صفحه 62 از 74 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط d_ak نمایش پست ها
    دوستان یه سوال داشتم در خصوص رزرو هتل آوند
    1-اینکه برای رزروش باید هزینه پرداخت و چقدر و به چه صورت؟
    2-من وقت سفارتم برای حدود یک ماه دیگه است اما امیدوارم زودتر وقت خالی بشه تا بتونم بندازمش جلو. اما از اونجایی که برای همراهم باید نامه هتل به سفارت آذربایجان بدم، میخواستم بدونم برای رزرو این هتل چقدر زودتر باید اقدام کرد؟ و اینکه میشه اگه من به فرض رزرو از الان برای یک ماه دیگه بگیرم بعدا بندازمش جلو؟
    3-چه اطلاعاتی باید بری هتل بفرستیم تا اون نامه برای سفارت آذربایجان بدن؟
    ۱- هزینه نمی خواهد از booking.com. خودش در سایت می گوید که همان جا دستی پرداخت می کنید و حتی برای کنسل کردن هم پول نمی خواهد. فقط در آخرین مرحله از شما شماره و مشخصات کردیت کارت البته بدون پسورد می خواهد که شارژ هم نمی شود. من یک شماره الکی سرچ کردم زدم و قبول کرد.
    ۲- بچه ها می گویند آنقدر مهمان ندارد که پر شود ولی میتوانید برای اطمینان همین سوالات را با ایمیل از خودشان بپرسید.
    ۳- هیچی فقط اسم و فامیل ایمیل و اتاق چند نفره و از کی تا کی می خواهید ، مرحله آخر هم کردیت کارت که گفتم. بعد هم صفحه کانفرم را هم تمیز می ده ایمیل هم می کنه. سفارت هم قبول می کنه. تامام (به قول آذری ها)
    ویرایش توسط polarstar29 : April 23rd, 2014 در ساعت 08:58 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام. من دیروز مصاحبه داشتم باکو. اینجا یکم از سفر مینویسم:
    خیلی از نکات رو بچه ها گفتن. من و دوستم چهارشنبه با آزال رفتیم، جمعه 12.5 شب هم برگشتیم. ینی کلا یک شب هتل بودیم. رفتیم آوند که خوب بود. من دلار داشتم با همون پرداخت کردم بقیه شو مانات داد. کلا الهه خانوم خیلی مهربون و دوست داشتنی هست. هتل آوند هم خوبه چون به همه جا نزدیکه. ما فونیکولار، شهر قدیم، قلعه دختر، میدان فواره ها و خیابون نظامی رو رفتیم گشتیم. همه شم پیاده
    یه فروشگاه نزدیک هتل هست به اسم Grand Mart که یه کافی شاپ مانندی هم داره که میشه غذا خرید ازش. خود الهه خانوم به ما معرفی کرد.
    یه پاساژی انتهای خیابون آزادی هست (به سمت دریا) به اسم park bolivar. طبقه دومش فوت کورت داره. مکدونالد و کی اف سی و کلی غذا فروشی دیگه هست. ما اونجا تونستیم همبرگر حلال پیدا کنیم. بنظر میومد کلا غذای حلال کم گیر میاد اونجا. اینی که ما ازش همبرگر خریدیم، گارسون های خانومش حجاب داشتن، مام پرسیدیم غذای حلال دارین گفتن آره
    برای رفتن به سفارت هم، تو نقشه ای که از گوگل مپ گذاشتن، راه رو پیچونده :دی در واقع باید وقتی با تقاطع آزادی رسیدین، مستقیم برین بالا تا به سفارت برسین. شاید اونی که تو گوگل مپ هست درب پشتیش رو نشون میده، که الان داشتن اون قسمت رو تعمیر میکردن و راهی نداشت از اون قسمت.
    کلا سفر خوبی بود، امیدوارم ویزا هم به موقع و مالتیپل بیاد :دی

