صفحه 201 از 207 نخستنخست ... 101151191192193194195196197198199200201202203204205206207 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,001 تا 2,010 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member Ghmerti آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

سلام دوستان

من برای مقطع دکتری نامه پذیرش همراه با میزان حقوق و تاریخ شروع و پایان دارم که به زبان آلمانی هست. برای گرفتن معافیت تحصیلی و پاسپورت از سامانهٔ نشای وزارت علوم همین نامه کفایت می‌کنه یا باید به انگلیسی باشه؟
    درضمن توی این نامه از اصطلاح wissenschaftlicher Mitarbeiter استفاده شده که فکر کنم دستیار پژوهش معنی بشه.

سپاس فراوان

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghmerti نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای مقطع دکتری نامه پذیرش همراه با میزان حقوق و تاریخ شروع و پایان دارم که به زبان آلمانی هست. برای گرفتن معافیت تحصیلی و پاسپورت از سامانهٔ نشای وزارت علوم همین نامه کفایت می‌کنه یا باید به انگلیسی باشه؟
    درضمن توی این نامه از اصطلاح wissenschaftlicher Mitarbeiter استفاده شده که فکر کنم دستیار پژوهش معنی بشه.

سپاس فراوان
    هیچ‌کدوم از این دو مورد مشکلی ایجاد نکرد و پذیرش من توسط وزارت علوم تایید شد.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من صفحات مختلف را مطالعه کردم ولی به جواب مشخصی نرسیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید:
    من پذیرش پستداک از آلمان دارم. اگر اکتبر بخوام اونجا باشم:
    1-آیا وقت اضطراری به من و همسرم با هم میدن؟
    2-معمولا گرفتن ویزا چند ماه طول میکشه (در صورت موافقت با وقت اضطراری)؟
    3-اگر استادم بازبان مشکلی نداشت، سفارت از من و همسرم مدرک زبان میخواد؟

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

نقل قول نوشته اصلی توسط matin1111 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من صفحات مختلف را مطالعه کردم ولی به جواب مشخصی نرسیدم. ممنون میشم راهنمایی کنید:
    من پذیرش پستداک از آلمان دارم. اگر اکتبر بخوام اونجا باشم:
    1-آیا وقت اضطراری به من و همسرم با هم میدن؟
    2-معمولا گرفتن ویزا چند ماه طول میکشه (در صورت موافقت با وقت اضطراری)؟
    3-اگر استادم بازبان مشکلی نداشت، سفارت از من و همسرم مدرک زبان میخواد؟
    بله وقت اضطراری برای خودتون میتونید 100% بگیرید اما برای همسرتون احتمالا خیر.
    اگه به پروسه امنیتی نخورید ( بستگی به رشته داره) حدود 3 هفته تا 1 ماه. برای همسرتون اما اصلا معلوم نیست. ممکنه ویزاش با شما بیاد تو کمتر از 2 هفته. ممکنه چند ماه طول بکشه !
    نه اگه استاد بگه نمیخواد نمیخواد. یه نامه از استاد ببرید سفارت. از همسرتون که اصلا. اگه هم چیزی پرسیدن بگن میخوام همونجا المانی بخونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Fnsn نمایش پست ها
    بله وقت اضطراری برای خودتون میتونید 100% بگیرید اما برای همسرتون احتمالا خیر.
    اگه به پروسه امنیتی نخورید ( بستگی به رشته داره) حدود 3 هفته تا 1 ماه. برای همسرتون اما اصلا معلوم نیست. ممکنه ویزاش با شما بیاد تو کمتر از 2 هفته. ممکنه چند ماه طول بکشه !
    نه اگه استاد بگه نمیخواد نمیخواد. یه نامه از استاد ببرید سفارت. از همسرتون که اصلا. اگه هم چیزی پرسیدن بگن میخوام همونجا المانی بخونم.

