صفحه 2 از 207 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

من پارسال با داشتن پذیرش دکتری فول فاند، بعد از 4 ماه ویزا رو گرفتم. جالب اینه که بعد از گذشت 3 ماه، پرونده ی من به اداره ی مهاجرت رفت و ظاهراً اداره ی امنیت بود (فرم رشته های خاص رو پر کردم). پس اگر از اداره ی مهاجرت پیگیری کردین و گفتن که پروندتون نیومده، نگران نشین. همسر من هم برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده (فرم رشته های خاص رو پر کرده) و بعد از گذشت 2 ماه، هنوز پروندش به اداره ی مهاجرت نرفته! با استدلال به پرونده ی خودم، هنوز نگران نشدیم و امید داریم.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط saham.kh نمایش پست ها
    من پارسال با داشتن پذیرش دکتری فول فاند، بعد از 4 ماه ویزا رو گرفتم. جالب اینه که بعد از گذشت 3 ماه، پرونده ی من به اداره ی مهاجرت رفت و ظاهراً اداره ی امنیت بود (فرم رشته های خاص رو پر کردم). پس اگر از اداره ی مهاجرت پیگیری کردین و گفتن که پروندتون نیومده، نگران نشین. همسر من هم برای فرصت مطالعاتی اقدام کرده (فرم رشته های خاص رو پر کرده) و بعد از گذشت 2 ماه، هنوز پروندش به اداره ی مهاجرت نرفته! با استدلال به پرونده ی خودم، هنوز نگران نشدیم و امید داریم.
    من یه سوال دارم..من الان 3 ماهه که منتظرم و کم کم داره استادم شاکی میشه که پس چی شد چرا ویزاتو نمیدن؟!! بیچاره خیلی همکاری میکنه ها اما خوب اونم حق داره تا ابد که نمیتونه منتظر بمونه...شما چطور استادتون رو قانع کردین که 4 ماه صبر کنه؟؟ این استاد من به نظز ماکس 2 هفته دیگه کاسه صبرش لب ریز میشه...
    الان به نظزتون من چی کار کنم؟
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

Junior Member

من رشته ام ریاضی بود ولی برای دکترا تغییر رشته دادم به علوم کامپیوتر.روز مصاحبه یعنی 25 روز پیش، وقتی فرم رشته های خاص رو داد تا پر کنم دیدم رشته من نیست. بهشون گفتم، گفت نزدیکترینو بزن من هم engineeng process رو زدم آخه چیز دیگه ای نبود که نزدیک باشه. ولی اشتباه کردم نباید چیزی رو میزدم. حالا به نظرتون چیکار کنم. خیلی می ترسم. یعنی بخاطر همین ریجکت میشم؟

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط deutschland2 نمایش پست ها
    تا اونجائی که اطلاع دارم این فرم رشته خاص یه فرم امنیتی هست نه یه فرم اموزشی که رشته درونش اهمیتی پیدا کنه اگر اینطور نود باید روند بررسی و زمان جواب برای هر رشته متفاوت باشه که اینطور نیست فقط این یه حالت امنیتی داره که فرد دارای سابقه خاصی نباشه وگرنه برای اداره امنیت چه تفاوتی میکنه شما مکانیک بخونی یا شیمی تمام این رشته ها در دکترا بهم مربوط میشن و ازین گذشته اداره امنیت المان تخصصی در این رشته ها نداره که بخواد گیر به رشته بدن اونا کارشناس امنیتن نه کارشناس رشته های تخصصی به نظرم اصلا جای نگرانی نیست...
    با حرف شما کاملا مخالفم.. اون کسی که به استاد من زنگ زده بوده از امنیت تو برلین به گفته استادم بیشتر از من در جریان اینیکه واقعا من میخوام اونجا چی کار کنم بوده!! یعنی قشنگ میدونسته جریان پزوژه چیه !! اینا کشکی نیست کاراشون... بیشتر از زمینه کاری ما تو ایران زمینه کاری استاد مربوطه تو المان مهمه و اینکه اون چقد کارش حساسه..

Junior Member

بچه هایی که برای ویزای دکترای رشته های خاص منتظرن میشه بگن چند وقته منتظرن؟ من خودم 6 آگوست وقت داشتم.

