صفحه 130 از 207 نخستنخست ... 3080120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,291 تا 1,300 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، فرصت مطالعاتی و متخصصین مهمان

با سلام،
    راستش من حدود یک سال و اندی پیش مصاحبه کردم. الان میخام خاطراتم رو براتون به اشتراک بذارم، باشد که نامید نشید. فقط نمیدونم اینجا جای درستی هست یا نه، به بزرگی خودتون ببخشید.

من سال پیش از آمریکا پذیرش داشتم با فاند برای دکتری و ویزا رو هم حدودا ۴۰ روزه گرفتم. قبل از اینکه ویزام بیاد، یه استاد آلمانی که توی Microsoft Research Cambridge بود یه پوزیشن داشت که من براش ایمیل زدم. بعد از اینکه ویزای آمریکا اومد، بهم ایمیل زد و گفت که میخواد برای PhD بگیرتم. این استاده جزء یکی از چندتا استاد برتر توی فیلد ما بود و منم بخاطر دلایل علمی! و سینگل بودن ویزای آمریکا و ...، آمریکا رو کنسل کردم. بعدش چون خیلی خارج از خونه! نبودم تا حالا و اینکه از آلمان مطمئن نبودم که برای درس خوندن خوبه یا نه(و اینکه سربازی معاف بودم)، بهش گفتم اگه میشه اینترنشیپ برم پیشش که قبول کرد. اون موقع من تازه دفاع ارشدم رو کرده بودم و چون گواهی اشتغال به تحصیل نمیتونستم بگیرم یه مقداری طول کشید تا یک سری مدارک برای سفارت آماده کنم. بالاخره، ده دسامبر ۲۰۱۳ رفتم سفارت و مصاحبه کردم و گفتن که ۸ هفته دیگه وبسایت رو چک کن. فرم امنیتی رو هم پر کردم. حالا این ۸ هفته شد ۶ ماه که نامه‌ی ریجکت اومد در خونه. اونم بدلیل اینکه استادم جواب آلمانی ها رو نداده بود. بعدش به استادم ایمیل زدم یه مقداری طول کشید تا نامه جدید و اعتراض رو بهم داد، خودش هم یک ایمیل به سفارت زد. منم تقریبا ۸ جولای ۲۰۱۴رفتم اعتراض کردم. حدودا اواخر اکتبر ۲۰۱۴، بهم زنگ زدن و گفتن که اسم و شغل دایی، عمو، پسر دایی و پسرعمو که بالای ۳۵ سال دارن رو برامون ایمیل کن. حدودا اوایل دسامبر بهم دوباره زنگ زدن گفتن که نامه اسکولارشیپ جدید و پذیرش جدید برامون بیار. بعدش، حدودا ۲۴ دسامبر زنگ زدن. خانومه اولش گفت که فردا بیا بگیر ویزات رو، بعد من با تعجب پرسیدم فردا؟ اونم گفتش که تو که ۱ فوریه هست شروعت، فکر کردم ۱ ژانویه بودی! پس ۱ بهمن بیا ویزات رو بگیر و بیمه مسافرتی و پاسپورت رو هم بیار. حالا میشه گفت تقریبا ۴۰۰ روز طول کشیده ( در مقایسه با آمریکا که ۴۰ روز طول کشید! خیلی زیاد هست). آخرش تاریخو با استادم چک کردم اونم گفت چون ski retreat! داریم، بذار ۹ مارچ بیا.

اینا رو گفتم، اگه بعضیا زیاد منتظر موندن، نا امید نشن. همین ...

Junior Member

سلام دوستان،

در خصوص این فرم امنیتی که تحویل دادیم، آیا با جاهایی که کار کردیم و استادامون تماس میگیرند؟ چون اگر تماس میگیرند من یکی از استادام تو ایران نیست و مدیر عامل اون جایی هم که کار میکردم نمیدونم ایمیلهاشو مرتب چک میکنه یا نه! باید بهشون اطلاع بدم که درجریان باشند. مخصوصا اگر به آلمانی ایمیل بدند بهشون که نمیتونند بخونند و احتمالا فکر میکنند spam هست و پاکش میکنند. کسی اطلاعی داره در این خصوص؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط delusional نمایش پست ها
    سلام دوستان،

