این سفر به دست آوردم را اینجا به اشتراک بگذارم تا بقیه دوستان هم بتونند استفاده کنند:
    1. آقا نجف (راننده اهل آذربایجان که فارسی بلد است) بسیار انسان شریفی است. حتما از قبل با ایشان تماس بگیرید تا در آستارای آذربایجان منتظر شما باشد و شما را به باکو ببرد. شماره موبایلش در متنی که آقای Sif نوشتند هست.

2. هتل آوند: ما از قبل به این هتل ایمیل زدیم و رزرو کردیم و آنها هم reservation را برای ما ارسال کردند. ولی وقتی به هتل رسیدیم، با اینکه خودشون می دونستند که ما رزرو کردیم گفتند در حال حاضر این هتل جا ندارد و ما را به هتل دوم خودشان (هتل کنسول) بردند. این هتل 35 دقیقه تا سفارت آمریکا فاصله داشت و وقتی ما گفتیم که تنها دلیل ما برای رزرو هتل آوند نزدیکی آن به سفارت بود گفتند که صبح یک ماشین می فرستند تا ما را به سفارت ببرد و این کار را نیز کردند. هتل کنسول هم بد نبود. در حد هتل سه ستاره خوب بود ولی به شما پیشنهاد می کنم که اصلا قبول نکنید که به هتل کنسول بروید و حتما موقع رزرو کردن به ایشان این موضوع را گوشزد کنید تا اگر واقعا جا دارند هتل را برای شما رزرو کنند. و باز هم پیشنهاد می کنم که یکی دو روز قبل از رفتن حتما مجددا ایمیل بزنید و با آنها چک کنید که جا داشته باشند.

3. اگر قصد سفر زمینی از مرز آستارا را دارید به هیچ عنوان اتوبوسهایی که یکسره از تهران به باکو می روند را انتخاب نکنید و با اتوبوسهای تهران-آستارا تا آستارا بروید و پس از عبور از مرز خیلی راحت تا باکو بروید. در این حالت تنها یک ساعت پرداخت عوارض و عبور از مرز طول خواهد کشید در حالیکه اگر با اتوبوس باشید چندین ساعت معطل خواهید شد. یکی از اتوبوسهایی که همزمان با ما به لب مرز رسیده بود از 8:30 صبح تا 5 بعدازظهر طول کشید که از مرز رد شود.

در هر صورت سفر بسیار خوب و راحتی بود و امیدوارم که همگی موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    General Linguistics- Tehran University

نقل قول نوشته اصلی توسط soodabehnavade نمایش پست ها
    دوستان سلام. من و همسرم روز 22 آگوست در باکو وقت مصاحبه داشتیم. همه چیز عالی بود و اصلا نگران نباشید.
    قبل از اون باید از اطلاعات بسیار کامل و جامعی که آقای sif در تاریخ آگوست نوشتند تشکر کنم و از اونجاییکه خودم از این اطلاعات بسیار استفاده کردم لازم دونستم تا چند تجربه کوچک که در این سفر به دست آوردم را اینجا به اشتراک بگذارم تا بقیه دوستان هم بتونند استفاده کنند:
    1. آقا نجف (راننده اهل آذربایجان که فارسی بلد است) بسیار انسان شریفی است. حتما از قبل با ایشان تماس بگیرید تا در آستارای آذربایجان منتظر شما باشد و شما را به باکو ببرد. شماره موبایلش در متنی که آقای Sif نوشتند هست.

2. هتل آوند: ما از قبل به این هتل ایمیل زدیم و رزرو کردیم و آنها هم reservation را برای ما ارسال کردند. ولی وقتی به هتل رسیدیم، با اینکه خودشون می دونستند که ما رزرو کردیم گفتند در حال حاضر این هتل جا ندارد و ما را به هتل دوم خودشان (هتل کنسول) بردند. این هتل 35 دقیقه تا سفارت آمریکا فاصله داشت و وقتی ما گفتیم که تنها دلیل ما برای رزرو هتل آوند نزدیکی آن به سفارت بود گفتند که صبح یک ماشین می فرستند تا ما را به سفارت ببرد و این کار را نیز کردند. هتل کنسول هم بد نبود. در حد هتل سه ستاره خوب بود ولی به شما پیشنهاد می کنم که اصلا قبول نکنید که به هتل کنسول بروید و حتما موقع رزرو کردن به ایشان این موضوع را گوشزد کنید تا اگر واقعا جا دارند هتل را برای شما رزرو کنند. و باز هم پیشنهاد می کنم که یکی دو روز قبل از رفتن حتما مجددا ایمیل بزنید و با آنها چک کنید که جا داشته باشند.

