صفحه 69 از 74 نخستنخست ... 1959606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط hmhm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای pick up باید دوباره ویزا بگیریم؟؟؟من یک بار ویزای 30 روزه گرفتم. آیا این ویزا یک بار ورود است؟
    بله، یک بار ورود، روی ویزا قسمت number of entriesرا چک کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    سازه - دانشگاه صنعتی شریف

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام. من خیلی فوری رفتم باکو پیکاپ کردم. صبح یکشنبه پاسمو دادم آژانس با 60 یورو یکروزه ویزای آذربایجان رو گرفت. یکشنبه عصر ساعت 7.5 ویزامو گرفتم و مستقیم رفتم ترمینال غرب(آزادی) با اتوبوس 8.5 شب حرکت کردم رفتم اردبیل. ساعت 5 صبح دوشنبه میدون وحدت اردبیل پیاده شدم. همونجا خطی های مرز بیله سوار بودند و 4 تا مسافر میزدن راه میوفتادن. منم یک تاکسی سوار شدم که منو تا شهر گرمی برد و 7000 تومن هم کرایه گرفت و بعدم پیجوند گفت خوابم میاد نمیرم دیگه پیله سوار ولی منو برد دم خطی های گرمی-پیله سوار پیاده کرد گفت با اینا برو. از اونجا هم خطی شهر مرزی بیله سوار بود که منو تا مرز برد و 5000 تومن هم کرایه گرفت. خلاصه ساعت 7.5 صبح دوشنبه لب مرز بودم. به تاکسی گفتم من میخوام برم بانک ملی و صرافی. گفت یه بانک ملی هست. گفتم پس منو برسون بانک ملی. 100 متر با در مرز فاصله داشت و خوبیش این بود که ساعت 7.5 صبح باز بود و منم عوارض خروجم رو دادم.(توصیه اکید که حتما عوارض رو توی همین بانک ملی بیرون مرز بدید چون اونی که تو هستش هم 9 صبح میاد و هم شلوغه! و علاف میشید الکی) بعدم 50 متر اونورتر هم یه صرافی بود که 100 دلار دادم حدود 78 منات آذربایجان گرفتم. رسیدم لب مرز 8 صبح بود و همون موقع هم در باز شد. همه دویدن تو ولی عجله نکنید. چون پاس ایرونی رو نشون بدید لازم نیست تو صف واستید و اول شما رو میفرستن داخل. بعدم براحتی از مرز ایران رد شدم. مرز اذربایجان صف بود که حدود نیم ساعت تو صف بودم تا رفتم داخل. مامور اذری به ترکی ازم سوال میکرد. گفتم من انگلیسی بلدم یکی دیگه انگلیسی بلد بود پرسید:
    "کجا داری میری؟ چرا میری؟ چقدر پول همرات داری؟ نشونم بده!!!؟؟" منم گفتم دارم میرم ویزای امریکا رو پیکاپ کنم. پرینت ایمیل سفارت امریکا رو هم بهش نشون دادم. پولم رو هم توی کیفم بود بهش نشون دادم!!! نمیدونم چرا میخواست ببینه ولی خوب نشونش دادم واقعا . بعدم گفت اوکی. وسایل رو از زیر دستگاه x-ray رد کرد. و خبری هم از بازرسی بدنی و تفتیش و یا بازرسی دستی چمدان و این حرفا هم نبود. خلاصه به سلامت رد شدم. پشت در سرویس وجود داره. خلاصه حدود ساعت 10 تازه خودمم یکم معطل دوستم موندم چون عوارض رو نداده بود و بانک ملی که داخل مرز بود 9 صبح باز میکرد. وگرنه شاید 9 هم کارم تموم شده بود!) 2 تا ون سفید رنگن که مجانی هم هست. سوار میکنن و تا پارکینگ که تاکسی ها حمله میکنن میبرن ملت رو. بعدم که تاکسی ها نفری 10 منات و نه بیشتر! میگیرن و میبرن باکو. منم با 3 نفر دیگه دوست شدم تو همون لب مرز که 2 تاشون آذری بودن و خلاصه با همون 10 منات رفتیم داخل شهر باکو خیابون آزادی پیاده شدیم. تاکسی هم یه بنز نقره ای بود و خوب میرفت. فقط وسط راه واستاد تا چای بزنه. خلاصه با همه معطلیهایی که میکردن 1.5 ظهر رسیدیم باکو. از اونجا هم یه تاکسی گرفتم 7 منات دادم تا هتل منو برد. من هاستل رفتم نه هتل که شبی 16 منات بود و یه تخت بود و AC و wifi هم داشت. ولی مثل خوابگاه بود دیگه. همه هم دانشجو و اکثرا خارجی و اروپایی بودن که توریست بودن. خلاصه سریع وسایل رو گذاشتم و مدارک رو برداشتم و دوباره 7 منات دادم تاکسی سفارت امریکا پیاده شدم. ساعت 3.5 ظهر دوشنبه رسیدم خدمت سفارت محترم امریکا. رفتم داخل همون باجه 1 و پاسهارو تحویل دادم. گفتم عجله دارم گفتم ساعت 6 عصر فردا برو آرامکس تحویل بگیر. گفتم اوکی و اوومدم بیرون.