در خصوص این فرم امنیتی که تحویل دادیم، آیا با جاهایی که کار کردیم و استادامون تماس میگیرند؟ چون اگر تماس میگیرند من یکی از استادام تو ایران نیست و مدیر عامل اون جایی هم که کار میکردم نمیدونم ایمیلهاشو مرتب چک میکنه یا نه! باید بهشون اطلاع بدم که درجریان باشند. مخصوصا اگر به آلمانی ایمیل بدند بهشون که نمیتونند بخونند و احتمالا فکر میکنند spam هست و پاکش میکنند. کسی اطلاعی داره در این خصوص؟ ممنون
    سلام، با استادی که در آلمان به شما دعوتنامه داده است تماس میگیرند. با ایرانیش کاری ندارند

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

از دوستان عزیزی که تجربیاتی در خصوص گرفتن فرصت مطالعاتی از وزارت علوم یا وزارت بهداشت دارند، درخواست میشه تجربیات خودشون رو در تاپیک زیر به اشتراک بگذارند:
    مسائل مربوط به پذیرش فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

همچنین من بعد تمامی بحث های مربوط به گرفتن ویزای فرصت مطالعاتی از هر کشوری در تاپیک زیر از بخش عناوین عمومی مطرح خواهد شد:
    مسائل مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی 6 ماهه (وزارت علوم + وزارت بهداشت)

Junior Member

سلام دوستان من هفته بعد نوبت مصاحبه سفارت واسه دکتری دارم. خیلی سوال دارم و گیج شدم:

اولین سوالم اینه که جون دانشگاه خیلی لفتش میداد استادم گفت من یه نامه مینویسم که تورو میخوایم و ساپورت مالیت میکنیمو از این جور چیزا، ایا چون من نامه پذیرش از دانشگاه ندارم و فقط یه نامه از استادم دارم ایا روز مصاحبه ایرادی میگیرن یا نه؟!
    سوال بعدیم اینه که دانشگاه تو شرایط اولیه این دوره دکتری در سایت نوشته بود این دوره اسکالرشیپ و فلوشیپ هستش، ولی من الان نامه ایی در مورد ساپورت مالی خاصی غیر از نامه استادم ندارم و دانشگاه هم کلا سر یه نقطه گیر کرده نمیدونم چقدر طول بکشه به من نامه بده، ایا این باعث نقص مدرک یا ریجکت میشه؟
    ایا به من فرصتی داده میشه که براشون نقصیات را برطرف کنم و اگه اره چند روز؟
    و تو فرم ویزا پرسیده از کجا ساپورت میشود، معمولا چی مینویسن؟ ایا باید بنویسم دانشگاه ساپورت میکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mojgandh نمایش پست ها
    سلام دوستان من هفته بعد نوبت مصاحبه سفارت واسه دکتری دارم. خیلی سوال دارم و گیج شدم:

اولین سوالم اینه که جون دانشگاه خیلی لفتش میداد استادم گفت من یه نامه مینویسم که تورو میخوایم و ساپورت مالیت میکنیمو از این جور چیزا، ایا چون من نامه پذیرش از دانشگاه ندارم و فقط یه نامه از استادم دارم ایا روز مصاحبه ایرادی میگیرن یا نه؟!
    سوال بعدیم اینه که دانشگاه تو شرایط اولیه این دوره دکتری در سایت نوشته بود این دوره اسکالرشیپ و فلوشیپ هستش، ولی من الان نامه ایی در مورد ساپورت مالی خاصی غیر از نامه استادم ندارم و دانشگاه هم کلا سر یه نقطه گیر کرده نمیدونم چقدر طول بکشه به من نامه بده، ایا این باعث نقص مدرک یا ریجکت میشه؟
    ایا به من فرصتی داده میشه که براشون نقصیات را برطرف کنم و اگه اره چند روز؟
    و تو فرم ویزا پرسیده از کجا ساپورت میشود، معمولا چی مینویسن؟ ایا باید بنویسم دانشگاه ساپورت میکنه؟
    سلام
    برای مصاحبه تو سفارت و تایید مدارک نامه استادتون کافیه، بله در فرم بنویسید که دانشگاه حمایتتون میکنه ، برای نقص مدارک هم میتونید همون روز از افیسر سوال کنید براتون توضیح میده