ممنون از اطلاعاتی که دادی
    چقدر پول با خودت بردی؟
    غذاها قیمت هاش چطوری بود؟
    شما ترکی هم بلد بودین؟یا اینکه با توکل به خدا رفتین؟:دی
    سفارت هم من خونده بودم از هتل بیایم بیرون دست راست بریم چند دقیقه پیاده بریم میرسیم!درسته ؟
    پروازتون خوب بود؟تاخیر نداشت؟
    پرواز آیا شلوغ بود یا خلوت؟:دی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehr96 نمایش پست ها
    سلام. من دیروز مصاحبه داشتم باکو. اینجا یکم از سفر مینویسم:
    خیلی از نکات رو بچه ها گفتن. من و دوستم چهارشنبه با آزال رفتیم، جمعه 12.5 شب هم برگشتیم. ینی کلا یک شب هتل بودیم. رفتیم آوند که خوب بود. من دلار داشتم با همون پرداخت کردم بقیه شو مانات داد. کلا الهه خانوم خیلی مهربون و دوست داشتنی هست. هتل آوند هم خوبه چون به همه جا نزدیکه. ما فونیکولار، شهر قدیم، قلعه دختر، میدان فواره ها و خیابون نظامی رو رفتیم گشتیم. همه شم پیاده
    یه فروشگاه نزدیک هتل هست به اسم Grand Mart که یه کافی شاپ مانندی هم داره که میشه غذا خرید ازش. خود الهه خانوم به ما معرفی کرد.
    یه پاساژی انتهای خیابون آزادی هست (به سمت دریا) به اسم park bolivar. طبقه دومش فوت کورت داره. مکدونالد و کی اف سی و کلی غذا فروشی دیگه هست. ما اونجا تونستیم همبرگر حلال پیدا کنیم. بنظر میومد کلا غذای حلال کم گیر میاد اونجا. اینی که ما ازش همبرگر خریدیم، گارسون های خانومش حجاب داشتن، مام پرسیدیم غذای حلال دارین گفتن آره
    برای رفتن به سفارت هم، تو نقشه ای که از گوگل مپ گذاشتن، راه رو پیچونده :دی در واقع باید وقتی با تقاطع آزادی رسیدین، مستقیم برین بالا تا به سفارت برسین. شاید اونی که تو گوگل مپ هست درب پشتیش رو نشون میده، که الان داشتن اون قسمت رو تعمیر میکردن و راهی نداشت از اون قسمت.
    کلا سفر خوبی بود، امیدوارم ویزا هم به موقع و مالتیپل بیاد :دی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    چقدر پول با خودت بردی؟
    سفارت هم من خونده بودم از هتل بیایم بیرون دست راست بریم چند دقیقه پیاده بریم میرسیم!درسته ؟
    قیمت غذا ها از 6 مانات تا 12 مانات متغیره! البته دونر ارزونتر از این حرفاس
    ترکی بلد باشین بهتره! ولی اگه بلد نبودین هم مشکلی نیست! بعضی ها میتونن انگلیسی صحبت کنن! بعضی ها هم در حد چند کلمه منظور رو میرسونن
    برای سفارت از هتل که میاین بیرون وقتی به خیابون آزادی رسیدید 50 متر بالاتر در سفارت رو توی همون خیابون آزادی میبینید!
    من با ایران ایر رفتم تاخیر نداشت کلا خیلی خوب بود! و حدودا 30 تا صندلی خالی تو پرواز بود

من فکر میکردم چهارشنبه ظهر با ازال رفتین و پنج شنبه برگشتین!
    پیک اپ هتل اوکی بود؟دیر نیمدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramradfar نمایش پست ها
    قیمت غذا ها
    از 6 مانات تا 12 مانات متغیره! البته دونر ارزونتر از این حرفاس
    ترکی بلد باشین بهتره! ولی اگه بلد نبودین هم مشکلی نیست! بعضی ها میتونن انگلیسی صحبت کنن! بعضی ها هم در حد چند کلمه منظور رو میرسونن
    برای سفارت از هتل که میاین بیرون وقتی به خیابون آزادی رسیدید 50 متر بالاتر در سفارت رو توی همون خیابون آزادی میبینید!
    من با ایران ایر رفتم تاخیر نداشت کلا خیلی خوب بود! و حدودا 30 تا صندلی خالی تو پرواز بود