قسمت اعلام نتایج رو تا اونجایی که خوندم فقط دو سه مورد دکترا پیدا کردم که از سه ماه تا شش ماه شده بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    من 83 روز تمام!! 25 جولای .. 1 سپتامبر هم باید اونجا میبودم..
    فقط دو نفر دکترای رشته ی خاص. کس دیگه ای نیست؟ اگر میشه بگین کی مصاحبه داشتین و کی فرم پر کردین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    25 جولای مصاحبه داشتم همون روز هم فرم رو تحویل دادم.. به استاد شما کی زنگ زدن؟
    پذیرش من Promotion ه و از سوی دانشکده. بنابراین اصلا استادی در کار نیست که بخوان باهاش تماس بگیرن. من فکر میکردم که به خاطر این موضوع کار باید سریع تر پیش بره و مثل دانشجوهای فوق بررسی بشه. جالب اینجاست که پرونده ی من اداره مهاجرت هم نمیره (به خاطر نوع بورس، accelerated processing). یعنی اگه همین چک امنتیه بدون استاد اکی شه کار تمومه. ولی از روزی که مصاحبه رفتم و فرم پر کردم (6 آگوست) خبری نیست هنوز، یعنی بیش از هفتاد روز. البته شاید هنوزم زیاد دیر نشده باشه چون دانشجوهای فوقی هم که دیدم دو تا سه ماهه گرفتن. ولی خب خیلی هاشون همون روز مصاحبه فرم پر نکرده بودن. یعنی همین الانش هم مدت چک امنیتیش بیشتر از بچه های فوق شده.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_ نمایش پست ها
    پذیرش من Promotion ه و از سوی دانشکده. بنابراین اصلا استادی در کار نیست که بخوان باهاش تماس بگیرن. من فکر میکردم که به خاطر این موضوع کار باید سریع تر پیش بره و مثل دانشجوهای فوق بررسی بشه. جالب اینجاست که پرونده ی من اداره مهاجرت هم نمیره (به خاطر نوع بورس، accelerated processing). یعنی اگه همین چک امنتیه بدون استاد اکی شه کار تمومه. ولی از روزی که مصاحبه رفتم و فرم پر کردم (6 آگوست) خبری نیست هنوز، یعنی بیش از هفتاد روز. البته شاید هنوزم زیاد دیر نشده باشه چون دانشجوهای فوقی هم که دیدم دو تا سه ماهه گرفتن. ولی خب خیلی هاشون همون روز مصاحبه فرم پر نکرده بودن. یعنی همین الانش هم مدت چک امنیتیش بیشتر از بچه های فوق شده.
    والا من چون تو فروم المان قدیمی نیستم اصلا نمیدونم چه چوریه کیس شما! ولی به استاد من که 1.5 ماه بعد زنگ زدن یعنی تا قبلش هر چی منتظر بودم کشک بوده! بعد هم خانومه به استادم گفته بوده couple of days to a month!! ولی الان تقریبا 1 ماه و یک هفته است و هنوز خبری نیست...

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad_ نمایش پست ها
    Promotion یه چیزی بین فوق لیسانس و تز دکتراس. در واقع اگر دانشکده ای بخواد دانشجوی دکترا درس پاس کنه، Promotion ثبت نام میکنه که از لحاظ قانونی همون فوق لیسانسه. کامپیوتر زارلند که به من پذیرش داده، همه رو Promotion ثبت نام میکنه بعد میری اونجا تو یکی دو سال استاد برای تز دکترا پیدا میکنی. اداره ی مهاجرت نرفتنش هم به خاطر اینه که بورس از دولت فدراله و نیازی به تایید دولت محلی نداره. در هر صورت امیدوارم ویزای همه بیاد، شما و من هم روش.
    سال گذشته که من از تی او برلین بورس دکترا داشتم، زمانی که با استادم تماس گرفتن، استادم زیاد همکاری نکرد با اداره امنیت. حالا راست و دروغش پای سفارت، ولی سفارت تماس گرفت گفت استادت برای تعهدات همکاری نمیکنه بیا انصراف بده. منم که دستم از همه جا کوتاهتر بود، انصراف دادم. البته نا گفته نمونه که این ماجرا خورده بود به حمله به سفارت انگلیس و این که همه سفیراشون رو برده بودن. کل این ماجرا کلا یه ماه و یک هفته بیشتر طول نکشید. برای شما که طول کشیده احتمالا مشکلی وجود نداشته باشه.
    اها! حالا امیدوارم بیاد چون کم کم غر غرهای استادم داره شروع میشه..
    ایشالا واسه شما هم میاد خیلی دیر نیست.. بعید نیست اکثر دکتری ها هفته بعد بیاد چون مستر ها دیگه کلاساشون شروع شده و سر سفارت خلوت تر میشه.. شما اگه تهرانی یه سر سفارت بزن..مال منم بورسم مال helmholtz virtual institute واسه همینم از مهاجرت به استادم گفته بودن که اصلا پروندم اونجا نمیره..این استاد من که خودش میگه خیلی همکاری گرده.. گویا کلی سوال میپرسن.. تاره میگه من خیلی فرندلی برخورد کردم که ویزاتو بدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Agricultural engineering- Ornamental plants

با سلام به همگی دوستان
    می خواستم از دوستانی که با استاد راهنماشون برای پیگیری پرونده ویزاشون مکاتبه داشتند خواهش کنم متن ایمیلی را که به استادشون زدند برامون اینجا بذارند. چون من نمی دونم که باید از استادم بخواهم که از کجا و چگونه پیگیر پرونده من باشند. چون الان 73 روزه که از مصاحبه من (دکترا و رشته ی خاص) میگذره و جوابی از سفارت نیومده. ایمیل هم که به خانم هاشمی زدم گفتند که هنوز پرونده ام از آلمان نیومده. اگر متن ایمیلتون به استاد راهنما برای پیگیری ویزا رو اینجا بگذارید ممنون می شم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)