با سلام،
راستش من حدود یک سال و اندی پیش مصاحبه کردم. الان میخام خاطراتم رو براتون به اشتراک بذارم، باشد که نامید نشید. فقط نمیدونم اینجا جای درستی هست یا نه، به بزرگی خودتون ببخشید.

من سال پیش از آمریکا پذیرش داشتم با فاند برای دکتری و ویزا رو هم حدودا ۴۰ روزه گرفتم. قبل از اینکه ویزام بیاد، یه استاد آلمانی که توی Microsoft Research Cambridge بود یه پوزیشن داشت که من براش ایمیل زدم. بعد از اینکه ویزای آمریکا اومد، بهم ایمیل زد و گفت که میخواد برای PhD بگیرتم. این استاده جزء یکی از چندتا استاد برتر توی فیلد ما بود و منم بخاطر دلایل علمی! و سینگل بودن ویزای آمریکا و ...، آمریکا رو کنسل کردم. بعدش چون خیلی خارج از خونه! نبودم تا حالا و اینکه از آلمان مطمئن نبودم که برای درس خوندن خوبه یا نه(و اینکه سربازی معاف بودم)، بهش گفتم اگه میشه اینترنشیپ برم پیشش که قبول کرد. اون موقع من تازه دفاع ارشدم رو کرده بودم و چون گواهی اشتغال به تحصیل نمیتونستم بگیرم یه مقداری طول کشید تا یک سری مدارک برای سفارت آماده کنم. بالاخره، ده دسامبر ۲۰۱۳ رفتم سفارت و مصاحبه کردم و گفتن که ۸ هفته دیگه وبسایت رو چک کن. فرم امنیتی رو هم پر کردم. حالا این ۸ هفته شد ۶ ماه که نامه‌ی ریجکت اومد در خونه. اونم بدلیل اینکه استادم جواب آلمانی ها رو نداده بود. بعدش به استادم ایمیل زدم یه مقداری طول کشید تا نامه جدید و اعتراض رو بهم داد، خودش هم یک ایمیل به سفارت زد. منم تقریبا ۸ جولای ۲۰۱۴رفتم اعتراض کردم. حدودا اواخر اکتبر ۲۰۱۴، بهم زنگ زدن و گفتن که اسم و شغل دایی، عمو، پسر دایی و پسرعمو که بالای ۳۵ سال دارن رو برامون ایمیل کن. حدودا اوایل دسامبر بهم دوباره زنگ زدن گفتن که نامه اسکولارشیپ جدید و پذیرش جدید برامون بیار. بعدش، حدودا ۲۴ دسامبر زنگ زدن. خانومه اولش گفت که فردا بیا بگیر ویزات رو، بعد من با تعجب پرسیدم فردا؟ اونم گفتش که تو که ۱ فوریه هست شروعت، فکر کردم ۱ ژانویه بودی! پس ۱ بهمن بیا ویزات رو بگیر و بیمه مسافرتی و پاسپورت رو هم بیار. حالا میشه گفت تقریبا ۴۰۰ روز طول کشیده ( در مقایسه با آمریکا که ۴۰ روز طول کشید! خیلی زیاد هست). آخرش تاریخو با استادم چک کردم اونم گفت چون ski retreat! داریم، بذار ۹ مارچ بیا.

اینا رو گفتم، اگه بعضیا زیاد منتظر موندن، نا امید نشن. همین ...