صفحه 148 از 207 نخستنخست ... 4898138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158198 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,471 تا 1,480 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا و متخصصین مهمان

نقل قول نوشته اصلی توسط meh_baronet نمایش پست ها
    کدوم سازمان باید تایید کنه؟
    سازمان امور دانشجویان دیگه. یه بخش داره مربوط به تایید مدارک. یادم نیس طبقه چندم بود. اونجا بپرسین بهتون میگن. آدرس سازمان امور دانشجویان: میدان فردوسی، خیابان فرصت (موسوی). کلیه کارهای مربوط به فرصت مطالعاتی اونجا انجام میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba999999 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی میخوام اقدام کنم. مدرک زبان هم فقط MSRT دارم (آیلتس و تافل ندارم). وقتی به استاد آلمانی گفتم که سفارت داشتن مدرک زبان یا ارائه ی جمله ای از طرف شما رو در متن نامه اجباری کرده گفت که این کار از نظر من مرسوم نیست.
    میشه لطفاً یکی از دوستانی که برای فرصت مطالعاتی اقدام کردند جمله ای که استادش براشون نوشته رو بگن؟
    مرسی،
    سلام
    bases on the contact with you, we understand that your english is fluent enough to carry out your research study in our institute.

Junior Member

با سلام. من جولای برا فرصت مطالعاتی رفتم سفارت. بعد از حدود 100روز به من ی نامه از سفارت دادن که چون با استادت نتونستیم تماس بگیریم درخواست رد. به استاد ایمیل زدم، کلی عذرخواهی کرد و تازه متوجه شد که ایمیلهای اداره مهاجرتو جواب نداده. ایشون تاکید دارکه که پیگیری میکنه و مشکل رفع میشه. کسی از دوستان مورد مشابهى سراغ داشته. من چه کاری برا تسریع موضوع میتونم بکنم

سلام،

من توی یه سری از پیج های این موضوع گشتم ولی جواب سؤالم رو پیدا نکردم. خلاصه اگه سؤال تکراریه ببخشید!

من از TU-Berlin پذیرش دکترا دارم. همین روزا می خوام برم سفارت اما مدرک ارشدم هنوز آزاد نشده که ترجمه کنم و ببرمش. سوالم اینه که اگه مدرک رسمی ترجمه شده لیسانس رو با یه کارنامه غیررسمی از ارشد ببرم قبول می کنن یا نه؟ البته منظورم اینه که قبول کنن و موقع دادن ویزا اصل مدرک ترجمه شده ارشد رو هم ببرم. مسآله من زمانه و در واقع می خوام معطل آزاد شدن دانشنامه ارشدم نشم.

Junior Member

سلام مهدی جان

اولا تبریک عرض می کنم من هم TU Berlin پذیرش دکترا دارم ایشالا تو برلین می بینمت (اگر ویزا بگیرم!) راستش بهتره که مدارکت رو کامل کنی و حتما تایید سفارت رو هم بگیری و بری چون این مدارک، ارسال می شه آلمان و اگر مدرکی رو دیر آماده کنی احتمالا صبر می کنن کل مدارک تکمیل شه و بعد ارسال کنن برای همین هم دیرتر بررسی می شه و حتی من نگرانم که کسی که با تو مصاحبه می کنه کلا قبول نکنه (کاملا به اون شخص بستگی داره) ولی اگر می بینی وقت رو از دست می دی حتما برو و همین توضیح رو بده شاید قبول کنن و شاید نه و این هرکسی تجربه شخصی خودش رو اینجا می گه که می تونه متفاوت باشه (هر دو حالت رو من دیدم اتفاق افتاده)!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط MahdiMaster نمایش پست ها
    سلام،

من توی یه سری از پیج های این موضوع گشتم ولی جواب سؤالم رو پیدا نکردم. خلاصه اگه سؤال تکراریه ببخشید!

من از TU-Berlin پذیرش دکترا دارم. همین روزا می خوام برم سفارت اما مدرک ارشدم هنوز آزاد نشده که ترجمه کنم و ببرمش. سوالم اینه که اگه مدرک رسمی ترجمه شده لیسانس رو با یه کارنامه غیررسمی از ارشد ببرم قبول می کنن یا نه؟ البته منظورم اینه که قبول کنن و موقع دادن ویزا اصل مدرک ترجمه شده ارشد رو هم ببرم. مسآله من زمانه و در واقع می خوام معطل آزاد شدن دانشنامه ارشدم نشم.