3. اگر قصد سفر زمینی از مرز آستارا را دارید به هیچ عنوان اتوبوسهایی که یکسره از تهران به باکو می روند را انتخاب نکنید و با اتوبوسهای تهران-آستارا تا آستارا بروید و پس از عبور از مرز خیلی راحت تا باکو بروید. در این حالت تنها یک ساعت پرداخت عوارض و عبور از مرز طول خواهد کشید در حالیکه اگر با اتوبوس باشید چندین ساعت معطل خواهید شد. یکی از اتوبوسهایی که همزمان با ما به لب مرز رسیده بود از 8:30 صبح تا 5 بعدازظهر طول کشید که از مرز رد شود.

در هر صورت سفر بسیار خوب و راحتی بود و امیدوارم که همگی موفق باشید.
    خواهش ميكنم سودابه خانم، ما اينجا جمع شديم كه بهم كمك كنيم.
    ميتونم بپرسم آيا شما هم كليرنس خورديد يا نه؟ ويزاتون توريستي بود؟
    راستي من خانم هستم !

نقل قول نوشته اصلی توسط A.Sh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای کانادا ویزا دارم و مجبورم پروازمو از آذربایجان (باکو) به کانادا انجام بدم. با ویزای کانادا و بلیط هواپیما از باکو، نیاز به گرفتن ویزای آذربایجان هست؟
    اگر بله:
    1- اصلا به من با بلیط هواپیما و ویزای کانادا ویزا میدن؟
    2- ویزای فوری چند روز زمان میبره و چندتومن درمیاد؟
    چون عجله دارم برای خرید بلیط ممنون میشم در اولین فرصت پاسخ بدید و اگه کسی پاسخ دقیق رو نمیدونه، از کجا میتونم این سوالاتمو بپرسم؟
    اگر قصد ندارین از منطقه ترانزیت خارج بشین احتیاجی به ویزا ندارین.
    1. پول بدین ویزا میدن!
    2. ویزای فوری 1 تا 3 روز زمان میبره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sif نمایش پست ها
    خواهش ميكنم سودابه خانم، ما اينجا جمع شديم كه بهم كمك كنيم.
    ميتونم بپرسم آيا شما هم كليرنس خورديد يا نه؟ ويزاتون توريستي بود؟
    راستي من خانم هستم !
    من واقعا شرمنده ام. نمیدونم چرا فکر کردم که شما آقا هستین ببخشید.
    بله، 13 روز پس از مصاحبه بهم ایمیل زدند که پروسه تکمیل شده و می تونین بیاین ویزاتون رو بگیرین. ویزای همسرم هم 4 هفته بعد از مصاحبه اومد. ویزای من J1 و ویزای همسرم J2 بود.
    شما برای Pick up ویزا چی کار کردین؟ پیشنهادی دارین؟

مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    General Linguistics- Tehran University

نقل قول نوشته اصلی توسط soodabehnavade نمایش پست ها
    من واقعا شرمنده ام. نمیدونم چرا فکر کردم که شما آقا هستین ببخشید.
    بله، 13 روز پس از مصاحبه بهم ایمیل زدند که پروسه تکمیل شده و می تونین بیاین ویزاتون رو بگیرین. ویزای همسرم هم 4 هفته بعد از مصاحبه اومد. ویزای من J1 و ویزای همسرم J2 بود.
    شما برای Pick up ویزا چی کار کردین؟ پیشنهادی دارین؟

مرسی
    سودابه خانم، ویزای من و پسرم هم هفته پیش اومد ولی مال همسرم هنوز نیومده. منتظریم ویزای ایشون هم بیاد، تا پیک آپ کنیم.
    شما چی؟ محدودیت زمانی دارید برای پیک آپ؟

