صفحه 70 از 74 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 732

موضوع: اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام دوستان. من میخواستم تجربه خودم در رابطه گرفتن ویزای آذربایجان رو باهاتون در میون بذارم. به نظر من مزخرف تر از سیستم اداری خودمون و رفتار برخی اداری چیان مملکت مون، رفتار و برخورد این سفارت آذربایجان هست. شدیدا و اکیدا توصیه می کنم در زمان مقتضی برای دریافت ویزا اقدام کنین (البته برای اونهائی که تهران هستن...از تبریز خبر ندارم اوضاع اونجا چطوریه) و به هیچ عنوان به هیچ عنوان پول مفت ندین به این سفارتی های آذربایجان و یا آژانسی ها....و خواهشا به این خواهش من عمل کنین و کار رو از اینی که هست برای آیندگان خراب تر نکنین که این آدمای بی شعور سفارت هر طور دلشون خواست با ما رفتار کنن. جوری شده که این آذری ها هم ما ایرانی ها رو آدم حساب نمی کنن!
    از اول براتون بگم: اون از اون سایت مزخرف شون که هیچ اطلاعات درست و جسابی از جمله آدرس visa section شون و یا فرم ویزاشون توی سایت شون نیست! شما با دفتر اصلی سفارت تماس می گیرین و آدرس بخش ویزا رو تلفنی به شما میدن که آدرس شون اخر دنیاست! انتهای نیاوران روی کوه توچال!!!! بعد یه شماره تلفن میدن که وقتی تماس می گیری، می بینی تلفن گویاست و چز اینکه بگه مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا چیه، هیچ اطلاعات دیگه ای به تو نمیده و تو قبل از مراجعه حضوری به اونجا نمیتونی جواب سوالات خودت رو متوجه بشی.
    بعدشم اومدن برا خودشون کلاس گذاشتن و برای دریافت مدارک 3 ساعت در هفته در روز دوشنبه رو تعیین کردن و اگر ثانیه ای زودتر یا دیرتر از این ساعات برین چنان به شما بی احترامی می کنن که انگار قوانین دادگاه لاهه رو زیر پا گذاشتی! و یا اینکه خانوم بی ادبی که اونجا نشسته، میخواد شما رو تیغ بزنه و با دادن اندی یورو، مدارک شما رو تحویل می گیره!!!!!
    بعدشم حالا که شما با بدبختی فرم ویزا رو به لطف بچه های اپلای ابرود پیدا کردی (اینو بهتون بگم فرم ویزای مورد قبول سفارت همونیه که یکی از بچه های خوب اینجا توی یه ادرسی توی dropbox گذاشته و فرمتش فایل word هست البته یه عکسه که توی word برده شده و امکان تایپ کردن رو توش گذاشتن) و تکمیل می کنی و میری اونجا، فقط کافیه یه ویرگول یا واو رو اشتباه نوشته باشی، دوباره همون خانوم نامتشخص و نامحترم، به فکر جیب شما افتاده و ضمن اینکه با نهایت بی ادبی با شما صحبت میکنه، راه حل میذاره جلو پاتون که فرم رو همینجا بهتون میدم و کمک تون می کنم تکمیل کنین به شرطی که شما اینقدر یورو تقدیم کنی!!!!
    این خانومه نا متشخص! فقط و فقط به جیب شما فکر میکنه! بنابراین مدارک شما رو نه به قصد اینکه تکمیل هست یا نه، نگاه نمی کنه بلکه چک میکنه که شاید یه ایرادی از توش پیدا کنه و کافیه بفهمه که شما کارتون عجله ایه و یا مثلا آخر وقت رفته باشین اونجا، از این موقعیت نهایت سوء استفاده رو میکنه برا یورو گرفتن!!!!!
    بنابراین توصیه های من قبل از مراجعه به سفارت:
    1- حتما حتما، اون فایل ویزای مسخره ی آذربایجان رو از اون آدرس dropbox دانلود کرده و کامل پرش کنین هر دو صفحه ش رو (حتما تایپش کنین). دقت کنین هیچ فیلدی رو جا نندازین. بعد پرینت کنین.
    2- دو قطعه عکس 6 در4 همراه تون باشه (اونجا یه قطعه ش رو میگیره. اون وقت اینکه روی بورد دم درشون و یا توی اون تلفن مزخرف گویاشون میگن دو قطعه، فلسفه این کارشون رو نمیدونم!!!!)
    3- برای دوستانی که به قصد مصاحبه سفارت امریکا میرن، پرینت همون ایمیلی که صفحه کانفرمیشن ds-160 تون رو براتون ایمیل کردن، برای خودتون و همراه هاتون ببرین، کفایت می کنه.
    (برای ما که اینطوری بود و ازمون رزرو هتل نخواست(در حالیکه توی تلفن گویاشون میگن کپی کارت ملی اون طرفی که توی آذربایجان باهاش کار دارین رو بیارین و این یه مدرک عجیب غریبه که از شما میخوان شما که برا سفارت میخوای بری، کپی کارت ملی اون آفیسر رو از کجا میخوای بدست بیاری!!!!). یعنی خواست ولی گفتم هنوز اوکی نشده، گفت ایرادی نداره شما که برا سفارت داری میری، اصلا اون رزرو هتل لازم نیست.) ولی ما که برای F1 و F2 داریم میریم، پرینت ایمیل کانفرمیشن هردومون رو میخواست. که من فقط مال خودم رو برده بودم و کلی زیر بارون اذیتمون کرد و مجبورمون کرده بریم توی کوچه پس کوچه های نیاوران دنبال کافی نت گشتن.
    4- ویزای آذربایجان 10 روز طول میکشه صادرشه (ویزای امریکاشم در صورت اوکی بودن از نظر سفارت دو روزه صادر میشه. حالا اینا چه کلاسیه دارن واسه خودشون میذارن و 10 روز طولش میدونم، نمیدونم!!!!!). یعنی شما که دوشنبه مدارکتون رو تحویل میدین، 5شنبه هفته بعد ساعت 5 ویزاتون آماده س. و از اونجا که فکر میکنم اینا خبر دارن که سفارت امریکا مصاحبه ها رو 5شنبه ها برگزار می کنه، از عمد تحویل ویزا رو گذاشتن 5شنبه که اگه شما برای اون هفته بخوای بری بهش بگی عجله داری، میگه اینقدر یورو بده مثلا چهارشنبه ش به دستت میرسونم). بنابراین حتما سه هفته قبل از سفرتون برای ویزای مزخرف آذربایجان اقدام کنین.
    5. تحویل مدارک، دوشنبه ها از ساعت 10 تا 1 هستش.
    ولی رفتار این خانوم خیلی توهین آمیز هست با ایرانیها. روزی که ما رفتیم یه سوئیسی هم اومده بود میخواست بره، باهاش بگو بو خند و در عرض 5 دقیقه اومد بیرون از اتاق اون خانومه!!! م دو ورژن ار فرم ویزاشون رو توی همین سایت پیدا کرده بودم و برده بودم (چون نمیدونستم کدومشه. فرمهاشون که تاریخ آپدیت نداره که تو بفهمی کدوم جدید تره.). اونجا میپرسه اینا چیه اوردی! براش توضیح دادم به این دلیل من این دو رو آوردم. میگه نه این یکیه. تازه اگه شما یه سرچ میگردی تو گوگل میتونستی فرم ویزای ما رو پیدا کنی!!! گفتم بهش توی دلم که خیلی ممنون یادم دادی چطوری کارمو راه بندازم و گوگل کردن رو بهم یاد دادی!!!!)
    راستی اون فرم ویزا حتما باید پرینتش landscape باشه. (حالت برگه A4 توی فایل word). معمولی باشه قبول نمی کنه. تازه هر دو صفحه ش که روی یک برگه A4 با فرمت landscape هست، دقیقا یکیه. ولی شما باید هر دو رو کامل پر کنین و اشتباه من رو نکنین که این هر دو تاش یکیه، پس من یکیش رو تکمیل کنم، کافیه!!!!
    موفق باشین.
    ویرایش توسط rozepoo : April 3rd, 2015 در ساعت 11:27 AM