Junior Member

volantis71: من با آزال رفتم و این دوستمون رو اونجا تو هتل دیدم که با ایران ایر پرواز داشتن
    من دلار بردم. یه چیزی حدود 110 دلار خرجم شد :دی که البته بخش عظیمش واسه هتل بود دیگه...
    غذای ارزونتر از 6 مانات هم میتونی گیر بیاری. مثلا شب آخر همبرگری که خوردم 2.5 منات شد. نکته ش اینه که هرچی بخوان بهت بدن پول میگیرن )))سس مثلا جدا حساب میشه :پی اما خب وعده های دیگه گرونتر شد غذامون. چون خیلی دقت نمیکردیم :دی مثلا یه غذایی که از grand mart خریدم، وزنی بود، من حواسم نبود، خانومه خیلی کشید، نصفشم اضافه اومد تهش :پی
    من ترکی بلد نیستم. کلا مشکلی نبود ولی. همه جا با نقشه رفتیم. با اینکه تابلو هاشون تو خیابون به تعداد کافی نیست و آدم یکم گیج میشه. اما میشه راه رو پیدا کرد. جوون هاشون انگلیسی بلدن و مهربونن. یکی دوبار کمک خواستیم با روی خوش کمک کردن.
    آره از هتل اومدی بیرون دست راست میری تا برسی به خیابون آزادی که شیب داره خیابونش یکم. بری بالایی، میرسی به سفارت. ما روزی که رسیدیم رفتیم پیداش کردیم
    آره خوب بود، تاخیر نداشت اما خیلی تکون میخورد :دی یکم حالمون بد شد اما اکی بود. و اینکه زمان پرواز کمتر از 1.5 ساعته. ما رفت 50 دقیقه ای و برگشت 1 ساعته رسیدیم...
    پرواز رفتمون شلوغ بود برگشت خیلییییی خلوت. برگشت فک کنم حدود 20 نفر بودیم!!
    در مورد تاکسی هتل هم، ما همین چمدونمون رو گرفتیم اومدیم بیرون، دیدیم رو یه کاغذی اسممون رو نوشته و چسبونده به یه میله :دی وایسادیم همون جا. آقا نعمت اومد، سلام کرد و گفت آوند. دیگه خلاصه بردمون. اصلا معطل نشدیم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط volantis71 نمایش پست ها
    چقدر پول با خودت بردی؟

Junior Member

اشتباه گفتم. از هتل اومدید بیرون دست چپ میرید تا برسید به آزادی. رو نقشه ای هم که گذاشتن همینه. اما آزادی رو رد نمیکنین. میرین بالایی
    volantis71: من با آزال رفتم و این دوستمون رو اونجا تو هتل دیدم که با ایران ایر پرواز داشتن
    من دلار بردم. یه چیزی حدود 110 دلار خرجم شد :دی که البته بخش عظیمش واسه هتل بود دیگه...
    غذای ارزونتر از 6 مانات هم میتونی گیر بیاری. مثلا شب آخر همبرگری که خوردم 2.5 منات شد. نکته ش اینه که هرچی بخوان بهت بدن پول میگیرن )))سس مثلا جدا حساب میشه :پی اما خب وعده های دیگه گرونتر شد غذامون. چون خیلی دقت نمیکردیم :دی مثلا یه غذایی که از grand mart خریدم، وزنی بود، من حواسم نبود، خانومه خیلی کشید، نصفشم اضافه اومد تهش :پی
    من ترکی بلد نیستم. کلا مشکلی نبود ولی. همه جا با نقشه رفتیم. با اینکه تابلو هاشون تو خیابون به تعداد کافی نیست و آدم یکم گیج میشه. اما میشه راه رو پیدا کرد. جوون هاشون انگلیسی بلدن و مهربونن. یکی دوبار کمک خواستیم با روی خوش کمک کردن.
    آره از هتل اومدی بیرون دست راست میری تا برسی به خیابون آزادی که شیب داره خیابونش یکم. بری بالایی، میرسی به سفارت. ما روزی که رسیدیم رفتیم پیداش کردیم
    آره خوب بود، تاخیر نداشت اما خیلی تکون میخورد :دی یکم حالمون بد شد اما اکی بود. و اینکه زمان پرواز کمتر از 1.5 ساعته. ما رفت 50 دقیقه ای و برگشت 1 ساعته رسیدیم...
    پرواز رفتمون شلوغ بود برگشت خیلییییی خلوت. برگشت فک کنم حدود 20 نفر بودیم!!
    در مورد تاکسی هتل هم، ما همین چمدونمون رو گرفتیم اومدیم بیرون، دیدیم رو یه کاغذی اسممون رو نوشته و چسبونده به یه میله :دی وایسادیم همون جا. آقا نعمت اومد، سلام کرد و گفت آوند. دیگه خلاصه بردمون. اصلا معطل نشدیم...