    فرداش (سه شنبه) هم رفتم دفتر پست آرامکس تحویل گرفتم. بازم ایرانی بازی در آوردم ساعت 2رفتم که گفت نرسیده و همون 6 عصر بیا. فهمیدم که اونا وقتی میگن 6 برو یعنی 6 برو نه زوتر نه دیرتر
    خلاصه پاسها رو گرفتم. مرز ساعت 6 مثکه میبنده. واسه همینم اگه تا ساعت 12 ظهر راه نیوفتادید دیگه بهتره بمونید باکو. منم شب رو موندم باکو و صبح ساعت 9 زدم بیرون. فقط موقع برگشت تبلی کردم و گوگل مپ نکردم و یکم گرفتار شدم. رفتم به یه تاکسی گفتم میخوام برم "Bus Terminal" برم پیله سوار. اول گفت 70 منات بده ببرمت! منم گفتم نه بابا! خلاصه اصن من یک کلام نمیفهمید چی میگه چون ترکی هی حرف میزد منم یک کلام ترکی بلد نیستم. خلاصه با بدختی تمام بهش حالی کردم که نه داداش! منو برسون همون ترمینال دیگه هم کاریت نباشه!. خلاصه منو برد یه جایی که ترمینال نبود ولی زیر یه پلی بود که یه عالمه ماشین سواری واستاده بودن مسافر میزدن. گفتم میخوام برم پیله سوار ریختن سرم. یکی گفت 50 منات بده ببرمت! گفتم نه 10 منات نفری هست و 3 تا دیگه هم مسافر بزن. گفتن نه الان مسافر نیست. منم که تبلی کرده بودم و گوگل مپ نکرده بودم و نمیدونستم اصن کجا هستم الان گفتم مجبورم که دربست کنم. گفتم 30 منات بیشتر ندارم و میخوام برم بیله سوار، یکی گفت باشه میبرم من ولی یه مسافر دیگه هم میزنم. گفتم نهخیر اگه مسافر دیگه بزنی من 20 منات میدم چون کلان 10 مناته نفری. حتما بگید میخوام مرزبیله سوار برم چون شهر بیله سوار آذربایجان با مرز نیمساعت فاصله داره. خوب شد گفتم میخوام برم مرز گفت نه پس باید 10 منات اضافه بدی چون کرایه بیله سوار تا مرز ایران 10 مناته. گفتم نه تا لب مرز بیله سوار 30 تا میدم. خلاصه قبول کرد و راه افتادیم (آدم خوبی بود). یه بنز بود. البته نیم ساعت رفت و وسط راه یه جا دیگه واستاد و 3 تا مسافر دیگه هم زد سر راه واسه همون شهر بیله سوار! البته اونا 3 نفری 10 منات دادن!!! ولی خوب منم چیزی نگفتم دیگه. همه این مکالمات هم با زبون ایما و اشاره و بدبختی بود چون ترکی بلد نبودم و گوگل هم نکرده بودم. پس اگه ترکی بلد نیستید حتما قشنگ ادرس رو همراه داشته باشید وگرنه مثه من مجبور میشید تنبلیتون رو با 30 - 40 منات بیشتر هزینه جبران کنید!!!
    خلاصه 3 ساعت راه بود و 12.5 ظهر چهارشنبه منو رسوند لب مرز. با همون ون سفید سرویس مجانی از پارکینگ تا پشت اتاق گمرک اذربایجان رفتیم. حدود 45 دقیقه هم تو صف بودیم. دوباره وسایل از دستگاه x-ray عبور کرد. و خروجی زدم و اومدم مرز اینطرف مرز ایران. دوباره پاس ایرونی رو نشون دادم و بدون صف مهر ورود زد و اومد بازرسی گمرک. بازرسی گمرک ایران هنوز همون حالت سنتی دستی بود. کلن دوتا دستش رو کرد داخل کیف و یه گشتی زد 1 دقیقه هم نشد و گفت برو. بیرون که اومدم دوباره طرف ایران هم سرویس اتوبوس بود که سوار شدیم و 200 متر پایینتر دم پارکینگ تاکسی ها پیاده شدیم. ساعت 1.5 ظهر بود. از اونجا هم با تاکسی 15000 تومن دادم اومدم ترمینال اردبیل. با اتوبوس 9 ساعت هم تو راه بودم و شب ساعت 1 حدودا رسیدم تهران.
    اینم سفرنامه من بود.

