صفحه 105 از 207 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155205 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

نقل قول نوشته اصلی توسط emaghdam نمایش پست ها
    با سلام من از آلمان برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم (دانشگاه konstanz) هنوز admission نیومده برام. کلا چیزی از پروسه های ویزا نمیدونم اومدم اینجا چند صفخه تو تاپیک های مختلفو خوندم ولی جواب سوالامو ندیدم!
    چند تا سوال داشتم اول این که من هیچ مدرک زبانی ندارم (نه آلمانی و نه انگلیسی) برای ویزای فرصت مطالعاتی هم از من مدرک زبان خواهند خواست؟ حتی اگر دانشگاه ازم نخواد؟
    دوم این که من سال چهار دکترام و نخواستم وارد پروسه گرفتن اعتبار از وزارتخونه بشم که دیر کنم برای رفتن. برا همین به استاد هم گفتم که با هزینه شخصی میام. ولی تو سایت سفارت یه جمله دیدم دقیقا این جور نوشته که فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی امکان پذیر نمی باشد!!! میخواستم ببینم کسی تجربه ای در این زمینه داره یعنی اگر من مدرکی دال بر یک حساب حاوی مبلغ مکفی ارائه بدم هم امکان نداره؟؟ در ضمن من میخوام با همسرم برم آیا برای اون هم باید حساب بانکی داشته باشیم؟
    سوال بعدیم هم اینه که برای وقت گرفتن از سفارت باید منتظر نامه پذیرشم باشم (نامه پذیرش باید به سفارت پست بشه یا برای من باید پست بشه که با خودم به سفارت ببرم؟)
    یه سوال شاید ناشی از بی اطلاعی من اینه که وقت ملاقات و مصاحبه و تحویل مدارک همش یکیه؟!
    من تبریز ساکنم و با توجه به این که باید برم تهران برای سفارت میخواستم ببینم چند بار باید به سفارت مراجعه داشته باشم

مرسی از راهنماییتون
    من جواب همه رو نميدونم، ولی اون قدر که ميدونم
    1. به دانشگاه بگين يه نامه براتون بنويسه که توش قيد شده باشه سطح زبان شما کافيه و نياز به ارايه مدرک زبان نيست.
    2. يه نامه پذيرش ميفرستن براتون که اون رو و يا اگه دير به دستتون ميرسه اسکن اون رو با خودتون ميبرين سفارت روزی که مصاحبه دارين. اگه ميخواين وقت اضطراری بگيرين بايد اسکن اون رو ميل کنين به يه آقای به اسم مالکی تو سفارت. اگه ميخواين از طريق معمول و از سايت وقت بگيرين نيازی نيست نامه پذيرش الان دستتون باشه.
    3. وقت ملاقت با مصاحبه و تحويل مدارک همش يکيه
    4. شما يک بار مدارکی که نياز به تاييد سفارت داره (مثل مدارک تحصيلی و اين جور چيزا) رو بايد بياريد سفارت تاييد کنند(2 روز زمان ميباره، صبح ميدين فرداش تاييد شده تحويل ميگيرن). يه بار هم واسه مصاحبه بياین سفارت.
    سايت سفارت رو چند بار با دقت بالا پاينشو بخونين، جواب خيلی از سؤال ها رو ونجا پيدا ميکنين

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط emaghdam نمایش پست ها
    چند تا سوال داشتم اول این که من هیچ مدرک زبانی ندارم (نه آلمانی و نه انگلیسی) برای ویزای فرصت مطالعاتی هم از من مدرک زبان خواهند خواست؟ حتی اگر دانشگاه ازم نخواد؟
    دوم این که من سال چهار دکترام و نخواستم وارد پروسه گرفتن اعتبار از وزارتخونه بشم که دیر کنم برای رفتن. برا همین به استاد هم گفتم که با هزینه شخصی میام. ولی تو سایت سفارت یه جمله دیدم دقیقا این جور نوشته که فرصت مطالعاتی با هزینه شخصی امکان پذیر نمی باشد!!! میخواستم ببینم کسی تجربه ای در این زمینه داره یعنی اگر من مدرکی دال بر یک حساب حاوی مبلغ مکفی ارائه بدم هم امکان نداره؟؟ در ضمن من میخوام با همسرم برم آیا برای اون هم باید حساب بانکی داشته باشیم؟
    سوال بعدیم هم اینه که برای وقت گرفتن از سفارت باید منتظر نامه پذیرشم باشم (نامه پذیرش باید به سفارت پست بشه یا برای من باید پست بشه که با خودم به سفارت ببرم؟)
    یه سوال شاید ناشی از بی اطلاعی من اینه که وقت ملاقات و مصاحبه و تحویل مدارک همش یکیه؟!
    من تبریز ساکنم و با توجه به این که باید برم تهران برای سفارت میخواستم ببینم چند بار باید به سفارت مراجعه داشته باشم
    سلام

