صفحه 106 از 207 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116156206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 2068

موضوع: ویزای بلند مدت دکترا، دانشمندان و پژوهشگران مهمان، فرصت مطالعاتی و تحقیقاتی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Cognition Technology, University of Mysore

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza66 نمایش پست ها
    سلام به همۀ دوستان مخصوصا اونایی که منتظر ویزای دکتری اند

من در تاریخ 5 فوریه (یعنی دقیقا 4 ماه پیش) برای ویزای دکتری اقدام کردم و هنوز خبری نیست. می خواستم ببینم کسی هست که قبل از من اقدام کرده باشه و هنوز ویزا نگرفته باشه؟ اگر کسی هست تاریخ مصاحبه و رشتشو بگه لطفا!

امیدوارم ویزای همه بیاد
    ممنون
    سلام هنوز ویزای منم نیومده الان نزدیک 5 ماه رشته ام کامپیوتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به ویزای دکتری و فرصت مطالعاتی

در مورد مدرك زبان همسر، من قبلا رفته بودم بخش اطلاعات ويزا پرسيده بودم. اونجا گفتن مدرك زبان قاعدتا نياز نيست براى همسر دانشجو. پيوستن به خانواده مخصوص كسانى هست كه همسرشون در حال حاضر اقامت آلمان داره. اما دانشجويى كمى فرق داره.
    اما جديدا با توجه به سياستهاى محدود كننده اى كه سفارت داره ميزاره دارن به اين سمت پيش ميرن كه الزامى كنن مدرك زبان رو.
    اطلاعات به من گفت قاعدتا مدرك زبان براى همسر لازم نيست، اما بوده مواردى كهA1 خواستن از طرف.
    خدا رو شكر مورد ما با مصاحبه رد شد. نه اگه لازم بود ميگفتن. ما هم دليل نديديم الكى سوژه بديم دستشون و بپرسيم. اصلا از همسرم در مورد مدرك داشتن سوال نكرد. فقط گفت كدوم زبان رو ميتونى صحبت كنى.

Junior Member

دوست عزیز سلام. من یه سوال دارم. منم از ماکس پلانک بورس دکتری گرفتم اما چون ماکس پلانک خودش مدرک نمیده توی نامه پذیرشم دانشگاهمو زده دانشگاه نورمبرگ ارلانگن اما نامه ها با سر برگ خود ماکس پلانکه. حالا من میخوام بدونم آیا باید توی فرم های اقامت و اینا اسم دانشگاهمو همون ماکس پلانک بنویسم یا دانشگاه ارلانگن؟!

Junior Member

دوست عزیز سلام. من یه سوال دارم. منم از ماکس پلانک بورس دکتری گرفتم اما چون ماکس پلانک خودش مدرک نمیده توی نامه پذیرشم دانشگاهمو زده دانشگاه نورمبرگ ارلانگن اما نامه ها با سر برگ خود ماکس پلانکه. حالا من میخوام بدونم آیا باید توی فرم های اقامت و اینا اسم دانشگاهمو همون ماکس پلانک بنویسم یا دانشگاه ارلانگن؟!
    یه سوال دیگه. راجب اینکه 60 یورو رو نگرفتن ازتون بیشتر توضیح میدین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    سلام دوستان من ديروز سفارت وقت مصاحبه داشتم.
    پذيرش و بورس دكترى من از ماكس پلانك و همچنين متاهل هستم. فكر كردم تجربه ام به خصوص از بابت ويزاى همراه بتونه براى دوستان مفيدباشه.

