صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: تجربه ی مصاحبه با اساتید

Junior Member

پیش فرض تجربه ی مصاحبه با اساتید

سلام دوستان ممنون می شم به سوال من جواب بدین
    نمی دونم جای درستی دارم سوالمو مطرح می کنم یا نه
    من حدود 40 روز پیش برای یه job position توی اسکاتلند اقدام کرده بودم که امروز استاده به من ایمیل زده که

Thank you so much for your interest in -------position and your application. After careful consideration, I am very delighted to invite you to an interview. The date will be sometimes next week. I shall let you know it and also the venue.

I am looking forward to meeting you in Scotland.

بعد من تشکر کردم و گقتم که این مصاحبه چه جوری باشه ؟ با اسکایپ یا تلفن یا هر روشی که شما بگید؟

بعد جواب داده که

Are you based in Iran? I didn't notice that. Probably Skype is better. I shall inform you further details.

خب حالا من خیلی نگران شدم، به نظرتون این لحن بیان یعنی بدش اومده من ایرانی ام؟ اصلا مگه مدارکمو بررسی نکرده چطور نفهمیده من ایرانی ام؟؟؟؟
    نظرتون چیه؟ به نظرتون می خواد منو رد کنه که اینجوری گفته؟
    خیلی ممنون می شم کمکم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بورس انگلستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Neda2012 نمایش پست ها
    من حدود 40 روز پیش برای یه job position توی اسکاتلند اقدام کرده بودم که امروز استاده به من ایمیل زده که

Thank you so much for your interest in -------position and your application. After careful consideration, I am very delighted to invite you to an interview. The date will be sometimes next week. I shall let you know it and also the venue.

بعد من تشکر کردم و گقتم که این مصاحبه چه جوری باشه ؟ با اسکایپ یا تلفن یا هر روشی که شما بگید؟

بعد جواب داده که

Are you based in Iran? I didn't notice that. Probably Skype is better. I shall inform you further details.

خب حالا من خیلی نگران شدم، به نظرتون این لحن بیان یعنی بدش اومده من ایرانی ام؟ اصلا مگه مدارکمو بررسی نکرده چطور نفهمیده من ایرانی ام؟؟؟؟
    نه نه. اصلا عجیب نیست . من هم 3-4 روز پیش با 4 تا استاد آمریکایی هم زمان مصاحبه داشتم. دفه اول که فقط با یکیشون مصاحبه داشتم با این که رزومه ام رو دیده بود گف کی میتونی بیای اتاقم؟ گفتم من ایرانی ام! گفت عه! ندیدم. یعنی اصلا مساله نگران کننده ای نیس. فقط این که خودتون رو برای تک تک جزییات رزومه تون آماده کنید که مورد سوال واقع بشه.حتما حتما paper های استاد رو نگاه بندازید و اونی که از همه مرتبط تره رو حتما بخونید. البته من هم نمی دونم جواب دادن به این سوال تو این تاپیک درست بود یا نه

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : تجربه ی مصاحبه با اساتید

بعد جواب داده که

نه دوست عزیز ایشون با ایرانی بودن شما مشکلی نداشته. فقط در ابتدا فکر کرده که شما در انگلیس هستین و امکان مصاحبه ی حضوری رو دارین و وقتی که فهمید در ایران هستین خیلی راحت گفت که می تونید با اسکایپ قرار مصاحبه رو تنظیم کنید.
    امیدوارم که مصاحبه تون به بهترین شکل پیش بره اگه در مورد شرایطتون و اینکه به چه صورت این آفر رو گرفتید یک مقدار توضیح بدید متشکر میشم چون می تونه به خیلی از اعضای دیگر کمک کنه.
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    نه دوست عزیز ایشون با ایرانی بودن شما مشکلی نداشته. فقط در ابتدا فکر کرده که شما در انگلیس هستین و امکان مصاحبه ی حضوری رو دارین و وقتی که فهمید در ایران هستین خیلی راحت گفت که می تونید با اسکایپ قرار مصاحبه رو تنظیم کنید.
    امیدوارم که مصاحبه تون به بهترین شکل پیش بره اگه در مورد شرایطتون و اینکه به چه صورت این آفر رو گرفتید یک مقدار توضیح بدید متشکر میشم چون می تونه به خیلی از اعضای دیگر کمک کنه.
    بله دوست عزیز واقعا همین جوری بود که شما می گین
    وقتی مصاحبه کردم متوجه شدم که خیلی آدم های نایسی هستن و اصلا با ایرانی بودنم مشکلی نداشتن
    من فوق لیسانس امیرکبیر با معدل 18.89 داشتم رشته ام مهندسی کامپیوتره و این یه open position بود که من حدود 50 روز پیش فرستاده بودم راستش یه خورده بالا بود و حقوقش هم عالی
    فکر نمی کردم بتونم بین این همه اپلیکیشن دعوت به مصاحبه بشم
    مصاحبه اش هم کاملا علمی بود اولش یه تست کدینگ ازم گرفتن که گفتن 15 دقیقه وقت داری اما من 3 دقیقه انجام دادم از بس آسون بود حتی شک کردم نکنه اشتباه کردم!! اما دیدم نه بابا آسونه
    سوالشم این بود :
    Write a program that prints the numbers from 1 to 100. But for multiples of three print “Foo” instead of the number and for the multiples of five print “Bar”. For numbers which are multiples of both three and five print “FooBar”.
    Use any pseudo programming language to describe the logic