به این لینک برین:
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...timmungen.html

در قسمت ویزای اقامت فایل مرتبط با کیس خودتون رو دانلود کنین و بخونین. جواب خیلی از سوالات اونجا هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza66 نمایش پست ها
    سلام به همۀ دوستان مخصوصا اونایی که منتظر ویزای دکتری اند

من در تاریخ 5 فوریه (یعنی دقیقا 4 ماه پیش) برای ویزای دکتری اقدام کردم و هنوز خبری نیست. می خواستم ببینم کسی هست که قبل از من اقدام کرده باشه و هنوز ویزا نگرفته باشه؟ اگر کسی هست تاریخ مصاحبه و رشتشو بگه لطفا!

امیدوارم ویزای همه بیاد
    ممنون

سلام
    من برای فرصت مطالعاتی دکتری اقدام کردم و تا به امروز 5 ماه و 10 روزه که منتظر ویزام هستم
    رشته مهندسی مکانیک

Junior Member

سلام
    1.اگر روز مصاحبه مدرک تافل آماده نباشه، مدارک رو می پذیرن؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    2. آیا واقعا نامه استاد مبنی بر اینکه سطح زبان قابل قبوله آدم رو از مدرک زبان بی نیاز میکنه؟
    ممنونم پیشاپیش

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ps7 نمایش پست ها
    سلام
    1.اگر روز مصاحبه مدرک تافل آماده نباشه، مدارک رو می پذیرن؟ مشکلی پیش نمیاد؟
    2. آیا واقعا نامه استاد مبنی بر اینکه سطح زبان قابل قبوله آدم رو از مدرک زبان بی نیاز میکنه؟
    ممنونم پیشاپیش
    2- توی بخش ویزای سایت سفارت، یک فایلی هست به نام راهنمای ویزای بلند مدت دانشجویی که این مساله رو توضیح داده
    تا پارسال داخل این فایلی که گفتم نوشته بود همچین چیزی رو، ولی امسال حذفش کردن و ظاهرا دیگه قبول نمیکنن.

من از ماکس پلانک پذیرش دارم
    آیلتسم 21 جولای اکسپایر می شه و البته 24 ژوئن وقت سفارت دارم (یعنی یک ماه بعد مصاحبه)
    از طرفی ماکس پلانک بهم گفت که نگران نباشم چون زبان برای پی اچ دی ضروری نیست و از طرفی سه ماه پیش رفتم المان اونجا انگلیسی باهام مصاحبه کردن
    و به سطح زبانم مطمئن هستند
    حالا بنظرتون تو سفارت مشکلی پیش میاد؟ یه وقت دو ماه دیگه نگن برو ایلتس بگیر بیا؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ms_engineer نمایش پست ها
    آیلتسم 21 جولای اکسپایر می شه و البته 24 ژوئن وقت سفارت دارم (یعنی یک ماه بعد مصاحبه)
    از طرفی ماکس پلانک بهم گفت که نگران نباشم چون زبان برای پی اچ دی ضروری نیست و از طرفی سه ماه پیش رفتم المان اونجا انگلیسی باهام مصاحبه کردن
    حالا بنظرتون تو سفارت مشکلی پیش میاد؟ یه وقت دو ماه دیگه نگن برو ایلتس بگیر بیا؟
    مهم اينه که موقع مصاحبه اکسپاير نشده، نگران نباش، مشکلی ايجاد نميکنه

Junior Member

سلام دوستان من ديروز سفارت وقت مصاحبه داشتم.
    پذيرش و بورس دكترى من از ماكس پلانك و همچنين متاهل هستم. فكر كردم تجربه ام به خصوص از بابت ويزاى همراه بتونه براى دوستان مفيدباشه.