مرسی از توضیح کاملت
    لینک نقشه رو میتونی بذاری یا بگی تو کدوم تاپیکه پیداش کنم؟
    و سوال آخر اینکه هتلش یخچال داشت آیا؟(یه سوال خیلی مهمیه:دی)
    اشتباه گفتم. از هتل اومدید بیرون دست چپ میرید تا برسید به آزادی. رو نقشه ای هم که گذاشتن همینه. اما آزادی رو رد نمیکنین. میرین بالایی

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

با تشکر و امید به هرچه زودتر کلیر شدن دو دوست عزیز ramradfar & mehr96
    چند تا سوال داشتم.
    ۱- شما با دو پرواز متفاوت رفتید. پس به هتل از قبل خبر دادید کی می رسید تا دنبالتان بیایند؟ درسته؟
    ۲- ترجمه شناسنامه و کارت ملی نیاز نبود؟
    ۳- اینکه بعد از مصاحبه می گویند ۱۶ سوال برایمان با ایمیل می فرستند راجع به باکو هم هست یا بسته به مورد فرق داره؟
    ۴- برگشت به فرودگاه هم ۱۵ منات شد که دوستان قبلا گفتند بر عهده خودمان است؟
    ۵- چون نمی خواهم مدارک اضافی بیخود بدهم می پرسم. از اول کارنامه تافل جی آر ای- دانشنامه- کپی مقاله- SOP را ندهیم؟ فقط CV و Transcript را بدهیم؟
    ۶- حتما برای این سفر ارز مسافرتی گرفتید. آیا برای رفتن به آمریکا هم دوباره ارز مسافرتی می دهند؟ یا مثل اینکه باید بلیط رفت و برگشت باشه یا یک بار در ساله؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط polarstar29 نمایش پست ها
    با تشکر و امید به هرچه زودتر کلیر شدن دو دوست عزیز ramradfar & mehr96
    چند تا سوال داشتم.
    ۱- شما با دو پرواز متفاوت رفتید. پس به هتل از قبل خبر دادید کی می رسید تا دنبالتان بیایند؟ درسته؟
    ۲- ترجمه شناسنامه و کارت ملی نیاز نبود؟
    ۳- اینکه بعد از مصاحبه می گویند ۱۶ سوال برایمان با ایمیل می فرستند راجع به باکو هم هست یا بسته به مورد فرق داره؟
    ۴- برگشت به فرودگاه هم ۱۵ منات شد که دوستان قبلا گفتند بر عهده خودمان است؟
    ۵- چون نمی خواهم مدارک اضافی بیخود بدهم می پرسم. از اول کارنامه تافل جی آر ای- دانشنامه- کپی مقاله- SOP را ندهیم؟ فقط CV و Transcript را بدهیم؟
    ۶- حتما برای این سفر ارز مسافرتی گرفتید. آیا برای رفتن به آمریکا هم دوباره ارز مسافرتی می دهند؟ یا مثل اینکه باید بلیط رفت و برگشت باشه یا یک بار در ساله؟
    سلام. خیلی ممنون.
    1. من با ایران ایر رفتم. زمان پرواز رو هم به هتل آوند گفتم. توی فرودگاه هم نعمت (که خودش تو هتل کار میکنه) اسمم رو روی کاغذ نوشته بود و منتظرم بود.
    2. ترجمه شناسنامه و کارت ملی نیاز نبود. ولی اصل کارت ملی رو موقع ورود به سفارت گرفتن و یه شماره نوبت بهمون دادن. آخر سر هم کارت ملی رو پس دادن!
    3. توی سفارت یه فرم دو صفحه ای میدن که اسم خودتون، همسر، شغل و محل زندگی توی 15 سال گذسته، شماره همه پاسپورتهایی که تا حالا داشتید رو میپرسه! ولی خبر از 16 سوال نبود (16 سوال واسه آنکاراست)
    4. برگشت به فرودگاه به همراه دو نفر دیگه اومدم. همون آقا نعمت ما رو رسوند و ما نفری 5 منات (کلا 15) بهش دادیم و اونم تشکر کرد!
    5. علاوه بر مدارک اصلی، ریسرچ پلن، کپی تافل و جی ار ای و سی وی رو دادم و آفیسر نگه داشت. ریز نمراتم از دبیرستان تا ارشد دادم ولی فقط ارشد رو نگه داشت!
    6. من ارز مسافرتی گرفتم ... توی هر سال فقط یک بار ارز مسافرتی میدن!
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)