اولين نكته كه خدا رو شكر باجه دانشجويى كلا باجه ١ هست كه معمولا كارمنداى خوش اخلاق و با حرصله اى داره. خاتومى كه ديروز بود واقعا مهربون با حوصله بود. اين اولين خبر خوب! براى من و همسرم پرونده جداتشكيل شد( البته بگم كه حتما هم بايد دوتا وقت جدا و ترجيحا تو يه روز داشته باشين). من اول رفتم باجه ١ و نيم ساعتى مداركم بررسي شد و پرونده تشكيل شد، بعد همسرم رو گفتن بره باجه ٦ كه مخصوص درخواست اقامت و پيوستن به همسر هست. ايشون هم اونجا مدارك رو ازش گرفتن و بهش شماره پرونده دادن و بعد من شماره پرونده ايشون رو به مسئول پرونده خودم اعلام كردم. پس مصاحبه هامون كاملا جدا انجام شد. و قاعدتادو تا ٦٠ يورو هم ميگيرن. البته من چون بورس ماكس پلانك بودم قبضم رو صفر يورو زد و خودم پولى ندادم!!! اينم گفتم دوستان مشابه حواسشون باشه!!

اما مدارك:
    مدارك من دقيقا عين موار اعلام شده درسايت سفارت بود. شما دوسرى كپى و يك سرى ترجمه تاييد شده رو حتما ببريد... ولى يه سرى كپى تون بخشيش استفاده ميشه...
    توجه .... كپى حتما پشت و رو ترجه ها كه مهر سفارت داره رو بگيريد. اون عبارت " ترجمه و كپى تاييد نشده" كه تو سايت گفته گيجتون نكنه! كلا يه سرى كامل ترجمه تاييد شده و كپى از پشت و رو و مهر سفارت.
    فرم امنيتى هم كه پر ميكنيد... يك صفحه پرينت توضيح پروژه هم حتى اگه ارشد هستين همراهتون باشه...كه ضميمه فرم بشه.
    بقيه مدارك دانشجو هم مشخص است طبق ليست... سوالى بود بگين.

اما همسرم كه مدارك لازم براى اون واقعا مبهم بود.
    مهمتربن مدرك ترجه عقدتامه با مهر تاييد سفارت هست. كه براى تاييد اين حتى با پذيرش ١٢٠ هزار تومن بايد بدين!
    كپى پشت و روى اين ترجمه هم كه لازمه.
    ما احتياطا ترجمه مدرك تحصيلى همسرم رو البته بدون تاييد برده بوديم و خواست.. يعنى خود كارمنده پرسيد داريد؟ و خوشبختانه بود.
    حساب بانكى هم برديم البته به ريال كه به يورو ببريد بهتره...گرچه با بورس ١٣٦٠ يورو دو نفر پوشش ميشن و الزامى نيست ولى كمك كننده هست.
    اما زبان كه بزرگترين نگرانى همسرم بود! مدرك نخواستن ازش. فقط پرسيد آلمانى بلدى يا انگليسي و همسر بنده هم گفتن انگليسي و همونجا ازش خواست يه چند دقيقه خودش رو و كارشو معرفى كنه. و رد شد اينم!!!
    رزومه و اينا هم كه داد بهشون. اصلا هم نپرسيد ميخواى برى اونجا چه كار و اين حرفا...
    كلا هر چى توضيح كمتر بدين بهتره. نفر قبل من اونقدر از خودش تعريف كرد كه كارمنده بهش گفت اصلا تو ميخواى برى اونجا درس بخونى كه چى بشه؟!
    ولى براى من كلا اوكى بود و حاشيه هم نرفت!

سوالى بود در خدمتم...
    موفق باشيد
    ویرایش توسط MMoHH : June 21st, 2014 در ساعت 02:58 PM

ببخشید من جواب بدم، هر چند از من نپرسیدید اما ظاهرا ما سه نفر وضعیت مشابه داریم
    من توی فرم ها اکثر جاها نوشتم دانشگاه + ماکس پلانک. فقط وقتی می پرسه بورس کجا اون وقت بورس ماکس پلانکیم
    من 24 ژوئن وقت مصاحبه دارم.

سارا جان منم در مورد 60 یورو نمی دونستم! خیلی ممنون
    امیدوارم ویزای هممون به زودی صادر بشه و مشکلی پیش نیاد.