اولين نكته كه خدا رو شكر باجه دانشجويى كلا باجه ١ هست كه معمولا كارمنداى خوش اخلاق و با حرصله اى داره. خاتومى كه ديروز بود واقعا مهربون با حوصله بود. اين اولين خبر خوب! براى من و همسرم پرونده جداتشكيل شد( البته بگم كه حتما هم بايد دوتا وقت جدا و ترجيحا تو يه روز داشته باشين). من اول رفتم باجه ١ و نيم ساعتى مداركم بررسي شد و پرونده تشكيل شد، بعد همسرم رو گفتن بره باجه ٦ كه مخصوص درخواست اقامت و پيوستن به همسر هست. ايشون هم اونجا مدارك رو ازش گرفتن و بهش شماره پرونده دادن و بعد من شماره پرونده ايشون رو به مسئول پرونده خودم اعلام كردم. پس مصاحبه هامون كاملا جدا انجام شد. و قاعدتادو تا ٦٠ يورو هم ميگيرن. البته من چون بورس ماكس پلانك بودم قبضم رو صفر يورو زد و خودم پولى ندادم!!! اينم گفتم دوستان مشابه حواسشون باشه!!

اما مدارك:
    مدارك من دقيقا عين موار اعلام شده درسايت سفارت بود. شما دوسرى كپى و يك سرى ترجمه تاييد شده رو حتما ببريد... ولى يه سرى كپى تون بخشيش استفاده ميشه...
    توجه .... كپى حتما پشت و رو ترجه ها كه مهر سفارت داره رو بگيريد. اون عبارت " ترجمه و كپى تاييد نشده" كه تو سايت گفته گيجتون نكنه! كلا يه سرى كامل ترجمه تاييد شده و كپى از پشت و رو و مهر سفارت.
    فرم امنيتى هم كه پر ميكنيد... يك صفحه پرينت توضيح پروژه هم حتى اگه ارشد هستين همراهتون باشه...كه ضميمه فرم بشه.
    بقيه مدارك دانشجو هم مشخص است طبق ليست... سوالى بود بگين.

اما همسرم كه مدارك لازم براى اون واقعا مبهم بود.
    مهمتربن مدرك ترجه عقدتامه با مهر تاييد سفارت هست. كه براى تاييد اين حتى با پذيرش ١٢٠ هزار تومن بايد بدين!
    كپى پشت و روى اين ترجمه هم كه لازمه.
    ما احتياطا ترجمه مدرك تحصيلى همسرم رو البته بدون تاييد برده بوديم و خواست.. يعنى خود كارمنده پرسيد داريد؟ و خوشبختانه بود.
    حساب بانكى هم برديم البته به ريال كه به يورو ببريد بهتره...گرچه با بورس ١٣٦٠ يورو دو نفر پوشش ميشن و الزامى نيست ولى كمك كننده هست.
    اما زبان كه بزرگترين نگرانى همسرم بود! مدرك نخواستن ازش. فقط پرسيد آلمانى بلدى يا انگليسي و همسر بنده هم گفتن انگليسي و همونجا ازش خواست يه چند دقيقه خودش رو و كارشو معرفى كنه. و رد شد اينم!!!
    رزومه و اينا هم كه داد بهشون. اصلا هم نپرسيد ميخواى برى اونجا چه كار و اين حرفا...
    كلا هر چى توضيح كمتر بدين بهتره. نفر قبل من اونقدر از خودش تعريف كرد كه كارمنده بهش گفت اصلا تو ميخواى برى اونجا درس بخونى كه چى بشه؟!
    ولى براى من كلا اوكى بود و حاشيه هم نرفت!

سوالى بود در خدمتم...
    موفق باشيد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ms_engineer نمایش پست ها
    تاريخ تافل يا ايلتس رو ميپرسه ازت همونجا و تو پرونده ثبت ميكنه. خب اين كه نگذشته و مشكلى نيست... تقصير شما نيست كه سفارت دير وقت ميده كه !!
    نه ايشالا مشكلى نيست...بعد هم مهم تاريخ پذيرش شماست!