سلام به همگی دوستان
    یه سوال داشتم. بالاخره ما نفهمیدیم واسه ویزای دکتری مدرک زبان می خواد یا نمیخواد. آخه من سایت رو یکی دوماه پیش چک کردم نوشته بود که اگه استادتون تو پذیرشش بنویسه که سطح زبانتون قابل قبول هست مشکلی نیست. امروز دوباره چک کردم یه چیز دیگه گذاشته بودن، که باید مدرک زبان داشته باشید.
    ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخ بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mrgb80 نمایش پست ها
    با سلام. من جولای برا فرصت مطالعاتی رفتم سفارت. بعد از حدود 100روز به من ی نامه از سفارت دادن که چون با استادت نتونستیم تماس بگیریم درخواست رد. به استاد ایمیل زدم، کلی عذرخواهی کرد و تازه متوجه شد که ایمیلهای اداره مهاجرتو جواب نداده. ایشون تاکید دارکه که پیگیری میکنه و مشکل رفع میشه. کسی از دوستان مورد مشابهى سراغ داشته. من چه کاری برا تسریع موضوع میتونم بکنم

منم هم دقیقا همین مساله برام پیش اومده با این تفارت که استادم هم ایمیل امنیت رو یه ماه پیش جواب داده بود ولی نمی دونم گم شده یا اشتباه شده به من بعد 4 ماه از تاریخ مصاحبه و یک ماه بعد از تماس با استادم سفارت زنگ زد که امنیت رد کرده چون استادت همکاری نکرده یا بیا انصراف بده یا ریجکت می کنیم . من به استادم ایمیل زدم، اون هم جزییات مکاتبه با امنیت اعم شخصی که بهش ایمیل زده و تاریخش برام ایمیل کرد، از ایمیلش پرینت گرفتم بردم سفارت، دو روز بعد از امنیت به استادم ایمیل زدن که فرمها رو پیدا کردن ... به نظرم شما از استادتون یا سفارت اطمینان کسب کنین که امنیت فرمها رو دریافت کرده و پروسه در حال جلو رفتنه .... پرونده من یک ماه معلق بود به خاطر بی نظمی و حتی الان شک دارم که داره پیش میره! میتونم بپرسم چه شهر و دانشگاهی میخواین برین ؟ چون من از روی نتایج بچه ها خصوصا اونایی که امنیت خورده بودن ..فهمیدم که خیلی بسته به منطقه، مدت جواب ویزا و سیستم بررسی پرونده ها در امنتیت متفاوته ... اونایی که شمال و شرق ان از همه بدتره، مثل برمن و برلین (حتی 7 ماه به بالا هم بوده ) بعدش مرکزه مثل گوتینگن و از همه راحت بگیرتر جنوب و غربه آلمانه..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadgasemi نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    یه سوال داشتم. بالاخره ما نفهمیدیم واسه ویزای دکتری مدرک زبان می خواد یا نمیخواد. آخه من سایت رو یکی دوماه پیش چک کردم نوشته بود که اگه استادتون تو پذیرشش بنویسه که سطح زبانتون قابل قبول هست مشکلی نیست. امروز دوباره چک کردم یه چیز دیگه گذاشته بودن، که باید مدرک زبان داشته باشید.
    ممنون میشم اگه کسی میدونه پاسخ بده
    اگر از استادتون نامه داشته باشین که سطح زبانتون رو تایید کرده، مدرک زبان لازم نیست.

Junior Member

سلام دوستان

من 3 ماه پیش مصاحبه داشتم که امنیت دو هفته پیش به استادم اطلاع داد که جوابشون رو به سفارت اعلام کردند، با سفارت که تماس می گیرم بی خبرن از جواب امنیت و همچنان می گن که جوابی بدستشون نرسیده؟ کسی تجربه ی مشابه داره که چقدر طول می کشه از جواب امنیت تا جواب نهایی سفارت؟

سپاس

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UM

سلام

این پروسه 5-10 هفته ای بررسی پرونده های دانشجویی که تو سایت سفارت ذکرشده شامل بچه هایی که واسه دکترا اقدام میکنند هم میشه یا پرونده اونا بیشتر طول میکشه ؟ اضافه میکنم مثلا واسه دکترای مکانیک . لطفا راهنمایی کنید.مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)