Junior Member

سلام دوستان
    من با یه استاد توی آلمان مکاتبه کردم و با هم یه پروپوزال آماده کردیم برای دااد
    دااد من پذیرفته نشدم یعنی رزرو هستم که در صورت انصراف بورس دااد میگیرم که محال هست
    به استادم نتیجه رو گفتم گفت من میتونم هزینتو بدم ولی الان نه
    حالا من میخوام با هزینه شخصی اقدام کنم
    استادم برای دااد همون موقع یه نامه هم به من داده که توش نوشته این نامه برای دااد هست ولی من می تونم هر وقت بورس داشتم یا ویزا گرفتم برم برای شروع دکترا
    از آقای مالکی هم پرسیدم میگه می تونین با این نامه برای ویزا اقدام کنین
    من یه چند تا سوال دارم
    گواهی تمکن مالی من که حدود 40 میلیون هست مربوط به ماه دی 93 هست آیا من با همین نامه می تونم برای ویزا اقدام کنم یا باید به روز کنم تاریخش
    برای تایید مدرک ارشد و دکتری رو میخوام ببرم ترجمه شناسنامه و یا مدرک دیگه ای هم باید ببرم با توجه به اینکه متاهلم ولی خانمم الان قصد همراهی نداره
    سربازی امریه بودم و آموزشی س...: برای آلمان هم س... گزینه منفی محسوب میشه؟
    توی نامه من در مورد انگلیسی بودن دوره چیزی نگفته و من مدرک تافلم رو میخوام ارائه کنم. آلمانی صفرم...
    پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

یه سوال دیگه اینکه من اصل مدرک تافلم رو برای دااد دادم رفت
    الان یه کپی ازش دارم + چیزی که از سایت ای تی اس میشه گرفت
    باید اصل مدرک باشه؟
    پست ایران اوضاش خرابه معلوم نیست اگه سفارش بدم کی به دستم میرسه علاوه بر اینکه دیگه نمیخوام هزینه کنم
    به نظرتون قبول مبکنن؟
    ویرایش توسط sepidehreg : March 12th, 2015 در ساعت 10:11 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا و متخصصین مهمان

سلام دوستان، من 5 مارچ(14 اسفند) رفتم مصاحبه سفارت و بهم گفتن باید فرم امنیتی پر کنی و این روال حداقل 3 ماه طول میکشه تا ویزا به دستت برسه!!
    کلاسهای من 15 اوریل(اواخر فروردین) شروع میشه و حتی انتخاب واحد هم کردم. حالا نگرانی من اینه که اگه من به این کلاسا نرسم چی میشه دانشگاه ریجکت میکنه منو یا چمیدونم پایینترین نمره رو میذاره؟!! میدونین نمیدونم دانشگاه اصولا با دانشجوهایی که مثل من ویزاشون دیر اماده میشه چه میکنه؟؟
    ایا اطلاعاتی دارید که منو کمی از این نگرانی در بیاره؟
    ایا من باید به دانشگاه اعلام کنم که بخاطر شرایط ویزا از ایران نمیتونم به موقع برسم؟؟؟

Junior Member

سلام دوستان، من برای فرصت مطالعاتی دکترا ۱۰ دسامبر مصاحبه داشتم، از دانشگاه آلمانی بورس داشتم و فرم رشته های خاص پر کردم، تافل ۱۰۰ داشتم که تاریخش یک سال گذشته بود ولی چیزی نگفتن و قبول کردن، بعد از سه ماه ( هفته پیش ۶ مارچ) از اداره امنیت با استادم تماس گرفتن، کسی از دوستان میدونه حدودا چقدر دیگه جواب ویزا میاد؟ این انتظار و حس تعلیق دیوانه کنندس.

Junior Member

سلام دوستان

آیا برای اخذ ویزا در مقطع دکترا ، حتما Invitation letter باید حاوی مطلبی باشد که به طور مستقیم اشاره به تحصیل به زبان انگلیسی بکند یا همین که عنوان Thesis به زبان انگلیسی است (بر خلاف اینکه کل متن به آلمانی هست) دلالت بر این موضوع دارد. از این جهت موضوع اهمیت دارد که فقط مدرک زبان انگلیسی دارم و از اینکه مدرک آلمانی از من در روز مصاحبه درخواست بشه و باعث دردسر بشه می ترسم.
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنماییم کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)