پیش فرض پاسخ : اطلاعات سفر به باکو جهت مصاحبه و دریافت ویزا آمریکا (بلیت، هتل و غیره)

سلام
    کسی ساعات کاری گمرک بیله سوار رو میدونه؟

دوستان! براي پس گرفتن پاسپورت ويزا خورده از سفارت باكو، كي بايد بريم دقيقا ؟ چه ساعتي؟ چه روزي؟ راستش روزي كه براي تحويل مدارك رفتم چون با حالت ناراحتي از سفارت شون اومدم بيرون، دقيق نفهميدم و نپرسيدم كه كي برم پاس رو بگيرم. البته خانومه لابه لاي حرفاش گفتش 5شنبه ساعت 5! ولي مطمئن نيستم. ضمن اينكه من هيچ رسيدي ازشون ندارم كه من مداركم رو دادم برا دريافت ويزا! همه‌ش با خودم فكر مي كنم خانومه مدارك من رو همونجوري رو ميزش نگه داشته و كارمو انجام نداه يا اينكه اصلا مدارك منو منهدم كرده، چون كه بهش پول زور ندادم!!!!

Junior Member

خیلی متاسفم که این قدر برخوردشون بد بوده، شاید اینا همه درس هایی باشه که در اینده در هر جایگاهی که بودیم چه منشی چه ریس جمهور سعی کنیم اول انسان باشیم

چرا از طریق اژانس اقدام نکردی که اینقده دردسر نداشته باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rozepoo نمایش پست ها
    دوستان! براي پس گرفتن پاسپورت ويزا خورده از سفارت باكو، كي بايد بريم دقيقا ؟ چه ساعتي؟ چه روزي؟ راستش روزي كه براي تحويل مدارك رفتم چون با حالت ناراحتي از سفارت شون اومدم بيرون، دقيق نفهميدم و نپرسيدم كه كي برم پاس رو بگيرم. البته خانومه لابه لاي حرفاش گفتش 5شنبه ساعت 5! ولي مطمئن نيستم. ضمن اينكه من هيچ رسيدي ازشون ندارم كه من مداركم رو دادم برا دريافت ويزا! همه‌ش با خودم فكر مي كنم خانومه مدارك من رو همونجوري رو ميزش نگه داشته و كارمو انجام نداه يا اينكه اصلا مدارك منو منهدم كرده، چون كه بهش پول زور ندادم!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Kivy نمایش پست ها
    خیلی متاسفم که این قدر برخوردشون بد بوده، شاید اینا همه درس هایی باشه که در اینده در هر جایگاهی که بودیم چه منشی چه ریس جمهور سعی کنیم اول انسان باشیم

چرا از طریق اژانس اقدام نکردی که اینقده دردسر نداشته باشه؟
    ممنون از پاسخ تون. به دليلي اينكه نمي‌خواستم هم آژانسها و هم خود سفارت پول مفت و زور بگيرن و اين روند مفت خوري و اين طرز رفتار سفارتيها با ايرانيها، ادامه پيدا كنه! من به نوبه خودم اون وظيفه اي كه فكر ميكردم درست باشه رو- حفظ حرمت و شخصيت خودم و هموطنام- انجام دادم!!!

براي دريافت پاسپورت ويزا خورده هم، بعد از 10 روز كاري (يعني دوشنبه اين هفته كه پاس رو تحويل ميدين، پنجشنبه هفته‌ي بعدش) با كارت ملي تون (اگرم نبرين مشكلي پيش نمياد. ولي محض احتياط همراهتون باشه) ساعت 5 (دقيقا راس ساعت 5) دم در سفارت باشن (يعني پنج‌شنبه ي هفته‌ي بعد ساعت 5). اگر زودتر برين در رو باز نمي كنن تا ساعت 5 بشه!!!! براي دريافت ويزا هم لازم نيست همه‌ي افراد كيس برن ويا اينكه به نظر من هر كس با داشتن كارت ملي ميتونه ويزاي شما رو دريافت كنه!

راستي آدرس جديد سفارت هم: نياوران، خيابان باهنر (پورابتهاج) بلوار خداوردي، خيابان سيزدهم غربي، كوچه‌ (ش رو يادم رفته)، پلاك 5

كسي براي اين هفته، وقت باكو داره با هم همسفر بشيم؟ كسي هست در واقع كه بخواد زميني بره؟

بچه ها! درسته میگن اگه ویزا و مهر ارمنستان تو پاس خورده باشه، گمرک آذربایجان اجازه ورود نمیده؟ تو رو خدا اورژانسیه، جواب بدین.