پی نوشت: من چه موقع رفت چه موقع برگشت بازرسی بدنی نشدم. 4 تا پاس هم همرام بود که توی جیب لباسام گذاشته بودم و کلی هم استرس داشتم. ولی کسی اصن نگشت. فقط دستگاه x-ray بود که اونم به فلز حساسه. خلاصه مشکلی نبود شکر خدا. الکی استرس نداشته باشید. هرکی میره پاس بقیه رو هم ببره. همکاری هم چیزه خوبیه!!!

Junior Member

سلام دوستان
    میشه چنتا هاستل خوب معرفی کنید برای سفر به باکو؟
    ممنون

Junior Member

فوری
    دوستان برای سفر به آذربایجان می شه داخل فرودگاه ویزای آذربایجان رو گرفت یا این که باید از ایران برا گرفتن ویزا آذربایجان اقدام کرد؟

Junior Member

سلام
    بچه ها برای ویزا آدربایجان از تهران چند روز صدورش طول میکشه؟
    درسته تحویل مدارک فقط دوشنبس؟
    من کمتر از 72ساعت میمونم،نیاز ب فرم رزرو هتل هست؟
    مرسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو - آذربایجان (بلیت، هتل و غیره)

سلام
    شما برای ویزای باکو از امریکا چه جوری اقدام کردین؟
    از همین امریکا گرفتین یا از ایران؟

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    من دانشجوی ریترنینگ بودم. دو می باکو وقت داشتم. یک ماهه کلیر شدم و الان برگشتم امریکا. یک آقایی از من مصاحبه کرد. گفت که چه دانشگاهی میری و چی می خونی و در ایران چه دانشگاهی می رفتی؟ بعد گفت که در شریف و تهران (دانشگاههایی که تو ایران می رفتم) با کی کار می کردی و من هم گفتم ولی گفت که اسمشون رو ایمیل بزن. و بعد یک شماره داد که این رو چک کن. ازش پرسیدم که سینگله یا مولتیپل؟ گفت حالا صبر کن کلیرنست بیاد. ولی وقتی دادن مولتیپل دادن. من دکترای مهندسی برق می خونم.

Junior Member

با سلام به همه ی دوستان.
    من برای مصاحبه سفارت باید به باکو برم. ممکن هستش راهنمایی کنید چطور می تونم برای ویزای باکو اقدام کنم؟ ایا برای ویزای توریستی باید اقدام کنم یا سینگل اینتری؟ فرقشون چی هستش؟ اگه توریستی باشه می تونم دو بار به باکو سفر کنم؟ یک بار برای مصاحبه و یک بار برای پیک اپ ویزا؟
    ممنونم

سلام
    ويزاي باكو هر وقت بخواد ميتونيد بگيريد. 35 يورو. اگه بديد آژانس ها براتون يه روزه هم مي تونن بگيرن. يه راه ديگه كلا براي اونايي كه وقت ندارن منتظر بمونن تا ويزا بگيرن. مي تونيدبريد جلفا إز آنجا عوارض خروج بديد بريد نخجوان، اونجا سه ساعته ويزا ميدن بعدش با هواپيما بريد باكو! نخجوان إز ٥ ماه پيش ويزا نميخواد برا ايرانيا!

نقل قول نوشته اصلی توسط nilo_nilo نمایش پست ها
    با سلام به همه ی دوستان.
    من برای مصاحبه سفارت باید به باکو برم. ممکن هستش راهنمایی کنید چطور می تونم برای ویزای باکو اقدام کنم؟ ایا برای ویزای توریستی باید اقدام کنم یا سینگل اینتری؟ فرقشون چی هستش؟ اگه توریستی باشه می تونم دو بار به باکو سفر کنم؟ یک بار برای مصاحبه و یک بار برای پیک اپ ویزا؟
    ممنونم

Junior Member

ممنون دوست عزیز. من در حال حاضر امریکا هستم و خودم باید برای ویزا اقدام کنم. اگه لطف کنید بگید باید ویزای سیگل اینتری بگیرم یا توریستی و اینکه چه تفاوتی با هم دارن ممنون میشم.

معمولا سينگل اينتري ميدن. چون ميخوان دو بار پول بگيرن! نگران نبايد يه هفته قبل مصاحبه اقدام كنيد سه روزه ويزا رو مي زنن. كلن ويزا كه توريستي به همه ميدن. من دوستم ١٢ مارچ إز آمريكا اومد رفت باكو درجا گرفت. نگران نباشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط nilo_nilo نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز. من در حال حاضر امریکا هستم و خودم باید برای ویزا اقدام کنم. اگه لطف کنید بگید باید ویزای سیگل اینتری بگیرم یا توریستی و اینکه چه تفاوتی با هم دارن ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)