Junior Member

سلام ممنون از زاهنمایی های مفیدتون
    همسر من هم برای ویزای همراه میخواد درخواست بده و مهمترین نگرانیمون مدرک زبان ازش خواستنه پس یعنی از شما مدرک زبان المانی نخواستن؟؟ یعنی برای صادر شدن ویزا هم نخواستن؟ اخه در مدارک گفته میخواد با این حساب شما نپرسید که زمانی که ویزا صادر شد آیا نیازی به ارائه ی اون برای دریافت ویرا هست یا نه؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ديروز سفارت وقت مصاحبه داشتم.
    پذيرش و بورس دكترى من از ماكس پلانك و همچنين متاهل هستم. فكر كردم تجربه ام به خصوص از بابت ويزاى همراه بتونه براى دوستان مفيدباشه.

اولين نكته كه خدا رو شكر باجه دانشجويى كلا باجه ١ هست كه معمولا كارمنداى خوش اخلاق و با حرصله اى داره. خاتومى كه ديروز بود واقعا مهربون با حوصله بود. اين اولين خبر خوب! براى من و همسرم پرونده جداتشكيل شد( البته بگم كه حتما هم بايد دوتا وقت جدا و ترجيحا تو يه روز داشته باشين). من اول رفتم باجه ١ و نيم ساعتى مداركم بررسي شد و پرونده تشكيل شد، بعد همسرم رو گفتن بره باجه ٦ كه مخصوص درخواست اقامت و پيوستن به همسر هست. ايشون هم اونجا مدارك رو ازش گرفتن و بهش شماره پرونده دادن و بعد من شماره پرونده ايشون رو به مسئول پرونده خودم اعلام كردم. پس مصاحبه هامون كاملا جدا انجام شد. و قاعدتادو تا ٦٠ يورو هم ميگيرن. البته من چون بورس ماكس پلانك بودم قبضم رو صفر يورو زد و خودم پولى ندادم!!! اينم گفتم دوستان مشابه حواسشون باشه!!

اما مدارك:
    مدارك من دقيقا عين موار اعلام شده درسايت سفارت بود. شما دوسرى كپى و يك سرى ترجمه تاييد شده رو حتما ببريد... ولى يه سرى كپى تون بخشيش استفاده ميشه...
    توجه .... كپى حتما پشت و رو ترجه ها كه مهر سفارت داره رو بگيريد. اون عبارت " ترجمه و كپى تاييد نشده" كه تو سايت گفته گيجتون نكنه! كلا يه سرى كامل ترجمه تاييد شده و كپى از پشت و رو و مهر سفارت.
    فرم امنيتى هم كه پر ميكنيد... يك صفحه پرينت توضيح پروژه هم حتى اگه ارشد هستين همراهتون باشه...كه ضميمه فرم بشه.
    بقيه مدارك دانشجو هم مشخص است طبق ليست... سوالى بود بگين.

اما همسرم كه مدارك لازم براى اون واقعا مبهم بود.
    مهمتربن مدرك ترجه عقدتامه با مهر تاييد سفارت هست. كه براى تاييد اين حتى با پذيرش ١٢٠ هزار تومن بايد بدين!
    كپى پشت و روى اين ترجمه هم كه لازمه.
    ما احتياطا ترجمه مدرك تحصيلى همسرم رو البته بدون تاييد برده بوديم و خواست.. يعنى خود كارمنده پرسيد داريد؟ و خوشبختانه بود.
    حساب بانكى هم برديم البته به ريال كه به يورو ببريد بهتره...گرچه با بورس ١٣٦٠ يورو دو نفر پوشش ميشن و الزامى نيست ولى كمك كننده هست.
    اما زبان كه بزرگترين نگرانى همسرم بود! مدرك نخواستن ازش. فقط پرسيد آلمانى بلدى يا انگليسي و همسر بنده هم گفتن انگليسي و همونجا ازش خواست يه چند دقيقه خودش رو و كارشو معرفى كنه. و رد شد اينم!!!
    رزومه و اينا هم كه داد بهشون. اصلا هم نپرسيد ميخواى برى اونجا چه كار و اين حرفا...
    كلا هر چى توضيح كمتر بدين بهتره. نفر قبل من اونقدر از خودش تعريف كرد كه كارمنده بهش گفت اصلا تو ميخواى برى اونجا درس بخونى كه چى بشه؟!
    ولى براى من كلا اوكى بود و حاشيه هم نرفت!

سوالى بود در خدمتم...
    موفق باشيد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)