صفحه 111 از 207 نخستنخست ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,101 تا 1,110 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط desert نمایش پست ها
    نتیجه رو از اینجا ببینید:
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...lbereit_DD.pdf

البته در صورتی که درخواستتون رد شده باشه از طریق پست باخبر میشید
    خیلی ممنون از جوابتون. بله این لینک را چک میکنم مکرراٌ!!! میخواستم بدونم اینکه پروندم الان کجا و در چه مرحله ای هست رو چه جوری باید پیگیری کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Engineering / Otto-von-Guericke-Universität Magdeburg

نقل قول نوشته اصلی توسط ominafshe نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون. بله این لینک را چک میکنم مکرراٌ!!! میخواستم بدونم اینکه پروندم الان کجا و در چه مرحله ای هست رو چه جوری باید پیگیری کنم.
    در این مورد فکر نمی‌کنم جواب سرراستی بگیرین، فقط فکر می کنم وضعیت بررسی ویزا رو بتونید از اداره مهاجرتشون بپرسین (که این هم در واقع نمیتونه نشون بده که وضعیت ویزاتون چیه: مورد بوده که اداره مهاجرت جواب رو به سفارت فرستاده ولی سفارت سه-چهار ماه بعد اعلام کرده). الان داشتم تاپیک اعلام نتیجه ویزا رو نگاه می کردم اکثر مواقع بیشتر از هشت هفته طول میکشه فرایند صدور ویزا (تا شش ماه هم بود...). فکر می کنم هنوز باید منتظر بمونین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ominafshe نمایش پست ها
    تا جایی که من اطلاع دارم تنها گزینه ی ممکن مراجعه به سفارت و پرسیدن از باجه ی اطلاعات هست. اونها بهتون میگن پروندتون الان توی چه مرحله ایه.

Junior Member

الان سفارت برای دکترا نمره تافل چند رو قبول میکنه؟

Junior Member

مگه واسه دکترا مدر زبان هم اجباری هست؟؟؟ ای بابا!
    من یکسال اتریش بودم -پراکتیکوم- و الان میخوام واسه المان اقدام کنم
    گواهی ب2 کانون زبان دارم ایا قابل قبوله؟؟؟؟
    در ضمن تافل هم دارم که مال 4 سال پیش هست اما تا اونجا ک میدونم واسه دکترا مدرک زبان نمیخواست؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط emaghdam نمایش پست ها
    با سلام من از آلمان برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم (دانشگاه konstanz) هنوز admission نیومده برام. کلا چیزی از پروسه های ویزا نمیدونم اومدم اینجا چند صفخه تو تاپیک های مختلفو خوندم ولی جواب سوالامو ندیدم!
    چند تا سوال داشتم اول این که من هیچ مدرک زبانی ندارم (نه آلمانی و نه انگلیسی) برای ویزای فرصت مطالعاتی هم از من مدرک زبان خواهند خواست؟ حتی اگر دانشگاه ازم نخواد؟
    دوم این که من سال چهار دکترام و نخواستم وارد پروسه گرفتن اعتبار از وزارتخونه بشم که دیر کنم برای رفتن. برا همین به استاد هم گفتم که با هزینه شخصی میام. ولی تو سایت سفارت یه جمله دیدم دقیقا این جور نوشته که فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی امکان پذیر نمی باشد!!! میخواستم ببینم کسی تجربه ای در این زمینه داره یعنی اگر من مدرکی دال بر یک حساب حاوی مبلغ مکفی ارائه بدم هم امکان نداره؟؟ در ضمن من میخوام با همسرم برم آیا برای اون هم باید حساب بانکی داشته باشیم؟
    سوال بعدیم هم اینه که برای وقت گرفتن از سفارت باید منتظر نامه پذیرشم باشم (نامه پذیرش باید به سفارت پست بشه یا برای من باید پست بشه که با خودم به سفارت ببرم؟)
    یه سوال شاید ناشی از بی اطلاعی من اینه که وقت ملاقات و مصاحبه و تحویل مدارک همش یکیه؟!
    من تبریز ساکنم و با توجه به این که باید برم تهران برای سفارت میخواستم ببینم چند بار باید به سفارت مراجعه داشته باشم

مرسی از راهنماییتون
    با سلام به دوستان
    من قبلا یه سوالی مطرح کرده بودم مبنی بر اینکه میشه برای فرصت با هزینه شخصی رفت یا نه؟ اینجا جواب خاصی در این مورد نگرفتم. در نتیجه از تبریز کوبیدم رفتم تهران سفارت و بعد از دو روز پشت درای بسته بودن بالاخره تونستم از باجه اطلاعات بپرسم که اونا هم گفتن نه نمیشه!! (به نظرم دیگه این از اون حرفاست که دانشجو میتونه با هزینه شخصی بره کسی که میخواد نهایتا 6 ماه اونجا بمونه نمیتونه!!) البته جالب بود برام که اصلا نمیدونست دکترای وزارت بهداشتی هم هست!! همش میگفت باید از وزارت علوم نامه بیاری!! وزارت بهداشت هم کلا اعتبار نمیده و از طرف دیگه به خاطر کار پایان نامه ام مجبورم که برم. در نتیجه من با دانشگاه Konstanz صحبت کردم و اونا گفت که برای student visa اقدام کن چون ما قراره تو رو به شکل دانشجو ثبت نام کنیم. من تو این فاصله نمره تافل هم گرفتم که مشکلی در اون مورد نباشه برای 13 آگوست هم وقت مصاحبه دارم. حالا واقعا نمیدونم روز مصاحبه چی خواهند گفت بهم ولی امیدوارم قبول کنن چون در اون صورت دیگه راهی نخواهد بود که برم آلمان. اگر دوستان در این زمینه چیز جدیدی شنیدن یا تجربه ای داشتن ممنون میشم به من هم اطلاع بدن.

ببخشید دوستان کسی می دونه اول پرونده برای چک امنیتی می ره یا اول به اداره مهاجرت اون شهر می ره؟
    من بعد از 2 ماه یه ایمیل زدم اداره مهاجرت شهر مورد نظرم، جواب دادند که پروندت اینجا نرسیده. نگران شدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    ببخشید دوستان کسی می دونه اول پرونده برای چک امنیتی می ره یا اول به اداره مهاجرت اون شهر می ره؟
    من بعد از 2 ماه یه ایمیل زدم اداره مهاجرت شهر مورد نظرم، جواب دادند که پروندت اینجا نرسیده. نگران شدم.
    فکر کنم ربطی به هم ندارند یا اگه داشته باشند مهاجرت زودتر جواب می ده تا امنیت. بهتره بری باجه اطلاعات بپرسی و بگی اداره مهاجرت گفته دست ما نرسیده.
    HOPE, GIVES YOU WINGS

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    شیمی- دانشگاه تهران

سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی اقدام کردم. اما گواهی اشتغال به تحصیلم تا روزی که برای سفارت وقت دارم به دستم نمیرسه. آیا مشکلی پیش میاد یا بعدا هم میتونم ببرم سفارت؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mitti نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال فوری دارم من 5شنبه وقت سفارت دارم. برای فرصت مطالعاتی لازمه بلیط و هتل رزرو کرده باشم؟
    سلام
    هر چیزی که لازم باشه رو در سایت سفارت می نویسند. اگه ننوشته اند پس لازم نیست.
    شما که ویزاتون قطعی نیست بلیط واسه چی باید رزرو کرده باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)