سلام

مگه شما ويزا نگرفتين؟ اگه ويزا گرفتين ، اخرش چند تا سوال مي پرسه تو اتاق شماره ١٥ !!! من يبار زيارت كردم. از بايت ورود و خروج مشكلي نداريد.
    يه ذره بد نگاه مي كنن. موفق باشيد
    نقل قول نوشته اصلی توسط rozepoo نمایش پست ها
    بچه ها! درسته میگن اگه ویزا و مهر ارمنستان تو پاس خورده باشه، گمرک آذربایجان اجازه ورود نمیده؟ تو رو خدا اورژانسیه، جواب بدین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgoogle نمایش پست ها
    سلام
    کسی ساعات کاری گمرک بیله سوار رو میدونه؟
    ساعت 8 صبح تا 4 عصر اما من خودم چهار و نیم رد شدم

سلام دوستان. ما رفتيم و ناموفق برگشتيم. من تجربياتم رو براتون مينويسم اميدوارم به درتون بخوره:
    ما به دليل شرايط خاصم و عدم اجازه پرواز توسط ايرلاين‌ مزخرف آزال، مجبور شديم زميني بريم.نميدونم ميدونين يا نه؟ كه از هفته دوم عيد امسال فكر كنم، ايران اير پروازهاش به باكو رو كلا جمع كرده و يه قراردادي محدود با آزال بسته و روزي چند صندلي از اونا اجاره ميكنه و مسافراشو ميفرسته باكو از تهران!
    بعد از بررسي حالت هاي مختلف سفر از تهران به باكو، در نهايت تصميم گرفتيم زميني و با ماشين خودمون تا مرز بيله سوار بريم و از اونجا هم با ماشين هاي اون وري تا باكو!
    به دليل ضيغ وقت و برنامه هاي متعدد، نتونستيم هتل رو از ايران اوكي كنيم. فقط يه آدرسي چيزي از هتل آوند (از سر ناچاري) رو به ذهن سپرديم و راه افتاديم. (من معمولا قبل از سفر تمام اطلاعات مقصد(همه چي رو...از جاهاي ديدني، از كيفيت و قيميت هتل‌ها، از نقشه‌ي شهر، از غذاها و رستوران هائي كه با توجه بودجهم‌مون ميخوايم بريم ، از مراكز خريد و....) رو درميارم و هتل رو هم حتما 4 ستاره و نزديك به مقصد مون (كاري يا تفريحي) رزرو مي‌كنيم. ولي براي اين سفر به دليل كمبود وقت و مشغله‌ي كاري و فكري زياد، اصلا فرصت مطالعه در مورد مقصد و رزرو هتل خوب رو نداشتم)!!!
    به دليل شرايطم، سفرمون يه سفر كوتاه و tense و كاملا كاري شد و اغلب وقت مون رو توي راه بوديم.
    سه شنبه به مقصد بيله سوار راه افتاديم. از كرج، به سمت زنجان، بعد آزادراه زنجان-تبريز، بعد به سمت ارديبل از جاده‌ي بسيار زيباي سرچم، و بعد از اونجا به سمت بيله سوار و عبور از مناظر و جاده‌‌ي بسيار زيباي دشت مغان و گذر از شهر گرمي(Germi) و بعدشم ورود به بيله سوار. جاده فوق العاده بود! مناظر بسيار زيبايي ديدم كه خدا رو از بابتش شكر ميكنم! ما چون توقف زياد داشتيم در طول مسير و هم اينكه همسرم خيلي آروم رانندگي ميكنه، حدود 13 ساعت تو راه بوديم تا رسيديم به بيله سوار. دم غروب و حدود 7:30 رسيديم اونجا.
    از قبل با يه صرافي تو بيله سوار هماهنگ كرديم براي خريد مانات. مانات رو با قيمت مناسبتري نسبت به تهران ميفروخت. اسمش صرافي پاكدل. الان تلفنش رو ندارم. فردا براتون ميذارم. 150 مانات با قيمت 3070 تومن ازشون خريديم. رفتيم از نگهبان دم گمرك هم ساعت كاري گمرك رو سوال كرديم.
    دوستان الان بايد برم. فردا سفرنامه رو تكميل ميكنم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)