در کل سه نفر با من مصاحبه کردن که خیلی آدم های نایسی بودن و همش لبخند می زدند :دی اولش استرس داشتم اما دیدم اینا خیلی خوب برخورد می کنن دیگه باهاشون دوست شده بودم
    سوالاشون کاملا علمی بود ، توصیه می کنم حتما مقالات جدید استادی که قراره دانشجو بگیره رو خوب خوب بخونین ، مثلا از من یه سوال پرسید که اگه بخوای این چند تا اپلیکیشن رو با هم اینتگرت کنی چه راه حلی پیشنهاد می کنی؟ منم گفتم اوه منظورتون اینه!( یه روش جدیدی که تو مقاله جدید استاد دیده بودم رو گفتم) اونم گفت اگزکتلی!!!
    امیدوارم که همه دوستان تو مصاحبه هاشون موفق باشن حتما تماس با استادان -بخش مصاحبه تلفنی رو هم بخونید سوالات اونجا خیلی به من کمک کرد

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

سوالشم این بود :
    Write a program that prints the numbers from 1 to 100. But for multiples of three print “Foo” instead of the number and for the multiples of five print “Bar”. For numbers which are multiples of both three and five print “FooBar”.
    Use any pseudo programming language to describe the logic
    کرد
    تبریک میگم بابت رزومه قوی و موفقیتتون.
    ولی به نظرم هدفشون از دادن این سوال این بوده که شما چقدر اپتیمال(بدون if،با if else،با 2 IF یا با 3 IF) این کد رو مینویسید وگرنه که دادن یه همچین کد ساده ای واسه دانشجویی که میخواد دکترای کامپیوتر بخونه، خیلی مسخرست! نه؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alirrrrrr نمایش پست ها
    تبریک میگم بابت رزومه قوی و موفقیتتون.
    ولی به نظرم هدفشون از دادن این سوال این بوده که شما چقدر اپتیمال(بدون if،با if else،با 2 IF یا با 3 IF) این کد رو مینویسید وگرنه که دادن یه همچین کد ساده ای واسه دانشجویی که میخواد دکترای کامپیوتر بخونه، خیلی مسخرست! نه؟
    نه دوست عزیز مسخره نیست. این کد هم اینقدر سادست که دیگه optimal اینا سرش نمیشه بحث اینه که دیدگاه اونا با دیدگاه ما خیلی فرق داره. وقتی شما ادعا می کنی که فلان درس ها رو گذروندی و فلان پروژه هارو انجام دادی اونا قبول می کنن. این سوال هم بابت این پرسیدن که با همین کد ساده میشه درک کرد که چقدر تفکر الگوریتمیک داره طرف. البته به هرحال این مورد نباید این تصور رو ایجاد کنه که همه ی مصاحبه ها قراره ساده باشن. شما باید برای 100% چیزهایی که در رزومه تون ادعا کردید آمادگی داشته باشید
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Siegen University

پیش فرض پاسخ : پذیرش از دانشگاههای انگلیس

ممنون میشم اگه بیشتر من رو کمک کنید.
    من تقریبا تمام این صفحات رو خوندم و کلی سوال آماده کردم که باید منتظر باشم ازم بپرسند و من جواب بدم.
    در ضمن این استادی که منو راهنمایی کرده و من تو اپلیکیشنم اسمشو طبق راهنمایی خودش آوردم ایرانی الاصله و استاد دیگه فکر کنم چینیه با توجه به اسمش!
    البته استاد اشاره کرده که جزییات فنی در خصوص موضوع PHD مطرح نمیشه در این مصاحبه!
    بهرحال من که دارم آماده میشم و خیلی خیلی امید دارم که پذیرش بشم چون مستقیم فاند از IBM داره استاد.
    بچه ها هم دعا کنید هم راهنمایی کنید.
    یک دنیا ممنون.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Siegen University

با سلام
    امروز مصاحبه داشتم و سوالات کلی رو جواب دادم و اینترنت افتضاح بود متاسفانه !
    استاد گفت نگران نباش با ایمیل در تماس خواهم بود و گفت برای آیلتس اقدام کن.
    در ضمن هی می گفت نگران نباش و حتی آخرش هم تو اسکایپ نوشت نگران نباش !
    این یعنی چی بچه ها ؟

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sn391 نمایش پست ها
    با سلام
    امروز مصاحبه داشتم و سوالات کلی رو جواب دادم و اینترنت افتضاح بود متاسفانه !
    استاد گفت نگران نباش با ایمیل در تماس خواهم بود و گفت برای آیلتس اقدام کن.
    در ضمن هی می گفت نگران نباش و حتی آخرش هم تو اسکایپ نوشت نگران نباش !
    این یعنی چی بچه ها ؟
    شما خودتون برخوردتون چطور بود؟ شاید به خاطر اینکه استرس داشتین میگفت نگران نباش.
    ولی در کل اینکه استاد مایله که در ارتباط باشین با هم نشونه ی خوبیه. امیدوارم موفق باشید

Junior Member

سلام
    من واسه دانشگاه BRISTOL اپلای کردم البته یه استاد ایرانی اونجا هست که باهاش در تماس بودم و گفت اپلای کن واسه چند روز آینده گفته مصاحبه غیر رسمی داشته باشیم
    توی مصاحبه غیر رسمی چی می پرسن؟من رسمی واسه ایتالیا داشتم که از قبل بم گفتن پاورپوینت درست کنم اما ایشون فقط در همین حد بم گفتن!

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)