با سلام

من می خواستم بدونم کسی از دوستان طی دو هفته آینده میره باکو ؟ ویزای من اومده کسی اگه می خواد بره واسه پیک آپ لطف کنه اطلاع بده. یا اگه آژانس مطمئنی رو میشناسید ممنون میشم اگه به من هم اطلاع بدید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

ممنون از توضیحات کاملتون چند سوال دارم. ازتون
    1- من آذری نمیدونم و هفته بعد مصاحبه دارم، کجا ممکنه به مشکل بخورم
    2- منظورتون از آفر چیه
    3-از چه طریق هتل گرفتین ایمیل زدید واسه رزرو یا از سایت booking?
    4- با تور برم هتل کنسول بهتره یا برم این هتل
    5- با پرواز چه روزهایی برم بهتره؟ 2شنبه به 5 شنبه یا با آزال؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

پیش فرض پاسخ : باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط elham1296 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون چند سوال دارم. ازتون
    1- من آذری نمیدونم و هفته بعد مصاحبه دارم، کجا ممکنه به مشکل بخورم
    2- منظورتون از آفر چیه
    3-از چه طریق هتل گرفتین ایمیل زدید واسه رزرو یا از سایت booking?
    4- با تور برم هتل کنسول بهتره یا برم این هتل
    5- با پرواز چه روزهایی برم بهتره؟ 2شنبه به 5 شنبه یا با آزال؟
    خواهش میکنم
    1. ببینید مسئله اینه که شما وقتی میرسین تو فرودگاه چند تا راننده تاکسی هستن که اونجا وایسادنو شروع می کنن باهاتون ترکی صحبت کردن و شما عملا یک کلمه هم نمی فهمین اگر هم کسی رو نداشته باشید که بیاد دنبالتون یا دیر بیاد اون شخص اینا خیلی راحت سرتونو شیره می مالن و 30 منات پیاده تون می کنن که ببرنتون هتلتون من که رسیدم فرودگاه تاکسی هتل هنوز نرسیده بود شاید شما توانا تر از من باشید اما اگر همراه من نبود که به آذری با افسر پلیسی که اونجا بود صحبت کنه و زنگ بزنه هتل من با همون 30 منات میومدم که خوب خیلی زیاده (هر منات 1 یوروه دیگه)، یا وقتی تو شهر میچرخین اگر بخواین چیزی بخرین شما بگو یه بطری آب باید آذری بلد باشین وگرنه به مشکل می خورین و مجبور می شین چند برابر چیزی که باید پول بدید، غذا رو در نظر بگیرین شما ناهار که بالاخره می خواین بخورین، اگر بخواین یه سر برین مک دونالد و این رستورانای معروف (که من توصیه می کنم چون قیمتشون مثل تهرانه و بعضا ارزون تر) بخواین چیزی سفارش بدید عمرا بتونید گرچه این بازم به اولویت بندی خودتون بستگی داره
    2. Offer letter دانشگاه یا همون admission letter
    3. ایمیل زدم
    4. من هتل کنسول رو دیدم البته بیرونشو و به نظرم آوند خیلی بهتره، یه چیز دیگه هم اینکه کنسول دوره از سفارت خیلی هم دوره و باید با تاکسی برین که دوباره باید هزینه کنین در صورتی که آوند حداقل اتاقی که به من دادن هم کیفیت خوبی داره هم عملا چسب سفارته
    5. من با آزال رفتم 4 شنبه ظهر رفتم و جمعه شب برگشتم، و به نظرم هر کی میگه آزال بده یا تا حالا با هواپیماهای ایران نرفته یا اینکه فکر می کنه چون هواپیمایی خارجیه باید در حد KLM باشه، یه هواپیمای کوچیک دو ردیفه است که تو هر ردیف دو تا صندلیه، همه هواپیماهاشونم نو هستن چون کلا 10 ساله تاسیس شده تر تمیز و راحته، من توصیه می کنم اگر نمی خواین خیلی تو آذربایجان بمونین بهتره با آزال برین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو (بلیت، هتل و غیره)