ممنون از پاسخگویی شما
    درخصوص نوع ویزای پستداک هم مطالب متفاوت نوشته بودن
    ویزای کاری باید درخواست بشه یا ویزای پژوهشگر؟
    باز هم ممنمونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Laser & optic-AUT

نقل قول نوشته اصلی توسط matin1111 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخگویی شما
    درخصوص نوع ویزای پستداک هم مطالب متفاوت نوشته بودن
    ویزای کاری باید درخواست بشه یا ویزای پژوهشگر؟
    باز هم ممنمونم

من برای ویزای کار (قرارداد کاری با دانشگاه)، یک ماه پیش درخواست وقت اضطراری کردم و هفته بعد از درخواست وقت دادن و رفتم سفارت. به همسر و پسرم هم برای همان روز وقت دادن و روز مصاحبه همراه من بودن

در ایمیل وقت اضطراری ب سفارت قید کنید که میخواهید در صورت امکان همسرتون هم همراهتون باشن. ان شاء الله موافقت میکنن

Junior Member

سلام دوستان
    من برای دکتری از المان پذیرش دارم. دارم همه سوالات را هم میخونم ولی یه نفر میتونه دقیق مدارکی که برای ویزا دانشجویی نیاز هست را بگه
    اخه روی سایت سفارت فقط نوشته به اخرین مدرک تحصیلی نیازه ولی بعضی افراد به داشتن ریزنمرات، مدارک دیپلم و .. نیز اشاره میکنن.

با تشکر
    ویرایش توسط eli_64 : June 30th, 2019 در ساعت 12:40 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط eli_64 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای دکتری از المان پذیرش دارم. دارم همه سوالات را هم میخونم ولی یه نفر میتونه دقیق مدارکی که برای ویزا دانشجویی نیاز هست را بگه
    اخه روی سایت سفارت فقط نوشته به اخرین مدرک تحصیلی نیازه ولی بعضی افراد به داشتن ریزنمرات، مدارک دیپلم و .. نیز اشاره میکنن.

با تشکر
    من کپیِ تاییدشدهٔ ترجمهٔ ریزنمرات و دانشنامهٔ ارشدم (تو یک پک) رو دادم و قبول کردن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghmerti نمایش پست ها
    من کپیِ تاییدشدهٔ ترجمهٔ ریزنمرات و دانشنامهٔ ارشدم (تو یک پک) رو دادم و قبول کردن.
    ممنون از پاسخ‌تون. ممنون میشم به این سوالها هم پاسخ بدید.
    ۱.شما مدارک قرارداد کاری را فراهم کردید یا ویزای دانشجویی برای پذیرش دکتری؟

۲. من تو فروم خوندم که کپی ترجمه مدارکی که باید تایید بشه باید در پلمپ ترجمه همون مدرک قرار بگیره. این صحت داره. نمیتونیم از خود ترجمه کپی بگیریم و بعد تایید کنیم.

۳. الان باید ترجمه لیسانس و دیپلم را هم ارايه بدیم به سفارت؟

۴. ترجمه ها باید مهر دادگستری هم داشته باشن یا همون مهر وزارت خارجه کافیه؟

پیشاپیش سپاسگزارم

نقل قول نوشته اصلی توسط eli_64 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ‌تون. ممنون میشم به این سوالها هم پاسخ بدید.
    ۱.شما مدارک قرارداد کاری را فراهم کردید یا ویزای دانشجویی برای پذیرش دکتری؟

۲. من تو فروم خوندم که کپی ترجمه مدارکی که باید تایید بشه باید در پلمپ ترجمه همون مدرک قرار بگیره. این صحت داره. نمیتونیم از خود ترجمه کپی بگیریم و بعد تایید کنیم.

۳. الان باید ترجمه لیسانس و دیپلم را هم ارايه بدیم به سفارت؟

۴. ترجمه ها باید مهر دادگستری هم داشته باشن یا همون مهر وزارت خارجه کافیه؟

پیشاپیش سپاسگزارم
    ۱. این مدارک: https://teheran.diplo.de/blob/191160...udium-data.pdf

۲. اصل ترجمه همیشه همراه با کپی اصل مدارکیه که ترجمه شده که باید روش مهر کپی برابر اصل هم بخوره و یه‌جا پلمب می‌شن. اما چیزی که شما باید برای سفارت تایید کنید فوتوکپی همهٔ صفحات (پشت و رو،‌ اگه پشتش مهری خورده یا چیزی نوشته شده) هست که همراه با اصل ترجمه و اصل فارسی مدارک ارائه می‌دید بخش تایید مدارک تا تایید کنند. لازم نیست اصل مدرک فوق‌لیسانس‌تون رو تایید کنید. فقط کپی ترجمه رو باید تایید کنید که فک کنم ۱۵ یورو می‌شه.

۳. گفتم که بالا. اگه دکتری می‌خواید برید فقط کارشناسی ارشد رو ارائه می‌دید.

۴. فک نکنم امور خارجه مهر بزنه وقتی قوه قضائیه نزده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)