راستی یک سوال (sara 88)
    شما برای تایید مدارک توسط سفارت جز مدرک و ریزنمرات کارشناسی و کارشناسی ارشد چیز دیگه ای بردید؟ مثلا دیپلم و ...؟مدرک همسرتون هم تایید کردید ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin_Physics نمایش پست ها
    2- توی بخش ویزای سایت سفارت، یک فایلی هست به نام راهنمای ویزای بلند مدت دانشجویی که این مساله رو توضیح داده
    تا پارسال داخل این فایلی که گفتم نوشته بود همچین چیزی رو، ولی امسال حذفش کردن و ظاهرا دیگه قبول نمیکنن.
    مرسی امین جان
    کسی رو دیدید تازگی ها که نامه از استاد جای مدرک برده باشه؟
    من دیدم تو قسمتی که شماره پرونده های اونایی که ویزاشون اومده رو اعلام میکنن از خیلی ها مدرک زبان میخوان. پس یعنی اینا مدرک زبانشون رو موقع مصاحبه تحویل ندادن؟
    کاش این قضیه معلوم میشد، میترسم به خاطر مدرک زبان مشکل پیش بیاد. احتمالا مصاحبه قبل از امتحان میفته

Junior Member

ممنونم. یعنی از ما 60 یورو رو نمیگیرن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط ms_engineer نمایش پست ها
    ببخشید من جواب بدم، هر چند از من نپرسیدید اما ظاهرا ما سه نفر وضعیت مشابه داریم
    من توی فرم ها اکثر جاها نوشتم دانشگاه + ماکس پلانک. فقط وقتی می پرسه بورس کجا اون وقت بورس ماکس پلانکیم
    من 24 ژوئن وقت مصاحبه دارم.

سارا جان منم در مورد 60 یورو نمی دونستم! خیلی ممنون
    امیدوارم ویزای هممون به زودی صادر بشه و مشکلی پیش نیاد.

این جوری که sara88 گفتند نه! البته برای من هنوز عجیبه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ps7 نمایش پست ها
    مرسی امین جان
    کسی رو دیدید تازگی ها که نامه از استاد جای مدرک برده باشه؟
    من دیدم تو قسمتی که شماره پرونده های اونایی که ویزاشون اومده رو اعلام میکنن از خیلی ها مدرک زبان میخوان. پس یعنی اینا مدرک زبانشون رو موقع مصاحبه تحویل ندادن؟
    کاش این قضیه معلوم میشد، میترسم به خاطر مدرک زبان مشکل پیش بیاد. احتمالا مصاحبه قبل از امتحان میفته
    خواهش میکنم. خود من 18 مارچ مصاحبه داشتم و توی نامه ی پذیرشم قید شده بود که زبانم مناسبه. اما سفارت بهم گیر داد و گفت حتما باید مدرک زبان داشته باشه
    من اون موقع توی آیلتس ثبت نام کرده بودم و قرار بود یک ماه دیگه امتحان بدم و پرینت تایید ثبت نامم همراهم بود. در عین حال وقتی این طوری گفت، قبل از اینکه در مورد آیلتسم چیزی بگم مدرک زبان MSRT رو درآوردم و با شک بهش گفتم یک مدرک زبان تحت تایید وزارت علوم ایران دارم! اونم گفت خوب چرا زودتر نگفتی! بعدش اصل مدرکم رو ازم گرفت و گذاشت توی پروندم البته همین طور گه گفتم، الان نمره ی آیلتسم آماده شده و اگه وقتی ویزام انشالله بیاد بخوان به این موضوع گیر بدن میتونم آیلتسم رو براشون ببرم اما اون موقع دیگه چیزی راجع به زبان بهم نگفتن.

شما هم اون ایمیلی رو که برات میاد و نشون دهنده ی تایید ثبت نام امتحان زبانت هست رو حتما با خودت داشته باش. من خیلی شنیدم موقع مصاحبه اون رو تحویل میگیرن و میگن هروقت ویزاتون آماده شد نمره ی زبانتون رو بیارید.

موفق باشی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)