من در تاریخ 7 نوامبر در باکو برای مصاحبه ویزا نوبت داشتم
    در مورد سفر محل مصاحبه ویزا (باکو):
    همانطور که دوستم فاطمه هم گفتند، مردم باکو آذری زبان هستند و در باکو به ندرت کسی را می تونیم پیدا کنیم که انگلیسی بدونه، من آذری نمی دونستم ولی بر خلاف پیش فرض ذهنی ام و این که دوستان گفته بودند کسانی که آذری نمی دونند برای سفر به مشکل ممکنه بر بخورند، با این که آذری نمی دونستم به هیچ مشکلی بر نخوردم. و بسیار سفر خوبی داشتم و خیلی به من و دوستم در این سفر خوش گذشت. ما دوشنبه 4 نوامبر با پرواز ایران ایر به باکو رفتیم. قبل از شروع سفر از طریق ایمیل از هتل آوند یک اتاق رزرو کردیم (آدرس سایت هتل آوند: http://en.avandhotel.az/ ) با استفاده از سایت هتل هم میتونید اتاق رزرو کنید. رزرو هتل از طریق خود هتل برای ما 12 دلار کمتر از گرفتن هتل از طریق سایت booking.com شد. همینطور غیر از رزرو هتل، با خانم الهه (کارمند هتل که انگلیسی میدونه) برای ترانسفر از فرودگاه هماهنگ کردیم. هتل ترانسفر از فرودگاه رایگان داره و وقتی رسیدیم یه 10 دقیقه ای طول کشید که راننده هتل رو پیدا کنیم. راننده کاغذی که اسم ما رو روش نوشته بود را دستش گرفته بود. یک پسر جوان کوتاه قد و بسیار خوش برخورد بود.
    هتل آوند جای بسیار خوبی در شهر واقع شده و به اکثر نقاط دیدنی شهر نزدیکه از کوچه هتل به سمت چپ که حرکت کنیم تا به خیابان Azadliq برسیم، اگر کمی به سمت راست خیابان بریم به سفارت آمریکا میرسیم، و اگر به سمت چپ خیابان Azadliq حدود نیم ساعت پیاده روی کنیم به دریا میرسیم. در ساحل دریا رو هم اگه به سمت راست ادامه بدیم، به جایی میرسیم که کشتی های تفریحی برای گشتن در دریا هست (نیم ساعت 3 منات)، اگه باز هم در این جهت ادامه بدیم به شهر قدیم میرسیم اگه بیشتر ادامه بدیم به اون تپه ای میرسیم که به صورت مجانی با اتوبوس میشه تپه را بالا بریم و دیدنی های بالای اونو ببینیم. خلاصه دیدنی های شهر خیلی هاش به ما نزدیکه ختی خیابان نظامی (میدان فواره و خیابان قشنگ نظامی) و خیابان نریمانی (برای pick up ویزا)، به ما نزدیکه. اگه موبایلتون gps دارین که راحت میشه پیدا کنین و هیچ نیازی به آدرس پرسی نیست. اینترنت هتل سرعت خوبی داره و خیلی راحت می تونید با گوگل ارس هرجا رو خواستین پیدا کنین. ما تقریبا آدرسی از کسی نپرسیدیم (جز 2 بار).
    مردم آذربایجان بسیار بسیار خوش برخورد با مسافران بودند. مثلا واسه سوار کشتی شدن که دیدن منظور ما رو نمیفهمند، 10 نفر رو انجا جمع کردند که بالاخره یکی تونست منظور ما رو بفهمه. یا مثلا آدرس قصر شیروانشاه که خیلی پر پیچ و خم داخل شهر قدیم بود و ما از 2 نفر آدرس پرسیدیم و اونا دیدند نمی تونند منظورشونو به ما بفهمونن، خودشون دنبال ما تا مقصد اومدند. هر کاری میکردند که کمکت کنند. بگردند کسی را پیدا کنند انگلیسی بلد باشه یا یه جوری کارتو راه بندازند. البته زبان پانتومیم هم خیلی به کار ما اومد در کل سفر فوق العاده خوبی بود.
    کارمندهای هتل هم بسیار خوش برخورد بودند همشون.
    یک بار هم مجبور شدیم عکس هایی که از یک ساختمون دولتی گرفته بودیم را پاک کنیم.

