صفحه 207 از 207 نخستنخست ... 107157197198199200201202203204205206207
نمایش نتایج: از شماره 2,061 تا 2,068 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

با سلام
    دوستان لطفا من رو راهنمایی بفرمایید،بخاطر تغییراتی که در سایت دادن من سردرگم شدم،
    من پذیرش دکتری با قرارداد کاری دارم که اصل قرارداد هم برام پست شده و به دستم رسیده.
    تا یکی دو هفته پیش توی زمانبندی سفارت دکتری با قرارداد کاری رو کنار بلوکارت نوشته بود ولی الان منتقل کردن به بخش دانشجویی
    حالا میخوام وقت سفارت بگیرم
    نوع وقت سفارت چی باید باشه؟ دانشجویی یا کاری؟
    از کدوم چک لیست باید استفاده کنم (دکتری بدون قرارداد کار یا بلوکارت؟) چون هیچ چک لیستی برای دکتری با قرارداد کاری وجود نداره
    ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید

پیش فرض پاسخ : ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

با سلام
    خوشبختانه از سفارت تونستم جواب بگیرم:
    جهت اطلاع همه افرادی که موفق به پذیرش دکتری با قرارداد کاری شدن، نوع وقتی که میگیرن دانشجویی باشه
    (Registrierung für die Beantragung eines Visums zum Studien- oder Forschungsaufenthalt in Deutschland (langfristige Aufenthalte))
    و در صفحه مربوطه نوع دکتری با قرارداد
    Promotionsstudium/Doktorand (auch mit Arbeitsvertrag)
    را انتخاب کنید.

سلام دوستان

من یه فرصتPostdoc توی المان گرفتم.
    کسی میتونه به من کمک کنه برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنم؟ البته میدونم که
    Postdoc کار محسوب میشه ولیکن ماهیت کارش تحقیقاتی هست. برای همین این سوال را می پرسم.
    1-Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days).

2-Registration to apply for a long term visa for other purposes (for example for job seeker, employment, acknowledgement of a foreign degree, professional training, “EU blue card”).

ویزای
    scientists چقدر طول میکشه تا نوبتم بشه؟
    آیا به نظرتون میتونم
    scientists را انتخاب کنم و مدل فرصت مطالعاتی را انتخاب کنم؟
    یا باید ویزای
    employment را انتخاب کنم؟ چقدر وقت سفارت در این حالت طول میکشه؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه مشابه داشته باشه و به من کمک کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا، بعد از اقدام تا قبل از اعلام نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabj نمایش پست ها
    سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.

سلام

لطفا میشه بفرمایید شما زمانی که به عنوان دانشوی مهمان به آلمان رفتین وزارت علوم این درخواست رو به عنوان مقطع phD در نظر گرفت یا صرفا مهمانی؟
    یکی از اساتید ب من گفته با یه قرداد بین استاد و دانشجو تا یک سال به عنوان مهمانی بیا واسه تحصیل و بعد از اون درباره ثبت نام توی دانشگاه صحبت میکنیم، مشکل من تاییدیه وزارت علومه که معافیت تحصیلی بهم بدن تا بتونم از کشور خارج بشم. شما مشکل خروج از کشور نداشتین؟

Junior Member

سلام دوستان.
    برای اپلای ویزای کاری دوره پستداک، نیاز به تایید مدارک توی ZAB دارم.
    آیا باید تمام مقاطع تحصیلی قبل رو تایید کنم ؟ دیپلم ، لیسانس، ارشد، دکترا ؟ یا فقط آخرین مقطع که دکتراست.
    نکته ی دیگه اینکه دانشگاه من H+ هست ، ولی رشته ام رو پیدا نمی کنم. همچنان باید برای تاییدیه اقدام کنم یا همون دانشگاه تایید باشه کافبه ؟

سوالی داشتم در مورد ویزا برای پست داک..... آیا نامه از طرف استاد با جزییات پروژه و مبلغ درآمد کافیه برای سفارت؟ یا قرارداد رسمی کاری می خوان؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnams نمایش پست ها
    سوالی داشتم در مورد ویزا برای پست داک..... آیا نامه از طرف استاد با جزییات پروژه و مبلغ درآمد کافیه برای سفارت؟ یا قرارداد رسمی کاری می خوان؟
    invitation letter یا hosting agreement که تمپلیت آن موجوده

https://www.uni-leipzig.de/fileadmin...-agreement.pdf

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)