در مورد مصاحبه:
    من ساعت 9 صبح مصاحبه داشتم، ساعت 8:40 از هتل خارج شدم. اونجا تعدادی ایستاده بودند یک سری ایرانی بودند که واسه دیدن بچه ها میرفتند یکی دو دانشجوی دیگه هم بودند. خیلی نوبت مطرح نبود. زودتر بری، زودتر وارد سفارت میشی ولی تضمینی نیست که زودتر مصاحبه بشی
    خیلیا زودتر من اومده بودند ولی 2 یا 3 نفر که رفتند داخل، نگهبان ازم پرسید خیلی وقته منتظری، گفتم آره، گفت برو داخل؛ زود رفتم داخل سفارت ولی مصاحبم زود انجام نشد. وارد سفارت که میشی یه کم جلو بری باید بری دست راستت و از پله بری بالا، سمت چپ دری هست که اگه بسته باشه زنگ میزنی باز میکنند. داخل یک سری صندلی انتظار هست و 3 بادجه کنار هم. در اولین بادجه مدارکمو تحویل دادم و نشستم تا صدام کنند. بادجه دوم و سوم مال مصاحبه بود. اول اثر انگشت میگرفتند و بعد مصاحبه. روز مصاحبه ماه هر کسی به بادجه 3 فرا خوانده میشد. با یکی 2 سوال ساده کارش راه می افتاد و بهش می گفتند شنبه بیا ویزاتو بگیر. مصاحبه در بادجه 3 به عهده یک خانم خوش اخلاق بود (تا من اونجا بودم ندیدم هیچ ایرانی به بادجه 3 بره)، بادجه 2 ولی کسانی که می رفتند با سوال جواب زیاد مواجه می شدند. من ندیدم کسی ریجکت بشه از این بادجه و ندیدم هم که کسی از این بادجه درجا بگیره. مصاحبه در بادجه 2 به عهده یک آقای سفیدپوست خیلی کنجکاو بود
    من به بادجه 2 فرا خوانده شدم با همین آقا مصاحبه داشتم سوالاتی که پرسید:

1. واسه چی میخوای بری اونجا؟
    2. میخوای بمونی یا برگردی؟
    3. استاد ایرانت (job offer ام از اون بود)، اسمش چیه؟ اسپل کن اسمشو. آدرس ایمیلشو بده.
    4. چطور دانشگاه رو پیدا کردی. آیا استاد ایرانت استاد آمریکاتو میشناسه.
    5. چرا به این پروژه علاقمند شدی (پروژه من به افراد نابینا در حل مشکلات امنیتی وب کمک میکنه). گفت آیا تو فامیلتون کور هست کسی؟ آیا دوست نابینا داری؟
    6. عنوان پروژه ات چیه. آیا آمریکا میخوای کار امنیتی کنی
    7. خانوادت کی هستن کجا زندگی می کنند
    8. راجع به جزیات کار برادرم پرسید

در آخر گفت نیاز به checking داره و several months طول میکشه. بعد گفت تاریخ I20 چندمه گفتم 6 ژانویه. گفت ما زود پروندتو واسه بررسی میفرستیم به احتمال زیاد به موقع به دستت میرسه ولی من قولی نمیدم.

ساعت 11:50 برگشتم هتل. اتاق را تحویل دادیم. وسایلمونو گذاشتیم داخل هتل، یک pick up ویزا واسه دو تا از دوستان انجام دادیم بعدشم تا ساعت 5 عصر در شهر گردش کردیم. 15 مناتمونو نگه داشتیم (واسه رفتن به فرودگاه) بقیه اشو صرافی نزدیک هتل دلار کردیم. رفتیم هتل و با همون پسر راننده هتل که اومده بودیم، رفتیم فرودگاه.

اگه کسی سوالی داره بپرسه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو (بلیت، هتل و غیره)

سلام... خیلی مرسی برای توضیحات کاملت... یه سوال کلی اینکه چقد شد هزینه کل سفرت؟ و اینکه اینطور که من فهمیدم دوشنبه رفتین پنجشنبه برگشتین درسته؟
    الان کلیر شدین؟ مالتی گرفتین یا سینگل؟
    در مورد اون سوالی که میمونید آمریکا یا برمی گردید چی گفتین؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)